Neví někdo jak vyhledat let s dlouhým stopoverem ?  Multicity si nechá každý řádně zaplatit ale dlouhý stopover by byl lepší.  Plánuji cestu PRG-San Francisco a chtěl bych někde po trase v USA ještě zastavit. TAP nabízí jen dlouhý stop v Lisabonu. Nevíte o někom dalším ?   .

Jak vyhledat let s delším STOPOVERem namísto hledání s drahým MULTICITY

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Neví někdo jak vyhledat let s dlouhým stopoverem ?  Multicity si nechá každý řádně zaplatit ale dlouhý stopover by byl lepší.  Plánuji cestu PRG-San Francisco a chtěl bych někde po trase v USA ještě zastavit. TAP nabízí jen dlouhý stop v Lisabonu. Nevíte o někom dalším ? 

0

Obecně platí, že dlouhý stopover jde většinou na hlavním hubu. Pokud plánuješ let do SFO a chceš stopover v USA, tak musíš letět s americkou společností. A tou je v případě Prahy Delta. 

0 Citovat

Ahoj. V to.to případě hledej letenky u United. Ten má největší výběr stop overů dlouhých 2-24hod. a pokud kupuješ v předstihu, tak je stejná i cena kudykoliv. Z Prahy to bude přes Frankfurt a pak lze vybrat většinou stop-over v NY, Washington, Chicago, Denver.

0 Citovat

Inteligentní vyhledávače zvládnou zpracovat "stop over" i v rámci multicity vyhledávání. Např. google flights (a pak i přímo systémy aerolinky, když tam předatlujete to, co najde google flights) stop over v tarifu při pricingu zpracují korektně.

Zkoušel jsem to ted na Google Flights pro trasu PRG-SFO s Deltou - rozdíl mezi letenkou se stopoverem (formou "multicity", 4 dny v novém jorku) a bez stopoveru , a rozdíl ceny s/bez byl cca 6 000, což celkem odpovídá tarifním podmínkám, které stanoví:

1 STOPOVER PERMITTED IN EACH DIRECTION AT EUR 75.00 IN
   AMS/PAR/MIL/ROM
   CHILD/INFANT DISCOUNTS APPLY.
   AND - 1 STOPOVER PERMITTED IN EACH DIRECTION AT EUR
         300.00 IN UNITED STATES/CANADA/MEXICO
         CHILD/INFANT DISCOUNTS APPLY.

Takže suma sumárum - to, že vám vychází letenka se stop overem o dost dražší, není tím, že by to přes "multicity", ale proto, že stop over je drahý :)

1 Citovat

Barney1987 napsal(a):

Ahoj. V to.to případě hledej letenky u United. Ten má největší výběr stop overů dlouhých 2-24hod. a pokud kupuješ v předstihu, tak je stejná i cena kudykoliv. Z Prahy to bude přes Frankfurt a pak lze vybrat většinou stop-over v NY, Washington, Chicago, Denver.

No, to je ale tím, že je to do 24 hodin, a to ale není stop over, ale obyčejný "přestup" (layover) a to je jiná kolonka, a je "zpoplatněn" - v ramci omezení tarifu - jen poplatky daného letiste. A toto není omezeno na United, ale na jakoukoli aerolinku. Omezení pak panuje v tom, kolik těch přestupu (a za jakých podmínek) je umožněno.

Pokud se dostáváme za rámec 24 hodin, tak už nejde o přestup, ale právě o stop over.

A pokud se podíváme na tarify UA, tak nejlevnějších tarifech není stop over vůbec povolený, a na vyšších tarifech, kde už je stop over aspon povolený, stejně najdeme

 1 STOPOVER PERMITTED IN EACH DIRECTION AT EUR 300.00
       1 IN AREA 1 IN EACH DIRECTION
   CHILD/INFANT DISCOUNTS APPLY.

0 Citovat

Najlacnejšie tarify do USA kde by bol povolený stopover niekde v USA bez poplatku som ešte asi nevidel.
Zostáva teda ten TAP v Lisabone alebo Turkish v Istanbule, prípadne Aer Lingus v Dubline

0 Citovat

Nechci objevovat Ameriku (vlastně doslova :D) ale co koupit dvě zpátečky? Z Berlína bývají často do NYC pod 300 E. 

0 Citovat

Tak ona jde koupit i zpátečka do požadovaného místa stopoveru a zbytek řešit vnitrostátně. Ve výsledku to pořád výjde levněji.

0 Citovat

Tak jednou jsem letěl do Mexika s jedním 3/4 dnovým stopem v Torontu a zpátky skoro s denním stopem v Chicagu.

0 Citovat

Přesně tak, klasické multicity. Např. PRG - SFO a NYC - PRG. A pak si jen koupit přelet s lowcostem. 

0 Citovat

Já mám vůbec problém najít tady letenku, dám hledat na březen z Prahy do Manily, vyjede mi desítky letenek, ale žádná nedostupná?? Co to má být? Proč se to nabízí když to není volný? Díky

0 Citovat

a proc hledate letenky tady? proc je nehledate na nejakem normalnim miste?

1 Citovat

Ještě zpět k tomu příspěvku od Pavla K.  - stačil by mi LAYOVER - tz. velka zavazadla budou klidně dva dny někde na letišti ale nevím zda nějaký vyhledávač umožní nastavit "minimální dobu na přestup" třeba větší než 24h.   Jinak samozřejmě MULTICITY a pak presun někde v USA jeden segment low costem je možnost,  ale už to je u rodiny min dvacka navíc. 

0 Citovat

Trochu zmatení pojmů- layover není delší než 24 h. Vy chcete stopover, který ne každá letecká společnost běžně poskytuje. Můžete si ale koupit nějakou open-jaw letenku a pauzy si stanovit sám.

1 Citovat

Petan S. napsal(a):

Ještě zpět k tomu příspěvku od Pavla K.  - stačil by mi LAYOVER - tz. velka zavazadla budou klidně dva dny někde na letišti ale nevím zda nějaký vyhledávač umožní nastavit "minimální dobu na přestup" třeba větší než 24h.   Jinak samozřejmě MULTICITY a pak presun někde v USA jeden segment low costem je možnost,  ale už to je u rodiny min dvacka navíc. 

 

takhle to nefunguje :) rozdil mezi layoverem a stopoverem neni podle toho, jestli jsou nekde kufry nebo ne.

 

ten rozdil je dan casem - do 24 hodin jde o layover, nad 24 hodin jde o stop over.

 

stale plati, ti co jsem psal - bez obav pouzijte funkci multicity - system spravne to, co tam naklikate, vyjodnoti jako layover nebo stopover, a oceni letenku spravnym zpusobem.

0 Citovat

ono to bude ještě komplikovanější, protože na letence můžete mít na tranzit i více než 24 hodin a pořád to ještě nebude stopover.

0 Citovat

To je sice pravda, ale i toto systémy v rámci "multicity" letenky pořeší správně, takže není potřeba vymýšlet nějaké komplikovanosti kvůli pocitu "že to nejde najít přes multicity" .)

0 Citovat

Jinak agentura dovede spojit obě letenky do jedné, když jim řeknete, jak přesně to potřebujete.

0 Citovat

Ano, více PNRek lze sice formálně slepit do jednoho (ne vždy), ale vlastnosti "jedné rezervace" tím nezískáte.

0 Citovat

United Airlines nabízejí jednodenní "přestup" v SF (přiletěli jsme ve 14.40 a odlétali druhý den v 15.00) klasicky v rámci letenky, žádala jsem o dvoudenní stop over, za který chtěli asi 250 USD na letenku. 

0 Citovat

Nooo, jako tohle uz jsem párkrát řešila, nikdy nevyšlo cenově dobře :D

vždy bylo lepší zpáteční letenka a k tomu vnitrostátní přelet nebo multicity a k tomu přelet.

ale vyhledávače umožňují spojovat dle libosti.

 

 

 


student-agency-vydejte-se-za-zazitky-se-student-agency-vyberte-si-letenku-zajezd-jazykovy-nebo-pracovni-pobyt-google-chr.jpg
nabidka-letu-google-chrome.jpg

0 Citovat

Asi je důležitý si říct, kolik do toho chcete vrazit! Pak se s tím dá už pohrát a uvidí se, co vychází cenově lépe. 

0 Citovat

floodland napsal(a): ono to bude ještě komplikovanější, protože na letence můžete mít na tranzit i více než 24 hodin a pořád to ještě nebude stopover.

To je ale novinka posledního cca. roku, dvou, kdy z vyhledávačů vypadávají itineráře s dvěma 18-hodinovými přestupy a klidně 50-60 hodinami na cestě.

Co se vlastního dotazu týče, tak konkrétně ve Státech je mnohem jednodušší a obvykle cenově výhodnější řešit to pomocí open-jaw letenky A-(X)-B // C-(X/Y)-A + jednosměrného přeletu B-C dokoupeného extra. Multicity vám zbytečně omezuje výběr přepravce na aerolinky/alianci se kterou přiletí člověk z Evropy.

0 Citovat

Petr76. Můžeš mě ty vzorce přeložit do češtiny pro blbce co se narodil ve Zlámaný Lhotě ?  Měl jsem v planu že koupím multicity PRG-NY  a SF-PRG. Tím by to mělo stát cca 15. Pak že dokoupim přelet NY-SF ještě třeba s UNITED třeba za 4k.  Co jsi měl na mysli ty ?

0 Citovat

popisuje ti presne ten scenar, ktery zminujes :)

0