Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Odkaz nefunguje.

0 Citovat

To je divné... 


u-mainz.jpg

0 Citovat

Uz to jede,jo koukal jsem i na toto...

0 Citovat

před pár dny tady někdo uvedl, že ještě nečetl ( neviděl, neslyšel ) žádný reálný argument, podložený skutečnými informacemi, důkazy...nepamatuji si to vyjádření přesně. Proto jsem dal odkaz na video, protože si myslím, že chlap svému oboru rozumí, umí to polopaticky vysvětlit a je to s českými titulky, navíc mluví o tom, že je zastáncem očkování a uvádí konkrétní příklady. Nic víc...je to přeci každého věc, jaký si udělá názor a závěr. Za sebe řeknu jediné - připadá mi, že hodně lidí nepochopilo, že nikdo jiný není zodpovědný za jejich život, než POUZE a JENOM oni sami. Takže se sám snažím bránit vyjádřením typu - za to můžou oni, dyť to psali v novinách ( říkali v televizi ), přece by nám ti a ti nelhali, tisíce variant a slovních obratů použitých jako "obrana", když se hledá viník, kdo za to může. Neustále totiž máme tendenci něco a někoho posuzovat, škatulkovat, někam zařazovat a srovnávat. a každý ten vzor, podle kterého srovnává, má jiný.

U očkování a všeho dalšího má většina právo svobodné volby, následně ale odpovědnost za toto rozhodnutí. Toť vše. Je to jednoduché. Nikdo jiný za to nemůže. Ani blbá reklama a nezvládnutý marketing, jak byl kárán jednou osobou p. ministr zdrav. :-)

0 Citovat

preco su tie konspiracne a antivaxxerske videa na jedno kopyto? jeden moderator ktory len krici a potom jeden doktor z milionov, ktory ma nahodou iny nazor ako 99 percent odbornikov. Presne ako to video od Voughne s jednou tetou doktorkou odniekial z provincnej polikliniky. Nabuduce uz asi oslovim svoju pediatricku, ktora na poziadanie mamiciek neockuje deti. Je to dobra dusa, ma 40 rokov praxe, hodila by sa do Slobodneho Vysielaca.

0 Citovat

voughne napsal(a):

veru uz nefunguje :D tak druhy pokus https://www.bitchute.com/video/L2hpIgc6dJSa/

Mne sa to video tiez nechcelo pozerat do konca, skoro vsetko mi je jasne od jari (a vela uz i dlhe roky dozadu). Microsoft ma na tu technologiu patent: https://patentscope.wipo.int/sea...2020060606

Ale hrabat sa dokola v ich chorych planoch je pre mna strata energie, skor sa zameriavam na to, co chcem a ako chcem zit ja. Stretavam sa s mne podobnymi ludmi a vzajomne sa podporujeme, robime to, co sa nam zda byt prospesne a je to super.

0 Citovat

Tak TK už tu povinnost testu pro transit zrušila. Aspon něco.

0 Citovat

JJ, formálně to zrušili už 30. prosince (resp. od té doby je ta jejich komunikace stejná aka for transit follow final destination country restrictions), ale když jsem s nimi 2.1. odlítal z Mexika zpět do Prahy, tak většinu i transitujících cestujících se ptali, zda test mají a chtěli ho vidět. Překvapivě, že i když neproběhl žádný kontakt ze strany TK ohledně takto zásadní změny podmínek (žádný email, nic), tak většina lidí někde test sehnala. Těch pár lidí, co test nemělo, po chvíli dohadování a studování country restrictions pustili taky, žádný denied boarding jsem neviděl.

0 Citovat

Jakou komunikaci myslíš? Nějak to nechápu. Sám píšeš, že neposlali ani mail o změně k horšímu a po pasažérech test chtěli. A jestli jsem se dobře díval, tak tato informace, že už to neplatí pro transitující pasažéry na jejich webu ještě včera nebyla. Dnes to tam naskočilo. Aspon na úvodní straně to ještě včera nebylo, respektive bylo tam povinnost PCR testu i pro transit. 

0 Citovat

No komunikací myslím ty jejich oficiální zprávy na webu (úvodní stránka) + já jsem to konkrétně viděl na twitteru... když porovnám ty dvě zprávy (dnešní formulaci na webu a tu z 30. prosince z twitteru), tak je mírně jiná, ale z obou to chápu tak, že pro transit není test třeba v případě, že jej výslovně nevyžaduje cílová destinace

 

Celkově mi ale od nich přišlo docela drzé nedat vědět napřímo dotčeným cestujícím aspoň emailem. Pochybuji totiž, že většina lidí sleduje jejich twitter nebo stránky, kor když už jsou na dovolené. Navíc jejich argument na drastické osekání nabídky služeb na palubě tj. snížení kontaktů mezi staffem a pasažéry na palubě (žádné drinky:( ) se už jeví z většiny jako passé, když stejně od většiny pasažérů chtějí negativní test, ale samozřejmě chápu, každý chce dnes ušetřit... docela mě tímto přístupem naštvali 

 

když se na to teď divám ještě jednou, tak to aktuální znění je ještě "měkčí", teď to vypadá, že test pro transit není třeba vůbec i když člověk cestuje do zemí, kde ho vyžadují...

0 Citovat

Tak ten drink by naštval i mě a to hodně.  Ale je to asi napříč aerolinkami a kdo ví, kdy se to vrátí k normálu jestli vůbec. Zajímalo by mě, jak to vypadá v C. Má někdo zkušenost z poslední doby? Jestli má dnes vůbec smysl ho kupovat.

0 Citovat

no na pozitivní strunu, KLM třeba ještě v září na short-haulech dávali víno bez problému! :D

Jinak celkem spokojenost s IGA loungem v Istanbulu, jídlo slušné, drinků na výběr hromada, super kuřárna jako zastřešená terasa s horkovzdušnými fukáry... roušky tam nikdo nehrotil. Jediná nevýhoda je ta "free" wifi s omezeným trváním. Na dragonpass za 27 USD se vyplatí

0 Citovat

Trochu bych brzdil optimismus cestování do JV Asie. V Malajsii od zítřka vyhlášený stav nouze, který má platit do 1.8.2021, tedy do té doby rozhodně žádné cestování nebude. To ostatně mají už nyní zásadně omezené i místní Melaka, Johor, Penang, Selangor, Sabah, Kuala Lumpur, Labuan a Putrajaya jsou nově ve stavu MCO (movement control order), tedy žádné akce, zavřené restaurace, pohyb max. 10 km od domova atd.  Sleduji i Thajsko a tom to podle dlouhodobě žijících cizinců vypadá, že rok 2021 totálně mrtvý a běžný turista se tam prostě nedostane. Řada z nich také opustila turistický byznys a živí se, jak se dá. Na druhou stranu pokud se tam někdo dostane, tak hlavně ty luxusnější hotely jsou na zlomcích obvyklých cen, to samé taxi, restaurace atd. Každopádně stačí vygooglit aktuální fotky z turistických destinací, jsou to města duchů...

0 Citovat

Do USA jen s negativním testem a stále je potřeba být 14 dní mimo Schengen - https://www.reuters.com/article/...NKBN29I095

0 Citovat

Takže do UK nyní PCR test potřeba vždy(vyjma Man,Guernsey,Jersey,Irsko). I při příletu ze safe country na exemption listu (safe travel corridor list). Takže test a pak ještě karanténa 10dnů při cestě z ČR. 5.den možnost PCR, ale než dostanete výsledek, stejně už budete blízko toho 10.dne karantény.....

0 Citovat

tereza-c napsal(a):

Do USA jen s negativním testem a stále je potřeba být 14 dní mimo Schengen - https://www.reuters.com/article/...NKBN29I095

Negativní test stačí i antigenní anebo je třeba doložit potvrzení, že jste covid už měli (originální zdroj: https://www.cdc.gov/quarantine/p...ted-p.pdf)

Schengenské omezení bylo vyhlášeno Trumpem a může ho zrušit zase jen prezident. Je možné, že to Biden po nástupu udělá (nebo upraví podmínky).

0 Citovat

Odemykám zajímavou studii o šíření Covid v letadle 

https://denikn.cz/536463/jak-se-...3cb13c56ff

 

 

 

0 Citovat

Dík. Škoda, že je to tam samý "předpokládáme" a "zřejmě"

0 Citovat

Zaujalo mě, že se nakazili lidi, kteří seděli o několik řad dále a nenakazili se lidi, kteří seděli vedle přes uličku. 

0 Citovat

Bohuzel ten clanek se otevira cely az po zadani  emailu  slouzi k reklame na predplatne  toho platku .uz ta veta ze na kratkych letech se jidlo a piti nepodava  , neni pravda , ja si v posledni dobe  ve FR jidlo a piti objednavam a tim se vyhnu na cas rousce ,navic vybrat  18 hodinovy let je dost irelevantni  pro nazor ze se v letadle siri Covid ,ti lide tam chodi casteji na wc. mene dodrzuji hygienu .nevim zda je tam uvedeno co to byla za letecka spolenost , co za slozeni cestujicich  ,to jsou zcela  urcite ovlivnujici faktory 

0 Citovat

Někdo se nenakazí, ani kdyby mu někdo prsknul covida přímo do ksichtu a někde projde kilometr kolem pozitivního a už  ho má..  prostě jako chřipka, někdo ju má každej rok a někdo ani jednou za život. A čím to je? Těžko říct, dispozice, strava, krevní skupina ??

0 Citovat

Pozor, většina těch sedaček byla prázdná! Pozorně čtěte legendu.

Těch teorií je hromada. Vliv krevních skupin, geny po neandrtálcích a taky nakažený - většina šíří málo, pár šíří hodně, i když jsou sami bez příznaků. A jak dopadneš je loterie. Cinklá podle věku, váhy, pohlaví a zdravotního stavu. Nicméně umřít či mít těžký průběh může i mladý zdravý chlap sportovec. 

0 Citovat

Tak 26A a 26C bylo obsazeno a negativně testováni a kromě 27D bliz blede modrého nikdo nesedel.

0 Citovat

Emirates has suspended all flights to and from South Africa until January 26 due to 'operational reasons'. Affected ticket holders should contact the airline immediately.

0 Citovat

Takze konec   normalu uz i v Irsku od zitra musi mit vsichni  po priletu do Irska  PCR test udelany  72 hodin pred priletem  Vyjimka je ze Severniho Irska ,takze snad jen prilet do Belfastu  a  tam rict  ,ze jde jen o tranzit a pak do Irska a priznat jen Belfast ,ale tusim bus mezi Dublinem a Belfastem je ted pozastaveny ,navic kdovi jak k tranzitu  pristupuji ted Anglicani  

Mam chut napsat neco o omezovani svobody ,kdyz nestaci  karantena a jeste vyhruzka  2500 euro pokuta  nebo 6 mesicu vezeni  ,,,hovada,..nic vic fuj ! Odletet muzu, ale v CR bych uz taky potreboval test protoze je Irsko cervene  ,,,a po priletu druhy ,, 

Normalni zustalo v Evrope uz jen Portugalsko a myslim ze do Francie se da taky bez testu  Vsechno to smeruje k financnimu vydirani vsech cestovatelu bez ohledu na duvod cestovani  Lze jen doufat ze tohle co nejdrive skonci  az se vetsina promori nebo si nadsenci nechaji pichnout ten jejich humus 

edit : prakticky temi 72 hodinama pred odletem a kontrolou PCR testu uz na odletovem letisti  zamezili  teoreticky i tranzitu  pres Irsko  i kdyz tam by se s nima asi slo hadat, kdyz by  byl treba  let do Portugalska s tranizitem v Dublinu  

0