Ahoj, na MZV jsem nic nenasel ze by bylo nebezpecne do Egypta ci Omanu cestovat (pres cestovn9 agenturu) Jak to vidite vy ? Jedna se treba vEgypte o Marsa Alam, USA jsou v rudem mori a strili tam na Jemence atd. Je to bezpecne? Diky   .

Egpyt, Oman ? TED ??

Založil ve fóru Co se nevešlo

10 reakcí

Ahoj, na MZV jsem nic nenasel ze by bylo nebezpecne do Egypta ci Omanu cestovat (pres cestovn9 agenturu) Jak to vidite vy ? Jedna se treba vEgypte o Marsa Alam, USA jsou v rudem mori a strili tam na Jemence atd. Je to bezpecne?

Diky 

0

Kamarádka je zrovna v Ománu a zatím si nestěžovala, že by jí do mísy krevet přistála raketa.

5 Citovat

Svět není bezpečný, lidé by nikam cestovat neměli, ale bezpečno není ani doma.

1 Citovat

Omán? V čem je problém? Jemenší povstalci snad nejsou úplní dementi, aby stříleli rakety na druhou stranu, než je Izrael. Možná by mohl být problém v blízkosti hranic s Jemenem, ale tam určitě nepojedete.

Egypt? Sinaj může být trochu horký, vždy byl trochu výbušnější, ale spíš jen proto, že pastevci střílí primitivní rakety a občas netrefí cíl a Sinaj je hned vedle. Hurghada a Marsa Alam v dráze nejsou ani z části.

1 Citovat

Možná by mohl být problém v blízkosti hranic s Jemenem, ale tam určitě nepojedete.

No ten Salalah nie je az tak daleko a keby som riesil v tejto dobe kupanie, tak je to najlepsia volba na arabskom poloostrove "v zime" :)

0 Citovat

Utopit se můžeš i doma v zahradním bazénu.

1 Citovat

Na Ukrajinu to máme o dost blíž..

0 Citovat

Do Omanu jedu s rodinou v unoru, vyhodnotila jsem si to jako bezpecny po 7.10.2023, zatimco Jordansko a Egypt bych ted spis nejela (a samozrejme Izrael). Odpovidaji tomu i ceny letenek a zajezdu, Jordansko a Egypt za par supu pro ty kdo se neboji.

0 Citovat

A kde je OSN atd ? v Rudem moři ale nahoře ? Takze Marsa Alam takze bezpecno ? Oman asi taky v pohode. No ted se rozhodnout kam kdyztak lete. Egypt ma super moře, bude trosku chladneji. Oman asi moře nic moc možna tepleji. 

Mıchal napsal(a):

Omán? V čem je problém? Jemenší povstalci snad nejsou úplní dementi, aby stříleli rakety na druhou stranu, než je Izrael. Možná by mohl být problém v blízkosti hranic s Jemenem, ale tam určitě nepojedete.

Egypt? Sinaj může být trochu horký, vždy byl trochu výbušnější, ale spíš jen proto, že pastevci střílí primitivní rakety a občas netrefí cíl a Sinaj je hned vedle. Hurghada a Marsa Alam v dráze nejsou ani z části.

0 Citovat

Musíme se smířit s tím, že občas ve světě nějaké boje(války) do budoucna budou a my, budeme chtít cestovat.

0 Citovat

Jordánsko úplně v pohodě, vrátili jsme se minulou neděli. Koupání v Aqabě úplně bez lidí s výhledem ne Eilat. Méně bezpečně než v Jordánsku jsem se letos cítil i ve Francii.

0
10 reakcí