Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Lety červenec 2024
Řím - Jeddah - Dar Es Salaam - Jeddah - Londýn.

Máte někdo zkušenost z posledních dní, že Saudia zrušila bez náhrady (a náhradních letů) tuto loňskou super-akci do Tanzánie? Máme zakoupeno přes Student Agency a údajně je jedinou možností vrácení peněz... Nepovedlo se někomu vyřešit náhradu? 

1 Citovat

Mám to stejné, kupováno u nich. Agent s letenkou nemohl dělat nic. Našel nějaké různé kombinace s jinými aerolinkami, ale jakmile to chtěl potvrdit, systém ho nepustil. 

0 Citovat

ahoj ja to akorát proletěl tu tanzanii a musím říct že za rok a půl se o chlup zlepšili :)))

V JED už funguje WIFI a pošlou Vám kod, funguje rychle a kod funguje na jedno zařízení :))).

Bída v obchodech i restauracích a nějaké zábavě zde ale zůstala. Výhoda je, že v obchodech koupíte vodu za 20 Kč a čaj za cca 30-40 Kč a menu v McD od 100 Kč.

Během letu jídlo dost chutné a bylo ho opravdu hodně a pokud máte hlad, vzadu Vám nabídnou ovoce, chipsy nebo musli tyčinku a to i roznášeli před přistáním (aspoň u našich 4-6h dlouhých letů).

 

V jedno letadle (nejnovější ve flotile) jsem se mohl připojit s Airpody k monitoru a koukat na nejnovější filmy (Wonka, Hunger Games apod) takže libovka :D.

 

Celkově se dost zlepšili a musím říct, že s nima rád poletím znova když bude akce. Když bych měl na výběr, tak spíše volím něco jiného :).

3 Citovat

Já mám na léto koupený Soul, také vše zrušené, ale kupováno přímo u Saudie. Doposud jsem to brala jako flexibilní letenku.

Předpokládám, že když si na jejich webu najdu jimi přímo operované lety na stejné trase, tak mi je dají, nebo mi nenabídnou vůbec nic, jen vrácení peněz?

0 Citovat

Tomnacestach napsal(a):

Výhoda je, že v obchodech koupíte vodu za 20 Kč

 

To je výhoda jak noha. Na civilizovaných letištích je pitná voda zdarma už zhruba od 20. století.

Vlastně i na necivilizovaných. Skoro na všech krom tohoto.

1 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Já mám na léto koupený Soul, také vše zrušené, ale kupováno přímo u Saudie. Doposud jsem to brala jako flexibilní letenku.

Předpokládám, že když si na jejich webu najdu jimi přímo operované lety na stejné trase, tak mi je dají, nebo mi nenabídnou vůbec nic, jen vrácení peněz?

Ten Soul máš predpokladám z Viedne? Ak áno tak ti pravdepodobne už ponúknu len refund... keďže oni už lety z Viedne do Soulu neponúkajú a na iné spoločnosti už prestali meniť....

0 Citovat

A co odlet z jiného mista kam letaji?

0 Citovat

Musíš vyzkoušet, ale nedávám tomu žádnou šanci. 

2 Citovat

rerouting je u Saudie opravdu až nereálný, ale zázraky se dějí, to zas jo. :D

0 Citovat

Potvrzuji, ale musíte jít tomu štěstíčku hoooooooodně naproti😉

0 Citovat

V našem případě trvala refundace 3 týdny.

0 Citovat

já žádal o refund v pátek, v pondělí došli peníze :D byl jsem v šoku, ale uměj to!

1 Citovat

 O refund jsi žádal přes mail nebo volal. Mail sem nenašel, rád bych si ušetřil čekání na lince :)

0 Citovat

Tak znova, tabulka se nezobrazila. Napiš požadavek na ammancu@saudia.com, pošlou ti tabulku k vyplnění.

0 Citovat

janicek napsal(a):

[citace="Sue Ellen Ewing"]

Já mám na léto koupený Soul, také vše zrušené, ale kupováno přímo u Saudie. Doposud jsem to brala jako flexibilní letenku.

Předpokládám, že když si na jejich webu najdu jimi přímo operované lety na stejné trase, tak mi je dají, nebo mi nenabídnou vůbec nic, jen vrácení peněz?

Ten Soul máš predpokladám z Viedne? Ak áno tak ti pravdepodobne už ponúknu len refund... keďže oni už lety z Viedne do Soulu neponúkajú a na iné spoločnosti už prestali meniť....

[/citace]

Koukala jsem a Suadia z Vídně pořád létá - nechci nic extra (změnu dopravce, apod.).

0 Citovat

Áno z Viedne lieta, ale do Soulu tam vychádzajú 30 hodinové prestupy, aspoň čo som ja pozeral terminy, tak neviem ci to je ideálne...

0 Citovat

Sue ráda poznává nové kultury a zvyklosti ;-) Na to je podobný přestup idealní

1 Citovat

Nějaké to multi-kulti mě nemůže rozhodit.

Jinak samozřejmě vždy trvám na proletění zakoupeného itineráře.

0 Citovat

Červenec 2024, FCO-JED-DAR-JED-LHR

Zrušeno, na Call Centru(volala jsem na 2) mi řekli, že můžou pouze vrátit peníze 😔

0 Citovat

architekt napsal(a):

Lety červenec 2024
Řím - Jeddah - Dar Es Salaam - Jeddah - Londýn.

Máte někdo zkušenost z posledních dní, že Saudia zrušila bez náhrady (a náhradních letů) tuto loňskou super-akci do Tanzánie? Máme zakoupeno přes Student Agency a údajně je jedinou možností vrácení peněz... Nepovedlo se někomu vyřešit náhradu? 

 

Kupované cez flugladen.de, kde mi ponúkliu taktiež len vrátenie peňazí, no na stránke Saudie sa mi to podarilo zmeniť na iné dátumy. Menil som sebe aj kamošovi, čiže nebol to len nejaký bug.

0 Citovat

Mně zrušili cestu tam a ta zpáteční by se dala použít. Problém je, že nejde najít na jejich webu nový let tam s normálními přestupy.

Na jejich stránkách to nachází jen cesty kolem 60 hodin+ a to i když dám třeba místo Vídně odlet z Říma. Mátě někdo nějaký tip?

0 Citovat

Na tvém místě Sue bych to už odepsal. Tady opravdu nic nevymyslíš 😂.

0 Citovat

ono ten let do DAR byl opravdu dost bídně prázdný tak se ani nedivím pokud ruší lety :)))

0 Citovat

Zdravím vespolek, podařilo se někomu na stránkách Saudie změnit let? Přišla mi od nich informace o změně spolu s linkem na Change Flight, ale tam žádnou změnu udělat nemůžu, pouze potvrdit tu jejich. Netuší někdo, jak na to?

0 Citovat

Zavolat na jejich linku

0