Zdravím, v létě se chystáme na dovolenou do USA. Jeden den bychom rádi věnovali nákupům, hlavně pro našeho šestnáctiletého syna. Rozmýšlíme se mezi Woodbury Common Premium Outlets nebo The Mills at Jersey Gardens. Co byste spíše doporučili? Případně další typy přímo v NY? Dále bych se ještě chtěla zeptat jak je to placením cla a DPH, když se budeme vracet do ČR přes Vídeň? Děkuji, Hanka   .

Nákupy New York

Založila ve fóru Co se nevešlo

Zdravím, v létě se chystáme na dovolenou do USA. Jeden den bychom rádi věnovali nákupům, hlavně pro našeho šestnáctiletého syna. Rozmýšlíme se mezi Woodbury Common Premium Outlets nebo The Mills at Jersey Gardens. Co byste spíše doporučili? Případně další typy přímo v NY? Dále bych se ještě chtěla zeptat jak je to placením cla a DPH, když se budeme vracet do ČR přes Vídeň? Děkuji, Hanka

 
0

Ahoj, Woodbury jsou nesmyslně daleko. Do Jersey Garden dojedete přímým busem z Port Authority, pokud to nebude ve špičce, tak za nějakých 30-40 minut. Je to tam obrovský, takže to nejspíš stejně za den ani neprojdete. 

Jinak dobře se dá nakoupit i přímo na Manhattanu. Všechny řetězce outlet obchodů tam mají několik poboček (T.J. Maxx, Marshalls, Burlington, Nordstrom rack...) a i přímo obchody na 5th Avenue mají vždy vzadu outlet sekci, kde se dá nakoupit za zlomek běžné ceny.

Co se týče případného placení DPH, odstrihnete že všeho visačky, krabice vyhodíte a řeknete, že jste tam s tím už letěli. Samozřejmě pokud toho nepovezete nějak extrémně hodně nebo nedej bože za účelem dalšího prodeje v ČR. Každopádně šance na kontrolu ve Vídni je extrémně malá.

1 Citovat

Tím přes víden máte na mysli to, že ve vídni vystupujete  a do čr jedete po zemi, nebo že ve vídni přestupujete na let do čr (tedy asi Prahy) ?

0 Citovat

Zajímala jsem se o totéž, plán byl Jersey Gardens, ale přesto, že je z NYC dostupnost velmi dobrá, tak jsem to nakonec zavrhla. Budeme tam týden, celý jeden den ztratit nákupama je mi líto, takže jak píše @matej15 , máme v plánu outlety po toulkách na Manhattanu, a že jich tam je.

Ještě jsem se dočetla, že clo je osvobozeno do 430 EUR na osobu, u osob do 15 let je limit 200 EUR - opravte mě prosím, pokud je to jinak. Do příručáků se nám ale stejně víc jak za deset litrů hader nevleze :-)

1 Citovat

Do JG není nutno za každou cenu pokud člověk nemá čas, první návštěva mě docela zklamala, nenašel jsem tam nic výjimečného, co by neměli ve výše jmenovaných outletech ve městě (Burlington...), při druhé návštěvě mi ale byla JG dobrá, byl totiž červen a v outletech v centru měli pouze letní oblečení (trička, šortky, kalhoty, mikin hodně po málu) a zrovna jsem potřeboval jarní bundu a mikinu do "zásoby", za dobrou cenu jsem je sehnal pouze v JG . Co se týká centra, vždy jsem uspěl v Burlingtonu na 6 Av./23rd Street a cca 400m dále po 6 Av. směrem k One World Trade Center je Marshalls.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Tím přes víden máte na mysli to, že ve vídni vystupujete  a do čr jedete po zemi, nebo že ve vídni přestupujete na let do čr (tedy asi Prahy) ?

Ve Vídni vystupujeme.

0 Citovat

Hanka K napsal(a):

Zajímala jsem se o totéž, plán byl Jersey Gardens, ale přesto, že je z NYC dostupnost velmi dobrá, tak jsem to nakonec zavrhla. Budeme tam týden, celý jeden den ztratit nákupama je mi líto, takže jak píše @matej15 , máme v plánu outlety po toulkách na Manhattanu, a že jich tam je.

Ještě jsem se dočetla, že clo je osvobozeno do 430 EUR na osobu, u osob do 15 let je limit 200 EUR - opravte mě prosím, pokud je to jinak. Do příručáků se nám ale stejně víc jak za deset litrů hader nevleze :-)

To my jeden den máme vyčleněný na nákupy, ale je možné, že vše co by syn chtěl opravdu najdeme na Manhattanu. Jedeme v období kolem dne nezávislosti, takže doufám i nějaké další slevy. Někde jsem četla, že slevy kolem svátků jsou, ale nevím jak dlouho. Do 2/7 jsme v Miami, pak do 5/7 Washington a pak se přesouváme do NY. Tak uvidíme. Synova očekávání jsou velká :).

0 Citovat

Tak když si zavčas vzpomenu, dám echo, kde jsme s nákupy uspěly, s dcerou se vracíme 3.7 

1 Citovat

[citace="matej15 "]

Moc děkuji za rady. Jsem na to zvědavá. Nevím co je lepší jestli to nechat na jedno místo nebo když něco uvidím tak se tam podívat. Finálně se asi rozhodneme až na místě. :)

0 Citovat

[citace="Hanka K"]

Tak to by bylo super, budu moc ráda. :) Přeji krásnou dovolenou, my už se nemůžeme dočkat!

0 Citovat

[citace="Ziggy1 "]

Moc děkuji za váš čas. Vše si sepisuji a uvidíme. Myslím, že místa, která jste mi vypsal budeme určitě míjet, tak proč se tam nezastavit.

0 Citovat

Pokud jedete  z Washingtonu do NY tak to můžete vzít přes Lancaster. Kromě Amish je tam spousta outletů.

0 Citovat

Martin _72

Děkuji za tip. Ale už máme koupený lístek na vlak. Ale takové setkání s Amishi by mohla být zajímavá zkušenost.

0 Citovat

Byly jsme v Jersey Gardens, je to fakt veliký, ale nákup velmi dobrý. Např triko Quiksilver za 3$, kraťasy za 10$ atd., přítelkyni jsem tam take nakoupil slušně kousky za pár korun. Je to fakt na cely den tam. Na Manhattanu jsme takové ceny nikde nenašli, takže záleží, kolik toho chcete, ale v Jersey nakpupite levneji. Clo nikdo neřešil, také jsme letěli z Vídně, ale ustrihali jsme cedulky a nevezli jsme žádnou elektroniku.

1 Citovat

Byla jsem na západním pobřeží na roadtripu a jak jsem projížděla různými místy, vždy jsem se stavila někde na nákupech. 

Největší zklamání bylo v těch nejvíce inzerovaných outletech třeba v Las Vegas. Oni mají v názvu premium a to neznamená nic jiného, než že to co prodávají třeba běžně za za 600 USD a nikdo to nekoupí tam mají třeba za 300 USD, jinými slovy, pořád drahý. Nebo je to hrozná a nepřehledná hrabárna a navíc tam jsou mraky turistů. Tohle bude určitě platit i o Jersey Gardens.

Mnohem vhodnější varianta je třeba v tom NY v centru navštívit T.J. Maxx, Marshalls, ad., když jdeš kolem. Zabere to jen pár minut.

0 Citovat

Miroslav Šimeček

Zdravím a děkuji za zprávu. No řekla bych, že nákupy budou velké. Především nám asi půjde o značky Tommy Hilfiger, GAP, Nike, Hollister, Under Armour, Addidas, spíš panské oblečení.

0 Citovat

Sue Ellen Ewing

Děkuji za vaše zkušenosti. Určitě se zajdeme podívat i do těchto obchodů.

0 Citovat

V NY ještě nakupuji v Old Navy a v Macys. Mimo NY rozhodně ROSS. 

0 Citovat

matej15 napsal(a): Jinak dobře se dá nakoupit i přímo na Manhattanu. Všechny řetězce outlet obchodů tam mají několik poboček (T.J. Maxx, Marshalls, Burlington, Nordstrom rack...) a i přímo obchody na 5th Avenue mají vždy vzadu outlet sekci, kde se dá nakoupit za zlomek běžné ceny.
Perfektní a komplexní odpověď, jen dodám, že Jersey Gardens Outlets už není co bývalo (před deseti lety), má smysl tam jet jenom tehdy, pokud milujete nějakou konkrétní značku (já mám fůru věcí z Abercrombie&Fitch nebo sesterské Hollister), jinak Marshalls atd. jsou po Manhattanu rozesety na více místech a můžete nakupovat průběžně každý den.

Stříhání cedulek z levných úlovků je naše veleoblíbená činnost.

0 Citovat

Elody napsal(a):

Miroslav Šimeček

Zdravím a děkuji za zprávu. No řekla bych, že nákupy budou velké. Především nám asi půjde o značky Tommy Hilfiger, GAP, Nike, Hollister, Under Armour, Addidas, spíš panské oblečení.

Tommy Hilfiger a GAP se určitě vyplatí, ty ceny jsou úplně někde jinde. Obě značky si v ČR hrajou na super luxusní ale především GAP je v USA cenově tak na úrovni C&A u nás. Under Armour nějaký výrazný rozdíl proti outletu v Praze nebyl, ceny podobné, ale dá se to stáhnout (jako skoro ve všech obchodech v USA) kupony, který dávají za registraci do věrnostního klubu. Doporučuji se do klubů cílových značek registrovat nějaký čas předem, některé značky chytře s kupony pár dní vyčkávají, aby se lidé neregistrovali těsně před zaplacením.

Hlavně Tommy Hilfiger a Calvin Klein dávají běžně 30%, někdy i 40% kupony na celý nákup, který se uplatňují na výslednou nejnižší a dají se narozdíl od nás kombinovat s dalšími slevami, takže ve výsledku se dá dostat na úplně směšnou cenu.

Adidas mi připadal spíše dražší než v Evropě. To platí ale obecně, Evropské značky v USA jsou spíše dražší než u nás, naopak americké značky jsou opravdu levné, jelikož u nás bývají předražené (Tommy Hilfiger, Guess, Ralph Lauren, GAP, Calvin Klein...).

Pokud vám jde o boty Adidas, doporučuji navštívit spíše Flagship store na 5th Avenue. Jednak tam mají limitované kousky za dobré ceny, ale hlavně tam dělají, pro členy klubu, customizace (vypálení různých log laserem, nášivky a podobně a vypadá to opravdu dobře). 

2 Citovat

jokker

Právě, že jsem četla spoustu nadšených recenzí, ale jsou opravdu devět let staré. Cedulky budou před nástupem do letadla pryč :).

0 Citovat

matej15

Děkuji za skvělé typy! A registrace by mě nenapadla. A máte to ve formě aplikace nebo na jejich stránkách?

0 Citovat

Registrovat na webu a následně posílají ty kupony mailem, aplikace není třeba. Přikládám příklad, jak to vypadá pro Tommy Hilfiger.


screenshot-2024-02-02-09-46-58-738-com-google-android-gm.jpg

0 Citovat

Jersey Garden má tu výhodu, že při nákupu oblečení neplatíte DPH oproti jiným státům

1 Citovat

matej15 napsal(a):

Registrovat na webu a následně posílají ty kupony mailem, aplikace není třeba. Přikládám příklad, jak to vypadá pro Tommy Hilfiger.

Já jsem skoro vždy musel zadávat US tel.číslo( stačilo nějaké opsat z webu)

1