Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Díky

0 Citovat

Ešte ku komuníkácii saudie:

pred mesiacom  som podal oznámenie o zmeškanej/stratenej batožine cez formulár na stránke saudie. Prišla automatická odpoveď o priradení čísla. Po desiatich dňoch ma kontaktoval zamestnanec firmy, ktorá má na starosti batožinu na frankfurtskom letisku, sotázkou, kam majú poslať batožinu. Podľa jeho slov tam ruksak ležal týždeň a nevedeli čo s ním. Saudia sa od potvrdzovacieho mailu o strate/zmeškaní batožiny doteraz neozvala.

0 Citovat

Já jsem právě proto, že to Saudia nepoletí, úplně v klidu... Proč by měli komplikovat úplně banální let, který litá každý den minimálně dvakrát...? Kdyby tam byli 30 minutové přestupy tak okej, ale takhle malujes čerta na zeď. 

0 Citovat

fridgy napsal(a):

@Lukas, nejdriv mi nabizeli taky LH a TG, ale stacilo se 5 minut nedat a stat si za EK a pak nabidli i to :D

A v čem konkrétně je EK economy o tolik lepší, že stojí za oser v Dubaji, oproti přímému letů?

2 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Tak jsem to chtěl koupit, ale chce to po mě pas s expiraci. Bohužel mi pas končí v červnu 23 a nový jsem ještě neřešil. Jak je to u Saudů s možností měnit pas ve správě rezervace nebo popřípadě při check-inu? Díky za případné postřehy. Jinak letenky rychle  mizí za tu cenu 8,2 tis

 

Pas se dá měnit, já si tam něco vymyslel a můžu to editovat. 

1 Citovat

👍

0 Citovat

Tak teď koukám a jak mi z toho vymazal SV lety tak už tam není nikde údaj o čísle pasu. Ale byl tam. 

0 Citovat

Může se někdo podívat do správy rezervace, co to třeba teď koupil, jestli se s tím dá pracovat?

0 Citovat

jezis hugo, mrzi me tva zkusenost ale trochu brzdi s tim strasenim. To ze jednou spadlo letadlo neznamena ze nikdo nema litat letadlem. 

5 Citovat

fridgy napsal(a):

A v čem konkrétně je EK economy o tolik lepší, že stojí za oser v Dubaji, oproti přímému letů?

letenku jsem menil kamaradovi, ktery miluje EK. A teda rozhodne jsou lepsi jak Lufthansa o tom snad diskuzi vest nemusime. ale chapu ze nekdo preferuje primak

1 Citovat

hugonovak napsal(a):

 

Presne tak, ak bude nejaký problém, môže k tomu prísť. Nám ponúkali namiesto plánovaného (zmeškaného) letu Jeddah - Frankfurt (4.segment) trasu cez Káhiru. Lieta saudia primy let Káhira - Frankfurt? Možno ano, ale pochybujem. Nakoniec sme leteli Jeddah - Rijád , prechod z vnútroštátnej časti do medzinárodnej časti cez pasovú kontrolu a potom let Rijad - Frankfurt.

 

tak prebookovani na jinou spolecnost je normalni zalezitost, kterou v pripade potreby dela jakakoli jina spolecnost (snad krome lowcostu)

0 Citovat

@n. potvrzuji že to lze změnit. Je to tam někde zahrabany, ale je to tam i teď 

0 Citovat

Díky Honzo

0 Citovat

Tak abychom se neradovali předčasně:

https://crisis24.garda.com/alert...-update-76

0 Citovat

Jestli se dívám správně, tak letenky kolem 350€ už nejsou, je to tak?

0 Citovat

teďka se Číňani chystají v obrovském počtu tam, to opatření bude kvůli nim.

Audit napsal(a):

Tak abychom se neradovali předčasně:

https://crisis24.garda.com/alert...-update-76

0 Citovat

Planespotter napsal(a):

Jestli se dívám správně, tak letenky kolem 350€ už nejsou, je to tak?

Za 361 EUR, což je na Vánoce pořád skvělá cena. Dražší jsou jen o 24 EUR oproti včerejšku. 

0 Citovat

Nemůžeš mi poslat odkaz?

 

Mně se zobrazují pouze s cenou okolo 600 eur…


13fc7739-29f7-471e-bb0f-8342a9947616.png

0 Citovat

Ještě to jede, ale datum 21 - 29.12 = 366,- eur

0 Citovat

Nevím, jestli dělám něco špatně, ale mně se tenhle termín zobrazuje za 600.


a920d016-bc8a-4bfd-9ceb-4acf85b7dadc.png

0 Citovat

Tak možná někomu uniklo, že se celou dobu bavíme o letenkách VIE-BKK a MNL-VIE :-). Proto ty různé ceny.

4 Citovat

Kdyby to chtěl někdo ještě levněji nebo ho Bangkok nezajímal nebo z nějakého jiného divného důvodu, může ho nahradit Soulem. 😀

1 Citovat

Co znamená ještě levněji? Za 484 SAR bych se už třeba zlákat nechal :-D

Avšak myslím, že 3 týdny v JV Asii na jeden rok stačí.

0 Citovat

Případně letenky ignorovat a nahradit pěknou Souloží.

1 Citovat

To chce spíš potravu pro soul ;)

1