Ahoj, vím, že tu jsou cestopisy, ale všichni lítají na jeden hlavní ostrov. Chtěl bych se zeptat vás zkušených jestli jsou Azory stejně tak dobré jako Madeira ? Ty vesničky, ta příroda jako v pralese, lidé. Madeira je neskutečný ostrov. Chtěl bych na Azory koncem Ledna. Díky moc  .

Azory

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, vím, že tu jsou cestopisy, ale všichni lítají na jeden hlavní ostrov. Chtěl bych se zeptat vás zkušených jestli jsou Azory stejně tak dobré jako Madeira ? Ty vesničky, ta příroda jako v pralese, lidé. Madeira je neskutečný ostrov. Chtěl bych na Azory koncem Ledna.

Díky moc

0

Na Azorech je daleko méně turistů než na Madeiře, ještě méně jich je mimo hlavní ostrov. Azory jsou víc na pohodu, příroda také krásná. V lednu určitě doporučuju termály. 

0 Citovat

S Madeirou nemohu porovnat, neboť jsem tam ještě nebyl.  Ovšem druhý nejdostupnější ostrov Terceira je méně masovým turismem dotčený, hory jsou tam méně dramatické, ale lesy, vesničky, krávy a nádherné město Angra do Heroísmo se tam najdou ...

(tajnými tipy budou asi Flores a Corvo)

0 Citovat

Azory jsou o dost pohodovější na řízení, sice jsou i kopce, ale není to tak extrémní jak na Madeiře. rychlejší přesuny... jsou ale taky nádherné (byl jsem jen Sao miguel), je tam více pláží na koupání, a hlavně horké vřídla a teplé bazénky... a výborné hovězí...:) rozhodně se ti to bude líbit

0 Citovat

Azory se mi líbily více než Madeira. Rád se tam vrátím.

0 Citovat

Azory mi přišly pohodovejsi, zlomek turistů oproti Madeiře. Při nepřízni počasí se dají využít termaly. Sám mám zkušenost z ledna na Sao Miguel, měl jsme tedy asi výjimečné štěstí na počasí, ale během týdne pršelo snad jen jeden den.

1 Citovat

Shrnula bych to na Azory- jiny svet👌, Madeira - komerce🤷. Ale oboje stoji za to videt.

1 Citovat

Wow, diky za příspěvky od všech, takže je to taková Madeira bez turistu. Rad bych letel s tatinkem, takze proste chci hodne vseho moc aby videl, vodopady, lesy, pralesy, hory, more, termaly, krasne vesnicky, atd atd.
Nebu ale konec Ledna zima ? Na Madeire jsem byl březen a v pohode tricko a kratasy :D.

0 Citovat

Btw skyscanner, viden Azory myslim pres 5 tisic letenka.  Auto a ubytovani mimo sezonu je taky v pohode.

0 Citovat

Leden bude na Azorech loterie, sám jsem to ale risknul a jak jsem psal výše, měl jsem štěstí. Může se ale stát, že celý týden proprší (také jsem s touto variantou počítal, naštěstí se dají využít termály). Jinak jsme nosili kraťasy a tričko, někdy k tomu větrovku.

0 Citovat

Mno pro mě byla Madeira o řád lepší. Že bych tam byl v době kdy tam turisti nebyli (jednou v září a jednou v prosinci)? Azory mi připadaly turističtrější víc. Ale hlavně mi připadala Madeira víc atraktivnější. Azory taky nebyly špatné, ale proti Madeiře chudý příbuzný.

2 Citovat

Byla jsem na Madeiře (prosinec a srpen) i Azorech (Sao Miguel), oboje super, ale jednoznačně za mě vyhrávají Azory. Málo lidí, pohoda, spousta vodopádů, termály, pláže... Byli jsme v únoru a počasí super, i jsme se koupali. Kamarádka tam jela v červnu a měla horší počasí. Takže za mě na Azory kdykoliv :-)

1 Citovat

Z pohledu prirody je pro me osobne Madeira atraktivnejsi nez nejvice navstevovany Sao Miguel (dramatictejsi scenerie, rozmanitejsi krajina, vice moznosti treku a vychazek s rozdilnou narocnosti). Zaroven bych nerekl, ze je to nejake masove turisticke nebo komercni (coz muze byt ale dano i tim, ze z 5 navstev jsem byl ve funchalu vsehovsudy 1x), ale samozrejme pocitove je tam o neco vice turistu nez na Sao Miguel.

 

Jina situace je samozrejme pri preletu na dalsi ostrovy, Flores je z hlediska prirody z meho pohledu suverenne nejhezci, ale projdeš ho krizem krazem tak za 3-4 dny. Hodně se mi libilo i Pico s jezirky, sopouchy a narocnym hikem na samotny vrchol (ale ten bych asi v lednu zvazil, bude tam kosa a muze to asi byt namrzle). 

Koncem ledna muze tyden proprset v obou destinacich, na azorech je vsak ta pravdepodobnost deste a nevlidneho pocasi urcite vyssi.

1 Citovat

To "shrnutí" Madeira - komerce možná platí na několik míst u Funchalu (na nichž jsem nebyl) a na Madeiře je i několik dalších míst, kde je dost turistů, ale většina krásných míst je bez lidí a bez komerce. 

3 Citovat

Já myslím, že většina cestovatelů zde navštíví obojí. A obojí za návštěvu určitě stojí, samozřejmě jedná se o odlišné destinace, ale ne o tolik, aby se daly dělat závery a někomu se prostě více zalíbí Madeira  a někomu Sao Miguel a každý by si to měl porovnat sám. Takže za mě obojí mohu doporučit.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To "shrnutí" Madeira - komerce možná platí na několik míst u Funchalu (na nichž jsem nebyl) a na Madeiře je i několik dalších míst, kde je dost turistů, ale většina krásných míst je bez lidí a bez komerce. 

Funchal:souhlas.

Měl jsem to podobně, vyrazit ráno a nepotkáš ani nohu.

Já na pár trasách nepotkal do oběda "ani nohu".

Na Azory jedu v 4/24.

 

0 Citovat

Na Azory se chystáme v létě, ovšem na méně "profláknuté" západní ostrovy - Flores, Corvo, Faial. Sotva jsme tu cestu začali plánovat, vyskočila na mě reklama "od léta z Prahy na Azory přímým letem 2x týdně!!". Takže rada pro ty, kdo o nich uvažují: jeďte honem. Protože to, co je výše psáno o Madeiře, která pro nás byla srdcovka a byli jsme tam několikrát, bude za chvíli možná platit i o Azorech. Když jsme byli na Madeiře poprvé, podruhé, potřetí, nebyla nikde ani noha. V červenci východ slunce na Pico do Arieiro - byli jsme tam my a jeden stan, z něhož vylezli dva (čeští:-)) turisté. Letos po 4 letech: šňůra aut už od Funchalu, na místě stovky lidí, stánek s občerstvením, hudba... Z Madeiry se za pár posledních let stal turistický Disneyland. I dnes se dají najít místa, kde jste sami, ale musíte vstávat a musíte hledat. I místní už jsou z toho zoufalí. Madeira je prostě v módě: i my jsme potkali dvoje známé, kteří dřív  jezdili pravidelně na dovolenou do Egypta a Bulharska... Náš řidič za jednoho z hlavních "viníků" označil Ryanair, který tam začal lítat myslím předloni: údajně na ostrov přepraví 28 % všech turistů... Za poslední rok vzniklo na ostrově 36 nových půjčoven aut.. Atd. atd. Takže mám strach, kdy turisté nabažení Madeirou začnou objevovat Azory...

0 Citovat

Aha, já byl na Madeiře naposled před 11 lety. Proto jsem psal, že je o řád lepší než Azory.

0 Citovat

Máte nějaou zkušenost s konektivitou na Azorech? Mají hotely, případně AirBnB solidní přístup na wifinu? Případně nějaká veřejná caféčka? Planuji se tam v zimě otočit, a budu u toho potřebovat být na drátě :P. 

 

Díky!

0 Citovat

Na Azorech je evropský roaming, tak proč to řešit😉

3 Citovat

Ah to mě mrzí, ono je to tak samozřejmě pomalu se vším, ja nějak objevil leto Albanii :D tak jsme tam jeli no katastrofa :D lidlí milion, některé města už disco resort styl. hlava na hlavě a že by tam bylo něco jako luxusní tak se nedá říct. :) Na Madejře jsem byl tak 5 let zpět možná 6. A super, nikdo moc lidí nebylo projeli jsme celý ostrov autem. :) 

 

 

 

Lucie _40 napsal(a):

Na Azory se chystáme v létě, ovšem na méně "profláknuté" západní ostrovy - Flores, Corvo, Faial. Sotva jsme tu cestu začali plánovat, vyskočila na mě reklama "od léta z Prahy na Azory přímým letem 2x týdně!!". Takže rada pro ty, kdo o nich uvažují: jeďte honem. Protože to, co je výše psáno o Madeiře, která pro nás byla srdcovka a byli jsme tam několikrát, bude za chvíli možná platit i o Azorech. Když jsme byli na Madeiře poprvé, podruhé, potřetí, nebyla nikde ani noha. V červenci východ slunce na Pico do Arieiro - byli jsme tam my a jeden stan, z něhož vylezli dva (čeští:-)) turisté. Letos po 4 letech: šňůra aut už od Funchalu, na místě stovky lidí, stánek s občerstvením, hudba... Z Madeiry se za pár posledních let stal turistický Disneyland. I dnes se dají najít místa, kde jste sami, ale musíte vstávat a musíte hledat. I místní už jsou z toho zoufalí. Madeira je prostě v módě: i my jsme potkali dvoje známé, kteří dřív  jezdili pravidelně na dovolenou do Egypta a Bulharska... Náš řidič za jednoho z hlavních "viníků" označil Ryanair, který tam začal lítat myslím předloni: údajně na ostrov přepraví 28 % všech turistů... Za poslední rok vzniklo na ostrově 36 nových půjčoven aut.. Atd. atd. Takže mám strach, kdy turisté nabažení Madeirou začnou objevovat Azory...

0 Citovat

Někdo mi tvrdil, že jsou Madeira i Azory podobné, ale za mě se dost liší.

První jsme byli na Madeiře a přišla mi to bomba, chtěl jsem se tam jednou vrátit.

Další rok jsme viděli: Terceira, Flores, Faial a Corvo a tyhle ty menší ostrovy dost doporučuju. 

Letos jsme byli na Sao Miguel a to už mě po těch menších ostrovech tolik nenadchlo, jednak to bylo podobné a mnohem více turistické.  Ale kdybychom to vzali v opačném pořadí, tak bych to bral že super. Teď to mám tak, že na Madeiru bych se chtěl vrátit, Azory mám odškrtlé. V lednu bych měl strach z počasí. Nejvíc na mě taky zapůsobily, jak tu někdo psal, západní ostrovy - Flores a Faial. Pico jsem neviděl. 

2 Citovat

Ahoj, no já mam přesně dovolenou o 1 do 12 února, a přemyšlím jestli koupit letenky na Azory, a pujčit auto. Letenka skyscanner 5,5 k ted. Nebo pockat proste na leden a treba neco chytim nějakou zajimavou destinaci, ted se roztrhl pytel s tim. Hlavne zajezdy. super ceny.

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Nejvíc na mě taky zapůsobily, jak tu někdo psal, západní ostrovy - Flores a Faial. Pico jsem neviděl. 

Pico jsi nenavštívil, ale vidět jsi ho musel z nedalekého Faialu. :-) Ten pohled musí patřit k nejlepším výhledům na Azorech.

Kolik dní jste měli na Faial? Jaký tam byl provoz na silnicích? Uvažuju o autostopu a občas pěšky. V červnu asi bude půjčení auta příliš drahé.

1 Citovat

Libor_S napsal(a):

Pico jsi nenavštívil, ale vidět jsi ho musel z nedalekého Faialu. :-) Ten pohled musí patřit k nejlepším výhledům na Azorech.

Kolik dní jste měli na Faial? Jaký tam byl provoz na silnicích? Uvažuju o autostopu a občas pěšky. V červnu asi bude půjčení auta příliš drahé.

Viděli, i přímo z balkónu a ty výhledy jsou úžasné. My jsme měli na Faial 4 noci, s tím že ty okrajové dny byly víceméně na přesun a procházku po hlavním městě a co jsme chtěli jsme bez problémů stihli. Delší dobu by se tam zabavit taky dalo, nebo bychom vzali trajekt na to Pico.

Auto nás zde vyšlo cca na 8200 na tuto dobu s plným pojištěním (červenec 2022) u jedné z místních půjčoven na letišti. Provoz byl v pohodě, žádné kolony a pro autostop si myslím že žádný problém. 

 

1