Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Souhlasím s Milanem - v rámci klidného cestováni bez glitchů bych si na hotelu ten BP taky nechal vytisknout.

1 Citovat

Ahoj, budeme řešit totéž, bohužel ubytování máme na Tenerife AirBnB. Jestli tomu dobře rozumím, tak když si zaplatím za 10 eur ten jejich Auto Check-in, tak už nic tisknout nemusím?

0 Citovat

To bych spíš doporučoval si vybrat sedadlo. S ním můžete dělat checkin dopředu nějakých 30 (?) dnů, tak si to vytisknete doma.

Já to tiskl na hotelu.

0 Citovat

Sedadlo je ve čtyřech lidech 100 eur, to jim dávat nechci. 

0 Citovat

Osobne tie letenky tiež nikdy netlacim, pipnem to v mobile a nikdy s tým nebol problém.... vytlačené museli byť akurát v Sharme v Egypte alebo v Dammame v Saudská Arábii a tam ich zadarmo vytlačia aj na letisku... vrámci Európy nikde nemali problém s mobilom aj keď wizzair písal, že musí byť vytlačená... 

0 Citovat

Ešte doplním, že aj keď mi ten ich skener nevedel zoskenovat na Gate QR kód z mobilu tak ma odklikli v systéme ručne, nikdy ma neposlali to tlačiť....

0 Citovat

V Kutaisi v lednu taktéž, sice všude deklarována potřeba tisku, reálně ale na přepážce stačilo ukázat pdf formu, k tomu pas, což jim stačilo. 

0 Citovat

Dnes v Kukës se na vytištěný boarding pass ani nepodívali, chtěli jen pasy a vytiskli nové BP. Smůla je, že letadlo kvůli pačasí přistálo v Tiraně a my se teď štracháme do Skopje. Maďarští idioti slibují za pár hodin rozdělit rezervaci (jednak změna trasy, druhak znovu změna dopravce) ale už jim to trvá asi 9 hodin a nic. Jestli nestihneme včas check-in a bude overbooking, tak se neznám...

0 Citovat

Ja teda neviem ako teraz, ale minule leto sme na Tenerife South mali iba mobile BP v aplikacii, a nebol absolutne ziadny problem. Okrem overbookingu co nas postihol, ale to je iny pribeh. Let bol s FR do Viedne. Viem, ze otazka bola na Wizz, ale pochybujem ze FR by to akceptoval, a Wizz nie.

0 Citovat

Dvakrát jsme v posledním roce letěli z Tenerife s Ryanairem s BP v mobilu. Samozřejmě, že bez problému. Ten požadavek na tištěný BP tam má Wizz.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Dnes v Kukës se na vytištěný boarding pass ani nepodívali, chtěli jen pasy a vytiskli nové BP. Smůla je, že letadlo kvůli pačasí přistálo v Tiraně a my se teď štracháme do Skopje. Maďarští idioti slibují za pár hodin rozdělit rezervaci (jednak změna trasy, druhak znovu změna dopravce) ale už jim to trvá asi 9 hodin a nic. Jestli nestihneme včas check-in a bude overbooking, tak se neznám...

Tedy asi nějaká letní bouřka nad Kukësí. Wizzair kvůli zrušenému letu KFZ-VIE zřejmě připravil autobus a jeli jste přes historický kosovský Prizren do severomakedonského Skopje?! A jelikož jejich let SKP-BTS je až dnes, zajistili i solidní hotel?

0 Citovat

K tematu zmeny dopravce na Wizz Malta a nemoznosti potvrdit/odmitnout zmenu. Napsala jsem jim vcera stiznosti a ted mi k jedne z nich prisla odpoved, za me to tedy neakceptovat agent, ale pry jsem si sama vybrala, ze to akceptuji.

1 Citovat

Asi nechodíš na poštu. Já mám všechny zásilky na poště uložený také na základě moji žádosti. 

0 Citovat

@Ala.   Ale vysledok je rovnaky. Proste si nepomozeme. Ja som im ani nepisal. Proste to tak ostane. (Keby to nebola plosna zmena dotykajuca sa uz asi tisicok rezervacii, ale iba zmenene niektore lety tak to podla mna nechaju tak. Takto im to stoji za ten vyjeb so zakaznikmi) Aspon, ze check-in je po odsuhlaseni zmeny pri tom procese uz bezproblemovy. Ked uz aj Jox odletel.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

[citace="J0x "]

Dnes v Kukës se na vytištěný boarding pass ani nepodívali, chtěli jen pasy a vytiskli nové BP. Smůla je, že letadlo kvůli pačasí přistálo v Tiraně a my se teď štracháme do Skopje. Maďarští idioti slibují za pár hodin rozdělit rezervaci (jednak změna trasy, druhak znovu změna dopravce) ale už jim to trvá asi 9 hodin a nic. Jestli nestihneme včas check-in a bude overbooking, tak se neznám...

Tedy asi nějaká letní bouřka nad Kukësí. Wizzair kvůli zrušenému letu KFZ-VIE zřejmě připravil autobus a jeli jste přes historický kosovský Prizren do severomakedonského Skopje?! A jelikož jejich let SKP-BTS je až dnes, zajistili i solidní hotel?

[/citace]

Há há, sotva zajistili přehození na let ze Skopje. Appka se z toho trochu zbláznila, upozorňovala na nutnost rozdělení rezervace a vyčkání pár hodin, což byla lež a musel jsem volat na makedonskou spešl linku přes Skype (kosovská je ve skutečnosti maďarská a není jediná). Týpek říkal, že nic nezmůže, ale nakonec něco poladil. Slibil airport check-in zdarma a nakonec se přes web nečekaně šlo i odbavit, ale za podmínky ignorování hlášky na konci check-inu, že se něco pokazilo. Web původně ukazoval zrušení letu (už toho vyměněného!), k tomu jestě pod popiskem letu tam, a nabízel refundaci. 🤣 Probíhající rezervace teď Wizz navíc dává do uplynulých, skvělý upgrade.. Appka mi doteď hlásí čekaní na rozdělení rezervací, i když se do ní nahrál boarding pass. Kdo má rezervací víc, tomu se nahrají BP jen z té první; ještě že přes web jde stáhnout pdf, případně pkpass, který neotevře Stocard ani Yourwallet. 😆

BTW náhodným spolucestujícím řekl agent na lince v průběhu řešení stejného problěmu, že let byl zrušen. Ověřoval jsem na lince - nebyl. Zajeli si na prištinské letiště se poptat, bylo jim řečeno, že let zrušen není, ale že je přebukovaný a oni jsou ve frontě. 😆

0 Citovat

Ala napsal(a):

K tematu zmeny dopravce na Wizz Malta a nemoznosti potvrdit/odmitnout zmenu. Napsala jsem jim vcera stiznosti a ted mi k jedne z nich prisla odpoved, za me to tedy neakceptovat agent, ale pry jsem si sama vybrala, ze to akceptuji.

Mně řekli 2x, ze agent, žádost o vysvětlení ignorovali a můj argument, že nemohl bez mého souhlasu a že beztak musím potvrdit změnu sám v průběhu check-inu, odignorovali.

Jinak jsem psal na rakouský úřad civ. letectví dotaz, co to má znamenat, odpověděli kupodivu z apf, že v tomto případě to oni neřeší, ale můžou jakési spotřebitelské užnevímkdo, ale jen za podmínky, ze má firma pobočku v Rakousku. Slepá ulička, asi...

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Ked uz aj Jox odletel.

Odletěl, ale zatím nepřiletěl. 🤣 Jejich systém je ještě mnohem rozbitější, než jsem tušil...

0 Citovat

Já jsem ještě nikdy neměla s tou jejich apkou, rezervacema, akceptací, refundem apod. žádný potíže (jenom jednou mi nešlo zaplatit, ale to byl možná problém na straně Visa, ani jednou Visa kartou mi nešlo zaplatit a když jsem zkusila MC, tak to bylo bez problémů), tak čekám, co se z toho vyvine.

0 Citovat

Ala napsal(a):

K tematu zmeny dopravce na Wizz Malta a nemoznosti potvrdit/odmitnout zmenu. Napsala jsem jim vcera stiznosti a ted mi k jedne z nich prisla odpoved, za me to tedy neakceptovat agent, ale pry jsem si sama vybrala, ze to akceptuji.

Tak vyrizena dalsi stiznost k dalsi rezervaci a projevili novy level lhani, ted mi dokonce napsali, ze podle jejich systemu jsem to akceptovala 4.5. (kdy uz to minimalne nekolik dnu vubec akceptovat neslo). Zda se, ze kazdy z tech pracovniku customer relations si vytvoril nejaky vlastni zpusob odpovedi. A dokonce uz vymysleji, ze vlastne v tomto pripade nelze delat rebook ani refund.

Dear Customer,

Thank you for contacting Wizz Air Customer Service Department.

We are sorry for the inconvenience but regarding to our system you accept all the changes by yourself on the 4th of May 2023.
We would like to inform you that regarding our General Conditions since Wizz Air decide to change your carrier and the new time departure is the same or less than 5h you are not entitled to get any refund or to change your flight's date.
In this case, we can not proceed full refund for your ticket.

Kind regards,

 

0 Citovat

Já mám z Vídně Tiranu. Měl jsem tam možnosti na rebook, pak mi zmizely a teď mi přišel znovu ten samý email, že došlo ke změně. Tak jsem šel na stránky Wizzu a mám tam zase moznosti rebook na Vídeň  - Pristina, Vídeň- Podgorica, Vídeň- Ohrid, Vídeň-Nis, Budapešť-Podgorica, Budapešť- Skopje, Bratislava - Skopje. 

Tak třeba vám taky přijde email znovu a budete moct udělat změnu.

1 Citovat

MichaelH, a je to mail opäť s carrier change? Alebo sa medzičasom posunul dátum/čas odletu a teda schedule change?

0 Citovat

Tirana zmenili dnes casy, schedule change

0 Citovat

Jako byla tam změna času, i když pod 5 hodin, takže mě překvapuje, že mi to Wizz nabízí. Nicméně třeba se ty změny časů dotknou i jiných linek. 

0 Citovat

Je to legrace, to "čekání na rozdělení" rezervace kvůli náhradnímu letu, navíc s jiným Wizzem, mi v appce visí ještě dnes, přitom let kupodivu zdárně proběhl už včera (když si odmyslím hodinové zpoždění způsobené výměnou posádky, protože jednomu členovi bylo špatně). Připadne mi zajímavé, že Wizz má rozbitý jak web, tak appku, ale každé jinak.

0 Citovat

To není zajímavé, ale logické. Aplikaci a web vyvíjí každou jiný tým Indů ;-)

0