Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Letěl jsem ve 2018 do Singapuru za 2000kc, to byl můj rekord. 😀 No nic, asi si budu muset vybojovat taky změnu, aby bylo ještě nějaké místo 🙂

1 Citovat

Zdravim vsechny a take hlasim uspech. Volani dnes odpoledne do Nemecka.

Puvodne let Viden - Jeddah - Soul. Na ceste tam pridali nove Rijad na cely den a zpatecni let zrusili.

Nove to je primy let s Koreanem tam a pres Instanbul s Turkishem zpatky. Navic jsme ziskali den (navrat o den pozdeji). Za mne super !!

0 Citovat

Kedy odlietas, resp, zatial to asi netreba riesit s odletom na August-Srpen?

0 Citovat

Změnili mi let z VIE-ICN na JED-ICN úplně tam vyhodil ten leg z Evropy, a zároveň hodili letenku na ''on hold'' s tím že to mám ještě zaplatit jinak rezervace bude zrušená, máte někdo zkušenosti za jak dlouho to zruší, jestli jsem tedy nucenej rebooking dělat teď nebo jestli to můžu nechat otevřený třeba do února ?

0 Citovat

Mě přehodili srpnovou Koreu na přímý let z Mnichova s Lufthansou, jsem spokojen 🙂

0 Citovat

Mně jeden leg přidali a jiný prostě zmizel, nikde nic o doplatku nevidím. To už by byla trochu moc brutální chyba...

0 Citovat

Máš to taky on hold  nebo ne ? Když jsem prokliknul ten link tak ta mám zase těch 232CHF ale nejde to zaplatit. 

 

S přebookingem jsem chtěl čekat tak do února, ale nechci aby rezrvaci zrušili. 

 

Jinak teď jsem mluvil s týpkem, a říkal mi že dělaj rebooking i na Deltu, ale na to bohužel nic nenašel :DD


snimek-obrazovky-2023-12-07-v-11-30-49.png

0 Citovat

Ne, já vidím u toho letu oklikou Schedule Change a u zpátečního, jehož půlka prostě zmizela, Confirmed. Dokonce jsem se teď při klikání na ty různé nabídky změny online dostal na stránku s hláškou "You should not have reached this page". 😂

0 Citovat

Dnes sme volali na nemecke cislo, zdvihlo velmi prijemne dievca a v pohode nam prebookovala lety ako sme chceli. Povodny routing na april/maj:

VIE - JED - CGK
KUL - JED - VIE

Nam v pohodicke zmenila na let tam s Turkishom a let naspat s Etihadom, pricom sme hybali aj s dnami (odlet o den skor, navrat o 2 dni neskor - ako sme aj povodne chceli, ale na tie lety mala saudia uz vyssie ceny vtedy tak sme to skipli :D)

Akurat sa snazila nas presvedcit nech zavolame az v januari, kedy nabiehaju nove letove poriadky do ich systemu a moze nas skusit prebookovat nejak so saudiou, inak zial len s inou leteckou spolocnostou. Co je za mna fajn, takze my sme dopadli velmi velmi spokojne :)

Jedine, co mi nie je jasne je, ako na pripadne seat selection alebo ostatne online sluzby. Na strabnke turkishu mi pod mojim PNR nic nenajde, takisto ani eticket nezacina ich prefixom. Takze asi sa budem musiet usmievat pri checkin desku :D

0 Citovat

Byl někdo v Korei v poslední době?

Zjišťuju, jestli je ještě potřeba K-ETA.

1. ofiko stránka: 22 zemí exempt, CZ mezi nimi není. Když to zkusim udělat, řekne mi to, že CZ je exempt.

2. Korean: 27 zemí exempt, mezi nima CZ

3. Ambasáda v Praze: nula informací.

4. MZV: není potřeba 

Bordel.

 

Saudia check-in:

Dáte zahájit check in, hned to nahlásí error (nelze odbavit) a zároveň odbavení.

Výběr místa placený i u checkinu (jen když jde člověk přes chat s robotem, od lidových 18.39 usd), načte se ale jen kousek plánku.

Že by se to ptalo na číslo pasu nebo ho to umožnilo změnit? Hehe. 

Taky slušnej bordel. 

To bude ještě veselý, doufám, že ve VIE nebude dělat check-in nějakej důležitej Ahmed.

Jen tak mimochodem, v pátek mi jeden volal, z UK čísla. Že prej jsem dělal (měsíc zpátky) změny, a že by chtěl potvrdit, jestli jsem to byl já. Plus jestli může ještě s něčím pomoct. Říkám, že si můžu vybrat sedadla jen na cestu zpět. Tak říká, že je to multicity, a že by to mohlo snad být vidět v lednu.

Takže asi tak. 

 

0 Citovat

No já dneska a včera proletěl tu Saudii do BKK. Jako zkušenost dobrá, ale už ji opakovat nebudu. Ve Vídni jsem se náležitě připravil, takže cesta do Jeddah utekla rychle. Salonky na tomto letišti jsou ale velká tragědie, vzhledem k velikosti nového terminál. Měl jsem tam přestup 3:20 hod a upřímně si víc nedokážu moc představit. Letadla plná a to především českých důchodců a z Jeddah pak rodinek Frantíků s batolaty. Vedle mě seděl nějaký děda muslim,  co vypadal, že bude každou chvilku zvracet a plárkrát si i odplivl a batolata se střidala ve řvaní a za mnou sedící tříročák mi pořád štouchal do sedačky. Z Vídně jsem zase musel poslouchat kecy těch důchodců. Chytří jak rádio, ale když jim letuška něco říkala,nerozuměli ani hovno. Jako personál v letadle se snažil a byl milý, ale to je tak všechno. Jídlo mě  vůbec nenadchlo a výběr filmů žalostný. O stáří a pohlednosti letušek se nebudu zmiňovat. Ještě že jsem si spravil chuť s letuškama Vietjetu . Takže to jen pro informaci. 

Lahvičky nekontrolovali, jestli v nich není chlast, takže lze vzít pár deci bílého rumu do decovek a namíchat si to s tou pepsi v salonku. To při dlouhém přestupu :-)) To je informace pro Bruma.

5 Citovat

kamc0 napsal(a):

 

Jedine, co mi nie je jasne je, ako na pripadne seat selection alebo ostatne online sluzby. Na strabnke turkishu mi pod mojim PNR nic nenajde, takisto ani eticket nezacina ich prefixom. Takze asi sa budem musiet usmievat pri checkin desku :D

Měl stejný problém - award ticket bookovaný u Lufthansy, jeden z letů s Turkish - u Lufthansy jsem si vyžádal PNR pod kterým je let u Turka a pak jsme vybral snadno sedačku přímo v aplikaci (na webu to nejde)

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

No já dneska a včera proletěl tu Saudii do BKK. Jako zkušenost dobrá, ale už ji opakovat nebudu. Ve Vídni jsem se náležitě připravil, takže cesta do Jeddah utekla rychle. Salonky na tomto letišti jsou ale velká tragědie, vzhledem k velikosti nového terminál. Měl jsem tam přestup 3:20 hod a upřímně si víc nedokážu moc představit. Letadla plná a to především českých důchodců a z Jeddah pak rodinek Frantíků s batolaty. Vedle mě seděl nějaký děda muslim,  co vypadal, že bude každou chvilku zvracet a plárkrát si i odplivl a batolata se střidala ve řvaní a za mnou sedící tříročák mi pořád štouchal do sedačky. Z Vídně jsem zase musel poslouchat kecy těch důchodců. Chytří jak rádio, ale když jim letuška něco říkala,nerozuměli ani hovno. Jako personál v letadle se snažil a byl milý, ale to je tak všechno. Jídlo mě  vůbec nenadchlo a výběr filmů žalostný. O stáří a pohlednosti letušek se nebudu zmiňovat. Ještě že jsem si spravil chuť s letuškama Vietjetu . Takže to jen pro informaci. 

Lahvičky nekontrolovali, jestli v nich není chlast, takže lze vzít pár deci bílého rumu do decovek a namíchat si to s tou pepsi v salonku. To při dlouhém přestupu :-)) To je informace pro Bruma.

 

V JED budu 5h bez salonku. Lahvičky jsi měl jaký? Mám jen 5cl od chlastu, tak přemýšlím, jestli dát spíš ty (chtěj vyndávat tekutiny?), nebo na férovku už namíchanou lahev (míň nápadná ohledně chlastu, a tam v těch zemích většinou na security neřeší objem).

Co deky? Dávaj deky? Kamarád se ptá ;-)

0 Citovat

Jo deky dávají. Z Jeddah i špunty do uši a škrabošku na oči plus pasta  v tom byla. Jako snaží se.

Já mám takové ty 100 ml plastové. Koupil jsem to i s tím průhledným obalem do 1 l celkem. Vůbec jsem to nevytahoval z batohu. Asi bych to vzal tak.  Lahvičkách. Já v těch 100 ml vozím slivovici, protože cestuju jen s příručákem. Používám to jako dezinfekci proti průjmu :-)  

0 Citovat

Tentokrát jsem ji ale nevzal, páč tu pár lidí psalo, že to kontrolovali. Ale myslím to byl smer z BKK. Už si to nepamatuju. Měl jsem jen dvě, kde mám trochu opalovacího krému a panthenol. Nic vytahovat nechtěli. Jen Powerbanky a počítače.

0 Citovat

Já měl stop v Ryiadhu a tam to bylo dost mizerný, nedá se nikde spát a nešlo aktivovat ani wifi, pouze na jejich sim... Asi 3 obchudky a jidla tam taky pramalo. Mel jsem tam 8h stop... jinak let i letadlo v pohodě, jídlo taky docela ok. Absence alkoholu mi nedělá žádný problém a během letu letušky také fungovali. Jen to jejich "kafe", to je dost blivajz. Cestou na Maledivy bylo letadlo poloprazdne, zpět plné. Co bylo dost crazy je security check během prestupu, kdy nás oddělili muži a ženy a to vč dětí,(když byli kluci), nebylo možné stát ve stejné frontě s ženami. Takže děti řvali, že chtějí mámu apod a k tomu to ještě trvalo, stát ve 2h ráno cca 2h ve frontě s dětmi je fakt zážitek, co chceš q kočárek nikdo mít nemohl, takže děti protivný, rodiče unavený... no byl to zážitek.

0 Citovat

prisla niekomu so zmenou itineraru okamzite aj prevystavena letenka? nic som nepotvrdzoval.


saudia.png

0 Citovat

Asi jsi vyvolený;-)

0 Citovat

no to asi nie som, pretoze ju prevystavili na VIE-JED-RUH-ICN. opakujem, ze bez mojho potvrdenia. oba emaily prisli pocas jednej minuty.

0 Citovat

Tak pak jsi v prdeli. Budeš muset volat, což bys stejně musel. Jinak ale zajímavý routing :-(. Fuj tajbl.!!

0 Citovat

s volanim samozrejme ratam, len chcem vediet, ci je toto u zmien u Saudie standardny postup. ono sa lepsie vola, ked letenka vystavena neni - usetrilo by mi to hadky s nejakym agentom, ktory mi bude tvrdit, ze som im to odklikol a ja ho bohuzial nemam ako presvedcit o opaku.

0 Citovat

A na stránke cez Manage my booking vidíš co? Zelene Confirmed alebo žltú hlášku že je tam zmena?

1 Citovat

Mám jednu rezervaci, která je z půlky Disrupted a z druhé Confirmed, i když mi jeden leg ze zpátečního letu zrušili. Tak mám asi štěstí. 😆

0 Citovat

Ahoj lidi, jsem takhle v cestování nový. V květnu jsme měli letět VIE-JED-BKK a v červnu zpět. Jak jste tady už psali, tak VIE-JED úplně zrušili, takže budu asi muset volat? Anglicky se docela domluvím, na jakou linku mám zavolat? Koukal jsem, že hodně voláte do Německa... Ideálně bych chtěl, kdyby mě nějak přebookovali.

0 Citovat

Zavolej přes Skype do USA, to je zdarma. Řekl bych že jsou všechna čísla přesměrována do stejného call centra takže je jedno kam volas. 

0