Víza do Saúdské Arábie

Založil David Eiselt před rokem ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
23 odpovědí

Má někdo zkušenost či aktuální informace k turistickým vízům do Saúdské Arábie?

Mám zkušenost takovou, že jsem psal mail na ambásádu v Praze ohledně víz cca před půl rokem a do dnešního dne mi neodpověděli smiley Myslím, že celkově to bude velmi tourist friendly země smiley

Tak to podla mna vobec nebude jednoduche ak to bude vobec mozne... Napriklad v tomto clanku sa pise: Saudská Arábia od roku 2010 nevydáva turistické víza... ale ci je to pravda to netusim... https://dennikn.sk/blog/zivot-v-rijade-madain-saleh/

Ahoj Dave, já v Saudské arábii žiju, ale obávám se, že turistická víza neseženeš.
Ambasáda žádné nevydá. Během loňského roku vydali celkem 4 víza

Hmm... 4 víza smiley

Tak to Jeddah z Prahy za 6 tisíc nikoho neohromí http://letenky.cestujlevne.com/booking/ ... gers_adt=1 (standard 15 tis.)

Jesli chces do Arabie tak si kup zajezd od cestovky - sice je to drahe ale dostanes se tam

tak da sa ist napr. na Hajj, alebo tam makat inak nie smiley Ich pristup k turizmu sa da vyjadrit takto:

My Kingdom will survive only insofar as it remains a country difficult to access, where the foreigner will have no other aim, with his task fulfilled, but to get out. -- King Abdul Aziz bin Saud, c. 1930

Amen smiley

Ještě tu je samozřejmě možnost konvertovat k islámu, poté ti nemůžou cestu do SA konkrétně do Mekky zamítnout smiley

Mám obavy ale,že by ti potom mohli zase zamítnout cesty jinam po té případné konverzi smiley

Ahoj, byl nekdo, da se tam vubec nejak legalne dostat ?

diky TH

S cestovkou

konvertovat a na Hajj, prip. tam ist robit sestricku

Jeden muj pribuzny tam lita na rotace od CSA.. Je tam z toho naprosto nadseny, rikal ze lidi & jidlo super, akorat tam prej neni moc do ceho pichnout.. Nicmene vypravel dost scary historky o letuskach z jinych posadek (non CSA), pro holky fakt zadna prdel..

Tak věřím tomu, že když už se tam dostaneš, tak to tam nebude špatný - teda pro chlapa. Teda kromě toho alkoholu, to si myslím, že bude pro našince trochu problém smiley Jinak, že není do čeho píchnout....., to říkal v jaké souvislosti? smiley

Jinak, že není do čeho píchnout....., to říkal v jaké souvislosti? :)

Hlavne tam dokopy nic nie je, vacsina miestnych aj tak len po shoppingoch sa mota smiley

Rozhodně si nemyslím, že tam nic není, jde jen o to, kam se člověk dostane a kam ho pustí. A nevím, nebyl jsem tam, tak si netroufám říct, co dělá většina místních, ale řekl bych, že je to trochu takový stereotyp s těma shoppingama smiley

ja som tam nebol osobne, ale kamarat z UK tam pol roka ucil anglictinu v Jeddah. So shoppingmi to ani steoreotyp moc nie je, kto ma trosku viac penazi, tak ich zvycajne len mina a uziva si klimatizaciu, kedze vacsinu roka sa ti po vonku ani nechce chodit. Ale zarobil si tam kralovsky, zial, highlighty boli pravidelne vylety do Bahrainu, kam expati chodili na "socializaciu" a pivo.

Ono asi bude rozdíl když tam nějakou dobu žiješ, tak je pro Tebe fakt pecka moct vypadnout někam, kde se dostaneš do baru a v něm pivo a z oblečené ženské vidíš víc než oči než když tam přijedeš na 14 dní cestovat.

Díky za zajímavý a zasvěcený příspěvek.

o to vice me to laka, verim, ze trea Proki to urcite nejak da smiley

Severna Korea je oproti tomu lacny vylet bez problémov smiley

Sent from my M351 using Tapatalk

Přihlášení a registrace