Ahoj, mate nekdo zkusenost s Dubai, letenky a hotel napr ted listopad jeste? popr neco levnyho? chtel bych primo Dubai, ne ty kolem (rad bych poznal Dubai), zajezdy obvykle s polopenzi zacinaji na 17k, nevite o zajimavejsi variante? .

Dubaj na vlastní triko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Mate někdo aktualni ceny taxi v Dubaji ( ev. Abu Dhabí) Mám sice pročtene místní průvodce ale myslím jsou postaršiho data. Díky.

1 Citovat

Tak třeba zde: https://www.rta.ae/wps/portal/rt.../dubaitaxi

Funguje tam i uber a jeho místní ekvivalent careem

0 Citovat

pri používanie app je ešte nejaká nástupná prirážka, pri odchyte priamo na ulici nie ;) cena za km inak rovnaká

0 Citovat

Je potreba v Dubaji hotovost, nebo lze platit “vse” kartou? Pripadne kde vybrat z bankomatu bez poplatku? Nebo lepsi vymenit ve smenarne a kde jsou nejlepsi kurzy?? Diky

0 Citovat

kartou jde zaplatit vsude.

pri vsech navstevach dubaje jedine misto, kde clovek musel platit hotove, byly abry pres creek.

0 Citovat

Takze bude stacit vymenit treba  20€ ve smenarne a dal neresit. Diky

0 Citovat

My jsme jejich penize nemenili vubec. Jedine misto, kde nebrali kartu, byla lodicka v Deire a tu jsme zaplatili v USD.

1 Citovat

A co byste doporucili v Dubaji navstivit, tak nejak dobry pomer cena/vykon. Vsechny ty atrakce jsou drahe, takze tak nejak rozumne, co za to stoji a co ne??

0 Citovat

My byli s dětmi v Safari za městem a to bych klidně vynechal. Nic moc. Co se nám líbilo, byl celodenní výlet na do Fudžajry s českou průvodkyní.

0 Citovat

a co ty vyhlidky: Sky view, Burj Khalifa nebo View at the Palm, Dubaj Frame?? Co se Vam libilo nejvic..

0 Citovat

Frame mi přišel fakt dobrej. Khalifa, klasika....na Palmě jsme nebyli. My měli děti 11 a 17, takže už i nákupy Dubai Mall, tržnice s výhledem na Burj-Al Arab, byli jsme si sednout v kavárně Costa v HQ Emirates s výhledem na letiště. Letadla nás baví :-)

1 Citovat

Jízda na jeepech v poušti byla fajn. Je to samozřejmě trochu turistická pastička-jakože vesnice v poušti, nějaké jídlo, program, jízda na velbloudech, ale za mě a adolescenty také dobrý. Burj Khalifa určitě. 

1 Citovat

My mame deti male, takze u nas to byla klasika Dubai Mall, Burj Khalifa, Deira, Marina.

 

Za sebe muzu rict, ze jsme meli hotel u metra a s polopenzi a prislo mi to jako dobra uspora casu i penez.

0 Citovat

Andrea _16 napsal(a):

My mame deti male, takze u nas to byla klasika Dubai Mall, Burj Khalifa, Deira, Marina.

 

Za sebe muzu rict, ze jsme meli hotel u metra a s polopenzi a prislo mi to jako dobra uspora casu i penez.

my budeme mit apartman bez jidla, my to nedavame byt namackani v 1 pokoji bez kuchynky, lednicky atd. Vic jak 3 noci🙏

0 Citovat

Burdž Chalífu v poměru cena / výkon považuji za naprosto tragickou, ale z mnoha důvodů si nedovedu úplně představit tam nejít.

Hodně se mi líbil Dubai Legoland + WaterPark. Bylo to na celý den a užily si nejen děti, ale i rodiče. Okolo jsou i další zábavní parky, pokud by vás takový typ atrakcí bavil.

Pokud zbyde čas, tak bych přejel do Abú Dhabí podívat se na Zajjídovu mešitu a případně navštívit Ferrari world.

1 Citovat

mně teda nejvíc zaujalo SkyView - ta prosklená klouzačka + Edge Walk - to bylo dohromady za cca 3000 korun na osobu a takovej adrenalin s tak nádhernym výhledem jsem jeste nikde  nezazil, a to jsem toho uz par videl :) naopak ta ZipLine mi za stejnou cenu neprisla "zas tak"  :) 

2 Citovat

náhodou nemá někdo zkušenost s touto stránkou https://www.thrillophilia.com/
prodávájí vstupenky na většinu Dubaj/Abu Dhabi atrakcí levněji než přes official prodej, recenze jsem tak nějak projel, vypadá, že by to mělo být ok, ale přeci jen pokud by měl někdo vlastní zkušnost tak by mě to ještě trochu ujistilo :D sice se jedná o pár korun, ale ve finále koupit na to všechny vstupy tak už je to pár stovek.
Díky za odpověď.
(případně můžete doporučit i jinou podobnou stránku tohoto typu)

0 Citovat

Spoustu toho je i na Bookingu.

0 Citovat

Ahoj, zkoušel jsem přes ně letos v dubnu kupovat vstupenky na Top of the Rock v NYC, také to bylo výrazně levnějsi než oficiální cena a levnejsi než ostatní prodejci. Po zaplacení přišel mail, že to musí potvrdit provozovatel atrakce a další den přišlo, že to bylo zamítnuto a po pár dnech vrátili peníze.

Následně koupeno přes Trip.com, včetně vstupu na Intrepid a Empire state building a tam už bylo vše bez problémů, etikety přišly obratem a na všech místech bez problémů akceptovány.

 

0 Citovat

Burj Khalifa neni pecka, ale je to povinnost. Ja kupovala vstupenky pres oficialni stranku. Sestra kupovala dva roky zpet pres nejaky slevovy portal a nepustili je tam v zakoupenem case. Rekli jim, at prijdou pozdeji, z duvodu kapacity uprednostnili s ofiko vstupenkamo.

0 Citovat

Piratice napsal(a):

Mate někdo aktualni ceny taxi v Dubaji ( ev. Abu Dhabí) Mám sice pročtene místní průvodce ale myslím jsou postaršiho data. Díky.



V Dubaji doporučuju tuhle appku. Je to jak u nás Bolt nebo v JV Asii Grab. https://www.careem.com/

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Je potreba v Dubaji hotovost, nebo lze platit “vse” kartou? Pripadne kde vybrat z bankomatu bez poplatku? Nebo lepsi vymenit ve smenarne a kde jsou nejlepsi kurzy?? Diky



My platili všechno kartou, kromě jedné věci a to bylo mytí auta na parkovišti. Jinak úplně všude ve všech stáncích se dá platit hezky kartou. Nicméně i tak bych si pár dolarů (třeba stovku v drobnějších) bych si do kapsy vzal, just in case.

0 Citovat

Andrea _16 napsal(a):

Burj Khalifa neni pecka, ale je to povinnost. Ja kupovala vstupenky pres oficialni stranku. Sestra kupovala dva roky zpet pres nejaky slevovy portal a nepustili je tam v zakoupenem case. Rekli jim, at prijdou pozdeji, z duvodu kapacity uprednostnili s ofiko vstupenkamo.

Proč by to měla být povinnost? My budeme teď v Dubaji taky poprvé, na jeden den, a Burj Khalifa jsme z programu vynechali, nemám úplně zájem mačkat se někde s davem lidí za vysoký vstupný, jen abych mohla říkat, že jsem tam byla a udělat si selfíčko. Možná je to mylná představa, ale prostě mám pocit, že si ty peníze dokážeme užít líp za něco jiného.

4 Citovat

@Ala taky takhle smyslim👍…co mate na programu, jestli budes tak hodna?

0 Citovat

@Mandre: Můj plán je ráno Old Dubai, trošku prochodit ty uličky, loďkou přes Dubai Creek, Old Souk atd., kolem poledne v Dubai Mall okouknout jen zvenku akvarium a waterfall a dát si něco k obědu, zvenku kouknout na Burj Khalifa a fontánu, odpo se přesunout do Dubai Marina, tam procházka a případně zase se projet loďkou, koupání do večera. Večer se přesunujeme busem do Abu Dhabi, odkud druhý den ráno (když Alláh a Wizzair dá) odlítáme na 5 dnů do Ománu a potom zase přes Abu Dhabi na Maledivy.

1