Ahoj. Jelikož stále hledám nějakou inspiraci s destinacemi a vy určitě také, tak zakládám nové téma. Napište prosím 5 TOP nejoblíbenějších destinací a 5 TOP zemí/ destinací na Vašem bucket listu. Já se pokusím napsat ty své (1 jako nejoblíbenější atd): 5 nejoblíbenějších : 1) Thajsko : za mě top poměr všeho co od dokonalé destinace požaduji, ikdyž v některých parametrech u mě top není (lidé, příroda, ubytování, pláže, moře, jidlo, ceny, památky, zábava…) 2) Fr. Polynésie : ráj s minimem turistů a bezkonkurenční přírodou (miluji zde hory, vodopády, přírodu, úžasný podmořským svět, místní lidé jsou neskuteční) 3) Rakousko : Alpy, příroda, lyže, kouzelná městečka v údolích hor, ferraty, neskutecna čistota a vzdálenost od domova 4) Madeira (Portugalsko): I po návštěvě Tahiti ve stejný rok mě tento  ostrůvek naprosto odzbrojil. Turistický, naprosto fotogenicky ráj, který je neskutečně podobný polynézským ostrovům a přitom takový kousek od ČR (píšu cestopis) 5) Španělsko : v tomto případě jsem váhal, ale vzpomněl jsem si na místa typu Mallorca, Tenerife, Barcelona, jeden z malá státu kam se chci stále vracet 5 bucket list : 1) Cook islands : hledám něco podobného Fr. Polynésii a láká mě neskutečné Aitutaki, jinak mě lákají i Markézy 2) Švýcarsko : ferraty, kouzelná městečka, Bernina Express, štíty hor 3) Réunion : mám ty francouzské ostrovy rád a zde mě láká hlavně příroda a možnost kombinace s Maiote a Mauriciem. 4) Guadeloupe : neskutečné mě nadchl Martinik a tento ostrov je prý ještě lepší a přitom tak podobný  5) Filipíny : je totiž hrozné těžké najít novou destinaci minimalne tak dobrou jako Thajsko…        .

5 Nejoblíbenějších míst a 5 horních na bucket listu

Založil ve fóru Co se nevešlo

@Barney Flyer: Vím. Však jsem to psal ve vedlejším topicu, že tvůj neoblíbený Phuket je tím místem ;-)

1 Citovat

Moje TOP5:

Itálie (jak psáno výše, cokoli kdekoli - téměř :-), a nejvíc Sicílie)

Izrael

Indie

Slovinsko

Istanbul (zejména "náměstí Mezi mešitami", tj. prostor mezi Modrou mešitou a Hagií Sofií)

 

A bucket list:

Uzbekistán

Švýcarsko

Írán

Omán

Egypt

0 Citovat

TOP 5

Kaukaz (vsetky tri krajiny ale najviac asi Armensko)

Zakarpatie (tam sa da vracat stale, no dlho som uz nebol :/)

Sri Lanka (relativne kompaktne a vsade zvierata)

Cina (stravil som tam rok a vlastne som tam dokopy nic nevidel pri tej rozlohe, najlepsie asi HK, nechce sa mi davat separatne:))

Portugalsko (z Europy co som pobehal asi take najprijemnejsie a to som este nebol na Madeire a Azoroch)

BUCKET LIST

Skotsko a vsetky tie Hebridy naokolo

Poriadny roadtrip po USA 

Zapad Kazachstanu pri Kaspiku

Severna India (naopak po tej zapotenom usmudlanom zvysku velmi netuzim)

Kostarika (kedze mam tam znamych a stale volaju, no to budem musiet vymysliet vramci rodinneho vyletu)

1 Citovat

Top 5

1) Japonsko

2) Vietnam

3) Mexiko

4) Neapol a obecně jih Itálie

5) Balkán

 

Plán

1) Mauritius (za týden)

2) Arménie (velikonoce)

3) Kazachstán + Kyrgystán (snad v létě, i když dovolený už letos moc nezbývá)

4) Kolumbie (2025 ?)

5) Indonésie (Raja Ampat)  (202X ?)

1 Citovat

TOP 5

Indonésie - Raja Ampat

JAR

Peru - Bolívie 

Reunion

Kolumbie

 

BUCKET LIST

Francouzská Polynésie

Botswana-Namibie

Japonsko

Nový Zéland

Algarve 

 

1