Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Můj nápad to otestování není.

Jinak vím, že test je i pro očkovaného potřeba do/v VB nebo Dubaji.

0 Citovat

To se budeš muset zeptat na hygieně, ale obávám se, že nebude rozdíl od neočkovaných. U toho, kde záleží na rozhodnutí hygieny (asi kdo jde z okolí do karantény, ale postupy neznám) by to mohli vzít v úvahu. Po pozitivním Ag testu bych doporučil pro ověření PCR test (třeba kvůli falešné pozitivitě z důvodu špatné manipulace se vzorky) a když jsem slyšel, jak některým sportovcům v Tokiu z toho slavného letu udělali asi 8 PCR testů a některé vyšly pozitivně, některé negativně a některé nejasně, tak bych možná doporučil opakovat i PCR test, pokud by karanténa hodně vadila.

0 Citovat

S hygienou se snažím mít co nejméně společného :D Bohatě mi stačí, že by se jim měl po každém vyplňování šmírovacího příjezdového formuláře, který nikdo nikde nechce, posílat test/potvrzení o očkování.

0 Citovat

To slysim poprve ,ze by PLF nikdo nechtel , za ,me ho vlastne chteli  v CR vzdycky  a jinde vlastne taky  Jedine posledni prilet do Irska byl bez tehle vsech blbosti 

A ze by se mel posilat test to slysim poprve  Nikdy se mi v CR nikdo neozval vlastne ani jinde,  v Irsku prisel dotaz SMS zda jsem porad na adrese kterou jsem uvedl a chteli to potvrdit,  pozdeji kdyz uz byla nabidka ,ze  mohu po 5 dnech absolvovat test  ( nesel jsem ) a po 14 dnech podekovani a ze mam sledovat vyvoj 

V soucasnosti se PLF v Irsku zmenil .uz se neptaji na adresu ,protoze po prijezdu s PCR testem uz neni karantena nutna , prisla jen sms pokud citim priznaky covidu ,ze mam kontaktovat doktora  a pak pokud potrebuju test  ze ho mohu zdarma absolvovat  Ovsem to je bohuzel jen overovaci test, ktery nelze pouzit na mezinarodni cestovani a zadny certifikat se k tomu nevydava 

0 Citovat

Tak jsem si vzpomel na niemandose a jeho oblibene Thajsko a dalsi priznivce cest do Asie  Ma nekdo chut  absolvovat  tohle ?  Do zimy to asi tezko bude lepsi  kdyz delaji takovou kovbojku 

https://www.novinky.cz/cestovani...d=40368527

0 Citovat

A jak je to kdyz prijde do zahranici a rekne ze se testovat nechce? :) Tedy je na tom hotelu kde musel, prosel kontroly kde uz test mel ale v danem state nuti ze po dalsim dnu musi znovu na test.

Co kdyz jim rekne dotycny, ze je to prece dobrovolne a ze neni nejaka pokusna krysa? :D

To jako uz cloveka ze zeme do CR nikdy nepusti? :) 

Situace: priletel jsem do Peru, letim zpet ale mam pozitivni test. Nebudu vpusten do letadla ale bude narizena karantena? Karantena se vetsinou zakoncuje PCR testem (tolik oblibene stourani nosohltanu). Ja reknu ale ze zadny test nechci, ze mi nic neni :) 

Zustanu uz na veky bydlet v Peru? nebo me vlada vyprosti? :)

 

0 Citovat

Čau abych nezakládal nový příspěvek kde najdu aktualizovaný "semafor" zemí kam můžu bez očkovaní, bez karantény? Zpět mi karanténa víceméně jedno. Jak je na tom Španělsko nebo Arabské Emiraty  (tam je rozdíl mezi Dubaii a Abu Dhabi? A co Řecko?  Dík :)

0 Citovat

tomasbalbinder napsal(a):

Čau abych nezakládal nový příspěvek kde najdu aktualizovaný "semafor" zemí kam můžu bez očkovaní, bez karantény? Zpět mi karanténa víceméně jedno. Jak je na tom Španělsko nebo Arabské Emiraty  (tam je rozdíl mezi Dubaii a Abu Dhabi? A co Řecko?  Dík :)

Musím uznat, že tu máš na CL asi nejlepší dotazy. Fakt čekáš, že ti to bude někdo místo tebe vyhledávat?

0 Citovat

Do Podnesterska nic nechcu

0 Citovat

Slovensko opet perli . ja teda nevim ,ale  copak tam neni jediny pravnik ,aby vznikla zaloba  k mezinarodnimu soudu  Jedna diskriminace za druhou jak na bezicim pasu  Pripadne napodobit Franouze nebo Nemce kde i policajti radeji utekli 

https://www.novinky.cz/zahranicn....seznam.cz

0 Citovat

Jasně soudruhu. A jak si takovou žalobu k mezinárodnímu soudu představuješ? Máš vůbec představu, kolik tě to bude stát a jak dlouho to bude trvat?

0 Citovat

Nejsem soudruh ani jsem nikdy nebyl ,naopak kdyz si me chlapi zvolili za predaka  ,tak jsem jednou organizoval i stavku  a  to byla za totace dost odvaha , nejsem pravnik ,ale prijde mi ze by Slovensko melo za takove zverstva pykat  Caputova me zklamala i  kdyz chapu ze ona o tehle vecech nerezhoduje ,ale kdyz odstoupil Matovic tak jsem predpokladal ze se pristup ke covidu zmeni...

0 Citovat

https://echo24.cz/a/SpFJF/nejste...d=12981798

Je to stejně úžasná doba, stačí počkat pár měsíců a z konspirace je najednou realita. Velice smutná realita.

0 Citovat

cestik napsal(a):

https://echo24.cz/a/SpFJF/nejste...d=12981798

Je to stejně úžasná doba, stačí počkat pár měsíců a z konspirace je najednou realita. Velice smutná realita.

Hm, neočkovaný tam dle článku nemá skoro žádná práva (odstupné, podpora, cestování, vstupy). Něco mi to připomíná. Tak nějak to začínalo v Německu. 

0 Citovat

Bohuzel ani ctvrt milionu´protestujicich nestaci  a vzboureni cele zeme je nerealne ,protoze svedci  covidovi a ti co se nechali naockovat maji sproste vyhody a jsou spokojeni ,ale i s teroristy je treba nekdy vyjednavat pokud nejdou zlikvidovat Takze je treba bojovat proti zlovuli tech mocnych a co nejvic nedodrzovat nic s tech nesmyslu pokud to nejak jde  Napriklad Johnson zniceho nic zaradil  Mexiko do cervenych a chudakum Anglicanum narizuje po navratu hotel za 2000 liber  A takove hovada u tech nahore najde bohuzel ted clovek v kazde zemi ,ano je to skutecne smutna realita

0 Citovat

Jaké sprosté výhody ty kašpare? Máš možnost volby. To, že se nechceš nechat očkovat a raději nosíš celý rok na hubě smradlavej a špinavej hadr je tvůj problém. 

0 Citovat

floodland: průser je, že ten hadr musíš nosit na hubě, i když očkovaný jsi... takže to není (jen) mikirův problém.

0 Citovat

Ja by som bol zvedavy co by sa stalo, keby ty neockovany co ich nutia ockovat sa vo Francuzku neprisli tyzden do roboty...samozrejme bez nahrady mzdy. Oni by bez platu asi tyzden prezili, ale stat by to 100% neustal. Vyhodit by si ich nikto vsetkych nedovolil. Nahradu za nich nemaju. 

Akoze ja som ockovany, ale toto je uz moc. A bude to asi horsie.

0 Citovat

Ve Francii by to bylo jedno. Stejně tam každý den někdo stávkuje, takže by si toho nikdo nevsimnul.

0 Citovat

tropy 68 dobry napad  klidne bych do takove akce sel  ve vetsine zapadnich zemi  vcetne USA  by to  prineslo  takove problemy  v delnickych profesich, co nikdo nechce dneska delat , ze by se ti sasci rychle vzpamatovali  

0 Citovat

floodland napsal(a):

Jaké sprosté výhody ty kašpare? Máš možnost volby. To, že se nechceš nechat očkovat a raději nosíš celý rok na hubě smradlavej a špinavej hadr je tvůj problém. 

Az na to ,ze ten hadr uz skoro nikde nenosim a vlastne jsem ho poctive nikdy nenosil  o respiratoru ani nemluvim .Vyhodami jsem myslel hlavne  ty pri cestovani a  kde diskriminace neockovanych bije do oci i slepemu 

Spravedliva volba nikdy nebyla 

 

0 Citovat

mikir napsal(a): tropy 68 dobry napad  klidne bych do takove akce sel  

Mikire, jak stávkuje kariérní nezaměstnaný? To jako že bys na protest přestal natahovat ruku?

0 Citovat

Emeritní absolvent vysoké školy života bude na stará kolena stávkovat. Ten už toho nakecal...

0 Citovat

 Petr 76 ja uz se te zavisti musim jenom smat...Nejsem nezamestnany, v CR mam radnou predcasnou penzi , kterou si muze kazdy 60 lety doprat  ,nejsem ochoten podporovat  nesmysl prace do 65 a vice tech, co makaji fyzicky cely zivot , ostatne narok na plnou penzi jsem uz mel v 63 a 8 mesicich a jsem rad ,ze jsem necekal a vzal si ji v tech 60 i za cenu osekani a vlastne almuzny  a Irsko ?

Ja jejich socialni system netvorim , ani to ,ze predcasnou penzi neumoznuji a radnou maji od 66 a dle rocniku narozeni ji nesmyslne prodluzuji  ,pritom primo od pracovnice co vyhledava praci dlouhodobe nezamestnanym jsem se dozvedel ,ze od 62 mi uz nebudou praci nabizet ,coz moc logiku nema,  kdyz je penze od 66 

Nic nenatahuju, mam to co mi podle irskych zakonu nalezi a ve svych letech a s mymi zkusenostmi za minimum do prace nepujdu a naopak za cca 1000 euro tydne me uz praci nenabidnou, takze je jasne reseni Nepatrim ani k tem co znehodnotili pracovni trh  tim ,ze prijali praci pod beznou mzdu ,vetsinou lide z vychodu... Za 2 roky si uz zacnu irskou penzi vyrizovat abychom se pak mohli prestehovat na zimu na Kanary

Pri vypoctu ceske penze mi uznali 38 let prace 4 roky jsem nedolozil  irske roky mi zapocetli  ,stejne jako mi Irsko zapocte pak praci v CR  Takze uz to jednou pochop ze jsem odvedl statu dost na to abych mel penzi at uz jde o CR nebo Irsko  Takze zadny karierierni nezamestnany ale proste duchodce

  A to ze se mi libi pristup Francouzu k stavkam ? Myslim ze to je naprosto v poradku a umeji si vybojovat stejne jako treba Polaci  dobre pracovni podminky i mzdu  Ale uz jsem psal drive ,ze na tohle tema se uz neminim vyjadrovat ,takze omluva ostatnim ,ale kdyz je nekdo nechapavy, tak se mu to musi vysvetlit po lopate :-)     

0 Citovat

Odvedl státu dost? To jako myslíš z té minimální mzdy, za kterou tě jedinou byl někdo ochoten zaměstnat? Ty mě fakt bavíš.

0