Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

ahoj,chcem sa opýtať, či náhodou nevyužil onlitestovanie ag test z Kolumbie do Usa ? dakujem

0 Citovat

Vídeň - Riga/ Riga - Praha, tam kontrola jen BP, ani občanku nechtěli vidět, zpátky OP + BP, očkování nikoho nezajímalo ani formuláře

0 Citovat

Ahoj,

cestujeme v pátek do Itálie, oba máme tři dávky. Přesto čtu v pokynech, že i se třemi dávkami po nás mohou namátkově žádat test. Máte někdo z posledních dní zkušenost z letiště? 

Díky

0 Citovat

Na letišti si te nikdo ani nevšimne. Teď jsme v Catanii. Cestou tam (z Vídně)nechtěli vidět ani ID, jenom BP.

0 Citovat

Jaké je teď v Catanii počasí, co ubytování, je vevnitř bez topení zima? 

0 Citovat

Je tu 16 stupňů přes den a 6 v noci. Máme velký apartmán s vysokými stropy, kdyby nejela celou dobu klima na topení, tak kosa. Jinak dneska se borci na pláží koupali. Dneska nefoukalo a fest svitilo slunko.

0 Citovat

Vikend v Kyjeve. Pred cestou jsem tu resil, jestli staci jen certifikat o prodelani covidu. Ano - staci. Na strance "Rozcestnik MZV" maji u Ukrajiny chybu, kdyz pisou, ze se k tomu neprihlizi. Na vice webech psali, ze by to melo stacit a tak jsem testy a podobne neresil.

Odlet z Berlina v sobotu rano s Ryanair. V Berline kontrola covid pasu (stacilo to prodelani nemoci), letenky a cestovniho pasu. Ani jsem nesel na check-in prepazku, nechtel jsem tam cekat frontu.

Prilet Kyjev-Boryspil. Kontrola covid pasu (certifikat o prodelani opet stacil), cestovniho pasu a ukrajinskeho covidoveho pojisteni, ktere jsem mel pres web v poradku udelane.

Dnes vecer odlet zpet do Berlina, ale s Wizzair a z letiste Zhulyany. Certfikat o prodelani stacil, ale chteli po mne neoblomne nemecky priletovy formular. Rikal jsem, ze ho nepotrebuju, ze hned tranzituju do Cech. Navic se tam vyplnuje adresa v Nemecku a ja na zadne jako tranzitujici nebudu. Ale byli prisni, pry to jsou vlastni podminky Wizzair. Musel jsem tedy rychle online prijezdovy formular do Nemecka vyplnit a jako adresu tam vypsat berlinske letiste. Navic tesne pred dokoncenim mi vyprsela omezena platnost wifi a musel jsem znovu. Uplna a zbytecna pakarna. Pak mi vystavili jejich vlastni letenku a uz jsem potom v poklidu prosel security, pasovkou i gatem.

Prilet Berlin: kontrola covid pasu (certifikat stacil) a cestovniho pasu.

V Kyjeve nadherne azurove pocasi, ve kterem vsechny ty klastery a chramy vypadaji uzasne. Cely vikend mi psali lide z CR smsky, jak je to na Ukrajine vazne a nebezpecne a vsichni meli o mne strach, tam ale uplne pohodova atmosfera, v Kyjeve v ulicich klid a mir, prochazejici a usmivajici se lide uzivajici si slunecny vikend, absolutni pohoda.

 


img-20220213-130113-3.jpg
img-20220213-135035-3.jpg
img-20220213-121652.jpg
img-20220213-133945-2.jpg
img-20220213-140635-3.jpg
img-20220213-105046-3.jpg
img-20220212-141921.jpg
img-20220212-134143-1.jpg
img-20220213-122347-3.jpg
img-20220213-113707-3.jpg

6 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Vídeň - Riga/ Riga - Praha, tam kontrola jen BP, ani občanku nechtěli vidět, zpátky OP + BP, očkování nikoho nezajímalo ani formuláře

A jaká je situace přímo na místě? Chystám se tam koncem února, tak bych se chtěl zeptat jak moc tam reálně platí nějaká omezení? A ještě možná trochu zvláštní dotaz, ale vzhledem k tomu co se teď děje v posledních dnech na Ukrajině, tak je cítit nějaké zvýšené napětí i v Pobaltí, nebo je tam zatím klid?🤔

0 Citovat

suomi finland  super fotky  parada 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Je tu 16 stupňů přes den a 6 v noci. Máme velký apartmán s vysokými stropy, kdyby nejela celou dobu klima na topení, tak kosa. Jinak dneska se borci na pláží koupali. Dneska nefoukalo a fest svitilo slunko.

Tak podle udaje ma more 14,2  to je v pohode to tu v Irsku budu mit v cervnu .To bych tam vlezl taky  :-)

0 Citovat

Aleš Š. napsal(a):

[citace="Marek Sourak"]

Vídeň - Riga/ Riga - Praha, tam kontrola jen BP, ani občanku nechtěli vidět, zpátky OP + BP, očkování nikoho nezajímalo ani formuláře

A jaká je situace přímo na místě? Chystám se tam koncem února, tak bych se chtěl zeptat jak moc tam reálně platí nějaká omezení? A ještě možná trochu zvláštní dotaz, ale vzhledem k tomu co se teď děje v posledních dnech na Ukrajině, tak je cítit nějaké zvýšené napětí i v Pobaltí, nebo je tam zatím klid?🤔

[/citace]

Průvodce v KGB muzeu říkal, že jsou v klidu, protože jsou v EU a v NATO, takže tam si podle nich Putin nic nedovolí, v Rize je úplná pohodička, lidí až moc, v sobotu jsem chtěl jít na oběd a stál jsem v Lidu obrovskou frontu :D 
U vstupu do restaurací načítají nejen QR kód s očkováním/proděláním, ale i chtějí vidět občanku, to samé u vstupu do obchoďáků, turistů v centru tam bylo dost, na hotelu jsem taky na snídani musel čekat na stůl, pořád jsem byl v nějaké frontě, kolik bylo lidí 😀 

0 Citovat

[citace="suomi.finland"]

Vikend v Kyjeve. Pred cestou jsem tu resil, jestli staci jen certifikat o prodelani covidu. Ano - staci. Na strance "Rozcestnik MZV" maji u Ukrajiny chybu, kdyz pisou, ze se k tomu neprihlizi. Na vice webech psali, ze by to melo stacit a tak jsem testy a podobne neresil.

Odlet z Berlina v sobotu rano s Ryanair. V Berline kontrola covid pasu (stacilo to prodelani nemoci), letenky a cestovniho pasu. Ani jsem nesel na check-in prepazku, nechtel jsem tam cekat frontu.

Prilet Kyjev-Boryspil. Kontrola covid pasu (certifikat o prodelani opet stacil), cestovniho pasu a ukrajinskeho covidoveho pojisteni, ktere jsem mel pres web v poradku udelane.

Dnes vecer odlet zpet do Berlina, ale s Wizzair a z letiste Zhulyany. Certfikat o prodelani stacil, ale chteli po mne neoblomne nemecky priletovy formular. Rikal jsem, ze ho nepotrebuju, ze hned tranzituju do Cech. Navic se tam vyplnuje adresa v Nemecku a ja na zadne jako tranzitujici nebudu. Ale byli prisni, pry to jsou vlastni podminky Wizzair. Musel jsem tedy rychle online prijezdovy formular do Nemecka vyplnit a jako adresu tam vypsat berlinske letiste. Navic tesne pred dokoncenim mi vyprsela omezena platnost wifi a musel jsem znovu. Uplna a zbytecna pakarna. Pak mi vystavili jejich vlastni letenku a uz jsem potom v poklidu prosel security, pasovkou i gatem.

Prilet Berlin: kontrola covid pasu (certifikat stacil) a cestovniho pasu.

V Kyjeve nadherne azurove pocasi, ve kterem vsechny ty klastery a chramy vypadaji uzasne. Cely vikend mi psali lide z CR smsky, jak je to na Ukrajine vazne a nebezpecne a vsichni meli o mne strach, tam ale uplne pohodova atmosfera, v Kyjeve v ulicich klid a mir, prochazejici a usmivajici se lide uzivajici si slunecny vikend, absolutni pohoda.

 

Ten příletový formulář do tranzit země bych také už nepodcenil.  Moje zkušenost z letu Sharm - Řím - Praha úplně stejná, na Wizz přepážce v Sharmu si nenechali nic vysvětlit, striktně na italském příjezdovém formuláři trvali, pro celou 4 člennou rodinu jsem to dělal chvíli před zavřením gatu na mobilu, manželka na prášky (děti ovšem totálně vysmátý :-)), okolo nás další cestující ve stejné situaci, totální chaos. 

0 Citovat

Jo jo, je to ve skutecnosti v techto tranzitnich cestach hloupost, ktera nema zadnou logiku a v dnesni dobe ustupujici varianty omikron uz to nema absolutne opodstatneni, ale bohuzel, na to jsme mali pani. Priste radsi prijezdove formulare vyplnim v poklidu predem... Snad uz ale tyto restrikce postupne s nastupem jara a pak leta pominou...

1 Citovat

Víkendová otočka na fotbal v Miláně. Sobota Praha-Bergamo / neděle Malpensa-Praha. Load cca 80 / 90%. Oboustranně na odletu pouze BP a ID, v Itálii se ptali na PLF a green pass, ale nechtěli vidět. Na příletech oboustranně bez kontroly. Namátkový test jsem nikde nezaznamenal. V Itálii se klidní mravy, oproti prosincové zkušenosti z Říma lidi venku s rouškou jen výjimečně (už nemusí), uvnitř ano. Kontroly green passu jen na hotelu a na San Siru před fotbalem, jinak v hospodách bez kontrol. 

0 Citovat

Neapol po příletu žádná kontrola, green pass chtěli na ubytku (airbnb) a skoro ve všech restauracích - schválně jsem zkusil dát svůj "prošlý" QR 6m po 2. dávce a bez problému.

0 Citovat

Proletěna "akce" One World z Berlína do Portorika (7.800,- Kč)

BER - LHR - MIA - SJU (San Juan, Portoriko)

směrem tam podmínky jako do USA
- plně vakcinovaný
- test den před odletem (Antigen / PCR)
- ESTA
- health declaration

- plus příjezdový formulář Portoriko (na příletu armáda kontrolovala QR kód).

American Airlines mě před odletem vyzvali to všechno nahrát do Verifly a to fungovalo skvěle. Použil jsem jejich iOS aplikaci, kam jsem všechno poslal a cca do 2 hodin dostal green pass, který stačilo ukázat na check-in a člověk už nemusel předkládat všechny papíry.

Na příletu v SJU pak ještě před východem z letiště člověk ukazoval QR kód. Kdo neměl, tak mohl vyplnit u stolečku s asistentem.

SJU - MIA - HEL - BER

Let mezi Portorikem a Miami má výjimku od CDC a není třeba mít pro přestup v USA negativní antigenní test. V SJU nás zacheckinovali jen do Miami a v Miami bylo třeba jít znovu na check-in desk a předložit očkovací certifikát. Pro zpáteční test z Portorika přes USA tak nebyl potřeba žádný negativní test, všude stačil očkovací certifikát (dvě dávky bez boosteru postačí).


sju.jpg

0 Citovat

Tak opet  Dublin- Praha V  Dublinu nechteli videt nic pipnuti letenky velmi letme nahlednuti do pasu spise nenahlednuti a odchod k letadlu V Praze je porad zajima prijezdovy formular test jsem ukazal ale chtel videt prijezdak moc nevim k cemu ale ten aspon oproti testu nic nestoji i kdyz je to zbytecna pakarna Letadlo v celku dost plne

0 Citovat

PRAHA - LONDÝN - PRAHA

V Praze po nás chtěli vytisknuté (ne v mobilu) očkování/test, příjezdový formulář do UK, jinak pohoda. Na palubě respirátory.

Na letišti Stansted vše v pohodě, jen nějak moc zvědavý celník, co tu budu dělat apod.

V Londýně pak vše OK, snad jen v metru povinné roušky, dodržuje asi polovina lidí, jinak v sobotu večer absolutně plno všude, město docela žilo, takže fajn.

Cesta zpět do Prahy v pohodě, jen se ukázaly dokumenty, kontrola a odbavení na Stansted rychlé, bez problému. Na palubě pak zase roušky/respirátory.

TIP: Kupoval jsem si vždy v Londýně transfer od National Express, někdy přímo jejich web, jindy přes EasyBus.com. Transfery ale hodně podražily, kort při nákupu pár dní dopředu. Tak kupte přímo přes RyanAir, kde jsem ušetřil okolo 40 %, jen to kupte aspoň 24 hodin před odjezdem, ať Vám přijde jízdenka od dopravce. Třeba znáte, třeba ne, já na to narazil omylem...

0 Citovat

V Londyne by me zajimalo jestli porad chteji po neockovanych objednani testu i kdyz hned pokracuju pryc

Respiratory u  Ryanu? Pri vstupu v  Praze me nekolikrat vyhodili s normalni obycejnou rouskou stazenou pod nos tak jsem si na ten moment nasadil ten respirator a po projiti ho opet vymenil a jinak pak behem letu stazeni pod bradu  drive jsem si kupoval piti nebo jidlo pri poslednich letech uz na to kaslu nikdo nic nerika 

Prakticky jedinou normalni zemi je nyni Norsko ktere zrusilo uplne vsechno vcetne prijezdoveho formulare

0 Citovat

Proč ? Asi mají hodně testů na prodej (výrobci).

0 Citovat

Já zase docela nechápu, proč je někdo tak “rozežraný” když požaduje test na papíře a ne v mobilu. Když mám 48 hodin na cestu do přístavu a testovací spolek má na vyhodnocení testu 48 hodin. Taktak budu ráda, když se mi to podaří včas dostat z ockouzis do mobilu. Fakt mi rozum nebere, jak to mám asi udělat a to ještě neletim do Ameriky, fuj. Jsem rada, že si tu můžu přečíst, co se kde může přihodit. Celkem to tu žije a lidi jsou odvážní👍

0 Citovat

Opatření, jejich dodržování nebo smysl komentovat nebudu, protože z toho jsem už celkově otrávený, navíc každý si myslí, že má tu svoji nejlepší pravdu... :-D

Co se týče cestování, osobně používám na vše mobil, od letenky po příjezdové formuláře, ale právě kvůli zkušenostem, tak si vše do zálohy tisknu na papír.

Ovšem s tím testem na papíře, nevyplněným příjezdovým formulářem před boardingem v Praze apod, tak byli fakt striktní. Toť má zkušenost. :-)

0 Citovat

Delam to stejne uz jsem si zvyknul na mobil , ale kdyz by nechteli uznat test v mobilu  tak bych se asi tezce pohadal  treba ten na papire  kdyz odletam z Irska nemam protoze si ho delam na letisti  Stejne tak si to budu delat i na jinych letistich i PCR v Recku  loni pred odletm do Irska prisel do mobilu a tezko bych si ho nekde tisknul  Predpis zni jasne v tistene nebo elektronicke podobe Takze nevpusteni do letadla  by znamenala kompenzaci treba i soudni cestou 

Nastesti  uz prestavaji kontrolovat cokoliv  tedy v Irsku  v Praze  zatim  kontrola neustava ,alespon pri priletu  tam je porad stolecek kde chteji videt v prve rade priletovy formular Ten se mi nedarilo  prekopirovat do mobilu  zkousel jsem i zmenit  emailovou adresu  to mi zase napsalo ze  mam neplatnou  proc neprijme  cesky priletovy formular  email  s koncovkou gmail.com nevim 

1 Citovat

Ahoj. Nemáte někdo zkušenosti s návratem z Dubaje? Je opravdu nutný PCR test před cestou zpět do ČR?

0 Citovat

Kdo říká, že je nutný?

0