Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Přidávám se k Vlasto38. Před chvílí jsem volal a na potřetí úspěšná změna o pár dní v září na přímé lety s Korean:)

 

0 Citovat

Až napotřetí? Když jsem se zeptal na Korean, hned mi odpověděl, že ani jiná možnost není. A o změně dat vůbec nediskutoval...

0 Citovat

Jo, až na třetí pokus. Poprvé jsem volal německou linku na konci zavíračky, chlap si našel rezervaci a odmítal cokoliv řešit - žádná možnost rebookingu ani po zeptání se přehození na jinou aerolinku, prý ať si počkám měsíc před odletem na nové letové řády, nebo ať si zažádám o refund a pak si koupím, co mi vyhovuje😅

Druhý pokus, zkoušeno americké číslo - výsledek víceméně stejný.

Na třetí pokus (znovu německé číslo) příjemná holka, která se hned omlouvala, nejdříve hledala data rebookingu u SA (nechal jsem ji přitom) a pak sama nabídla lety s jinou aerolinkou, takže jsem nadiktoval co potřebuji a  bez problému.

 

0 Citovat

Evidentně jsou tam někteří agenti líní, jiní neschopní, další líní a neschopní, někteří ochotní, ale neví moc, co dělají, a taky pár ochotných a schopných, ale člověk se musí trefit do jejich služby. 😆 Mě pobavilo, když mi to jedna baba na US čísle položila s výmluvou na spadlý systém.

0 Citovat

Protože u tvý rezervace už tam maj obří red flag (notorious caller-various random requests),a jen se baví, kolikrát ještě zavoláš, a co si budeš vymýšlet tentokrát. Pak to napíšou do poznámek k rezervaci s pokyny pro dalšího nešťastníka, co bere tvůj telefon, aby tě zase trochu poškádlil:-)

7 Citovat

Planespotter napsal(a):

Jo, až na třetí pokus. Poprvé jsem volal německou linku na konci zavíračky, chlap si našel rezervaci a odmítal cokoliv řešit - žádná možnost rebookingu ani po zeptání se přehození na jinou aerolinku, prý ať si počkám měsíc před odletem na nové letové řády, nebo ať si zažádám o refund a pak si koupím, co mi vyhovuje😅

Druhý pokus, zkoušeno americké číslo - výsledek víceméně stejný.

Na třetí pokus (znovu německé číslo) příjemná holka, která se hned omlouvala, nejdříve hledala data rebookingu u SA (nechal jsem ji přitom) a pak sama nabídla lety s jinou aerolinkou, takže jsem nadiktoval co potřebuji a  bez problému.

 



Čili klíčem je vytrvale volat! Já si říkal, že to nebude o tom měsíci, ale o něčem jiném. Zítra to zkusím znovu jestli tam jsou popř. v pondělí! Díky za tip! :D

1 Citovat

Brumák oprášil plastikovou kouli. 😂

0 Citovat

Let VIE-JED-ICN v 07/2024. 

Let tam - pridaný prestup v Rijáde, celkovo prestupy v Saudskej Arábii takmer 24 hodín, let späť zrušený.

Prvý telefonát na nemecké číslo Saudie - teraz je možný len refund, zavolajte si v januári, teraz nevidím v systéme možnosti na zmenu.

Druhý telefonát o deň neskôr, tiež na nemecké číslo - absolútne bez problémov oba lety zmenené na priame lety VIE-ICN s Korean Air. Let tam posunutý o deň skôr (presne tak som to aj chcel), let nazad v pôvodnom termíne. Nová rezervácia je už vidieť aj v systéme Korean.

Tak super. :) 

3 Citovat

Hele a voláte na to čísla do Německa ve všední dny a nebo i o víkendu? Mě to akorát pípá, jak kdyby to číslo neexistovalo / nebylo zapnuté?

0 Citovat

Já jsem volal ve všední dny, ale oni mně volali i o víkendu, když chtěli opravit rezervaci, kterou sami pokazili. 🙂 Má fungovat každý den 9-18, jestli se nepletu.

0 Citovat

Já tedy nerozumím tomu, proč tam lidé volají a řeší to třeba 8 měsíců, nebo půl roku předem. Pokud je změna na straně dopravce, máš už tak levnou letenku ještě flexibilní. 

0 Citovat

Tak jsem se 3x dovolal, 3x jsem dostal různé informace. Prvně mi řekli ať si zavolám za 2 týdny, potom v Lednu a potom na začátku Března. Nevím jestli mám čekat, nebo volat dál, případně jindy, ale jsou nesmlouvaví 😂

0 Citovat

Máš pravdu Sue. Na chvilku jsem znervózněl, ale nechám to otevřeně  jako vždy až na poslední chvili.

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Já tedy nerozumím tomu, proč tam lidé volají a řeší to třeba 8 měsíců, nebo půl roku předem. Pokud je změna na straně dopravce, máš už tak levnou letenku ještě flexibilní. 

To je síce pravda, ale ak je momentálne vďaka "vstřícnosti" Saudie možnosť zmeny letenky s prestupmi na priamy let s Korean, prečo to nevyužiť.

Ak by som to neurobil, ostala by mi "flexi" letenka, ale nikto mi nezaručí, že napr. o pár mesiacov Saudia znova neprekope linky tak, že mi bude môcť ponúknuť inú možnosť s prestupom cez Saudiu a zmena na priamy let s Korean už možná nebude, len brať čo ponúknu alebo refund.

2 Citovat

Protože nikdo neví co se mezitím stane a třeba ti už nebude vyhovovat termín, nebo nikam chtít letět nebudeš, nebo nebudeš moci letět...to je prostě pořád řádově více výhod, než nějaký přímý let.

2 Citovat

Ty čísla jsou stejně různě popřesměrovaný do (nejspíš jednoho) callcentra, jenom tam v tu dobu sedí někdo, kdo umí (nebo to aspoň předstírá) ten jazyk. Když mluvíš anglicky, tak bych vybral jinou zemi, a čus. Já jsem volal ES a mluvili se mnou stejně anglicky, letenka vystavena London, fare v EUR (je to z MXP), taxes v USD.

Prostě volám, než se tam někudy dovolám :-)

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Protože nikdo neví co se mezitím stane a třeba ti už nebude vyhovovat termín, nebo nikam chtít letět nebudeš, nebo nebudeš moci letět...to je prostě pořád řádově více výhod, než nějaký přímý let.

 

Taky bych se zastal varianty řešit hned, dokud jsou velkorysí, protože nárok máš tak akorát na refund. Ještě tam Jox párkrát zavolá, a ty upgrady do Koreanu na libovolný datum je můžou přestat bavit :-)

Asi deformace z letitýho boje s jejich vychcanýma "rules". Co je v e-mailu, to se počítá.

Možná nám ještě není tolik, kdy možnost "vzdát se bezplatně cesty v případě potřeby" je prioritou (to nemyslím zle, cítím to sám, jak se ty preference mění).

0 Citovat

A ještě technická...co deky? Dávají aspoň na JED-ICN? Teplý? Ať nemusím tahat dříví do lesa :-)

0 Citovat

Tak jak tu někdo psal, občas stačí zavolat druhý den a oni vám sami nabídnou. Já nakonec vyfasoval přímý let s Lufthansou a vůbec mi to nevadí, aspoň si ušetřím trochu času :)

0 Citovat

Brumák má potíže s porozuměním textu, toho si nevšímej. 😆 Já se rovnou zeptal na ty lety s Korean, protože tu někdo psal, že mu to nabídli sami, hned jsem je dostal. Měl jsem štěstí, že jsem hned na první pokus narazil na někoho, kdo věděl, co dělá, a ještě se mu i chtělo.

1 Citovat

filipchudoba napsal(a):

Tak jak tu někdo psal, občas stačí zavolat druhý den a oni vám sami nabídnou. Já nakonec vyfasoval přímý let s Lufthansou a vůbec mi to nevadí, aspoň si ušetřím trochu času :)

 

hmm, a to jsi stihnul vyfasovat přes noc ze soboty na neděli? včera odpoledne jsi totiž psal něco jiného

0 Citovat

OLMC1, volal jsem v neděli hned ráno. Jinak bylo vtipný ten důvod... paní řekla, že je to prej kvůli počasí, že to ruší :D :D No nevadí :D

0 Citovat

OLMC1 napsal(a):

hmm, a to jsi stihnul vyfasovat přes noc ze soboty na neděli? včera odpoledne jsi totiž psal něco jiného



Podle mě totiž mají v systému jen určitý limit letů, který můžou využít, proto je lepší volat brzo ráno než večer, ale to můžeme spekulovat. A já to pak ještě zkusil večer, páč mi to nedalo a Mohamed mi na lince řekl, že v podstatě je možnost volat kdykoliv, že ten Březen dávají jen proto, že neví, kdy něco dostanou.

0 Citovat

Také mi byl zrušen let, nejdříve přidán Ryiadh a pak zrušen let 899. A jak tak koukám, půlka community z CL se sejde v letadle do ICN 😀

0 Citovat

Zatímco dřív hrozilo, že se sejde v jiných letadlech do ICN. 😆

Letenky do Asie za 6000 se holt neválejí po zemi. Jednou jsem letěl za 5000, ale to byl regulérní error fare.

0