Chybí tady tohle téma (na AL to bylo wizzrat), tak nevím, kam to dát. Let CTA-SOF byl teda výživný. Cestou mě pokousaly štěnice a na wc nejenom, že mají to super umyvadlo, kam se pod vodu ani nevejde ruka, ale mýdlo inovativně nalité v papírovém kelímku.  Lahůdka.    .

Wizzair-obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Dakujem, za info.

0 Citovat

Nemáte někdo odpozorováno, jak se v čase vyvíjí cena za odbavený kufr? Zatím když se vždy podívám v aplikaci, tak cena postupně roste (dnes například chtějí 2155 Kč za jeden směr, před měsícem to bylo 1175 Kč). Ale kamarád mi ukazoval v historii, že při posledním letu (říjen 2023) mu to při check-in nabídlo odbavený kufr za 1200,- Kč za oba směry.

0 Citovat

někde jsem to tu už psal.. nevím, jestli je za tím nějaký cílený algoritmus, spíš ne, podle toho, jak se to chová půjde spíš o nezamýšlenou chybu..

Zkrátka ceny zavazadel při různém načtení rezervace mohou být různé.
Není mi jasné, co se musí přesně udělat, ale možná v tom hraje roli nějaká kombinace cookies, přihlášení k wizz účtu, počet předchozích načtení rezervace, apod. Dřív pomáhalo i přihlášení z mobilu (webová verze) nebo přes aplikaci.
Zkrátka když se přihlásím k rezervaci dostatečně často, nakonec se na jeden z mnoha pokusů podaří přidat zavazadla výrazně levněji. Pak se stačí jen přihlásit k účtu, zaplatit a je to. Proletěno mnohokrát.

Někdy to nabízí jen levnější odbavené, někdy levnější priority, někdy oboje, je to fakt o náhodě. Strávil jsem tím už hromady hodin a na stovkách rezervací pro kamarády jsem tím ušetřil hodně tisíc korun (v součtu se to rozhodně vyplatilo), pořád jsem však nezjistil, co je ten spouštěč/kombinace faktorů, která vede k nabídce levnějších zavazadel. (A rozhodně to nejsou dynamické ceny ze strany wizzairu, stačí jen udělat refresh stránky a jsou zpět staré ceny.. no prostě fakt záhada).

0 Citovat

takze Wizz predchvilou opat preriedil Tel Aviv a takisto aj zmeny u Ammanu z Viedne. Ak tu je nejaky lord of war, ktory by chcel profitovat na vojne, tak davam do pozornosti spekulaciu v podobe lacnych letov do Tel Avivu v prvej polovici januara. Je velmi velka sanca ze aj tie budu zrusene a potom tie destinacie na rebook su riadne - Lisabon, Kutaisi, Jerevan, nejake to Spanielsko, Francuzsko...
Ryanair zrusil uplne vsetky lety do Izrealu na januar, takze je to len otazkou casu kedy Wizz urobit to iste 

 


6enuhcl.png

1 Citovat

Wizz air mi aktualne odpisal ze aby ste mali narok na vratenie penazi za letenku musi byt zmena casu letov viac ako 5 hodin. Robia si srandu...😂

0 Citovat

Už je to tak zopár mesiacov 

0 Citovat

Asi je to tedy různě. Mně nabídly za poslední cca 6-8  měsíců kredit, přehození /posunutí / letu i když to bylo i třeba jen posunutí o hodinu, dvě -tam, resp.  zpět. 

0 Citovat

Nicméně od 12/2023 čekám od Wizz peníze za zrušený let ze Sharmu do Vídně cca 6 hodin před plánovaným odletem.  Od W6 poskytnutý odvoz, hotel na 2 noci -all.incl.  Následně zakoupené letenky cca 3x dražší než původně , přes Miláno. / Kompenzace řešena  přes agenturu. Poslední info od agentury 09/2023 -předáno k soudnímu jednání  /

0 Citovat

oprava -od 12/ 2022 -zrušeno-viz výše..

0 Citovat

Tych 5 a viac hodin uz je tam skoro rok.

1 Citovat

Nezkousel jste nekdo koupit napr. sedadlo jen pro dospelaky, jestli to pak pri check-inu prihodi deti k dospelakum automaticky (kdyz nemaji koupene sedacky)?  + nemate vypozorovano, jestli se nejak vyviji cena za sedadla s blizicim se check-inem?

 

0 Citovat

Aby tu info o reebooků z Tel-Avivu bylo kompletní, tak zrušený lednový let Budapešť-Tel Aviv (760,- s clubem) lze změnit na

Budapešť - Tirana, Larnaca, Nice, Kutaisi, Atény, Malta, Lisabon, Alicante, Istanbul.

Vídeň - Tirana, Jerevan, Larnaca, Nice, Kutaisi, Bilbao.

Debrecín - Larnaca.

Mokrý sen ve formě Šarm aš-Šajchu či Hurgády z Budapeště se bohužel nekoná.

Lety prozatím zrušeny do února, ale myslím, že v nejlepší případě dojde minimálně k redukci spojů, takže Riskuj se může točit dál. :D

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Nezkousel jste nekdo koupit napr. sedadlo jen pro dospelaky, jestli to pak pri check-inu prihodi deti k dospelakum automaticky (kdyz nemaji koupene sedacky)?  + nemate vypozorovano, jestli se nejak vyviji cena za sedadla s blizicim se check-inem?

 

 

Ahoj lítáme dva dospělí a dítě (3roky). Zkusil jsem rezervovat dva dospělé okno a ulička a doufal, že malou přidělí automaticky mezi nás a dalo jí to jinam s hláškou ať dořešíme na letišti.

Na zpáteční cestě jsme museli na přepážku všichni tři protože Wizzu spadl systém a nešlo se odbavit na webu, v appce ani jinak.

 

0 Citovat

No ja laboruju s tim, ze potřebujeme jednou okenko tam a zpet.  A jde vubec koupit jen jednu sedacku pro 1 dospelaka v rezervaci? Celkem jsme 2+2. A jak by teda sel udelat check-in? U toho jednoho 30 dni predem a zbytek 24h predem…moje uvaha.

0 Citovat

Zdravim, uz sa to tu raz riesilo, Wizzair mi zrusil let a ponuka vratenie kreditu plus 20 percent alebo vratenie hotovosti na ucet ale vidim len moznost iba kredit ale tusim potom po akceptacii kreditu sa to niekde dalo previest na vratenie hotovosti na kartu, mate s tym niekto skusenost?

0 Citovat

Ako pises. Najprv kredit, potom prevod na hotovost - tych 20%

0 Citovat

Vypadlo slovo BEZ těch 20 %….

0 Citovat

To je to - ( mínus)

3 Citovat

Aha, pardon, myslela jsem, že je to pomlčka….

2 Citovat

Mandre napsal(a):

No ja laboruju s tim, ze potřebujeme jednou okenko tam a zpet.  A jde vubec koupit jen jednu sedacku pro 1 dospelaka v rezervaci? Celkem jsme 2+2. A jak by teda sel udelat check-in? U toho jednoho 30 dni predem a zbytek 24h predem…moje uvaha.

Já myslím že jde,

Kupoval jsem sedačku jen pro sebe (u okna), malou dali ke mě zdarma, druhá dospělá nebyla zaplacená a ženu dali bokem.

Takže to jde, jen dítě dají vždy k tomu, kdo rezervaci platí.

 

0 Citovat

A jak se udelal ten checkin, 30 dni predem a dite k tomu? Nebo jen ta 1 sedacka 30 a dite az pak s manzelkou?  Nebo radsi prikupovat sedacku az tesne pred odletem? Zase kdyz se pak obsadi ty mista vedle koupene sedacky, daji 2 deti k tomu druhemu dospelakovi nebo ….To je moznosti🙈…

0 Citovat

Tu sedačku jsem kupoval hned během rezervace.

Svoje zaplacené místo jsem nechal ženě s malou a borca co k nim systém přihodil uplatil kávou aby si sedl jinam.

Stejně nechtěl být u malé 😀

1 Citovat

Wizz nezklamal a po dvou změnách časů dnes poslal i změnu odletu do Sharmu. Z VIE na BUD :-).

0 Citovat

Skusal ste niekto reklamovat platbu cez banku v pripade zmeny casov letov cez wizz ked sa jedna o zmenu odletu o 1.5 hod skor a wizz odmieta zmenu dna/refund? Dakujem

0 Citovat

To si děláš srandu?

2