Vede si tu někdo seznam svých výdajů za cestování? Nejenom náklady na jednu cestu, ale celkově za všechny. Jak správně na to? Vydal jsem se cestou dvou záložek rozdělenou na seznam cest a detail cesty, kde se alespoň snažím vypíchnout hlavní položky (letenky, hotel, transfer, doprava, vstupy). Jídlo nevedu, jím stejně jak doma, tak za hranicemi.  .

Náklady za cestování - jak vedete přehledy?

Založil ve fóru Co se nevešlo

Vede si tu někdo seznam svých výdajů za cestování?

Nejenom náklady na jednu cestu, ale celkově za všechny. Jak správně na to?

Vydal jsem se cestou dvou záložek rozdělenou na seznam cest a detail cesty, kde se alespoň snažím vypíchnout hlavní položky (letenky, hotel, transfer, doprava, vstupy). Jídlo nevedu, jím stejně jak doma, tak za hranicemi.



0

Já to mám v Evernote. Ke každé cestě jedna poznámka s náklady, ale začínám se v tom ztrácet. Excel asi bude lepší, taky pro možnosti porovnání. Jinak s každou další cestou mám ten přehled detailnější. Teď naposledy jsem evidoval i jídlo (zhruba co jsem si vzpomněl, čistě ze zvědavosti).

Jinak eviduju prakticky to samé - letenky, ubytování, transfery, vstupy, celkovou útratu v destinaci.

0 Citovat

Ahoj, samozřejmě, že eviduji, v excelu, jediná tabulka mi na to stačí. Ve sloupcích mám jednotlivé cesty (1 sloupec = 1 cesta), v řádcích položky, takže s časem mi přibývají sloupce (cesty). Položky v řádcích: Místo, Období, Počet osob, Počet dní, ubytování, doprava, benzin, skipasy, pronájem auta, parkovné, několik volných řádků pro případné jiné výdaje, Celkem Kč (součtový), Kč/osoba/den (kalkulovaný). Barevně si odlišuji typ cesty (lyžování, cykloturistika, turistika, pobyty u moře). Pro poznámky a podrobnosti používám komentáře buněk. smiley

0 Citovat

mirjur: to mi právě vůbec nevyhovuje, neboť nemohu kategorizovat položku jen jako "letenky". Zajímá mě, kolik mě stojí jednotlivé letenky v rámci celé té cesty a hlavně jaký byl routing. Proto jsem nad touto verzí mávl rukou :/

0 Citovat

Já mám jeden soubor v Excelu a pro každou cestu mám zvláštní list. V každém tom listu pak mám uvedené útraty za letenky, hotely, víza, místní dopravu, vstupy, atd.. Mám rozepsané jednotlivé lety a taky mám u každé letenky nebo vlastně u každého nákladu uvedené datum, kdy jsem to platil a čím (kterou kartou nebo v hotovosti). Díky tomu třeba můžu zpětně kouknout, jak dlouho dopředu jsem kupoval tu a tu letenku, kolik mě stál vstup tam a tam atd. Píšu si i jídlo – sice jím i doma, ale je to spíš z důvodu, abych věděl, v jaké cenové relaci se tam jídlo pohybuje. Často se mě na to někdo zpětně zeptá, tak pak můžu poradit, že třeba večeře nebo základní potraviny tam a tam stály tolik a tolik.

0 Citovat

Já to radši nepočítám a jsem rád, že nevím, kolik mě to stojí smiley

0 Citovat

presne naklady neriesim. mam vzdy obecny prehlad, zhruba v tisicoch korun. ked to na koniec roka zratam, obleje ma studeny pot, co zahy vyriesim dvojkou cerveneho a kupou nejakeho longhaulu smiley

0 Citovat

Tak já na cestách každou kačku určitě nehlídám, ale rád pak zpětně vím, kolik co kde stálo, ať už když se mě na to někdo zeptá, nebo když si budu říkat, kam se sakra všechny ty prachy poděly? smiley

0 Citovat

ja skor planujem, ak bude cas, tak spocitat kolko ma stali vsetky letenky smiley

0 Citovat

Já na každou cestu dělám přehled v excelu, snažím se zapisovat vše...ne že bych šetřila korunu, ale jak píše Proky, kdyby se někdo ptal smiley
Ještě jsem teda nenašla úplně ideální systém; většinou kombinuju v excelu víc informací za cestu dohromady, tj. hrubý itinerář na jednotlivé dny, útrata a přehled odkazů, co by se během cesty daly využít (holt ani v průvodci není vše smiley ).

0 Citovat

aa co ti viem, ja myslim ze priemer tam vyssi ako 20 euro za leg nebude smiley

0 Citovat

Dave: 8000 za hotel v NYC? to si udelal jak prosimte smiley smiley

0 Citovat

1490 vlak do Prahy z Bratislavy?? o nakupe listkov na vlak cez net si nepocul? smiley

edit: aha pozeram ze pre dvoch...ale aj tak by to malo byt pod 1000

0 Citovat

tak ked longahul je 6 letov za 200 euro, prip. dxb-mnl-dxb za 28 euro, WAW-NYC za 180 euro, podobne aj Soul a kopec lowcostov za par eur az za halier..tak sa to spriemeruje smiley

0 Citovat

To si myslím, že je úplně z kosmu nebo možná zopakovat matematiku a jak se počítá průměr smiley

0 Citovat

500 czk ??? nejak za draho lietas smiley

0 Citovat

idem to spocitat smiley

0 Citovat

Já většinou všechno bookuju tak nějak v předstihu, že se ty náklady krásně rozloží.. a protože je cestování velká láska, radši jsem to moc nepočítala smiley Nedávno jsem s tím začala, a i když nikde přehnaně neutrácím, tak mě ty čísla občas vyděsí smiley
Ráda se přiučím, jak to máte co nejvíc zpřehledněný. Můj první a zatím nejhorší způsob je mít každou větší cestu zvlášť v excelu.

0 Citovat

excel je super:) tak dal som si tu namahu a spocital vsetky lety zatial od 2015 do teraz. 41 legov 850 euro ... takze tych cca 20 euro na leg to je (pocas toho obdobia som mal 3x long haul - koreu, filipiny a patagoniu). Dalsich 100 legov si necham na buduce smiley

0 Citovat

Tonic, palec hore! smiley smiley

Inak čo sa týka vedenia financii, tak mám spravený prehľadný excel (na začiatku prehľadný nebol, ale časom som prišiel na to ako to upratať), ktorý s menšími modifikáciami používam na cesty - je relatívne podrobný, prispôsobený tak, aby som jednoducho vedel každému "účastníkovi zájazdu" (1-7 ľudí) povedať, že koľko má kto komu poslať peňazí, aby sme boli vyrovnaní (a zároveň teda, že koľko kto presne minul).

0 Citovat

takze 2014-2015-2016 1360 euro za 65 legov .. stale sme okolo 20 euro smiley
inak ked uz spominame tie rozratavanie pri skupinovych vyletoch ... ziadne excely ale super appka = Tricount
http://tricount.com/en/ - pre iOs aj Android .. uplne zdarma. Sa nezda, ale aj ako pozeram taky velkonocny vylet v trvani 4 dni zrazu moze mat 30 poloziek smiley

0 Citovat

Olalá, Tonic, krásná práce a ještě hezčí číslovka 20 € smiley smiley .....je vidět, že ty lowcost lety za pár euro to krásně naředí smiley

0 Citovat

mas pravdu... dal som to az do 2010 ... 100 legov za 3900 euro. Uplne som zabudol na take tie cestovatelske perly, ktore by som uz teraz ako zarabajuci clovek nikdy nedal smiley kyjev-katowice s wizzair za 70 euro, kisinev -budapest za 90 euro, roundtrip belehrad za 100 euro, len na 2x Cinu som minule vyse 1300 euro.
Predpokladam ze 2007-2009 to znizi, kedze to bola doba jednocentoviek a jednoeuroviek ryanairu smiley

0 Citovat

my europu casto nelietajuci sme znevyhodneni smiley na leg mi to vychadza 50Eur.

pride mi lepsi pomer cena/vykon, pre tento priklad uvazujme Kc/mila. za posledne 2 roky mi to pri nalete 77k mil vychadza na slusnych 0.76Kc, ci preratane na menu flyertalku 3.1cpm smiley

0 Citovat

tak bol som moc optimisticky, 40 euro to teda vychadza...zaciatky su vzdy tazke smiley (130 euro za londyn v 2006 .. bleeeh smiley)
ked ideme na CPM, tak za cely cas ... teda od 2006 mi vychadza 1Kc za 1 milu.
Ak ideme od 2014, ked som sa zacal ucit setrit, tak je to 48 halierov za milu, teda 2cpm smiley

0