Ahoj, se ženou (těhotnou do 28m v době letu) plánuju cestu 7.4. Na luton a 9.4. Zpet (praha). Včera jsem cumel na wizzair ráno a ceny byly super 490 tam/os a 1100 zpět/os. Než jsem se k tomu dostal znova - až po oběde, ceny skočily o 100 procent. To je asi normalni jak to ty aerolinky delaj podle ip adresy a cookies. Ale blby je, ze ceny tam takle visi ted porad, ba dokonce sly jeste o chlup vys.  otazka - spadne to jeste? Mam to tkusit za tejden? Ze ten jejich algoritmus to zas prohrábne jinak?   jak to ted prosim je? Skoro tři roky jsem nikam neletel.  zkousel jsem i free vpn na jine evropske zeme a ceny stejny. Jsem nas•anej, ze sem to nedokoncil hned rano.      dekuji  .

Wizzair hrátky s cenama

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ahoj, se ženou (těhotnou do 28m v době letu) plánuju cestu 7.4. Na luton a 9.4. Zpet (praha). Včera jsem cumel na wizzair ráno a ceny byly super 490 tam/os a 1100 zpět/os. Než jsem se k tomu dostal znova - až po oběde, ceny skočily o 100 procent. To je asi normalni jak to ty aerolinky delaj podle ip adresy a cookies. Ale blby je, ze ceny tam takle visi ted porad, ba dokonce sly jeste o chlup vys. 

otazka - spadne to jeste? Mam to tkusit za tejden? Ze ten jejich algoritmus to zas prohrábne jinak?

 

jak to ted prosim je? Skoro tři roky jsem nikam neletel. 

zkousel jsem i free vpn na jine evropske zeme a ceny stejny. Jsem nas•anej, ze sem to nedokoncil hned rano. 

 

 

dekuji

0

Do dubna ještě času dost, do Lonýdna a zpět by měla stát letenka tam i zpět dohromady kolem 1000 Kč

Btw mě to taky ukazuje cenu 1700 tam a 1300 zpět. 

Myslím, že to ještě klesne, já osobně bych nyní ještě nekupoval. 

Mrknul bych případně na Ryanair a Easyjet

0 Citovat

Já tedy vzhledem k velikonočnímu termínu pokles úplně neočekávám - každý má volno, každý chce letět.

PS. U Lowcostů se mi nikdy nestalo, že by se cena při větším množství náhledů uměle zvyšovala. Ten algoritmus výpočtu ceny je celkem složitý a podle pozorování u WizzAir více agresivní - pokud někdo dlouho nekoupil, cena spadne klidně o 30-40 €, pak je atraktivní, více lidí najednou nakoupí a cena vyletí zpátky nahoru. Ryanair snižuje cenu na termín obvykle po jednotkách € a čeká, kdo se chytí.

Ale kdo ví, třeba se ti poštěstí.

1 Citovat

Taky si myslím, že se to nenavyšuje podle IP, ale podle počtu prodejů. Prostě mají 5 letenek za cenu X, jakmile se prodají, cena se zvedne... Kdo zaváhá, má smůlu. Někdy cena drží 14 dnů, někdy nevydrží 10 minut... záleží na atraktivitě.

2 Citovat

Taky si občas aerolinka udělá šachy s cenami a nahraje tam jiné. Ceny se můžou měnit i několikrát za den. Vzhledem k tomu, že se jedná o Velikonoce, nečekal bych o moc nižší ceny. Týden dva je možné sledovat ceny, jestli to klesne nebo ne, ale pak už bude nejvyšší čas něco vybrat.

0 Citovat

Tak pokud vis, ze chces letet opravdu v dane terminy, neni na co cekat. Velikonoce cenu vzdy navysi, stejne jako Vanoce.

Radsi bych koupil ted a v klidu v predstihu vybiral z nabidky ubytovani a dopravy z letiste, nez cekat dva, tri, ctyri tydny, co udela cena letenek a pak zjistit, ze ibytko je fest prebrane a tim padem o dost drazsi.

0 Citovat

Nízkonákladovky kupodivu s cenami obvykle nešachují podle IP a cookies. Na druhou stranu, dost často umí cenu zvýšit, když letenky hodíš do košíku, proklikáš se k platbě, ale nakonec nezaplatíš, něco upravíš a vrátíš se. Musí se počkat tak půlhodina na expirací původní seasion.

S cenami podle IP a cookies spíš šachují klasické aerolinky nebo různé vyhledávače letenek.

Taky dost záleží na tom, jestli dané ceny nebyly publikovány jako akce na nějakém serveru o levných letenkách. Pak se po termínech velmi rychle zapráší.

1 Citovat

Ano, pravě to jsou ty velikonoce. No uplně si škubu ruce, protoze dvě hodky na to už byly za 100% prirazku. Je to jediny termin kdy muzem nebot je vazany na vstupenku do filmovych studii a zaroven babi deda pohlidaji malyho :) :) takze s vyssi cenou asi budu muset pocitat. A prave jelikoz je to blizko lutonu, potrebuju nejlepe wizz/easyjet

0 Citovat

V pátek můžete letět z Wroclawi za pár šušňů.

V neděli se můžete vrátit do Wroclawi nebo do Drážďan.

Otázka jako vždy ale je, jestli se to vyplatí se započítáním cesty dál a případným noclehem.


drs.jpg
wro.jpg
wro2.jpg

0 Citovat

No, to je pro nás naprd casove a logisticky. No zkusim 2-3dni pockat. Myslel jsem ze maj prave takovy to umely navysovani podle cetnosti cekovani urcityho data. 

0 Citovat

Ten jejich způsob, jak zvyšovat cenu funguje spolelhlivě. Do Jordánska nám to naskočilo během cca 30 minut objednávání o 100%.

Pokud chcete jen informačně vědět cenu, tak stačí kouknou přes anonymní okno prohlížeče, rozhodnout se a objednat v řádu jednotek minut, protože každé kliknutí třeba jen na doplňkové připojištění jim dá prostor na hlášku "během vašeho výběru došlo k úpravě ceny" ... To samé udělá i výběr sedačky, zavazadla....

Proto už objednávám přímo na stránkách zvoleného dopravce a ne přes zprostředkovatele. Kiwi mi v tom navyšování přišlo nejhorší a naopak u Studentu byla cena pořád stejná kdykoliv v průběhu objednávání.

Nemyslím si, že cena klesne. Hodně dělají školní zájezdy právě v termínech od dubna do června. Například dcerka letí se školou taky v dubnu, ale letenky jsme kupovali už v listopadu.

To už by možná bylo lepší počkat na "poslední chvíli" a operativně se přizpůsobovat s termínem. To se dá koupit letenka doslova za hubičku, jen aby doobsadili kapacitu ...

0 Citovat

A nemůžete letět 8.-10.4.?


ltn.jpg

0 Citovat

No defakro uz ne, uz mame na sobotu pevnou vstupenku do harry potra

1 Citovat

Osobne bych fakt moc necekal, ze ti cena oujde dolu. A vyse zminovane snizeni ceny "na posledni chvili", aby se doobsadilo letadlo, jsem teda nikdy nezazil. 

4 Citovat

Pak napiš, za kolik jsi nakonec koupil. Můj tip: 3 tisíce za zpáteční letenku. A čím déle budeš čekat, tím dražší to bude. Pokud chceš mít jistotu, že nejde o trackování, použij druhé zařízení (třeba mobil přes data místo PC s Wi-Fi, co obráceně).

1 Citovat

No uz je to v prdeli, za 8 tedka pro oba zpatecni 😀😀😀 to uz radsi poletim s ba za 10 

0 Citovat

Jestli nechcete měnit plány, tak v daném termínu letí Easyjet, z Prahy samozřejmě. Aktuálně to vidím za 3 200,- zpáteční. Akorát se teda v neděli letí ráno. Nevím, proč trváte na Wizz. Do 24 hodin to můžete u Easyjet zrušit.

0 Citovat

Jo easy jet mam v planu kombinaci, ale ten nedelni let rano je naprd. V 5 betj na letisti, wizz ma super cas ve 12. Easy docela pekny podvecer patek

0 Citovat

Tak s těmi cenami se už musíte smířit, jak říkali ostatní.

0 Citovat

Uz to tak vypada no. Pred 4 lety jsem ta 7k letel do sfo zpatecni. To je proste hajzlovina, ale vim ze srovnavam jine veci, to jen priklad

0 Citovat

Já za sebe chci jen říct, že s Wiiz už nikdy nikam a to ani kdyby byla letenka za 5.- 

1 Citovat

lubomir germany napsal(a):

Uz to tak vypada no. Pred 4 lety jsem ta 7k letel do sfo zpatecni. To je proste hajzlovina, ale vim ze srovnavam jine veci, to jen priklad

Proc hajzlovina? Za 4 roky se stalo tolik veci, to je dnes uplne jiny svet, jine podminky. GB uz neni v EU, i to s cenama pohlo, Covid, atd.

Proste jsi nebyl dost rychly a stale navic vahas. Tecka. Bud to obratem kup, nebo zrus vstupenky na Haryho Pottera a nasroubuj to ja jiny termin.

11 Citovat

Dají se očekávat zpáteční letenky z vídně do Barcelony za 500 korun i v období od května, nebo Wizzair dává tyto ceny jen na zimní měsíce?

0 Citovat

Velmi o tom pochybuji 

3 Citovat

lubomir germany napsal(a):

Uz to tak vypada no. Pred 4 lety jsem ta 7k letel do sfo zpatecni. To je proste hajzlovina, ale vim ze srovnavam jine veci, to jen priklad

 

Už jsi koupil a za kolik?

Jinak mě dříve přišlo, že když jsem daný spoj často hledal, tak cena rostla. Možná cenu zvedá i jen zájem o konkrétní let.

0