Dobry den, ak pojde vsetko podla planu, koncom cervence/zaciatkom srpna budem odlietat do Chicaga na rocne studium. Zaujima ma, ci mam letenku kupit co najskor, alebo cakat na nejaku akciu. Vsimla som si ze vacsina akcii je obmedzena na dobu pobytu 1-3mes. Bolo by mozne potom zmenit spiatocnu letenku na iny datum (napr. az o polroka/rok neskor)? Ak by bola letenka mimoriadne vyhodna, malo by zmysel spiatocnu nechat prepadnut a potom si kupit single let naspat do Prahy/Krakowa? A z ktoreho letiska je vyhodnejsie odlietat? Dalsia vec je, ze nech sa rozhodnem akokolvek, budem musiet menit datum spiatocnej cesty, pretoze pokial viem, neda sa letenka kupit takto dopredu. Mate s tym nejake skusenosti? (napr. ktore spolocnosti maju nizsi poplatok/ziadny atd.) Velmi pekne dakujem za odpoved. Snad to nie je prilis narocny dotaz  .

Praha/Krakow -> Chicago

Založila ve fóru Hledám letenku

5 reakcí

Dobry den,
ak pojde vsetko podla planu, koncom cervence/zaciatkom srpna budem odlietat do Chicaga na rocne studium. Zaujima ma, ci mam letenku kupit co najskor, alebo cakat na nejaku akciu. Vsimla som si ze vacsina akcii je obmedzena na dobu pobytu 1-3mes. Bolo by mozne potom zmenit spiatocnu letenku na iny datum (napr. az o polroka/rok neskor)? Ak by bola letenka mimoriadne vyhodna, malo by zmysel spiatocnu nechat prepadnut a potom si kupit single let naspat do Prahy/Krakowa? A z ktoreho letiska je vyhodnejsie odlietat?

Dalsia vec je, ze nech sa rozhodnem akokolvek, budem musiet menit datum spiatocnej cesty, pretoze pokial viem, neda sa letenka kupit takto dopredu. Mate s tym nejake skusenosti? (napr. ktore spolocnosti maju nizsi poplatok/ziadny atd.)

Velmi pekne dakujem za odpoved. Snad to nie je prilis narocny dotaz smiley

0

Za single letenku do Chicaga mimo akci sem platil u LOTu 11.5 (PRG - ORD pres WAW), za opacny smer single do NYC (PRG - WAW - NYC) asi 11.7 (z ORD jsem letel 2009, NYC 2013).. Pokazde ale na posledni chvili, to jsou ceny vzdycky vyssi..

Tzn. pokud bude letenka za 5600 z Warsavy tak to kup a nech to propadnout .. smiley To bych udelal ja..

0 Citovat

Aha, pozerám, že z Varšavy sú tie lety zhruba o polovicu lacnejšie. Práve som našla spiatočnú do Chicaga za cca 13.000kc smiley Vobec ma nenapadlo hľadať aj odtiaľ. Resp. napadlo ale vravela som si, že je to ďaleko. Ale ak mám ušetriť 10.000kč tak je to celkom blízko smiley

0 Citovat

ešte nejaké ďalšie názory? smiley Ďakujem

0 Citovat

Není potřeba jezdit do WAW, za stejné ceny prodává LOT i z Katovic smiley

0 Citovat

no ja teda neviem, ale mne našiel skyscanner ako najlacnejšie Alitalia (cez Pelikán) z WAW do ORD cez FCO (6.8. - 1.12.) za 12 505kč, LOT mi ukazuje ceny od 20 000kč z KTW aj WAW

a neviete ako je to s tou zmenou letenky prosím? koľko to zhruba stojí, prípadne či sa dajú podniknúť nejake kroky už pri jej kupovaní? (napr. nejaké poistenie pre zmenu letu smiley )

0
5 reakcí