Zdravím vospolok. Dovolím si sem hodiť link na tripreport z posledného, veľmi intenzívneho výletu do egyptskej Gízy a Káhiry. Tieto miesta sú vďaka relatívne novej linke Wizzu z Budapešti na nové letisko Sphinx dostupné za veľmi priaznivé ceny, no žiadne preplnené bufety v rezortoch a animátorov nečakajte. Hlavne si pripravte pevné nervy. Dovoľujem si upozorniť najmä na veľmi bohatú fotogalériu, keďže sa znovu stretol v trojici Fuji team (ja pre zmenu po rokoch sólo team Canon). Jednoducho, tieto miesta sú na street foto ako stvorené a možno niekomu pomôžem v sólo návšteve tohto ošťaného megalopolisu s vyše 20 miliónmi obyvateľov.     https://tonicove.sk/zapraseni-pod-pyramidami/   Náklady:   Letenka Wizz - 70e osoba Visa on arrival - 25 USD Ubytovanie Hayat Pyramid Views - 75e osoba 4 noci Flasa predrazeneho vina od heloumajfrienda - 30 eur (inak 5 eur) Vstupne Giza Necropolis - 540 EGP Vstupne Dahshur - 150 EGP Ubery - do 5e vsade v Kahire, 8-9 eur SPX letisko Auto na pol dna s vodicom - 1000 EGP  .

Zaprášení pod pyramídami

Založil ve fóru Cestopisy

Ono stacilo mit nektere spoluzaky s tatinky u drahy😂, v 6 lidech 29000km po zeleznici jen za jizdenku Praha- Uzgorod.✌️👍 V tom je (vysoka) škola super.

0 Citovat

U dráhy jsem nikoho neměl já ani kamarádi a jízdenky do bývalého SSSR byly za přijatelné ceny i pro chudé studenty či krátce po škole (určitě o dost levnější než letenky).

Abych navázal na vzpomínky dalších, v roce 1997 jsme jeli přes Moskvu do Vladikavkazu, vystoupili na Kazbek a po návštěvě Gruzie včetně Svanetie jeli domů přes Turecko. V roce 1998 to bylo vlakem do Almaty a zpět z Taškentu s chozením po horách, let Čolpon-Ata - Oš, celkem 6 týdnů. V roce 1999 vlakem na Krym, několik dní tam, busem (i na trajektu) na severní Kavkaz (Pik Brno, Elbrus) a pak tunelem do Jižní Osetie, treky v Gruzii a opět domů přes Turecko.

2 Citovat

Nechcete si nekteri zalozit nejake retro (drivjsemzvladnulprocestovattohlecitamtomnohemlepe) vlakno?

 

8 Citovat

No miestami to tu vyznieva ako keby spomínali československí legionári na návrat z Vostoku:)

8 Citovat

😂 ten tvuj cestopis z Egypta tak vypada totiz, stare zlate casy.

0 Citovat

Ja som sklamany, chyba mi fotka so znackovymi kupacimi kratasami pred pyramidami :)

1 Citovat

Libor_S napsal(a):

U dráhy jsem nikoho neměl já ani kamarádi a jízdenky do bývalého SSSR byly za přijatelné ceny i pro chudé studenty či krátce po škole (určitě o dost levnější než letenky).

Abych navázal na vzpomínky dalších, v roce 1997 jsme jeli přes Moskvu do Vladikavkazu, vystoupili na Kazbek a po návštěvě Gruzie včetně Svanetie jeli domů přes Turecko. V roce 1998 to bylo vlakem do Almaty a zpět z Taškentu s chozením po horách, let Čolpon-Ata - Oš, celkem 6 týdnů. V roce 1999 vlakem na Krym, několik dní tam, busem (i na trajektu) na severní Kavkaz (Pik Brno, Elbrus) a pak tunelem do Jižní Osetie, treky v Gruzii a opět domů přes Turecko.

A tehdy už byla Gruzie bezpečná? My tam byli jen o trochu dříve a nejužitečnější rada zněla, že po setmění být venku jen ozbrojený nebo ještě lépe nechodit ven vůbec. Elektrika nešla skoro nikde, k dostání jen základní potraviny... Bída byla taková, že někde neměli nic krom chleba a cosi jako horký polívky (= ohřátá obarvená voda s nějakým broukem). 

0 Citovat

Pro mě vše v pohodě, ale mělo to svá specifika, která jsem jindy na cestách nezažil. Napíšu asi zítra něco k tomu pod cestopis Kafína, kam se to bude hodit víc.

0 Citovat

Moc hezký cestopis. Je sranda, jak dobře udělaná fotka a vlastně celé album udělá z Káhiry tak dramatické místo. Skoro jako bych byl úplně někde jinde :-D

0