Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

vdakabohu za ten zakaz nocnych letov, to by bolo, plny Schwechat hekerov o druhej rano cakajucich na 10 eurovy let na Charleroi s odletom o 3:25 a prilet z Bergama o 4:10

2 Citovat

Na druhou stranu by bylo zase volněji přes den. Já bych to přivítal ;-).  

0 Citovat

Ale tak na Wizz nadavame (aj ked uz je to moja "najlietanejsia" aerolinka), no v tomto je trochu nevinne, kedze tieto rusenia a zmeny letov su pravdepodobne sposobene kontrolami tych nestastnych motorov od Pratt & Whitney

1 Citovat

My máme za týden odlet z Katowic do Kutaisi (původně z Krakowa a 2 hodiny jiný čas), tak snad už nám to nezruší... :-D S wizzem jsme těsně po Covidu letěli na Ukrajinu a nepřišla ani jedna změna (zázrak?), ale asi rok na to jsme kupovali Siciílii, kterou 3x během týdne změnili a nakonec úplně zrušili... :-D Takže prostě klasika, Wizz je záruka nečekaných situací... :-) Je jasné, že za technické problémy s motory nemohou, ale ten jejich "support" je v občas fakt tragédie... :-( Mrzí mě zrušená linka Vídeň - Dammám, tam jsem měla pár plánů, tak snad se ji dočkáme zpět... :-) Zároveň mi přijde, že je to stejně diagnoza... nadáváme na ně, ale vidíme levné letenky a stejně to riskneme, přinejhorším je z toho kredit 120%... :-)

0 Citovat

Tonicu, ale ten problém je znám od 07/23, takže ho mohli řešit dříve.

Stále nabízejí akční letenky viz. dnes:

2 500 000 seats available with 15% OFF

To je prostě shit, nic jiného.

2 Citovat

predpokladam, ze ten problem je asi ovela vacsi ako sa myslelo. Zial maju najvacsiu letku Neo na svete, tak to asi urobilo skrt cez rozpocet. Ako mne osobne to len zo sebeckeho hladiska vyhovuje, kedze vsetky letenky co mam s Wizz a planoval som ze budu flexi tak sa aj stali flexi - Damman, 3x Jerevan, 1x Tirana. Najvacsi problem ale nebudeme mat my ale rozni nestastnici s Kiwi, co nakupili "lacne" prestupy v Dammame napriklad... 

3 Citovat

Počet letadel a kterých se to týká, která budou uzeměna, věděli už minimálně od listopadu. Ten počet se nezměnil

To, že ty linky ruší až teď, svědčí bud o tom, že to jsou naprostí amatéři a vůbec to nezohlednili v leťácích a nebo to v letácích nechali s tím, že to budou rušit co nejpozději (a vylepší si cash flow).

Osobně bych si vsadil na variantu 2.

 

(nemluvě o tom, že wizzair má leťák obecně dost "nezávazný" a dynamický už delší dobu ... dávno před tím, než byly problémy s motory).

0 Citovat

A po masivnim uspechu s WDC (discount club) prichazi hunsky fialovy humus s WDS pro dobrodruzne povahy (wizz dynamic schedulling). Asi odletite, ale nejspis ne v casech a dnech, ve kterych jste puvodne rezervovali. A jen pri male trose stesti ani odletova a priletova letiste nebudou ta, ktera jste si zarezervovali. Pro echt dobrodruzne povahy lze tuto letenkovou ruletu jeste o rad povysit provedenim rezervace pres Kiwi. O dva rady tim, ze naletite na kiwi garanci prestupu. To uz hranici s masochismem.

7 Citovat

Varianta 2 je zcela jasná. Dělají to od Covidu a zřejmě v tom našli zalíbení. Já ale ne, a proto jsem s Wizzem min. rok už neletěl ani jednou a kdybych neměl  pořád ty kredity z dob Covidu, tak už asi nikdy nepoletím. Pro mě je čas a moje nervy důležitější než pár euro. 

3 Citovat

som myslel ze na tomto fore su cestovatelski "strelci" a nie "snowflakes" :D

ja osobne by som napr. nikdy neriesil ziadny pripoj s Wizz (maximalne par tyzdnov vopred), no inak ako Bic bozi pise, system WDS mi celkom vyhovuje najma pri kupe lacnych leteniek smerom na vychod dlhe mesiace dopredu. 

6 Citovat

Kazdej ma neco :)  Taky preferuji dopravce, kde kdyz koupim letenku 8 mesicu dopredu na dany termin a cas, ze v danem terminu poketim z puvodne planovanych destinaci do puvodne planovanych destinaci v puvodne planovany cas ..

 

A funguje to :)

2 Citovat

Souhlasím s Tonicem. Přeci tady každý Wizz a Kiwi zná, tak ví, co čekat. Chápal bych takové nářky na eMiminu, ale tady?

Jasně, taky mi zrušil Wizz lety, koupené přes Kiwi (T mobile), ty peníze už asi neuvidím, ale to nezamená, že si to od nich nevyberu jinak, že? 

4 Citovat

Jestli ony akce nejsou cíleny právě na získaní dalších WDC členů. Ten poplatek je prakticky čistej zisk, kterej navíc nemusí vracet ani při změně letovýho řádu narozdíl od letenek.

Já taky marně hledám způsob, jak utratit covid kredit. Musím se pak podívat, jaký jsou ceny 1-2 týdny před odletem :)

0 Citovat

Já musím říct, že za ty roky mi Wizz na tohle vyhovuje. Za nějaký ten kredit si koupím letenky dopředu za dobrou cenu a když mi udělají změnu,  tak s tim buď souhlasím nebo mám flexibilní letenku anebo to zdarma zruším a dostanu v kreditů 120%. Potom za kredit koupím něco jiného. Musím ale říct, že většinu toho co jsem chtěl proletět, tak jsem s nimi vždy proletěl nebo se mi to hodilo zrušit a koupil jsem něco jiného. Nespoleham na to 100 % že budou něco rušit, takže kupuji primárně to, kam bych chtěl opravdu letět, ale zároveň počítám s tím, že je velká pravděpodobnost změny. 

7 Citovat

Aj ja sa pripajam k MichaelH beriem to ako investiciu a tych 120% je super mam clenstvo prakticky zdarma+ kredit na letenky + moznost upravu terminov co je super ked piatok stoji 100€ a nedela napr 19,90€. 

Skor mi je luto ludi co kupuju cez KIWI a tak podobne s pripojom. Mne je jedno ci poletim do napr Antalye 19.8 alebo 22.8. Takze zamna velke plus toto co robia.

0 Citovat

On je ale rozdíl, řešit ubytování a auto. V případě ostrovů je změna data o ničem. Praktický příklad - objednat ubytko na menší ostrovy s předstihem je výhoda, následně s blížícím se odletem jsou ceny až astronomické. 

0 Citovat

Audit, ved preto sme nejaki "travelhackeri" nie? Ubytko v Jerevane, Podgorici alebo Gize bude rovnako lacne ako den pred priletom alebo polroka dopredu. Ale jasne, ze moze clovek dopadnut ako kamos co si kupil pol roka dopredu Madeiru, super ubytka nasiel, auto lacne a potom pomenili dni ... a teda uz to az tak vyhodne nebolo. 

Je to taka hra, Wizzair ojebava "amaterov" a my Wizzair. 

7 Citovat

Zrovna mám tento problém s Madeirou. Let Praha - Řím - Funchal, za pár švestek. Dnes mi let Řím Funchal zrušili (lze změna). Ale let Praha Řím jen drobná časová změna pár minut, tak není možná změna termínu. 

Řešil někdo rebooking přestupního letu přes Wizz? Ten jejich agent je nepoužitelný. Pražské callcentrum je v pohodě?

0 Citovat

Sultan: to ti nikdo nezmění, nejedná se totiž o garantovaný přestup a je to čistě tvůj problém. - Osobně bych teď v Říme bookla auto a udělala si výlet po Itálii, jestli nechceš letenky nechat propadnout...

Pokud je Praha - Řím za pár korun, tak bych nikam neletěla a doufala, že wizz změní i toto... :-)

0 Citovat

Ono nic, jako přestupní let, u Wizzu neexistuje. Máš samostatné lety.

0 Citovat

Děkuji za doplnění. Jedná se o lety až na červenec za nějakých 2800 zpátečka Praha - Řím - Funchal. Takže mám čekat až změní i ten let Praha Řím?

0 Citovat

To záleží na tobě... změnit to mohou, ale taky nemusí. Vzhledem k tomu, že e jedná o letenky za 3 tisíce, tak bych si osobně naplánovala dovču v Itálii (samozřejmě všude s možnostmi storna, protože prostě wizz...:-) ).

 

A pokud ti ten let zásadně změní, nebo posunou, tak si necháš za vše vrátit peníze a pohoda. Záleží, zda jsou pro tebe 3k za letenky hodně nebo ne a taky jaké máš alternativní plány na léto... :-)

0 Citovat

zpáteční letenku Praha Řím mám za 500, takže to bych neřešil :D začínám hledat, kam se dá případně letět z Říma v tom termínu.

Každopádně děkuji

0 Citovat

Tak to bych přesně nedělala... zruší ti Praha - Řím a budeš v čudu... :-) Zkusila bych spíše najít úplně jinou alternativu a těch 500 nechala propadnout. Nicméně přeji hodně štěstí, snad ti to klapne... :-)

5 Citovat

tonic napsal(a):

Audit, ved preto sme nejaki "travelhackeri" nie? Ubytko v Jerevane, Podgorici alebo Gize bude rovnako lacne ako den pred priletom alebo polroka dopredu. Ale jasne, ze moze clovek dopadnut ako kamos co si kupil pol roka dopredu Madeiru, super ubytka nasiel, auto lacne a potom pomenili dni ... a teda uz to az tak vyhodne nebolo. 

Je to taka hra, Wizzair ojebava "amaterov" a my Wizzair. 

 

Co v Gize, ale v Gaze teď bude levný ubytko ;-) 

Ty problémy s motorama jsou boží trest za ty miniaturní umyvadýlka a WC, kde se člověk ani neotočí a bourá hlavou do zkosený stěny.

Mám asi smůlu (nebo štěstí), ale u mě zatím Wizz lety cajk (ale kupuju jen pár měsíců předem na přískoky, žádný harakiri).

0