Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

@fridgy aha chápu. Mě napsali jen že nedošlo ke změně a tudíž s lety nemůžou cokoli měnit, ačkoli nejprve mi napsali ať jim pošlu let jakým chci letět. 

0 Citovat

@Marek - mám to rozhádané přes twitter... teď už to mám v PNR, ale neni to furt vystavené.. asi to neni tak jednoduchy jak se zda :D ale v konverzaci mi slibili, ze to pujde... tak uvidime.

Před týdnem jsem s nima měnila ten slavný error do Peru, celý měsíc mi všichni agenti říkali, že to nejde změnit tak, že si udělám stopover v Sao Paulu a Santiagu, a nakoenc jsem jednoho agenta ukecal a je hotovo :D tak snad budu úspěšný i tady.. nejradšíj bych aspoň odlítal rovnou z DOH, abych nemusel do/z Kahiry v ecu.

1 Citovat

fridgy napsal(a):

@Marek - LA codeshary umí jen booking class J, Z, D, I na premium business, nicméně let CAI-DOH je pro QR jako First class - F, A.. takže když bookneš ticket v businessu LA, tak te to automaticky downgraduje do Y. Proto to musí celý převystavit na lety marketovaný jako QR do F class. Ale je to teda pain, volal jsem tak s 6 agenty a jeden něco slíbí a druhej udělá opak. Kámoš byl ale před 2 měsíci úspěšný, tak uvidíme.

 

@fridgy povedlo se s letenkou něco udělat, teď LATAM na svém webu už ani letenky z CAI při vyhledávání nenabídne.

0 Citovat

Nuny napsal(a):

P.S. Ještě obecné zamyšlení ke všem award programům, se stoupajícím počtem statusových členů a devalvací mil rozdávaných hlavně v USA plnými hrstmi v podobě bonusů na kreditkách atd...pořád klesá smysluplné využití nasbíraných mil(a případně priority listů atd), mám i BA gold a statisíce nalítaných aviosů, ale nemám je tam, kam chci letěl, možnost využít, bo nejsou v C a F na rok dopředu žádná místa. 

pokud se bavis o destinacich MLE,TYO,SEZ,MRU,SIN,SYD a CPT, ty se u BA rezervuji pres telefon o pulnoci GMT 350ci kolik dnu pred odletem. Lehce jednodussi je to s AMEX upgrade voucherem, ktery otevira additional seats mimo 4 garantovanych na long haulu. Ale je to pruda, vo tym zadna. Proto na zapad letam s Iberii a na vychod s Qatarem. Po Evrope je dostupnost awardu ok, ale bavime se o popularnich long haul destinacich, kde ma kazdy druhy hromady mil,aviosu,statusu.... Ja za posledni rok utavil bez vetsich potizi asi milion Aviosu. Ale chce to trosku flexibility. Odlety sobota/sobota treba fakt bookuji ten rok dopredu, hned jak se objevi v nabidce

2 Citovat

Ještě jednou diky všem… vesměs asi vše jasné.

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

Jak funguje priority reservations waitlist? Respektive da se to nejak smysluplne vyuzivat?

Tohle neni o tom, ze bys to nejak vyuzival. To se tyka situací, kdy doslo k overbookingu a je prodáno víc letenek, než míst.

Statusové jsou pak na na waitlistu vejš, než nestatusové.

Za celý můj život jsem se na waitlistu ocitl jednou - na air france.

0 Citovat

Ten eVoucher byl complimentary za to, ze jsem s nima lital i v COVIDu…., FLyingBlue mi dával 2x tolik bodu, LH mi dal eVoucher, je nutno ho ale někam poslat.

 

kdyz jsem letěl loni na rChlo MUC, tak mi to nabízelo upgrade i v Lite Economy

0 Citovat

S gold *A se na fast security v praze dostanes normalne. S Goldem u skyteamu (flying blue) take.

Upgrade za mile (v ramci aliance) je uplny nesmysl. obecne je podmineny tim, ze mas kouoene jenom ty nejdrazsi economy listky (je to vazane, ze ta economy letenka, co chces updatnout, je ve dvou trech nejvyssich booking class).

na vlastni lety to pak muze smysl davat, ale … 

 

0 Citovat

Ahoj,

opravdu se jen na Pritority kartičku dostaneš do rychlejšího pruhu na bezpečnostní kontrolu? S Platinum/Gold AF  a s eco letenkou to nešlo, skener prostě vyhodnotil jen letenku jako economy.

Mám ale jiný dotaz a prosbu. Do 31.3. musím někde uplatnit poslední eVoucher u LH. Asi bych vybral něco do tepla v září nebo říjnu (1 eV se dá uplatnit jen v Evropě). Tipy, kam bych to měl zkusit? Nechce se mi to nechat propadnout nebo naopak letět do Mnichova...dříve létala LH z FRA do Ponta Delgada , ale teď už ne.

0 Citovat

1. Ano

2. Nevím jistě, ale mělo by to fungovat, v economy jsem už dlouho z PRG neletěl.

3. Ano

4. Nevím, nepoužívám, ale obecně je kartičkářů milión, takže bych na to moc nespoléhal

5. V eco jsem letěl se *S za poslední roky 1x a bez šance na upgrade za status i míle, ale to byla oblíbená trasa z Havaje na západní pobřeží, po Evropě bude za míle větší šance. Omezené je to tarifem tvojí letenky, počtem award míst a kartičkářů s vyšším statusem před tebou, to je na dlouhé vyprávění a počty, obecně bych s tím zdarma nepočítal vůbec, za míle jak kdy.

 

P.S. Ještě obecné zamyšlení ke všem award programům, se stoupajícím počtem statusových členů a devalvací mil rozdávaných hlavně v USA plnými hrstmi v podobě bonusů na kreditkách atd...pořád klesá smysluplné využití nasbíraných mil(a případně priority listů atd), mám i BA gold a statisíce nalítaných aviosů, ale nemám je tam, kam chci letěl, možnost využít, bo nejsou v C a F na rok dopředu žádná místa. 

1 Citovat

Nejaky veci bych si rad potvrdil a na nejake bych se rad zeptal…

Pokud letim s aerolinkou z SA tak muzu pri check-inu na letisti na prepazku pro business class. Nebo?

Jde clenstvi v Goldu pouzit na fast security? V Praze?

V Goldu si muzu vzit sebou jednoho hosta zdarma do salonku pokud leti na stejnem letu jako ja?

Jak funguje priority reservations waitlist? Respektive da se to nejak smysluplne vyuzivat?

Je nejaka moznost upgradu z eco do businessu zdarma/za mile? Je to omezene/necim podminene?

0 Citovat

Mám několik let UA platinum/1K, co bys chtěl o *G vědět?

0 Citovat

Mam Gold v ramci SA u Aegeanu, klidne se ptej.

0 Citovat

Diky vsem za odpovedi. Z ruznych duvodu jsem zvolil Star Alliance. Je tu nekdo kdo ma u nich status Gold? Mel bych par dotazu.-)

0 Citovat

na OneWorld bych osobne doporucil Alaska. Do nedávna bylo potřeba za rok nalítat alespoň 2x operované lety s AS, což je pro nás nereálné ale od nového roku tohle pravidlo zrušili. Mají taky docela dost sweetspots, ale je pravda, že od příštího měsíce překopávají celý program a překalkulují letenky, hodně sweetspots zdraží, ale takový ty kratší přelety přes atlantik budou levnější! (třeba New York - Londyn apd.) Ten status u nich člověk nalítá docela rychle.

Star Alliance -> za mě Aeroplan od Air Canada. Jejich availabilty je podle mě skvělá, sice už mají u hodně letenek dynamic pricing, takže už to není tak výhodný, ale hodně z toho stále drží a dostupnost je velká a hlavně nízké Fuel Surcharges. Opravdu většinou do 100 dolarů.

4 Citovat

U BA už se nepřipisují aviosy podle třídy a mil, ale dle ceny letenky a členství.  Což je pro nás, co se snažíme létat v chybkách nebo aspoň levněji, změna k horšímu. 

2 Citovat

Já bych si při té příležitosti přihřál polívčičku se svým tématem na Sweetspots z Prahy, třeba někdo může nějakým tipem přispět

https://www.cestujlevne.com/disk...vek-180252

0 Citovat

S tolika lety získáte gold status všude takže bych se zaměřil na pohodlí a využitelnost mil.

Využitelnost - z důvodů vysokých příplatků se vyplatí pouze C nebo F. Do Asie je dostupnost letenek za míle docela mizerná všude, naopak do USA (včetně LAX/SFO) je dobrá.

AF/KL  mají docela dobrý hard produkt a jídlo je tam lepší. Jejich mílové ceny dokážou být velmi vysoké. Navíc přestup CDG/AMS. Nedoporučuji.

U LH group má slušnou kvalitu pouze Austrian a Swiss. Je potřeba se vyhnout LH je to absolutní tragédie ve všem. Výhodou jsou 2 e-vouchery (po dosažení SEN) za které je možný upgrade do F (Swiss nabízí docela slušný produkt a úžasnou pozemní službu). Výhodou je dostupnost levných mílových letenek. Například MM od LH group má pravidelné výprodeje vždy k prvnímu dni v měsíci, kde zpáteční letenka do USA je za 55.000 mil + cca 15.000 kč. Celkově je to nejlogičtější volba pro lety z PRG a VIE. DOPORUČUJI

 

BA/IB mi přijde nevýhodná protože musíte absolvovat 3 hod v EU business + přestup LHR, ale mají nejvíc spojů. 

ALE - u oneworld je jedna možnost a to Finnair. Od 9.3. přešli na Avios (lze volně převádět mezi BA, IB, QR), ale výdělky za lety zůstaly u partnerských společností stejné, tzn statusové míle a Avios se připisují podle vzdálenosti a knihovací třídy.  Pokud budete létat AA a BA dostanete a150-250% vzdálenosti! Mělo by se podařit Finnair plus Platinum (oneworld Emerald) - opravdu skvělá podpora, myslím že 12 e-upgradů, Gold členství navíc, které můžete darovat komukoliv, vstup do First class salonků s jedním hostem. Jejich aplikace je velmi přehledná a už při rezervaci vidíte dopředu jestli lze vaši letenku upgradovat za Avios nebo vouchery - tohle je super funkce. Dostupnost letenek za Avios do Asie je lepší než u LH, vloni jsem tak byl v SIN a letos budu v Japonsku.

Moje doporučení je MM u LH, ale létat SQ, UA (nejvíc mil) a kombinovat s OS a LX (pro status potřebujete polovinu letů na LH group).

Nejvíce benefitů získáte u oneworld, připisovat Finnair plus, ale používat AA/BA/IB.

 

 

7 Citovat

O tom žádná - taky nespadáš do "létá málo" .)

0 Citovat

Aegan je fajn, ale tím bych přišel asi o Eurowings a ti mají Evropu poměrně dobře pokrytou.

0 Citovat

...  k otázce "u koho " si zahřeju svoji polívčičku, a pokud člověk létá málo , a chce celkem levnou cestu, jak si *A zachovat, tak je tu Aegean...

3 Citovat

Možná bych uvažoval o tom, kde a kam budeš v budoucnu létat. 
Řeknu svůj příklad.
Létám Většinou z Prahy a Vídně. 80% po Evropě a zbytek USA a JV Asie, občas i dál. Tím pádem je pro mě Oneworld mrtvá. A pokud si mohu vybrat jestli SkyTeam, nebo StarAlliance, tak mám jasno. Pro Prahu a Vídeň je SA jasná volba a nejrychlejší doprava kamkoliv. Létám převážně s LH Group (včetně Eurowings), United, Singapore. Otázka je u koho ze StarAlliance založit program. Já jsem teď u M&M a asi i zůstanu.

2 Citovat

Primarne mi nejde o to udrzet status… to je jen male bezvyznamne plus… smysl je asi vytriskat co nejvic mil na lety v economy, pripadne upgrade z economy do businessu pokud to je smyslupnejsi. Kvalitu BC asi neresim… chlast me nezajima a v kazdym businessu jde zklopit sedacka do vodorovne polohy. Spis nez do USA bych ty mile vyuzil na lety do Asie, ale neni to bezpodminecne nutne… dokazu si predstavit vyuzit mile na lety do SFO/LAX s tim, ze si pripadne dokoupim letenky treba na Tahiti, Fiji, atd.

0 Citovat

Tak nějak. je třeba si ujasnit, co od toho chci. Status je fajn, ale musíš si ho udržovat. A budeš další rok zase létat za firemní prachy? Nebo chceš využít na levné letenky v C. Kam chceš letět. Je tam spousta proměnných.

0 Citovat

Jo, tohle je další aspekt .. co s tím dál :-D ale to už by bylo totálně na hlavu :) a na knížku :)

0