Myslíte si, že je lepší koupit letenky na listopad již teď nebo se vyplatí ještě čekat? Mám trochu obavy, aby ty letenky postupně nestouply ze současných +- 7 tis. někam k 10. Máte s tím zkušenost? Díky moc. .

Letenky Praha - Dubaj

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Myslíte si, že je lepší koupit letenky na listopad již teď nebo se vyplatí ještě čekat? Mám trochu obavy, aby ty letenky postupně nestouply ze současných +- 7 tis. někam k 10. Máte s tím zkušenost? Díky moc.

0

Ja bych pockal, na trase je ted velka konkurence, naopak na podzim by to mohlo jit dolu.. Vyckal bych minimalne do pulky zari.. smiley

0 Citovat

Ono je možná aj tvoja alternatíva, cena môže ísť hore, môže to ovplyvniť aj cena ropy, ktorá môže rásť. Teraz napr FLyDubai drží Ba-Mahe za 445 a je to pre nich zaujímavé. Proste za tie vyššie ceny nepotrebujú predať celé lietadlo. Sledoval by som to.

0 Citovat

No, me treba dnes opodo poslalo, ze mi rusi spoj Praha-Dubaj, protoze aerolinky zrusily let a nenabizeji alternativu. Let zajistuje smartwings. Tak doufam, ze to smartwings nezabalily. Kdyz se podivam na jejich web, tak aktualne maji lety Praha-Dubaj pouze do 11.5... snad je to jen nejaky internetovy sum.

0 Citovat

ano, Smartwings zrusli vsetky lety do od maja do 20/9. Vyzera to, ze ponukat budu maximalne refund.

0 Citovat

Po zruseni letu smart jsou drazsi letenky v lete u emirates i fly

0 Citovat

Planuju letet napodzim, aspon budu mit lehci rozhodovani (EK vs FZ).. Zajimave je, ze je airolinka ve svem rezervacnim systemu porad nabizi - stejne jako matrix.. O QS je jinak dobre znamo, ze v podstate zadnou linku krome letnich charteru nedokazi udrzet v zisku.. smiley

0 Citovat

Dnes jsem také dostala zprávu, že mi byl zrušen let do Dubaje. V kontaktní centrum Smartwings mi řekli, že lety jsou zrušeny až do konce října, ale nedostala jsem z nich odpověď z jakého důvodu...
Udělala jsem si novou rezervaci u FlyDubaj ale o 3 000 Kč dražší...

0 Citovat

Ahojte, tiež mi zrušili let. Horšie je, že už mám rezervovaný hotel na termín 5.9. - 12.9.2015, takže týmto vám chcem hocikomu kto tam pôjde alebo by chcel ísť ponúknuť dohodu o ubytku. Ah jáj.

0 Citovat

Dobrý den Renato, také jsem dnes dostala zprávu že let do Dubaje byl zrušen. Celý večer hledám letenky ale zatím bezuspesne, mohu se zeptat na jakých stránkách jste si rezervovala letenky přes FlyDubaj? Jediné co jsem našla od nich tak se pohybovalo ve vysoké cenové relaci. Předem děkuji za odpoved.

0 Citovat

Proc myslis ze to zdrazilo
kdo mel termin s smarts v lete a hleda stejnou nahradu tak to pozna - mam taky zruseno a s fly sem dnes koupil o 3000kc vic - emirates házelo muj termin 14500kc - to je na dubaj moc - mam od nich koupen singapore jen o fous vice - ještě před par dny emirates letni dubaj prodavali za 8300kc

0 Citovat

Napsal sem kamosce do travelu jestli to nezjisti - jedine logicke reseni je podle me fakt, ze DXB je pres leto offseason a QS potreboval letadla kvuli zvysene poptavce po charterech.. Ale je mi to trochu divne - protoze predloni naopak pres leto pujcovali letadla na letni sezonu do Polska a loni zase do Anglie..

0 Citovat

Loni létal QS za zcela jiné ceny, než je letos díky Flydubai nucen.. Takže i přes relativně nízký load factor v mimo sezonním čase se mu linka mohla vyplácet.. Letošní sezona už rozhodně ne a proto logicky zavře kohoutky tam, kde nic neteče. Je to byznys, kde stále mají hlavní slovo peníze, čemuž se nedá křivdit.

0 Citovat

A to se ještě nedávno mluvilo o tom, že by měli lítat do Dubaje z Ostravy. Tak tímhle to asi definitivně padlo.

0 Citovat

Zas na druhou stranu ty Katovice sou super - je tam rozhodne vetsi vyber lowcostu nez z Prahy.. A jedine dve letiste v rozumne vzdalenosti jsou Brno (Londyn o trochu levnejsi nez z PRG ale za benzin se to nevyplati a k tomu Wizz do NL) a Drazdany (odkud nelita nic zajimaveho - krome Svycarska s Darwinama + Mallorca za raketove ceny s AB)..

PS: Kdy bude cestopis z Havaje? smiley smiley

0 Citovat

Jako ony jsou super, o tom žádná. Ale jak už jsem psal jinde, jako patriot bych mnohem radši viděl stejně úspěšnou Ostravu. smiley

Jinak už nám o tématice píšou na iDNESu.

O cestopisech mi ani nemluv – měl jsem teď tolik cest, že jsem si na sebe ušil pěkný bič. smiley Navíc jsem se stal místopředsedou v našem fotbalovém klubu a hned jsem se do toho pustil a dělal celý nový web včetně psaní článků ze zápasů, no hrůza. smiley Ale teď mám další cestu až s Davem v červnu do Jižní Koreje, tak už na to mám konečně víc času a už jsem kromě Skotska poprobíral všechny fotky. Když ne teď, tak už nikdy. smiley

0 Citovat

Delas mistopredsedu Baniku jo ? smiley Tak to skocime na pivko, az prijedete na Spartu smiley

Jinak dneska mi psala kamoska z QS, ze zatim zadna septanda ve firme neni, ze jedine info ktere se rozneslo je to oficialni ktere linkoval Proky..

Tzn. vraci se to zpatky k variante, ze QS neni schopny udrzet v zisku zadnou pravidelnou linku a je schopny akorat parazitovat na monopolu charteru, ktery si vytvoril v CR.. smiley

0 Citovat

Na aké kompenzácie majú klienti v takýchto prípadoch (zrušenie letenky) naozaj nárok? Bolo tu spomínané, že SmartWings ponúka len refund, ale podľa Regulation (EC) No 261/2004 (Európska komisia) by mala letecká spoločnosť ponúknuť aj rerouting, nie je to tak?

Na Wiki sa napríklad píše: (http://en.wikipedia.org/wiki/Flight_Del ... ncellation)
Cancellation
If a flight is cancelled, passengers are automatically entitled to their choice of (a.) re-routing to the same destination at the earliest opportunity (under comparable conditions); (b.) later rerouting, at the passenger's convenience, to the same destination under comparable conditions (subject to seat availability); or (c.) a refund of the ticket as well as a return flight to the point of first departure, when relevant.

To isté som našiel aj v slovenskom letáku ohľadom práv cestujúcich v leteckej doprave: http://www.hviezda.sk/downloads/prava-c ... oprave.pdf
Pri každom zrušení letu musí letecká spoločnosť cestujúcemu poskytnúť:
• možnosť výberu medzi finančnou náhradou letenky (prípadne s bezplatným letom späť do pôvodného miesta odletu) alebo náhradnou dopravou do konečnej destinácie

(Kedže je to viac ako 14 dní pred odletom, tak určite nie je nárok na finančnú kompenzáciu - v tom mám jasno, ale myslím si, že nárok na rerouting tu je...)

Máte s tým niekto nejaké skúsenosti alebo bližšie informácie?

0 Citovat

dotaz, Praha - Dubaj konec kolem 17.zari tam a 10.rijen zpet. ja pravdepodobne ze se objevi naka akce nebo odkud jinud se pohlednout po letu krom Prahy?
emirates ted za cca 8500 zpatecni a flydubai za cca 7100. smartwings kvuli tem zrusenym pada...

0 Citovat

Ahoj,
kupte určitě Emirates. Ten komfort ve srovnání s FlyDubai je nesrovnatelný smiley Letěla jsem několikrát se všemi 3 aerolinkami, za tuto cenu bych rozhodně koupila Emirates. A to hned, čím více se přibližuje datu odletu, tím vyšší je cena letenky.

0 Citovat

tiez obcas nechapem ked sa ludia rozhoduju medzi emirates za cca 8500 a flydubai za cca 7100...som myslel ze pri tychto cenach je rozhodnutie jasne. ine by bolo keby ma Emirates letenku za 14500 ako tu uz bolo spomenute, ale aj tak by som flydubai dlhsie zvazoval a radsej hladal iny termin pre Emirates ( ak je to mozne ).

0 Citovat

Kdybych mel letet za 14500, tak si priplatim 5k a poletim s UA businessem..

0 Citovat

No tak on to byl dotaz v diskuzi to zaprve / od toho to tu snad je nebo se pletu? smiley takze nevim proc by jsi hned nemel chapat? smiley naopak ja dekuji za super odpoved Terezy, ktera mi to celkem vyresila smiley

0 Citovat

Dotaz - Letenky do Dubaje na únor-březen koupit teď (za cca 6,5tis s flydubai) nebo čekat?
Díky moc ! smiley

0 Citovat

Zdravím všechny cestovatele. Rádi bychom vyrazili koncem září na pár dní do Dubaje. Máte někdo tip na levnější letenky od Emirates? S ukrajinskýma aerolinkama se nám nechce. Máme s nákupem čekat? Díky moc

0