Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Vše vyřídíš na letišti u odbavení. Posadí vás vedle sebe a nic krom pasu nepotřebuješ.

1 Citovat

Zrušily mi let na trase BKK-JED-MUC, přes call center změněno na přímy let BKK-MUC s Lufthansou.

1 Citovat

Wau! Který termín si měl letět?

0 Citovat

Tak už mám zrušeno květen. Kde najdu z kterých letů si můžu vybírat? Jsou to všechny lety? Nebo jen Sky Team (to asi než když máš LH)? Dají se měnit letiště? 

0 Citovat

Zavolej jim a zeptej se, co ti můžou nabídnout. Operátorka byla celkem flexibilní a nabídla mi více variant. Změnit letiště mi ale nedovolili.

0 Citovat

Nechápem tie negatívne recenzie. Leteli sme s nimi pred mesiacom VIE - JED - BKK (priamo) a späť cez RUH. Pri najbližšej ceste ich budem tiež zvažovať. Veľmi slušný servis.

VIE - JED: jedlo v economy bolo najlepšie aké som kedy v economy jedol (JED - BKK bol priemer ale VIE - JED v A320 bola TOPka; pri spiatočnej ceste to isté - long haul priemer ale JED - VIE super)!

V JED sme si chceli pozrieť nočné mesto. Pri VoA sa čudovali, že chceme utratiť 135 EUR na osobu za pár hodín ale stálo to za to. Minimálne sme videli obrovské krásne akvárium a trochu sa zohriali - odporúčam si pre prestup v JED zobrať sveter! Nočné mesto fajn, akurát UBER veľmi nejazdí, resp. jazdí iba cez niektoré hlavné ulice. Pakistanský taxikár vezme aj euro.

Keďže alkohol nepijem, nevadilo mi, že je zakázaný.

Na letisku v JED mekáč ešte nie je ale mal by prísť čoskoro (čo v arabských podmienkach znamená inšaláh...). Dali sme si miestny burger a bol prekvapivo chutný a nič nám z neho nebolo.

0 Citovat

Sykous napsal(a):

Zavolej jim a zeptej se, co ti můžou nabídnout. Operátorka byla celkem flexibilní a nabídla mi více variant. Změnit letiště mi ale nedovolili.

Kam a jak je to nejlevnější? Vodafone mi nabízí 6 korun za minutu, to mi přijde dost když tam budu čekat 15 minut na hudbě :D

0 Citovat

Volal jsem na německé číslo, vzali to skoro hned.

1 Citovat

Na to je jednoduchý trik - počkat si na další výlet po EU - volání z euroroamingu na jiné EU číslo je za cenu národního volání ;)

Případně Skype či jiné VOIP. Výhoda Skypu je, že před vytočením čísla ti přesně ukáže cenu za minutu. A některé infolinky jsou přes Skype zdarma. Např. Expedia před lety byla.

0 Citovat

Saudia nabidne Emirates, Qatar i Etihad. (alespoň na lety do Middle east). 
Volat přes Skype na americké číslo - zdarma.

3 Citovat

Nelze měnit trasu, lze změnit aerolinku pokud v daný den neletí Saudia, pán říkal, že pouze SkyTeam, ale na otázku jestli můžu i Qatar a Etihad, tak prý jo protože jsou taky SkyTeam. :D Nicméně jejich rebooking policy je velmi vstřícná.

2 Citovat

Taky mám zrušený tento let. BKK-JED-MUC 4. února. Dovolí mi změnit termín odletu? Bych si dovolenou ještě tak o týden protáhl.

0 Citovat

Ano 

0 Citovat

k

0 Citovat

Ahoj, Saudia nam ted zmenila zpatecni let. Z Bangkoku do Mnichova. Ted nam pisou:

Bangkok -> Riyadh, prilet v 3:05

Jeddah -> Munich: odlet 9:05

Tedy 6 hodin na procestovani Saudske Arabie, coz nemuzeme samozrejme stihnout. Co ted? Zadat o let z Riyadhu do Jeddahu, nebo u uplne jiny let?

0 Citovat

Přečíst si předchozí příspěvky 

2 Citovat

Martin Janouch napsal(a):

Ahoj, Saudia nam ted zmenila zpatecni let. Z Bangkoku do Mnichova. Ted nam pisou:

Bangkok -> Riyadh, prilet v 3:05

Jeddah -> Munich: odlet 9:05

Tedy 6 hodin na procestovani Saudske Arabie, coz nemuzeme samozrejme stihnout. Co ted? Zadat o let z Riyadhu do Jeddahu, nebo u uplne jiny let?

Kdy letíte? My máme přílet do Rijádu v 3:15, ale hned ve 4 odlet do Jeddahu (přistání v 5:40), odlet do Mnichova pak v 9:05. Zatím beze změn (musím zaklepat!). 

0 Citovat

ahoj, zajtra letim VIE-JED-BKK len s prirucakom. v ramci rezervy budem na letisku o 5h skor a moc rad by som sa uchylil do lounge a pracoval odtial - to vsak nepojde, ak Saudia vyzaduje validaciu dokumentov na counteri. mate s tym skusenost? online checkin prebehol, BP mam.

0 Citovat

Validace proběhne před nástupem do letadla. Ale moc nevím, co by chtěli vidět? Covid není, víza nepotřebuješ.

0 Citovat

Jak je to tam s vlastním chlastem, pokud si vezmu do příručáku malá balení whisky po panácích, abych přežila mezipřistání - projde mi to, nebo mě nepustí do letadla ani s Francovkou?

1 Citovat

David Eiselt napsal(a): Ale moc nevím, co by chtěli vidět? 

Razítka z jordanskych pozemních přechodů Allenby Bridge a Wadi Arava?

1 Citovat

Petr76 napsal(a):

Razítka z jordanskych pozemních přechodů Allenby Bridge a Wadi Arava?

Vždyť už jsou dneska (skoro) kamarádi.

0 Citovat

mato napsal(a):

ahoj, zajtra letim VIE-JED-BKK len s prirucakom. v ramci rezervy budem na letisku o 5h skor a moc rad by som sa uchylil do lounge a pracoval odtial - to vsak nepojde, ak Saudia vyzaduje validaciu dokumentov na counteri. mate s tym skusenost? online checkin prebehol, BP mam.

 

hele my šli 6h předem do salonku a v pohode. Na gatu si projeli jen pasy v pc a toť vše. Takze bez obav si ho uzij ;)

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Jak je to tam s vlastním chlastem, pokud si vezmu do příručáku malá balení whisky po panácích, abych přežila mezipřistání - projde mi to, nebo mě nepustí do letadla ani s Francovkou?

 

my jsme si v dutty free koupili litr vodky a přelili do petek od rajecu z regiojetu😂 a pak kalili v letadle a vše v pohodě

2 Citovat

Sykous napsal(a):

Zrušily mi let na trase BKK-JED-MUC, přes call center změněno na přímy let BKK-MUC s Lufthansou.

Nám taky změnili zpáteční let z původního BKK-JED-MUC na BKK-RIJ- JED-MUC , což je fakt na hlavu .. nabídli BKK-JED-VIE, což jsme vrali všemi desti ( jsme z Ostravy) .. druhý den volali, že nemáme uhrazený doplatek :D ( o kterém nepadla ani zmínka) .. tak zase hovor... a máme přímák z BKK-MUC takže taky dobrý ... v call centru jsou moc ochotné, ikdyž asi i trochu zmatené ---

0