1. Fórum
  2. Co se nevešlo
  3. Nevyužití RT letenky - Easyjet

Nevyužití RT letenky - Easyjet

Napsal S. 2017-09-22T12:28:20+02:00 ve fóru Co se nevešlo
8 odpovědí

Koupil jsem zpáteční letenku do Milana a zpět do Prahy. Bohužel 1. let směr Milano nemohu využít, cestu zpět ale ano.

Moje prosba a dotaz - propadne nevyužitím 1. letu celá letenka?

Děkuji za odpověď

Ne

A jste si jistý? :)

U lowcostu to nehraje roli – tam zpáteční cesta je braná jako jednosměrná. Takže nepropadá.

Díky oběma!

Proklaté Qatars, už po druhé mi změnili let a 2h na přestup z EasyJet na Qatar ve více lidech vidím prostě nereálně, proto řeším náhradní dopravu...

Připojím svojí zkušenost a zároveň požádám o potvrzení/vyvrácení postupu.

Dnes jsem volal na easyjet a zrušil tak 8 letenek jedním směrem, s odletem začátkem prosince + 2x poplatek za větší zavazadlo. Cena letenek 4112 czk, poplatek za 2 zavazadla tam i zpět 1872czk, aviation taxes 1353 za obě cesty a admin fee za bookind 460czk. Refundaci kterou mi dnes poslali: 169 czk!

To přece není normální ne? Poplatek za nevyužitou cestu zavazadel a možná i polovinu aviation taxes by snad mohli vrátit??? Jaká je vaše zkušenost? Zpáteční cesty využiji, ale refund je fakt směšný...!

administration fee

Poplatky za zavazadla sú vždy nerefundovateľné. To isté samotná cena letenky a booking fee.

Jediné čo ti vedia vrátiť sú (niektoré) aviation taxes, ale je tam nejaký poplatok za každú osobu a leg (ktorý sa mi nikde nepodarilo vypátrať) - je to predsa vpodstate logické, niekto to musí manuálne spracovať, zúčtovať a vykonať platbu.

Keďže tie taxy vychádzajú na osobu po odrátaní spiatočnej cesty cca 80kč, som prekvapený že tam vôbec vyšlo tých 169kč, úprimne by som očakával že z toho výjde nula, resp. záporné číslo.

Preto každému vždy odporúčam nechať rezerváciu platnú, spraviť si online check-in. Nikdy neviete či ten let náhodou nezrušia alebo nebude meškať 10 hodín - mali by ste nárok na kompenzáciu aj keď ste vôbec neplánovali letieť.

Skvělé, díky za rady. Změnila se nám destinace odletu, proto jsem žádal refund. Ale máš pravdu, že kdybych nechal, asi bych ušetřil za telefon a hlavně čas čekáním. Děkuji!

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!