Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Petr76 napsal(a):

Já se náramně bavím jak v zemi, kde kvůli 30 Kč poplatku padla vláda se tady někteří prsí tím jak by si to "zaplatili sami". 

asi tak :)

+1

0 Citovat

Dobrý den,

Vracíme se z Norska letecky - přistaneme v Krakově a z Krakova jedeme vlastním autem do ČR. Potřebujeme pro vstup do Polska negativní test i když přes PL jen tranzitujeme (nejsme naočkovaní)? Kontroluje se negativní test po příletu na letišti? 

Díky!

0 Citovat

@Mikir, diky moc. A muzu se zeptat teda jestli covid test je treba pro deti mladsi 12 let? Nebo jestli Ryanair to vyžaduje? Pekný pobyt na Rodosu, my se nemuzeme dockat!

 

 

mikir napsal(a):

@Xris jsme ted na Rhodosu AG jsme delali v Praze na covidpointu na Karline den pred odletem vysledek prisel i na ocko .uzis,  na email s toho covidpointu je to bez kodu  .certifkad s kodem je na ocku  Do Recka musi byt rovnez PLF s QR kodem ,ten prisel  pozde vecer pred dnem odletu .Kontrola vseho jak v Praze pri odletu tak na Rhodosu  

@floodland nevim co bych zvedal  na Rhodosu  zadna buzerace vsechno v pohode ze je Recko cervene vymysleli jen cesti dementi  ve vlade v cele s Vojtechem  Vymenil jsem  letenky misto do Prahy ,kde by me pak cekalo 5 dnu karanteny  rovnou za Dublin  v pondeli tu jdeme na testy  a v pohode  

Blaboly o stovkach Cechu  jsou jen straseni aby lidi sli na ockovani ,pripadne nikam nejezdili 

0 Citovat

Floodland, to jsou PR články pojišťoven, aby se bojácné ovečky nechaly pojistit pro klid duše na plnou palbu. Praktiky pojišťoven a ceny jsou za hranou, s pofidérními slevovými kódy třeba 55 procent Axa. Zrovna do Řecka bych se nepojistoval vůbec (nad rámec pojistky na kartě), Řecko karanténu plně proplácí ze svých zdrojů. 

0 Citovat

[citace="Xris"]

@Mikir, diky moc. A muzu se zeptat teda jestli covid test je treba pro deti mladsi 12 let? Nebo jestli Ryanair to vyžaduje? Pekný pobyt na Rodosu, my se nemuzeme dockat! 

 

Nevim ted jak se to zmenilo u deti  pod 12 let nebylo nutne ted ale myslim nemusi byt pod 6 let  ale do CR staci antigen a sem taky  ,na tom covidpointu  delaji i PCR jen z kraje nosu  Tady jsem pak nasel vice mist kde se daji testy udelat Bohuzel do Dublinu potrebujeme  PCR ty jsou za 60 euro   AG je za 20   Takze do CR bude stacit Ag a pak doma po 5 dnech PCR

Vseobecne lidi nadavaji nejvic na tu karantenu me to taky zkomplikovalo zivot 

 

 

 

0 Citovat

Proto jsem se taky Mikira ptal , jestli si to na náklady Řecka nechce prodloužit. Pojištění je v tuto chvíli obecně k ničemu, protože k reálnému plnění nikdy nedojde. Těch výluk jsou tam mraky.

0 Citovat

Dalsi urad , jejiz zamestnance je treba poslat do kamenolomu makat aby prestali vymyslet hovadiny 

https://www.novinky.cz/zahranicn....seznam.cz

To bude jeste zajimave  to uz je fakt na klacky do ruk a vyhnat tyhle zmetky s jejich zasivaren 

0 Citovat

Mikir: hlavne ze je super ze na rhodosu nenosi lidi v obchodě rousku viid

0 Citovat

Abyste se z těch roušek nepo... . Představ si, že je nenosí ani v Norsku a to vůbec nikde, dokonce i na Gardemonenu si ji lidí nasazovali až před security. O Švédsku ani nemluvě, tam to bylo bez roušek i v metru už v dubnu. 

0 Citovat

Mikir👍. Zrovna jsem tady ráno nabádal nad zrušením semaforu a jednotným postupem napříč unií. Teď tedy údajně jestli je to pravda tak části Řecka se na čas teatrálně zařadí do tmavě červené zóny, přesně není ani uvedeno o které ostrovy se jedná. 

Mohlo by se zdát, že teď Řekům spadne hřebínek a nabídnou nějaké slevy, ale opak je pravdou. Cenovou hladinu tam sleduju, protože se mě to týká a světe div se, i po možném zhoršeném výhledu ceny všeho jdou nahoru a pro jistotu jsem bookoval auto už teď na konec září.

 

0 Citovat

Za pár dnů jedeme do Itálie, tak snad to bude v pohodě a nebude v Srpnu nějaké zavírání hranic :/

0 Citovat

Ohledně situaci na ty 6 ostrovech v Řecku. Četla jsem řecké noviny. A situace nákazy se týká hlavně místní (rodinné cluster, dělníci..). Cestujícím prý míň než 1%. Tak podle mě Řecko bude spíš v problematických ostrovech omezit kluby a zavřít místní taverny od 22hod, prostě lokální opatreni. Turisty potřebují  . Podle mě situace v ČR je jim úplně jednou , jsme na tom líp než oni letos. A velká většina cestovatelů je testována před odletem. Uvidíme, letíme v středu...tak musí to být cajk. 

 

 

 

MIGUELAS napsal(a):

Mikir👍. Zrovna jsem tady ráno nabádal nad zrušením semaforu a jednotným postupem napříč unií. Teď tedy údajně jestli je to pravda tak části Řecka se na čas teatrálně zařadí do tmavě červené zóny, přesně není ani uvedeno o které ostrovy se jedná. 

Mohlo by se zdát, že teď Řekům spadne hřebínek a nabídnou nějaké slevy, ale opak je pravdou. Cenovou hladinu tam sleduju, protože se mě to týká a světe div se, i po možném zhoršeném výhledu ceny všeho jdou nahoru a pro jistotu jsem bookoval auto už teď na konec září.

 

0 Citovat

@Xris Jsme na Rhodosu 10 dnu  ,protoze jsme tu byli uz 3x  a mame to projete cele  vybral jsem klidnejsi misto  Stegna sjizdi se z Archangelos  je to asi 20 km pred Lindosem  Zadne opatreni tady nevidim ,krome toho , ze personal v restauraci  nosi rousky  Jinak nikdo ,omezeni zadne i kdyz je pravda ze po 22 hodine uz  taverny jsou prazdnejsi ,  ale do 23 urcite otevrene jsou  vcera jseme se vraceli s vecere pred 23 a jeste to zilo a nevypadalo ze by nekdo hosty vyhazoval

Pristi tyden  ma byt 42 stupnu  vcera i dnes 38-39 

0 Citovat

Diky Mikir za info!

Fajn! Na Rhodosu se tesime. Ted zmenili zase pravidla pro navratem s detmi - aspon neni ta 5denna izolace a neni nutny test pred odletem v Recku. 

My budeme jako loni v Gennadi. Je tam klid, a osvezujici oblazkova plaz. 42 stupnu se na plaz nebojim...vzdy je vitr, a odpoledne proste siesta povinna v stinu :)

Mejte se vsechny!

mikir napsal(a):

@Xris Jsme na Rhodosu 10 dnu  ,protoze jsme tu byli uz 3x  a mame to projete cele  vybral jsem klidnejsi misto  Stegna sjizdi se z Archangelos  je to asi 20 km pred Lindosem  Zadne opatreni tady nevidim ,krome toho , ze personal v restauraci  nosi rousky  Jinak nikdo ,omezeni zadne i kdyz je pravda ze po 22 hodine uz  taverny jsou prazdnejsi ,  ale do 23 urcite otevrene jsou  vcera jseme se vraceli s vecere pred 23 a jeste to zilo a nevypadalo ze by nekdo hosty vyhazoval

Pristi tyden  ma byt 42 stupnu  vcera i dnes 38-39 

0 Citovat

Pozor, Nemecko meni od 1.8. Podminky na vstupu….a budou uz jen 2 kategorie zemi

0 Citovat

Tak můžeme znovu cestovat do Ruska. Teď už jen jak je to s vízy a kdy spustí to e-visa.

https://www.novinky.cz/zahranicn...a-40367734

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak můžeme znovu cestovat do Ruska. Teď už jen jak je to s vízy a kdy spustí to e-visa.

https://www.novinky.cz/zahranicn...a-40367734

Obávám se, že obnovení letů automaticky neznamená zrušení zákazu turistických cest. 

0 Citovat

Horší je to s vízy. 

 

0 Citovat

Má na PRG otevřeno Restaurace Praha a dá se do ní vlézt po bezpečnostní kontrole na Terminálu 2 (Schengen)? Dík.

0 Citovat

Otevřeno má ale z airside se do ní dostaneš jen z T1.

0 Citovat

Restaurace Praha - nejmenuje se to už nějaký čas Runway?

0 Citovat

OK. Díky. Tak oběd před odletem pořešíme jinak.

0 Citovat

ved ja som tam bol par tyzdnov dozadu a normalne sa tam dalo ist z terminalu

0 Citovat

Jojo z veřejný části bez problému, ale z airside jen z T1. Nicméně vzhledem k tomu, že security na T2 je vždycky zdržení tak maximálně na 2 minuty, tak klidně můžeš jít z veřejný části, najíst se a pak teprve projít security.

0 Citovat

https://www.novinky.cz/koronavir....seznam.cz

https://koronavirus.mzcr.cz/mona...u-cervene/

 

At ti idioti vyhlasi vsechny cervene, ze potrebuji prodat testy ,zatimco jine zeme se ridi EU predpisy CR si jako obvykle dela co chce  Jiste jsou i horsi zeme,  Slovensko podle novinek neuznava zadne testy , to je okamzite na podani trestniho oznameni a jednoznacna diskriminace volneho pohybu osob   Nejlepe takove zeme okamzite vyloucit z EU ,bohuzel to nejde  Chovalo se tak treba i Madarsko  Osobne bych vyloucil z EU i CR ,jenom hazeni EU klacku pod nohy nic vic  Nakonec se tak chova cela V4

Celkove je Evropa ale i cely svet posztizeny covidovou hysterii,  vsude vladne jen chaos a nevrazivost a pritom lide co jsou na dovolenych, jsou vetsinou v pohode a malokdo nekdo neco uz resi  Spravne se chova ted Francie, kdy jsou demonstrace proti restrikcim a pridavaji se i dalsi zeme 

Jsme moc zvedavy co bude v zari ,kdyz ted v podstate v pulce prazdnin uz zacinaji takhle silet  Cele to smeruje k donuceni lidi se nechat naockovat a to je zverstvo ,ktere nema obdoby 

Podle zcestne ideologie asi radeji  nakazeny naockovany,  nez zdravy neockovany   

 

0