Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

niemandos_1 napsal(a):

Asi by bylo dobré uvést, že jste letěli v C. Ne každý čte celé vlákno a  ví, co je to Qsuite, aby to z toho pochopil. Taky salonky jsou většinou jiné pro plebs a pro C  pasažery, takže i informace, že salonky jsou super by mohla být poněkud zavádějící. Jinak za tu cenu fajn. 

Jasné, máš pravdu, přišlo mi že je nás tu pár, ale pravda, zpátky to někdo těžko bude listovat ;)

0 Citovat

Zdravím, mám dotaz na ty, co už Saudii proletěli. Načetli někomu už míle do Flying Blue? Mě ani po dvou měsících ani claim nefunguje :D 

0 Citovat

Za předposlední let mi načetli pár dní po návratu. Za poslední by to mohlo být trochu složitější (změna aerolinky na zpátečním letu), uvidíme.

0 Citovat

Mě načetli SkyMiles pár dní po návratu, dokonce i za let zpět, který byl s Lufthansou jsem dostal míle. 

0 Citovat

Jan Paděra napsal(a):

Zdravím, mám dotaz na ty, co už Saudii proletěli. Načetli někomu už míle do Flying Blue? Mě ani po dvou měsících ani claim nefunguje :D 

 

 asi zbytečná otázka - bylo to v booking class, která do Flying Blue dává?

0 Citovat

ano, booking class míle dává. Uvidím, s čím přijde jejich podpora. Zajímalo mě jen, jestli je problém jen u mě, nebo to nenačetli nikomu.

edit: podpora KLM po zaslání boarding passů míle a XP ihned připsala

0 Citovat

Byl jsem ted v Saudske Arabii, let z Vidne s Wizzair za petistovku. A i nadale jdou sehnat lety okolo dvaceti euro. A zjistil jsem, ze odtamtud leta Saudia do Indie celkem bezne za ceny okolo 2500 Kc. Jelikoz mi saudske vizum plati rok a je na vice vstupu, urcite to vyuziju a takhle to nekdy behem roku nakombinuju - s Wizzem za par stovek do Saudske Arabie a odtamtud se Saudii do Indie a clovek se tak dostane z Vidne do Bombaje nebo Delhi za pouhopouhe 3 tisice korun, coz je opravdu neuveritelna cenova bomba 👍

8 Citovat

Tak tomu říkám travelhack.

Zkusím se podíval jestli se to týká i Srí Lanky...tak netýká.

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Byl jsem ted v Saudske Arabii, let z Vidne s Wizzair za petistovku. A i nadale jdou sehnat lety okolo dvaceti euro. A zjistil jsem, ze odtamtud leta Saudia do Indie celkem bezne za ceny okolo 2500 Kc. Jelikoz mi saudske vizum plati rok a je na vice vstupu, urcite to vyuziju a takhle to nekdy behem roku nakombinuju - s Wizzem za par stovek do Saudske Arabie a odtamtud se Saudii do Indie a clovek se tak dostane z Vidne do Bombaje nebo Delhi za pouhopouhe 3 tisice korun, coz je opravdu neuveritelna cenova bomba 👍

Zní to zajímavě, akorát jsem propátral různý termíny křížem krážem a nejlevnější lety jsem našel tak za osmičku.

0 Citovat

Zkoušel jsem přesně to samé, bohužel také se stejným výsledkem

0 Citovat

Já to tam teda vidím.... z RUH do BOM Saudia s přestupem v JED nebo z DMM přímym letem Indigo či Flynas... 100 EUR one way

1 Citovat

Podle toho, co psal Ivan, lety nejsou v takových termínech, aby nějak rozumně navazovaly na lety Wizzairu za 20 eur. Aspoň tak jsem to pochopil.

0 Citovat

Ahojte, snažím sa prejsť celé vlákno, ale je tu toho naozaj veľa a aktuálnu odpoveď som nenašla.

 

Letel niekto v poslednej dobe cez Jeddah a mal cca 7hod prestup, ktorý využil na návštevu mesta? Predpokladajme, že mi lety nezrušia/nezmenia a ja tam toľko času naozaj budem mať. Dočítala som sa, že od začiatku tohto roka dáva Saudia k letenkám automaticky zdarma turistické víza na 96hod, takže opustiť priestor letiska by nemal byť problém.

Druhá vec je, je niečo vôbec k videniu od 7 večer v tejto krajine? Alebo sa mám radšej modliť nech mi zmenia let 😅.

Už vyše mesiaca hľadám nejaké cenovo normálne letenky do Indonézie alebo aspoň Singapur/Malajzia (cháp ceny pred covidom) a najlepšie mi to vychádza z Atén so Saudiou.

Díky

0 Citovat

Scoot nabízí Indonésii už od 346 euro RT z Athén

0 Citovat

A z CGK/DPS sofort koupit tu chybku do US/AUS/NZ;-)

0 Citovat

No trochu přemýšlím, co dělat v Džiddě takhle v noci. Jako pokud se přiletí treba v 11 večer a odlet je v 6 ráno, tak to je docela na nic. Je nutné jet taxi jak z letiště,  tak na letiště. Pravděpodobně tam všechno bude zavřené a v Džiddě jako takové toho moc není. Jako možná projít si Staré město, ale to je tak všechno. 

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Scoot nabízí Indonésii už od 346 euro RT z Athén

 

Jo, tú akciu som dnes našla, ale je to až od ledna do brezna a ja hľadám září max říjen.

Ale moc díky

0 Citovat

Kdo dělal web checkin u Saudie při letu do BKK, co jste zadávali do visa information...........

0 Citovat

chce to zadat víza, jinak mě to nepustí dál k check-inu, řešili jste to někdo


snimek-obrazovky-2023-04-21-v-10-32-50.png

0 Citovat

já dělal check-in až na letisti

0 Citovat

Jo, ale chci si vybrat sedadla..........

0 Citovat

Divné, tohle si vůbec nepamatuju, že bych při online check-inu před 3 týdny musel řešit.

0 Citovat

phco napsal(a):

chce to zadat víza, jinak mě to nepustí dál k check-inu, řešili jste to někdo

 

Včera jsem řešil stejný problém,vybral jsem jen důvod návštěvy a pak mě to normálně pustilo dál 

1 Citovat

@phco - my sme si sedadlá na všetky štyri lety riešili a vyberali cez "Manage booking" pol roka pred odletom, skúšal si to tam?

Web check-in sme pri odlete z VIE využiť nemohli, na letisku na prepážke len pasy a hotovo.

1 Citovat

Je to asi novinka, při minulém letu to nic takového nepožadovalo. Přeskočit ten krok mně nenapadlo, ale funguje to, díky. Třeba to pomůže i někomu jinému.

Sedadla jdou vybrat přes manage booking, ale placená.

0