Turci nabízejí při přestupech v Istanbulu zdarma prohlídku městem. Na výběr je dopolední, celodenní nebo odpolední program. .

Turkish airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Nějak se v tom nevyznám... 


screenshot-2023-05-24-23-56-36-602-com-turkishairlines-mobile.jpg

0 Citovat

Nastavit limit pro platbu kartou a zkusit to.

0 Citovat

Spíš si myslím, že ta apka nezvládá správně zobrazit ceny (čísla) nad 10M a obával bych se, že bude naúčtována správná cena 20793137 UZS.

0 Citovat

Zkusil jsem si naklikat víkend v Taškentu z Vídně v byznysu. Až do platby zobrazuje 5 UZS. Banka chce potvrzení na 55 milionů sumů.

Takže:

- vyšší tarify v sumech zobrazuje v podezřele nízkých částkách

- takto nízkých částek se dá docílit i přepnutím měny do sumů před platbou

- na 3D secure ale chce potvrdit transakci za desítky milionů sumů

Pokud si s tím chcete hrát, tak nastavte limit na internetové platby ukrutně nízký ani kartu neukládejte.

1 Citovat

...respektive 23997059 pro ten flex

2 Citovat

a takhke to dopada, kdyz aplikaci … no, delaj matlaci :)

tohle bych cekal u wizzu, ne u TK :)

0 Citovat

asi má formát ceny jen na 7 číslic (plus 2 desetinná). Když to přeteče, ukazuje to nesmysly.

1 Citovat

Stačí si již v úvodu dát jinou měnu, toto je obvyklá chybka exotických měn, resp. částek v milionech a desítek milionů. Toho už tady bylo. Bohužel z tohoto mráčku nezaprší.

0 Citovat

Nikdo to nezkusil dotáhnout k platbě?

0 Citovat

Však píšu. Zkusil. Z 5 sumů jich bylo 55 milionů 😂 I kdyby platba proběhla v hodnotě 5 uzs, čekal bych rušení 😀

Proběhnout to úspěšně, dal bych si milage run aneb platinová karta čeká.

0 Citovat

Dobrý deň všetkým!
Mám otázku na kratšiu dobu medzi prestupmi. Neter si zakúpila spiatočnú letenku z Berlína do Perthu priamo na webe Turkish Airlines na termín 26.7.2023-19.9.2023

Letenka:
Berlín(BER)-Istanbul(IST)-Kuala Lumpur(KUL)-Perth(PER)
V Istanbule ma medzipristatie 1h 15min.

Spiatočná letenka:
Perth(PER)-Kuala Lumpur(KUL)-Istanbul(IST)-Berlín(BER)

V Kuala Lumpur ma medzipristatie 1h 35min.
V Istanbule ma medzipristatie 1h 45min.

Neter má čerstvých 18, bude letieť prvýkrát, mluví plynulo anglicky. Myslíte si, že sa krátke prestupy dajú stihnúť? Dá sa vopred zistiť do akého gatu sa musí dostať? Napadlo nas vytisknut mapu letisk a pomôcť si aspoň takto.

Ak by prestup nestihla, máte skusenosti s Turkish Airlines, či garantujú nejakú pomoc, náhradný let atd?
Ďakujeme za cenné rady!

0 Citovat

To je úplně OK, stihne ještě při přestupu cigáro i rychlovku...

2 Citovat

Teorie:

Kdyz to nestihne cestou tam, mela by mit narok na nejblizsi volny let a do te doby by ji meli zajistit jidlo, pripadne ubytovani. Navic pri zpozdeni v cilove destinaci nad 3h 600EUR kompenzace.

Pri zpatecni ceste totez, jen bez te kompenzace, protoze cesta zacina mimo EU.

Praxe:

Osobni zkusenost s Turkish mam spise spatnou, kdy nas drzeli v Istanbulu celou noc na letisti a postupne odkladali odlet po hodine, i kdyz bylo podle pocasi v cilove destinaci jasne, ze se ten den nikam nepoleti. Odmitali vydat i poukazy na jidlo, na ktere mate jako cestujici po par hodinach narok, tak dlouho, dokud nezavreli vsechny restaurace, kde se daly uplatnit - nakonec nam je slavnostne vydali na prepazce, kde celou dobu tvrdili, ze to neumi a posilali nas ke gate, kde zase ale nikdo nebyl. Nakonec jsme je zvladli uplatnit na druhe strane letiste v Burger Kingu.

No a rano kolem 7h chaoticky vyhnali lidi od gate na celnici. tech par nestastnych, co byli zrovna nekde na zachode nebo jako ja na cigarete, nikdo neresil. Prisel jsem ke gate, kde uz nikdo nebyl. Informacni cedule me v tu chvili posilala k jine gate, kde nikdo nebyl. Az na prepazce Turkish mi oznamili ze se mam jit proclit a ze nam prideli hotel.

Po hodince cekani nas nalozili do autobusu a odvezli do hotelu nekde na druhe strane Istanbulu, cca hodka a neco cesty. Tady zacina prijemnejsi cast. Hotel se pysnil 5*, ale to bylo tak v 80.letech, ohodnotil bych ho na lepsi 3*. Nicmene vcelku bohata bufetova snidane, cisty pokoj, sprcha, spanek, bufetovy obed, spanek - bohuzel se nedalo vyrazit do mesta, kdyz clovek nevedel, kdy nas budou zase nahanet a po zkusnosti z letiste jsem radeji cekal tam, kde nas vylozili :)

Kolem 15h uz se na Mauricius bezne letalo, proto em prekvapil kolem 18h hovor z recepce, ze let se rusi a poletime zitra a ze mam jit ne veceri a pak cekat. Sel jsem si to overit na recepci, kde uz byla prakticky cela znama skupinka spolucestujicich z letiste od gate. Zhruba pulce lidi volali, ze se nikam neleti, druhou polovinu uz recepcni nestihl obvolat , nebot mu Turkish volali ze se leti.

No zkratka na aerolinku co si hraje na jednu z lepsich bordel a bordel, jak kdyby nikdy predtim neresili zpozdeni letadla. Ale mozna jsem mel jen smulu.

Perlicka: na novem Istanbulskem letisti je wifi zdarma na hodinu, na zaklade nacteni pasu. A ani tu wifi zdarma Vam pri celonocnim cekani na zpozdeny let Turkish nezaridi. I moskevske Shermentevo ma neomezenou wifi a to je jedno z nejhorsich letist co jsem videl..

Trochu jsem se rozepsal, nechci strasit. Navic 18 leta holka, ktera umi anglicky, si naprosto v pohode poradi

2 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

To je úplně OK, stihne ještě při přestupu cigáro i rychlovku...

 

Super to hovorí za všetko 🤭

0 Citovat

[citace="superweb ."]

Ďakujem za vyčerpávajúce info, za váš čas!!! Trošku nás to zase povzbudilo 👍🏻 Neter sa teší, že má takú príležitosť, tak chce byť pripravená na všetky možné scenáre. Ale to sa asi nejde nikdy na 100% pripraviť jak píšete. 

0 Citovat

S Turkish Airlines máme poslední dobou zajímavé zkušenosti. Na jaře to byl rasismus na palubě ze strany posádky nechaný customer supportem vyšumět doztracena.

Nyní zajímavou zkušenost s flight schedule changemi. Na konci května přišla notifikace o změně. Odemkla v Manage My Booking možnosti Accept - Rebook - Refund. V srpnu ty volby zmizely. Já své polovičce říkal, abychom to příliš dlouho nenechávali být. Marně.

Nyní ví, že nebude moct letět.

Volal jsem 3x na hotline. Pokaždé Turek, kterému se nic nechtělo dělat. A pokaždé jiná výmluva. První, že mi nerozumí, druhý, že se konverzace nikam nesměřuje a třetí že internetional hotline ani nemůže dělat refundy pro letenky koupené v CZK.

Poté jsem zkoušel včera feedback form, abych se dozvěděl, která linka mi může teoreticky pomoct. K mému překvapení mi ráno volalo turecké číslo. Nic se ale na naší situaci nezměnilo. Avšak konečně to byl aspoň někdo, komu se něco chtělo dělat.

Čas, o který byly lety posunuty, by neměl hrát v tom případě roli. Jednou něco zákazníkovi umožnili a pak bez upozornění sebrali. První operátor tvrdil, že systém provedl automatic confirmation (37 dnů po informační mailu). TK ale žádný nový itinerář neposlali, což po každé autorizované změně mají dělat. Oháněl se PDFkem Passanger Rights. Tam přitom není ani fráze "auto" Podle dnešní operátorky, změnili policy. Ale už mi neřekla kdy.

Tuším, že taháme za kratší konec šňůrky. Do odletu nicméně zbývá stále okolo 200 dnů, tak je šance na další změny. Nicméně má někdo ještě nějaký nápad?

0 Citovat

Nápad nemám, ale stalo se nám to samý. Odlet máme v listopadu, prý pokud chceme změnit let, tak za poplatek a rozdíl v ceně letenky. Původně byla možnost změny, zrušení, potvrzení, nyní žádná možnost.

0 Citovat

zkuste regionální kanceláře TK. 

I když logické by bylo, že největší pravomoce bude mít turecká centrála, není tomu tak.

Řešil jsem změnu letenek KTW-IST-BKK, koupeno přes OTA, pak TK ty Katowice odpískali, chtěl jsem to změnit na odlet z PRG, u Turků se fakt snažili, ale vždy těsně před potvrzením nového itineráře se ukázala nějaká komplikace, nešlo to převystavit, zkoušeno opakovaně s různými agenty asi 10x, mnohokrát vyplněný feedback form, voláno zpět apod, po několika týdnech jsem myslel, že je prokleju a koupím to znova s QR :D

Pak mně napadlo zavolat na polskej regionální kancl TK a během 10 minut bylo vše vyřízeno, změnili mi to přesně na lety, které jsem chtěl, nové e-tickety během pár minut v mailu. Přesně to, co centrála neuměla vyřešit několik týdnů a přehazovala si to mezi x supervizory, marně..

 

 

0 Citovat

Jak to tak čtu, tak úpadek Turků je ještě větší, než jsem si myslel.

0 Citovat

Je to jedna z podmínek vstupu do EU. Nesmí mít o moc lepší aerolinky, než ostatní ze Sojuzu.

0 Citovat

Já mám Turkish přes agenturu. Teď došlo k drobnému časovému posunu u jednoho segmentu. Nový návrh jsem akceptoval a přišel mi automaticky mail, že vzhledem k tomu, že je odlet za dlouho, tak se budou věnovat převystavení letenky až v době před odletem. Co se stane, pokud v tu chvíli nebude už místo a let bude plný?

0 Citovat

Z toho se těžko soudí. Rezervace jako taková se pořád tváří na půovdní let? nebo už tam jsou nové lety, a jen nedorazila letenka?

vy už můžete být klidně předělaný na nový let (s potvrzenou rezervací) s tím, že letenka bude převystavená až později.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Jak to tak čtu, tak úpadek Turků je ještě větší, než jsem si myslel.

A teď si představ, že jeden z operátorů mi tvrdil, že rezervaci po flight schedule pro dva pasažéry neumí stornovat jen pro 1 z nich. Přitom tohle umí Ryanair i po chatu.

@Lord Pitzbudka: V rezervaci v Manage My Booking už jsou nové časy. Bez jakéhokoliv potvrzení z naší strany nebo obdržení nového itineráře mailem.

@floodland: Loni jsem s nimi řešil zprasenou rezervaci změnami (ale jiným způsobem) a nejefektivnější bylo zajít ve Vídni do kanceláře u Opery. Tam to vyřešili. Jenže letos nemám cestu do Vídně v době, kdy mají otevřeno. A po každé změně hned poslali potvrzující mail. Druhé kolečko změn už šlo řešit online a ihned po modifikaci přišel nový itinerář mailem.

0 Citovat

Ta má otázka byla na floodlanda :)

0 Citovat

Ahoj všem :)

Koupili jsme 3 letenky od Turkish na prosinec, ale už teď víme, že poletíme jen ve dvou. Jsme smíření s tím, že třetí letenka propadne, avšak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost, jestli nebude problém, že se s námi ten třetí člověk nedostaví k checkinu? Nebudou to nějak hrotit? Snažila jsem se s Turkishema spojit přes whatsapp i přes telefon, ale vůbec s nimi není žádná domluva.. 

Předem moc díky, pokud někdo budete mít zkušenost.

0