Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

To by mě taky zajímalo, vzhledem k novému času bych potřeboval let Koreanu až v další den, ale nepředpokládám, že by mi to někdo na přímo změnil a zároveň bych byl nerad, kdyby to někdo že Saudie zmrvil úplně…

1 Citovat

Myslím, že toto asi ešte nikto neriešil,  treba im skúsiť zavolať co na to povedia a ci niečo ponúknu... inak ak máš lety z Viedne tak tam Korean nelieta každý deň, takže o deň to asi posunúť nepôjde....

1 Citovat

Změnu času poslali přímo korejci, tak já se na to mrknu a zkusím se s nima zkontaktovat. Kdyby mi to posunuli i třeba o dva dny déle tak mi to nevadí.

0 Citovat

Já jenom jestli právě s tímto nemá někdo zkušenosti, ale počkám ještě jak se diskuze rozvine. Díky 

0 Citovat

Áno mail poslal Korean, ale je tam napisane: contact your booking agency .. teda to treba riešiť so Saudiou, tu zmenu ale tiež vidieť aj v appke Saudie takže ju budú vidieť aj oni... u mňa je ten posun o 2 hodiny, takže to riešiť teraz nejako nebudem....

0 Citovat

V SMS i mailu se píše kontaktovat agenturu, což ukazuje na Saudii v případě koupení přímo u ní, takže bych to udělal nejdřív přesně obráceně s nadějí, že Korejci budou více při smyslech, a teprve v případě neúspěchu šel prosit k Saúdům. 😆

1 Citovat

Tohle má cenu řešit max měsíc, spíše 14 dní před odletem, jinak to budeš řešit zbytečně a několikrát.

2 Citovat

Ok děkuji všem 👍 

0 Citovat

Po zkušenostech se Saudií jsme koupili přímé lety PRG - ICN - PRG za 20K za osobu (+9K navic). Obdrželi jsme také oznámení o změně od Korean Airlines, ale změnila se pouze délka letu (směr Korea +1,5 hodiny, směr ČR +2 hodiny). To znamená pozdější přílet do Soulu a dřívější odlet. Mohlo by to být stejné pro Vídeň?

0 Citovat

Ahoj všem,

nemáte někdo zkušenost se změnou jedné části letu? Původně jsme měli VIE-JED-BKK, ale část VIE-JED zrušili. Teď jsem ale našel že ve stejný termín je k dispozici od Saudi let MUC-RUH-BKK. Platí se za takovou změnu nějaký poplatek?

0 Citovat

Ahoj, 

tak jsem včera již po třetí zkusila volat na německou linku a konečně to zvedl někdo ochotný. Původně jsme měli letět 4. 4. VIE-JED-BKK a zpátky 18. 4. do Mnichova. Pán na lince mi sdělil, že všechny lety VIE-JED po 28. 3. byly zrušeny ale že mi může nabídnou let právě toho 28. 3., což mi při předchozích telefonátech nikdo nenabídl, tam mluvili pouze o refundu. Takže nakonec poletíme právě 28. 3. a i zpáteční let nám posunul, aby to vyšlo na +/- 14 dní. Takže pokud by někdo měl let také v dubnu, tak by to možná šlo stále změnit na březen. 

Jinak přehození na Mnichov jsem v jednom z telefonátu také zkusila ale chtěli za to nějaký, myslím, že docela vyšší, poplatek. 

0 Citovat

Zdravím! Před odletem na dovču jsem zde četl hodně recenzí či komentářů a tak jsem si řekl, že tu napíšu pár řádků o tom, jak jsme byli spokojeni, protože jsem tu většinou našel negativní komentáře a před cestou jsem byl díky tomu lehce vystresovaný :D Tak snad to někomu pomůže.

Saudia během letních prázdnin nabídla spojení Miláno Malpensa -> Džida (3h na přestup) -> Dar es Salaam a Dar es Salaam -> Džida (opět 3h na přestup) -> Londýn Gatwick za úžasnou cenu 4680 Kč, a proto jsme neváhali a ihned kupovali. Během půl roku čekání se nám hýbaly pouze odletové a příletové časy +- o hodinu až dvě. Data zůstala celou dobu stejná. Zvolili jsme termín 20.1. - 30.1.24 a nemůžu říct na Saudii jediné špatné slovo, neboť se celá cesta obešla bez problémů. Do Milána jsme se dostali Wizzem z Prahy za 250 Kč + jedno odbavené zavazadlo pro tři lidi a z Londýna jsme cestovali opět Wizzem do Vídně za 9 liber.

Check-in na Saudii v pohodě na letišti. Z těchto dálkových letů jsem měl trošku obavy, protože měřím 191 cm a nevěděl jsem, jak to bude s místem na nohy. Tyto obavy byly zbytečné, v letadlech společnosti Saudia (2x Airbus A320, Airbus A321neo a Boeing 787 Dreamliner) bylo dostatek místa a také pohodlné kožené sedačky. Letadla byla všechna čistá, uklizená, na každém letu jsme dostali deky a na letu z Džidy do Londýna také Amenity kit (škraboška na oči, ponožky, zubní kartáček a pasta). Během všech letů se o nás staral palubní personál, který nám zajistil jak jídlo tak pití. Po cestě tam večeře (výborné kuře s rýží) a snídaně na druhém letu (vajíčka s bramborem). Jídlo bych hodnotil celkem pozitivně, jen mě trošku mrzelo, že po cestě zpět jsme dostali 2x stejné jídlo - snídani (vajíčka s bramborem). Nabídka nápojů fajn, nosili pití často. Akorát při cestě do Londýna, která trvala nejdéle, bylo pití trošku méně. Celkově jsme s jejich službami velmi spokojení, lety neměly vůbec žádné zpoždění a celá cesta se povedla na výbornou.

Pro cestu na Zanzibar jsme využili trajekt, jízdenka stojí 35$ a cesta trvá 2 hodiny.

S pozdravem

Domča 

7 Citovat

jang _1 napsal(a):

[citace="lbc "]

Přebukováno těsně před Vánoci na Korea air VIE-ICN zpět s Lufthansa ICN-MUC 29.3-12.4. Původně VIE-JED-ICN-RUH-MUC

Jak se tohle podařilo? :)

Já mam MUC-RUH-ICN а kolem vánoc mi řekly, že mám zavolat v lednu, že bude nový letový řád. Tak jsem minulý týden zavolal, a oznámili že nemám nárok na změnu letu, jen refund. Což se mi zda jako nesmysl, když si sami změní lety, a šlo by jen o posun o pár dni + delší přestup v RUH.

Je nějaká šance je ještě přesvědčit? Moc jsem se těšil na Koreu + výlet na sakuru do Japonska :(

[/citace]

asi štěstí na pracovníka co tam seděl na telefonu :-)

0 Citovat

nm2563 napsal(a):

Ahoj, 

tak jsem včera již po třetí zkusila volat na německou linku a konečně to zvedl někdo ochotný. Původně jsme měli letět 4. 4. VIE-JED-BKK a zpátky 18. 4. do Mnichova. Pán na lince mi sdělil, že všechny lety VIE-JED po 28. 3. byly zrušeny ale že mi může nabídnou let právě toho 28. 3., což mi při předchozích telefonátech nikdo nenabídl, tam mluvili pouze o refundu. Takže nakonec poletíme právě 28. 3. a i zpáteční let nám posunul, aby to vyšlo na +/- 14 dní. Takže pokud by někdo měl let také v dubnu, tak by to možná šlo stále změnit na březen. 

Jinak přehození na Mnichov jsem v jednom z telefonátu také zkusila ale chtěli za to nějaký, myslím, že docela vyšší, poplatek. 

Když je poslední let 28.3. A vy tím letem budete odlétat,  jak se pak dostanete zpátky do Vídně? 😁

0 Citovat

Domča: "It's all fun and games until you ask a beer or try to pick your luggage up."

 

MH: asi maj to combo z VIE do MUC

2 Citovat

dominik.holan napsal(a):

"Akorát při cestě do Londýna, která trvala nejdéle, bylo pití trošku méně."

Domča 

U Saudie nefunguje tlačítko na stevarda/ku, který přinese pití kdykoliv?

1 Citovat

Když si objednáš moscow mule s dvojitou vodkou, tak se u Saudie prostě načekáš :) 

1 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

U Saudie nefunguje tlačítko na stevarda/ku, který přinese pití kdykoliv?

To nevím, asi funguje, tím že to letadlo bylo větší, tak to chápu. Nevolal jsem obsluhu zatím ještě nikdy :D

1 Citovat

@dominik.holan: to je bída teda. Já to občas zkusím, jak dlouho to trvá než přiběhne :-D Zatím nejhůř Lufthansa, ta se tvářila kysele i na vodu (BKK-MUC). Nejrychlejší teď zatím Ryanair, asi 8 sec. (i když to byly lasagne za tuším 7eur).

1 Citovat

@barney: Okay, díky. Tak já vyzkouším příště😁

2 Citovat

Appka Saudie je taky dobrá. Píše mi u všech zbylých letů Not Operating, i když mi z těch 3 zbylých ve skutečnosti zrušili jen jeden (létají denně hodněkrát mezi JED a RUH, ale pár letů zrušili). Doufám, že nebude problém s vrácením peněz, až se k tomu rozhodnu (zatím si to nechávám jako pochybnou zálohu pro případ, že by selhali i Indové 😆).

0 Citovat

Tak už mi zase přišel e-mail, že si mám připlatit za prázdný sedadla vedle. Jinými slovy "zase to poletí maximálně poloprázdný, tak se snažíme ještě něco z revenue zachránit". 

Zaujal mě ten bombastickej předmět: "Don’t Miss Out: Reserve Seat+ for a fraction of the price on your flight".

Stálo mě to celý 174 USD, a 80+48+48+96 mi teda zlomek z toho dát nechce 🤔

0 Citovat

Asi to dám sem, páč do Tanzanie stejně všichni letí se Saudií. Zkoušel někdo z vás to "tranzitní vízum" (do 7 dní za 30 místo standard na 3 měsíce za 50)? Je mi jasný, že bubák si nerad nechá ujít příležitost vyždímat z návštěvníků co to jde, aby nemusel pracovat... zajímalo by mě ale, jestli někdo přesto zkoušel a případně zaskóroval.

0 Citovat

Takže 19. ledna jsem napsal do Saudii o vrácení peněz. Odpověděli 21. ledna a odeslali formulář k vyplnění. Podrobnosti jsem jim zaslal 26. ledna, poté 28. ledna potvrdili příjem a zpracování. Pak 4. února přišla SMS, že vrácení peněz je dokončeno. Konečně 7. února se v bance objevily platby - o něco více než původních 1123 EUR - ale 205 EUR chybí na rezervaci míst, takže probíhá další kolo hovorů, e-mailů.

Toto je nekonečný příběh s těmito amatéry.

0 Citovat

Někdo tomu místo amatérismu říká "jiná kultura". 😆

4