Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ala: sama tušíš, že se Wizz UK snaží, protože v UK dostal přes prsty a krom toho si u nich exekutoři podávali dveře. Nemíchal bych to s neUK Wizzy, které ještě přes prsty nedostaly a kdoví, jestli dostanou.

1 Citovat

Já nevim kdo přesně to ve wizzu řešil, formulář na uplatnění claimu je jednotný pro všechny wizzy a maily se zprávami o průběhu vyřizování mi chodily z tradičního ukrajinského customer service Wizzair Hungary.

Jen jsem chtěla popsat svojí konkrétní zkušenost, to je všechno. Až budu mít další s neUKwizzem, tak jí sem zase napíšu.

0 Citovat

Nejde o to, kdo co kde řešil, ale ve kterém státě si můžou co dovolit. 😉

0 Citovat

Po několika letech odmlky jsem objednal letenky u Wizzu.

Samozřejmě už přišlo několik změn, na které jsem nereagoval. 

Jedná se o přískok do AUH pro let na Maledivy, původně KTW.

Zvažují KTW, KRK nebo VIE.

V minulosti cca 5 let mi Wizz sám od sebe provedl měnu o které tvrdil, že jsem ji sám provedl. Něco podobného tady někdo psal.

Máte někdo podobnou zkušenost ze současnosti?

Jak dlouho čekat s rebookem? Odlet je v březnu.

0 Citovat

Vtedy to tusim nebolo tak, ze wizzair tvrdil, ze si nieco potvrdil aj ked si nepotvrdil, ale to bolo trocha inak. Vtedy sa zmenil dopravca na Wizzair Malta a bola tam potom moznost na rebook letu alebo zrusenie. Po par dnoch ale prisiel posun casu letu o cca 5 minut a po tomto posune sa ta predchadzajuca moznost zrusila a uz nebola moznost zmeny letu kedze pri tak malej zmene uz nie je mozne rebookovat let.

Ja mam inak zmeneny let uz mesiac, do odletu su este dva mesiace a potvrdim to tak tri dni pred odletom kedze stale neviem, ci budem moct letiet. Ale pri wizzair je vsetko mozne....

0 Citovat

Pokud máš odlet z Polska, tak na Vídeň změna možná není. Jedině zrušit, nechat si vyplatit 120% a koupit znovu. KTW, KRK zaměnit lze.

0 Citovat

to tuna

To vím, právě zvažuji, co pro mne bude lepší - časově a cena

0 Citovat

tuna napsal(a):

Pokud máš odlet z Polska, tak na Vídeň změna možná není. Jedině zrušit, nechat si vyplatit 120% a koupit znovu. KTW, KRK zaměnit lze.

To plati pro Wizz obecne? Ze zamenim KTW/KRK, ale treba na PHA ci VIE to neumozni?

Chystam se koupit zarijove CIA z KTW, s Wizzem poletim snad po sedmi letech a rad bych byl pripraven na nejhorsi.

0 Citovat

Jak rozhodi 2 deti po letadle pri checkinu, obe s jednim rodicem nebo kazdymu prideli jedno? A co kdyz je koupena 1 sedacka pro 1 dospelaka, kdy udelat checkin, kdyz deti a druhy dospelak koupene sedacky nemaji.. …to zase nvim, abych neco neprokaucovala, z wizzem jsme nikdy neleteli🤷.

0 Citovat

@Mandre, na prvu otazku pripadaju obe moznosti. Druha otazka - ak mate na jednej rezervacii viacero osob,no ak iba 1 z nich nema kupene sedadlo, check in vas pusti si spravit 24hod vopred. Resp.check in 30dni vopred = vsetci pasazieri na jednej rezervacii musia mat zakupene sedadlo.

0 Citovat

@Reni85 diky moc, to mi dost pomohlo👌

0 Citovat

https://zdopravy.cz/wizz-air-hro...W4KUlNw3lI
tak co myslíte? Jak to ovlivní provoz ? ;)

0 Citovat

Kdyby to nebyl wizzair, tak by člověk řekl nijak, protože už by očekával, že když to věděli s čtvrtletním předstihem, že to zapracujou do leťáků.

Ale je to wizzair, takže - to zas bude "investičních letenek" :-D

2 Citovat

Už promazali kalendář u VIE-SSH a u ostatních letů do Egypta zřejmě změnili časy na děsivé noční.

1 Citovat

Na letišti v Ostravě to už vypadá jak na párty v Modré Ústřici. Mají tam snad už 8 kousků a321NEO :-)

1 Citovat

Vubec jsem nenasla, jestli lze prepravovat detem podsedak zdarma. Wizzair ma snad jen kocarky pro uplne male deti, jinak nic, nebo?

0 Citovat

Tak kluci z Wizzu se s tím přestali mazlit. Dnes zrušené a posunuté lety.

Vzali to hned z ostra. Nové ceny posunuly na úroveň bussines class.

Zpátečka KTW/ALC za lidových 15 500,- Kč. 


ktw-alc.jpeg

0 Citovat

Dnes zas něco měnili? Mně už před pár dny zkazili víkendy v Málaze - sobotní odlet z VIE posunut až na večer. A předtím zrušili VIE-SSH (a náhradní z BUD má pěkně hnusné koupácké časy, což platí i pro VIE-HRG, BUD-HRG). Předpokládám, že za to může problém s motory a větší vytěžování zbylých letadel.

0 Citovat

Menia postupne od minuleho tyzdna ale i mna len kozmetickych 5min na prilete

0 Citovat

Mně přesně jak píše bača, pořád mi chodí změny na velikonoce i letní prázdniny, ale v řádu deseti minut apod., nepríjemné ranní lety posouvají ještě víc na ráno (např. z 6:20 na 6:05 apod.) a večerní na ještě pozdější večer.

0 Citovat

Mne velmi neprijemne posunuli Baku z Budapesti, z povodnych 14,20 na 20,45 :-(

0 Citovat

Kazdemu vyhovuje nieco ine, za mna je ten posun Baku z Budapesti velmi dobra zmena... Usetrim den dovolenky z prace kedze to leti az vecer, a na prvu noc nemusim platit ubytoavanie kedze doletim nad ranom... Tiez prilet do Budapesti je potom rano 05:40 cize stiham do prace a nemusim minat dovolenku :)

0 Citovat

Prilet do Baku je o 2:30, cestujem s rodinou (56+), cize aspon na par hodin sa do hotela vyspat pojdeme. A cez den budeme rozbiti... Prilet do Budapesti mi nezmenili - ostava 23:25. Zatial.

0 Citovat

Jasne ja tomu rozumiem, kazdemu vyhovuje nieco ine, co je pre niekoho super inemu nevyhovuje.... inak my mame prilet do Baku o 03:25 takze ked priratam hodinku kym prejdeme imigracnou tak to uz pojdeme len niekam na ranajky a  rovno na nejaky vylet...

0 Citovat

No já jsem Wizz nikdy nějak nehejtil, protože mi nic moc neměnil. Nicméně v prosinci jsem měl naplánované:

Katowice - Aqaba - zrušeno, koupil jsem Katowice-Kutaisi - změněno o 15min

Vídeň - Bilbao - třikrát změněno, nakonec nešlo ani potvrdit tak jsem volal na call centrum, potvrdil změnu a minulý týden mi rezervace zmizla a přišli zpět peníze, že jsem údajně zrušil na callu já

Wroclaw - Valencie - včera info o zrušení letu a je zrušena celá linka, stejně jako Krakow - Valencie

Samozřejmě mi mezitím skončilo členství za 70€ pro tři lidi, takže co půjde vytáhnu na cash a na celý wizz už zvysoka kašlu.

 

 

5