Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

U Saudie si vybíráte zpátky petrodolary z nafty a benzínu 😁

2 Citovat

Dotaz na ty co už měnili lety u Saudie. Pokud jste měnili jen jeden let např. odlet, změnili vám na jinou aerolinku současně i přílet nebo se musí změnit i datum příletu. Děkuji předem.

0 Citovat

Jako že ti Saudia změnila letenky zrovna na Qatar Airways? Věřím ledasčemu, ale tomuhle tedy opravdu ne. 

0 Citovat

No tak tady to máš 😅 Třeba to ještě změní, ale dam se na modleni aby ne 😅Proč bych si proboha měla vymýšlet? 🤷‍♀️


76a226da-e0a0-43c2-9049-8589af2d7955.png

3 Citovat

phco napsal(a):

Dotaz na ty co už měnili lety u Saudie. Pokud jste měnili jen jeden let např. odlet, změnili vám na jinou aerolinku současně i přílet nebo se musí změnit i datum příletu. Děkuji předem.

Cestu tam nám nechali stejnou, změnili jen cestu zpět, na které proběhla původně z jejich strany změna, kterou jsme neakceptovali. 

0 Citovat

můžeš ale změnit cokoliv - odlet přílet i datum obojího

0 Citovat

Mně ta změna na QR je záhadou. Buď v Džiddě a Dauhá zavládl "mír", nebo se tam někdo uklikl...

0 Citovat

martin-K napsal(a):

Jako že ti Saudia změnila letenky zrovna na Qatar Airways? Věřím ledasčemu, ale tomuhle tedy opravdu ne. 

Četl jsi tady to vlákno? Celý je o tom, že bez problémů rebookujou na Qatar, Etihad, Emirates ..

0 Citovat

martin-K napsal(a):

Mně ta změna na QR je záhadou. Buď v Džiddě a Dauhá zavládl "mír", nebo se tam někdo uklikl...

to jste malinko pozadu. asi o dva roky. to uz je relativne dlouho, co napeti kolem kataru skoncilo. uz od podzimu 2019 se vztahy zacaly narovnavat a k “plnemu” obnoveni vztahu doslo pred dvema roky. v lednu 21.

shodou nahod to zitra budou presne dva roky, kdy doslo k opetovnemu zahajeni letu qr z doha do dzidy. a saudia zacla do dauha litat jen o par tydnu pozdeji

1 Citovat

martin-K napsal(a):

Mně ta změna na QR je záhadou. Buď v Džiddě a Dauhá zavládl "mír", nebo se tam někdo uklikl...

Podle zkušeností viz dále ve vláknu, to není úplně nestandard, saudia má evidentně velmi slušnou politiku v tomto. Nabídli Qatar a Emirates. 

0 Citovat

A mně tvrdili Jančurovci, že změnit (čti napravit) let lze v rámci jakýchsi pravidel jen zase na Saudii. 🙂 Tak jsem jim pěkně poděkoval s tím, že si nápravu zařídím sám. Ještě jsem se tedy dozvěděl o fakturačním poplatku za případné zajištění vrácení peněz za letenky, kdybych je zrušil...

Teď musím vymyslet nějakou strategii - chtěl bych zkusit nejdřív požádat o změnu FRA na VIE, i když jsem tu četl, že na to neslyší. Za zeptámí nic nedám. 🙂 A snad nebudou chtít ten PIN, když mají moje číslo z rezervace.

0 Citovat

pokud mate letenku koupenou pres jancuru (resp. obecne pres nejakeho prodejce a ne primo od aerolinky), tak je dost pravdepodobne, ze aerolinka vam ji nezmeni a odkaze vas na prodejce.

jinak, to, ze vam to jancurovci nechcou zmenit na jinou spolecnost, neni nic “spatneho” (z jejich strany) - prodejci maji casto (mysleno prakticky vzdy) vyrazne omezenejsi moznosti zmen, nez pokud mate letenku koupenou primo od aerolinky (se kterou pak resite i pripadne upravy pri zmenach)

0 Citovat

Tak už na mě taky došlo, open jaw letenky Vídeň-Bangkok Manila-Vídeň zrušen jeden segment na cestě zpět, oznámení žádné nepřišlo, přišel jsem na to náhodou, když jsem kontroloval rezervaci.

Prošlo někomu změnit odletovou destinaci, že bych místo Manily žádal odlet z Kuala Lumpur?

Mimochodem žádný kód mi při zakoupení letenek nepřišel a přišly jen smsky ohledně informací o rezervaci.

0 Citovat

Jinak něco mimo změny rezervací apod.

Jak byste hodnotili servis Saudie na palubě - jídlo, služby, cabin crew?

Podle různých recenzí atd. se dočítám, že by to mělo být na kvalitní úrovni, ale přeci jen by mě zajímala zkušenost i odsud :) 

Díky za vaše poznatky

 

0 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

pokud mate letenku koupenou pres jancuru (resp. obecne pres nejakeho prodejce a ne primo od aerolinky), tak je dost pravdepodobne, ze aerolinka vam ji nezmeni a odkaze vas na prodejce.

jinak, to, ze vam to jancurovci nechcou zmenit na jinou spolecnost, neni nic “spatneho” (z jejich strany) - prodejci maji casto (mysleno prakticky vzdy) vyrazne omezenejsi moznosti zmen, nez pokud mate letenku koupenou primo od aerolinky (se kterou pak resite i pripadne upravy pri zmenach)

 

Pred tyzdnom riesene priamo so saudami kupovana letenka cez agenturu. Pani zmenu spracovala bez pinu ale volal som z cisla v registracii. Na vieden neprehodia vraj za poplatok.

0 Citovat

Asi si zavolám na rakouské číslo. Zkouším Whatsapp, ale zatím ze mě dělají blbce: agentura, blabla, jdi na web změnit let, blabla (web hlásí, že let změnit nejde a ať volám linku 😆).

Ten doplatek by mě docela zajímal.

Jinak zkušenosti: servis fajn, většina jídla taky. SkySales v IFE se tvářil funkčně, ale nic nám neprodali. Nealko linka je vítaná úleva od ožralých buranů.

Oznámení o zrušení mi přišlo na číslo, které jsem udal při rezervaci u Jančurovců. Kód mi nepřišel, ale při dalším nákupu, tentokrát přímo u Saudie, mi přišel.

0 Citovat

Zagi_kemo napsal(a):

...Jak byste hodnotili servis Saudie na palubě - jídlo, služby, cabin crew?...

Celkom nerozumiem, čo chceš vedieť. Neviem, v čom by mala byť výnimočne dobrá alebo zlá. V economy bežný priemer. Pustená modlidba pred odletom v zhasnutom lietadle  má zaujímavú atmosféru.

Pozemný personál je už o inom. Hlúpy, neochotný a hlavne neschopný riešiť prípadné problémy.

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Tak už na mě taky došlo, open jaw letenky Vídeň-Bangkok Manila-Vídeň zrušen jeden segment na cestě zpět, oznámení žádné nepřišlo, přišel jsem na to náhodou, když jsem kontroloval rezervaci.

Prošlo někomu změnit odletovou destinaci, že bych místo Manily žádal odlet z Kuala Lumpur?

Mimochodem žádný kód mi při zakoupení letenek nepřišel a přišly jen smsky ohledně informací o rezervaci.

kod je v te sms 

0 Citovat

J0x napsal(a):

Asi si zavolám na rakouské číslo. Zkouším Whatsapp, ale zatím ze mě dělají blbce: agentura, blabla, jdi na web změnit let, blabla (web hlásí, že let změnit nejde a ať volám linku 😆).

Ten doplatek by mě docela zajímal.

Jinak zkušenosti: servis fajn, většina jídla taky. SkySales v IFE se tvářil funkčně, ale nic nám neprodali. Nealko linka je vítaná úleva od ožralých buranů.

Oznámení o zrušení mi přišlo na číslo, které jsem udal při rezervaci u Jančurovců. Kód mi nepřišel, ale při dalším nákupu, tentokrát přímo u Saudie, mi přišel.

Přes whatsapp se lze proklikat ke guest Relation; po zaslání dotazu mi napsali ze předávají dal a pak mi v noci volalo číslo z Kanady, takže snaha z jejich strany byla. Ale zavolání je rozhodne rychlejší. Poslala jsem i x mailu a na ty dlabou teda úplně. 

0 Citovat

Petra.s. napsal(a):

[citace="Patrik Č"]

Tak už na mě taky došlo, open jaw letenky Vídeň-Bangkok Manila-Vídeň zrušen jeden segment na cestě zpět, oznámení žádné nepřišlo, přišel jsem na to náhodou, když jsem kontroloval rezervaci.

Prošlo někomu změnit odletovou destinaci, že bych místo Manily žádal odlet z Kuala Lumpur?

Mimochodem žádný kód mi při zakoupení letenek nepřišel a přišly jen smsky ohledně informací o rezervaci.

kod je v te sms 

[/citace]

bohužel není :D 

"Dear Guest, eTicket No 123456789123-09 has been issued for booking No: 123456789123 For more information about international travel requirements, please visit saudia.com/travel-requirements"

0 Citovat

Tak nám změnili let z BKK na úplně nesmyslná data, během patnácti minut změněno na Emirates :). Volali jsme do USA.

3 Citovat

Těch změn je tady už docela hodně. Máte všichni letenky na jaro/léto? Já letím v září a zatím kromě zkrácení přestupu v Jeddahu o hodinku nic. 

0 Citovat

Já mám letenky na přelom září/říjen VIE-BKK/MNL-VIE. Na směr tam přišla dva týdny zpět notifikace o zkrácení přestupu v Jeddahu, dva dny zpět jsem rezervaci kontroloval a zjistil, že cesta zpět je zrušena a posunuta o dva dny déle (což už nám nevyhovuje) bez jakéhokoliv oznámení, takže doporučuji taky občas mrknout na rezervaci a nespoléhat jen na Saudii.

1 Citovat

Hlavně mrkejte na webu, aplikace nerozchodí posunutí prvního letu za návazný. 😆

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Já mám letenky na přelom září/říjen VIE-BKK/MNL-VIE. Na směr tam přišla dva týdny zpět notifikace o zkrácení přestupu v Jeddahu, dva dny zpět jsem rezervaci kontroloval a zjistil, že cesta zpět je zrušena a posunuta o dva dny déle (což už nám nevyhovuje) bez jakéhokoliv oznámení, takže doporučuji taky občas mrknout na rezervaci a nespoléhat jen na Saudii.

Musím souhlasit. Kdybych se nepodívala do rezervace přímo přes stránky Saudie, tak ani nevím, že nám přesunuli let. Nepřišel žádný e-mail o tom, že by byla změna.

0