Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

knyta napsal(a): prý chtějí být 5* aerolinka a konkurovat Emirates

Když zaplatí Skytraxu dost, tak těch 5* dostanou. 

1 Citovat

fridgy napsal(a):

@knyta je mi líto tvé zkušenosti, ale upřímně mi přijde, že tyhle nezmary se dějou i ostatním aerolinkám.. například nedávno jeden let BA z karibiku do LON.. šílený přístup k lidem a to by si člověk řekl že British se postará hezky. (viděl jsem video na tiktoku - šílenost)  Jen mi přijde, že saudia tady v posledních týdnech dostává až zbytečný hejty... ale chápu, taky by mi to bylo nepříjemné.

Saudiu tu nehejtuje nikto, Hejtovanie a pravdivý popis udalosti sú 2 rozdielne veci. Značne negatívne skúsenosti so saudiou má viac ľudí, a na nešťastie je pravdepodobné, že  ľudí s negatívnymi súsenosťam pribudne. Saudi jednoducho nemajú dostatočnú inteligenciu a skúsenosti na to, aby vedeli riešiť krízové situácie týkajúce sa väčšieho počtu ľudí na jednom lete. Dlhé roky sa na letiská v Saudskej Arábii len prilietalo alebo odlietalo, a preto im nárast tranzitných cestujúcich spôsobuje obrovské problémy pri rôznych mimoriadnostiach.

k BA: Normálnym aerolinkách v normálnych krajinách sa takéto udalosti nestávajú. BA a ich partneri sa o cestujúceho postarajú pomerne dobre v normálnych krajinách, ale nie napr. v južnej a strednej Amerike, Afrike, Indii, Číne, Rusku, v mohamedánskych krajinách a pod. Tam sú zamestnaní miestni obyvatelia, a tí sú, akí sú. A to isté platí o požičovniach, hotelových a stravovacích sieťach, a pod.

7 Citovat

@hugonovak: Nebyl bych si tak jistý, že normálním aerolinkám v normálních zemích se to nestává. Přečti si zkušenost superweba s Turkish v Istanbulu, co napsal dnes v jiném vlákně.

3 Citovat

trochu mimo témy: Turecko bolo normálnou krajinou s báječnými ľuďmi v 90-tych rokoch a možno prvé roky tohto milénia, ale nie dnes. Turci sa za posledných 20 rokov zmenili k horšiemu. Islam sa tam presadzuje stále viac. Jeden príklad za všetky: Hagia Sofia od roku 2020 prestala byť múzeom a je znovu mešita. Ataturk odchádza do zabudnutia.

1 Citovat

J0x napsal(a):

Jsem zvědavý hlavně na osud batožiny.

Pred polhodinou ma kontaktoval telefonicky zamestanec firmy Wisag (Wisag okrem iných činností má na starosti batožinu na nemeckých letiskách), oznámil mi, že môj ruksak sa už 8 dní povaľuje na frankfurtskom letisku a že mi ho pošlú poštou. Problém vyriešený za 7 minút telefonickým rozhovorom a odoslaním mailu s informáciami. Takto prebieha komunikácia normálnych ľudí z normálnych krajín. Mohamedáni sa zmohli pred vyše týždňom akurát na odoslanie automatickej správy, že moju správu o stratenej batožine zaevidovali a odvtedy sa neozvali, hoci predtým ma spamovali s blbosťami, že odlet je z brány tej a tej, že sa brána zmenila, že začal boarding a pod.

Trochu som im krivdil, keď som ich v príspevku vyššie označil za zlodejov. V saudii nie sú zlodeji, sú len retardovaní.

guessWho, 5. augusta si sa pýtal: Aký je dôvod nekupovať to priamo cez nich? Tak teraz už vieš, prečo som nič nechcel riešiť s mohamedánmi. Sú to jednoducho retardi.

2 Citovat

Letos jsou Turkish v tomto hodnocení na tom líp než jakákoli evropská nebo severoamerická aerolinka a v Istanbulu jsou doma: https://www.worldairlineawards.c...ines-2022/

Jinak je otázka, jak definovat normální zemi. V posledních 3 letech bych takto neoznačil žádnou zemi západního světa.

1 Citovat

Na objektivitu hodnotenia v rebríčkoch nielen ja, alebo napr. Petr76 (pozri príspevok vyššie), ale aj iste mnohí ďaľší máme svoj názor. A normálna krajina je taká, v ktorej sa väčšina ľudí riadi a koná podľa zdravého rozumu.

0 Citovat

Petr76 píše o 5* a ne o pořadí. Myslíš, že si Turci 7. místo zaplatili?

Dobře, ale jak teda definovat zdravý rozum? Mně právě připadá, že ten většině lidí na Západě schází dlouhodobě a v posledních letech obzvlášť. (Ale mimo Západ to není o moc lepší.)

1 Citovat

Pošlem Ti SZ, nech to tu nezahlcujeme.

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

No, good luck. Já řešil změnu letenky přes SA dost dlouho a pomohlo až napsat na jejich webu "pište řediteli"

Mně změnili let na dost špatný spoj, řešil jsem to s nimi přes číslo uvedené na webu přes WhatsApp a bez problémů změnili lety přesně jak jsem chtěl ( místo příletu do Mnichova přílet do Prahy ), takže absolutní spokojenost.

2 Citovat

Ta Saudia, je i přes drobné kulturní rozdíly černý kůň sezóny.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

trochu mimo témy: Turecko bolo normálnou krajinou s báječnými ľuďmi v 90-tych rokoch a možno prvé roky tohto milénia, ale nie dnes. Turci sa za posledných 20 rokov zmenili k horšiemu. Islam sa tam presadzuje stále viac. Jeden príklad za všetky: Hagia Sofia od roku 2020 prestala byť múzeom a je znovu mešita. Ataturk odchádza do zabudnutia.

Oni především výrazně zbohatli, takže už nemusí půlka země bydlet s chatrčích, mají internety, ví co to je cizinec, takže už po něm nemusí házet šutry... Prostě Turci, no. 

0 Citovat

knyta napsal(a):

Po poměrně krátkém vymlouvání mi SV poslala 600 EUR odškodnění.

Tých 600€ si z nich ako dostal? Na základe smernice EU, že to bol let z EU?

0 Citovat

@hugonovak Napsal jsem jim mail, že žádám o kompenzaci, protože jsem byl nedobrovolně offloadován z letu a dorazil do svojí destinace s 30h zpožděním a oni mi sami nabídli odškodnění na základě směrnice EU 600 EUR cash / 800 EUR voucher SV

0 Citovat

Dá se hýbat s  termínem v případě, že dojde ke změně, což asi do listopadu dojde mnohokrát? Za těch 8,5 tis bych to koupil i s tím, že bude dobrodrůžo, ale chtěl bych letět až v prosinci.

0 Citovat

Niemandosi, ty si nedáš pokoj.

0 Citovat

Svrbí mě prdel. Je to šak dobrá cena :-). I s nějakou nepřijemností to pořad ujde. Uvažoval jsem o C do té Manily, ale ta konfigurace 2-2-2 v 777 nic moc.tak jsem si tak špekuloval, že vezmu za 8 tis VIE-BKK a zpět MNL-VIE a dokoupím si jen C v té 787 z JED do BKK. Abych mohl ochutnat to kafe a zákusky v salonku, když tam chlast nemají :-)

0 Citovat

Jde změnit termín (údajně libovolně) mě posunuli o 14 dní 

0 Citovat

Dík

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Svrbí mě prdel. Je to šak dobrá cena :-). I s nějakou nepřijemností to pořad ujde. Uvažoval jsem o C do té Manily, ale ta konfigurace 2-2-2 v 777 nic moc.tak jsem si tak špekuloval, že vezmu za 8 tis VIE-BKK a zpět MNL-VIE a dokoupím si jen C v té 787 z JED do BKK. Abych mohl ochutnat to kafe a zákusky v salonku, když tam chlast nemají :-)

No když tam nemají chlast, to nebude nic pro tebe. Leda by sis vzal na cestu francovku.

1 Citovat

Ahoj, 

po přečtení recenzí (samozřejmě až po nákupu letenek) začínám mít trošku strach z letu. Doufám že jsou to jen sem tam občas negativní recenze a né nějaké pravidlo. Samotnému by mi to asi nevadilo, ale letíme se synem (2R) a toho se také týká můj dotaz.

Nemáte někdo zkušenost, nebo neviděli jste na letišti, když vezmeme dítě do kočárku (malý skladný golfák) vezmou nám ho do letadla? Udělalo by nám dost radost, kdyby mohl být kočárek s námi během přestupu v JED. 

 

Díky za odpověď :-) 

0 Citovat

knyta napsal(a):

@hugonovak Napsal jsem jim mail, že žádám o kompenzaci, protože jsem byl nedobrovolně offloadován z letu a dorazil do svojí destinace s 30h zpožděním a oni mi sami nabídli odškodnění na základě směrnice EU 600 EUR cash / 800 EUR voucher SV

z jakeho emailu s tebou komunikovali? Nedohledal jsem zadny email, krome claim formulare, kde pri vyplneni otevrou novy ticket, ale nelze na to nasledne odpovedet s vyplnenym claim formularem, ktery zaslali (zatim pouze na jednoho cestujiciho).

0 Citovat

No, tak jste mě moc nepotěšili. Neletím poprvé, mám za sebou párkrát ameriku, Jihoafrickou republiku a Vietnam, ale tenhle výlet do Manily bude asi zkouška ohněm. 😅 trošku se mi stáhly půlky, protože zase úplně ostřílení cestovatelé taky nejsme. A asi jsme ještě nemuseli úplně řešit nějaké takové problémy. Držím nám všem tedy pěsti, ať vše dopadne, jak má. 🍀☀️

0 Citovat

J0x napsal(a):

Jsem zvědavý hlavně na osud batožiny.

pre zvedavého J0xa: Ruksak dnes konečne po 24 dňoch dorazil v poriadku, aj keď celý zaprášený, ktovie, možno v Arábii cestoval medzi letiskami po púšti na ťave :-) .

1 Citovat

Ale ten dokup bude asi drahý, ne ? Nebo nevím jestli má na ně někdo nějaké triky na upgrade, zkusil jsem BKK v ekonomce na leden a uvidíme, no... Zase za ty prachy, teď ještě povolili cestovat číňanům, tak za chvíli bude vyprodaný všechno všude, tím směrem....

 

niemandos_1 napsal(a):

Svrbí mě prdel. Je to šak dobrá cena :-). I s nějakou nepřijemností to pořad ujde. Uvažoval jsem o C do té Manily, ale ta konfigurace 2-2-2 v 777 nic moc.tak jsem si tak špekuloval, že vezmu za 8 tis VIE-BKK a zpět MNL-VIE a dokoupím si jen C v té 787 z JED do BKK. Abych mohl ochutnat to kafe a zákusky v salonku, když tam chlast nemají :-)

0