Díky Tonicovi a jeho tipům už pár dnů mám letenky i na rok 2024. Jak jste na tom vy? Považuju je za značně spekulativní a přímo doufám v nějaké změny, aby se staly flexibilními. Leden Praha-Lisabon-Madrid (TP+ Portugália Airlines) Madrid-Lisabon (Portugália Airlines by TP) Lisabon-Praha (TP) Vídeň-Dammán-Vídeň (W6) za 40 €, poměněno a je z toho flex Únor Praha-Istanbul-Kapské Město a zpět (TK) Březen Praha-Istanbul-Soul a zpět (TK) Březen Vídeň-Jerevan-Vídeň (W4) na Velikonoce za 40 €, taky flex Doplněno: 2.6.2022  .

Vaše lety 2024

Založil ve fóru Co se nevešlo

Díky Tonicovi a jeho tipům už pár dnů mám letenky i na rok 2024. Jak jste na tom vy? Považuju je za značně spekulativní a přímo doufám v nějaké změny, aby se staly flexibilními.

Leden
Praha-Lisabon-Madrid (TP+ Portugália Airlines)
Madrid-Lisabon (Portugália Airlines by TP)
Lisabon-Praha (TP)
Vídeň-Dammán-Vídeň (W6) za 40 €, poměněno a je z toho flex

Únor
Praha-Istanbul-Kapské Město a zpět (TK)

Březen
Praha-Istanbul-Soul a zpět (TK)

Březen
Vídeň-Jerevan-Vídeň (W4) na Velikonoce za 40 €, taky flex

Doplněno: 2.6.2022

1

ctrl+c & ctrl+v

Leden
Vídeň-Dammán-Vídeň (W6) za 40 €

Březen
Vídeň-Jerevan-Vídeň (W6) za 40 €

0 Citovat

Kluci díky za inspiraci! :-)

0 Citovat

Ja mam koupeny s wizzem vanoce 27.12.23-3.1.24 Viden-Eilat a naopak doufam, ze zustanou vicemene fixni, i kdyz nejake ppsuny v radu hodin by mi nijak nevadily.

0 Citovat

V cem je vyhoda spekulace? Ja teda kupuju letenky primarne pro celou rodinu, takze v cem by to bylo vyhodne v mem pripade?

Posun v hodinach by mi asi nevadil, ale kupovat to s tim, ze doufam v posun v radu dnu ci rovnou zruseni je vyhoda v cem?

0 Citovat

Máš z toho flex letenky, event nemusíš kupovat flex od Wizzu. Je to však výhodné pro flexibilní lidi, kteří nemusí plánovat dovolenou dopředu....

0 Citovat

vsak ale 2024 je rok dopredu a z mojich skusenosti, ked uz pride zmena, tak to bude minimalne par mesiacov vopred.
@Karel - ja tiez uz kupujem pre celu rodinu (zrazu aj tie 30 eurove letenky su na konci dna s bagazou za 200 :D). Tak si zoberme priklad Velku Noc 2024 - ked sa nic nezmeni, pojdeme napr. do Tirany. A ked sa zmeni, tak sa bud da refund, alebo sa rebookuje o mesiac neskor, alebo sa nepoleti do Tirany ale do Podgorice a odtial k moru v cca podobnych terminoch.

0 Citovat

No, můžeš na Velikonoce letět do obvykle mnohem dražšího Baku nebo do Kutaisi. A místo Dammánu můžeš mít Džiddu nebo Rijád za zlomek běžné ceny.

1 Citovat

Prip. dovtedy Wizz skrachuje a potom mas viac chargebackov na praci :))

3 Citovat

tonic napsal(a):

Karel - ja tiez uz kupujem pre celu rodinu (zrazu aj tie 30 eurove letenky su na konci dna s bagazou za 200 :D). 



Ano, je to radost najít levnou letenku...ok, přiberu manželku...ok, i nějaké zavazado pro manželku...ah, wait ještě naše dvě děti...plus nějaké další zavazadlo...WTF total price?!?

Tedy hlavní výhoda je případný rebook, kdy můžu vykšeftovat v té době už dražší letenku do jiné destinace, přičemž už nejspíš nebudu nic doplácet?

0 Citovat

přesně tak... jediná nevýhoda je, že nemůžeš změnit cestující...

a ten rebook je většinou omezen určitým (kratším) časovým rozpětím a obvykle stejnou cílovou zemí, příp. nejbližší okolní letiště

0 Citovat

Tiez nad niecim uvazujem. A popritom som si vsimol, ze WDC uz je namiesto za 30€ uz za 40€.

1 Citovat

Kdyby to šlo posunout o víc než jen o ty 2/4 týdny..

0 Citovat

Jeste jsem si prikoupila na velikonoce 2024 Atheny z Katowic. Jelikoz cestuju s rodinou a nejsme flexibilni v terminech (manzel zamestnanec omezeny pocet dovolene a dite omezeno skolnimi prazdninami), tak mi vyhovuje kupovat dlouho dopredu na terminy svatku/prazdnin, kdy pozdeji spis ceny budou stoupat.

Zavazadla neresim, nase rodina nema problem sbalit do maleho batuzku.

1 Citovat

Lakadiel je vela, clovek nevie kde skor :) Chcelo by to este vyuzit extra drahe multivstupne visa do Saudskej (Tramtarie - ako tak citam vedlajsie vlakno). Zaujimave ceny su do Šalaláhu a Muškátu, no a taktiez by sa mi hodilo dorazit Egypt so Sharmom, Kahirou a Alexandriou. No uvidime ...

0 Citovat

2023 pomaly končí a patrí sa už mať niečo aj na 2024 :D Vo februári bola priorita karneval v Riu, preto letenky stáli trochu viac (cca 530€) a v máji som sa nechal omámiť ponukou Saudie do Dar Es Salaam za prijateľných 182€

Kúpené

02/ VIE-MXP (AUA, E195)
02/ MXP-GRU (LAN, B77W) (prvýkrát GRU, LAN)
02/ RRJ-CGH (ACN, C208) (prvýkrát RRJ, CGH, ACN, C208)
02/ GRU-MXP (LAN, B77W)

05/ FCO-JED (SVA, A320)
05/ JED-DAR (SVA, A320) (prvýkrát DAR)
05/ DAR-JED (SVA, A320)
05/ JED-LHR (SVA, B789)

 

V pláne

02/ prelety medzi GIG a Iguazu, Manaus do Ria
02/ MXP-VIE

05/ VIE/BTS-ROM
05/ prelety k safari na severe Tanzánie
05/ LON-VIE

2 Citovat

Že by ses s Cessnou od Azul Conecta inspiroval v youtube videu Sama Chuiho? 😉

Nějak mi tam ale nezapadá ten let z Galeão do argentinského Puerto Iguazú 🇦🇷. Nejspíš máš na mysli brazilský Foz do Iguaçu 🇧🇷.

Podobně i ten přesun od vodopádů Iguaçu/Iguazú až do Manausu po zemi a vodě. To by byla opravdu !!CESTA!! Nenadarmo se Brazílie  nazývá cestovatelskou bonanzou ...  Nebo možná ještě další přibližovací let přikoupíš?

0 Citovat

Ani neviem ako som sa k tej linke dostal, ale keď som zistil že za 70€ sa dá kúpiť toto s Cessnou tak som neváhal. Samozrejme myslím brazílsku stranu vodopádov a nejak doletieť do Manaus. Uvidím čo sa mi ešte podarí naplánovať, ceny sú celkom priaznivé 

0 Citovat

Kdybys měl zájem o další lety Cessnou například nad Amazonií, tak je Azul z Manausu nabízí i do Apuí, Manicoré, Borba, Tefé, Santa Isabel do Rio Negro. Pak by to šlo spojit i s několikadenní plavbou po řekách.

1 Citovat

Já zatím toto....

 

01/PRG-IST-MRU (TK)

02/MRU-IST-PRG (TK)

03/VIE-EVN-VIE (Wizz) velikonoce

04/PRG-FCO-PRG (Wizz) derby Lazio - AS

0 Citovat

Koukám, že už mám na příští rok asi tak 46 jednotlivých letů. A to jsem si myslel, že zas většinu věcí koupím v akci tak 3 měsíce dopředu. Poprvé poletím s AirBaltic, po dlouhé době s Pegasem, taky v Koreji konečně strávím víc než půl dne při přestupu. Nic velkého už do kalendáře nenacpu, kromě Vánoc, které budu řešit asi tak za měsíc a doufám, že bude zase nějaká akce u Saudie, abych nemusel dalšího půl roku číhat. 😆 Dřív mi s Vánoci dost pomáhaly 3x, ale ty staré už nějak nefungují. Ještě bych mohl zaplnit tak 14 víkendů, když nepočítám ty Vánoce, tak jsem zvědavý, co mi pak umožní zimní letový řád nízkonákladovek. Případná demise Pána zemljanek by mi taky dost vylepšila cestovní plány...

0 Citovat

Větší update. Člověk plánuje, život mění.

Leden
Praha-Lisabon-Madrid a zpět (TAP) 
Praha-Istanbul SAW-Astana a zpět (Pegasus)

Únor
Praha-Istanbul-Kapské Město (TK)
Kapské Město-Johanesburg-Victorial Falls (South African)
Livingstone-Lusaka (Zambia Airways)
Lusaka-Istanbul-Praha (TK)

Březen
Praha-Istanbul-Soul a zpět (TK)

Duben
Praha-Bělehrad-Budapešť (Serbian Airways)
Budapešť-Baku-Budapešť (Wizzair): rebook z Jerevanu

Zrušeno:
01/2024 Vídeň-Dammám-Vídeň (W6): vízum zdarma stále není
02/2024 Kapské Město-Istanbul-Praha (TK): rebook
04/2024 Vídeň-Jerevan-Vídeň (W4): rebook

EDIT: @Jakub Langer: samozřejmě, že Praha...

0 Citovat

 Lusaka-Istanbul-Kapské Město (TK)
... tedy zpet do Kapskeho mesta a pak po zemi zapadni ci vychodni Afrikou zpet do Evropy?

04/2024 Vídeň-Jerevan-Vídeň (W4): rebook na Kutaisi ci Tbilisi ci Baku?

0 Citovat

01. Praha - Amman - Praha

03. Praha - Seoul -Praha 

06. Praha - Tirana - Praha

08. Praha - Kodaň- Kangerlussuaq- Ililissat a zpět

11. Praha - La Paz - Lima - Praha

Ještě doufám tak dva výlety.. ale prostě 25 dní dovolené a tři děti.. :)

 

0 Citovat

Zatial kupene:

01/24 VIE-Jeddah-VIE  Wizzair

03/24 VIE-Mnichov-NY JFK  Austrian

04/24 NY-Mnichov-VIE  Austrian

04/24 VIE-Londyn-VIE  Austrian

10/24 VIE-Frankfurt-Windhoek  Lufthansa

11/24 Windhoek-Frankfurt-VIE  Lufthansa

Dufam, ze sa este podari Baku.

0