14.10. Brno - Řím za 377 Kč 17.10. Řím - Praha za 632 Kč Letenky do Říma tady za 1.009 Kč .

Wizzair: akční ceny letenek

Založil ve fóru Letecké společnosti

I když to vypadalo jako "chyba" když s tím clubem to bylo dražší, tak pořád minulej rok byla úplně stejná akce, cca druhá půlka roku všechny letenky Praha-Catania 250 kč směr, evidentně normální cena :D  Koupeno někdy v této době s odletem v září a mezitím 1 změna (tuším že nešlo zvolit nic jiného než Praha-Catania), takže šlo krásně pracovat s termínem :)  

0 Citovat

Ceny (bez členství) na této lince jsem sledoval od loňského ledna a nejnižší cena z Katánie do Prahy byla 25 eur v prvních měsících loňského roku (dlouhodobě i bez akce) a nejnižší pro směr z Prahy byly ceny kolem 800 Kč v akci v červnu. Alespoň na březen/duben 2024, kdy jsem za tyto nejnižší ceny letěl, a nezdá se mi, že by mi uniklo, že by někdy loni nabízeli za 250 Kč, ale možná to nebylo publikováno zde (když tak dej odkaz). To podle mě bylo naposledy před 2 roky a z jiného letiště než z Prahy. Byly vůbec někdy letenky z Prahy za 240 Kč do nějaké turisticky atraktivní destinace? 

Doufám teda, že dojde na slova optimistů a že si Sicílii (jinou část) zopakuju za rok.

0 Citovat

Ceny do Catanie z Prahy za těch 10 euro jeden směr byly. Ale je to už dle mého 2 roky. Koupil jsem je a pak to změnili myslím na jiné dny a odlety v 6 hodin ráno, tak jsem se na to vykašlal. A upřímně srovnávat něco s min. rokem není úplně košer, protože ceny jsou tento rok trošku jinde a to i u Wizzu. Krom toho pokud byste si zadali opačný směr Catanie-Praha, tak tam byly ty ceny kolem 230-250 euro jeden směr ve stejných termínech v tu samou dobu. Podle mě někdo spletl eura a koruny a nasazel tam ceny v eurech a přidal  k tomu měnu Kč. To by i odpovídalo tomu rozdilu s cenou u věrnostního programu, protože 250Kč je v eurech něco kolem 6500Kč. Asi by nebylo nejlepší pro firmu, aby zákazníkům, kteří si koupili věrností program, byly prodávány letenky za řadově vyšší ceny než těm ostatnim. To by na jejich věrnostní program moc dobré světlo nevrhalo :-).

Ale je fakt, že u Wizzu nikdy nevíš, co vymyslí.

0 Citovat

Zazvpomínal jsem a bylo to určitě minulý rok, cena s klubem 249 kč, bez klubu klasicky o tu částku víc, kupováno v první polovině roku. Výběr termínů bylo od července nebo srpna po podzim, kolega kupoval za tuhle cenu srpen a já září kde jsem zahrnul ten svátek, já nakonec ani neodletěl, protože místo té pětistovky jsem šel radši na firemní večírek. Odlety stejně jako teď, sobota a úterý. Ale divný, že tu na CL nevidím akci, tak možná byla na konkurenčním webu nebo sem to našel sám, rád si z nudy projíždím AZair :D  A možná bylo jen pár letenek pro každý termín. Tak mě jen překvapilo, že to teď spousta lidí vidí jako nějakou erorovou cenu :)

0 Citovat

Tady to téměř jistě nebylo. Zkusil jsem googlovat a našel jsem loni jen tuto akci v červnu za ceny bez Discount Clubu za 1418 Kč zpáteční, z čehož směr z Prahy stál 829 Kč (kupoval jsem letenky zvlášť a podíval se do výpisu): https://www.cestujlevne.com/akcn...e/strana-6

Podle této stránky, kde by měly být všechny akce na CL na letech na Sicílii od roku 2017, byly ceny kolem 500 Kč za zpáteční z Prahy bez Discount Clubu jen za covidu, což neberu pro srovnání v úvahu: https://www.cestujlevne.com/akcn...a/strana-2

0 Citovat

Tak mě už rezervaci Sicílie asi zrušili. Nevidím ji ani v aplikaci ani na webu...

2 Citovat

Taky ji tam nemám, mám to v záložce zrušené.

Booking Has Been Underpaid Never Balance Cancelled Due To Government Reasons

0 Citovat

Když jdu do bookings a cancelled, tak se mi ukáže toto. Zároveň jsou přípsány kredity. Ale žádná zpráva zatím nepřišla. 

BookingHasBeenUnderpaidNeverBalanceCancelledDueToGovernmentReasons

 


wizz-cancelled.png

0 Citovat

Tiez hlasim zrusene 2 rezervacie.

0 Citovat

Taky zrušeno, v emailu nic.

0 Citovat

Budou to tak mit vsichni a automaticky okolo 20 euro ve wizzim kreditu ...

1 Citovat

je nějak možné to z creditu dostat zpět na kartu? Nechci si to zbytečně držet u wizz

0 Citovat

Taky hlasim cancelled.

0 Citovat

Tak to vypadá na dobrou půjčku s 0% úrokem pro WIZZ :)

6 Citovat

Mně došly před chvílí dokonce 2 maily o zrušení, zrovna, když jsem nadával, že tu rezervaci nikde nevidím a v mailu nic. 😆

0 Citovat

Co myslíte, šlo by je žalovat za klamavou reklamu? Přišel mi newsletter, rozkliknul jsem a viděl jsem toto (viz příloha). Cena za letenku 240... A teď mi ji ruší.


wizz.png

1 Citovat

Mail o zruseni prave ted.

0 Citovat

Idem ich urcite kontaktovat a skusit...

0 Citovat

Také zrušeno a převedeno prý do kreditu.

0 Citovat

Pokud nemáš rezervaci, co měla odlet do 14 dnů, tak se ti vysmějí.

Jinak důvod "underpaid" je alibismus, pokud přišel normálně vypadající email s cenou nebo dokonce i faktura. Alibismus, protože u underpaid nebudou možnosti rebookování.

Vyrazit z nich peníze by jít mělo. Objednaná služba nebyla dodaná.

0 Citovat

Jedině napadnout chargebackem, to by mělo projít a bude je to stát peníze, protože si vydavatel karet strhne poplatky za vyřízení chargebacku.

upgrade:

už to přišlo do mailu:

Můžete požádat o vrácení peněz jako původní způsob platby převodem vašich kreditů WIZZ. Chcete-li spravovat vrácení peněz, přihlaste se ke svému účtu wizzair.com , jakmile bude vrácení peněz na vašem účtu k dispozici.

0 Citovat

A je po srandě.

0 Citovat

Nie nie sranda prave zacina...

Zadal som aktualne claim nech sa vyjadria.

Tak uvidime.

0 Citovat

tak to bola rychlost:

Vážený pán 

Ďakujeme, že ste kontaktovali zákaznícky servis Wizz Air.

S ohľadom na Váš dopyt by sme Vás chceli informovať, že podľa našich systémov bola suma 1 445,94 CZK za rezervačný kód:  vrátená ako kredit na Váš účet Wizz číslo: , majiteľ účtu:  , platný do jeden rok.

V prípade akéhokoľvek problému so spracovaním vašej rezervácie kontaktujte našich kolegov v Call centre, aby vám pomohli včas a vhodne.

Vzhľadom na vyššie uvedené informácie považujeme prípad za uzavretý.

V prípade ďalších otázok sme Vám naďalej k dispozícii.

s pozdravom

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

A je po srandě.

 

sranda bude cul v tomto vlakne jak tu budu niektory vyplakavat a hadzat velke ramena :)

5