Pravděpodobně každý řešil eliminování spoluúčasti při půjčení auta - od samotné půjčovny předražené, v Česku to pojišťovny měly ve výjimkách, proto bylo vždy nejvýhodnější používat zahraniční společnosti typu icarhireinsurenance.com, worldwideinsure.com.  Teď mě při uzavírání běžného sportovně-cestovního pojištění u Allianz (a alternativního Directu) zarazila nabídka pojištění spoluúčasti (cca 1 000 EUR) při půjčení auta za pár desetikorun na týden. Máte někdo nějaké zkušenosti? Kde je ten háček (ve všeobecných podmínkách nic divného není).? .

Pojištění spoluúčasti

Založil ve fóru Půjčení auta

Před cca dvěma týdny Hello kreditka bez problémů. 

0 Citovat

Díky všem za info. Zdá se, že to, jestli a jakou kartu to vezme, si u WWI žije vlastním životem. Dneska jsem zkusil 3 debetky a 1 kreditku, Visa i MC, ČSOB a FIO. A nic...

0 Citovat

Rekace na prispevek od Audit (nevsiml jsem si 4.stranky, tak jsem endal quote):

V paypalu jde jejich konverze meny vypnout, jen je to trochu schovane viz treba

https://travel-dealz.com/blog/pa...onversion/

0 Citovat

Ma uz niekto realne skusenosti s tymto  https://www.defend-online.eu/cs/...eni-vozu  ?

 

0 Citovat

Taky by mě zajímalo nějaká česká alternativa, tohle vypadá docela zajímavě. Nějak jsem letos kápnul na discovercars, kde jsou ty ceny v mých případech nějak podezřele x krát nižší než třeba na rentalcars (Algarve v květnu na 200 kč/den, Mauricius v sezoně ještě míň), tak bych možná vyjímečně připlatil nějakou jistotku navíc, když těm půjčovnám moc nevěřím :D  

0 Citovat

Taky mě to zajímá. Narazil jsem v pojistných podmínkách na větu Pojištění nelze sjednat pro Pronajaté vozidlo starší než 10 let či s hodnotou přesahující 1.750.000 Kč.  Asi jsem nikdy neměl půjčené auto starší 10 let, ale teoreticky by to mohlo nastat. V podmínkách pojišťoven, které jsem v použil (WWI, AXA) jsem podobnou podmínku neviděl.

0 Citovat

V marci mi končí ročné WWI. Pokiaľ sa neobjavia dovtedy nejaké negatívne skúsenosti s defend, asi do toho pôjdem.  To zvyšovanie cien vo WWI mi už príde prehnané.

Poistiteľ je Lloyd’s Insurance Company, cenovo je to oproti WWI veľmi zaujímavé,  10-ročnú podmienku na auto akceptujem (asi som ani nikdy nemal staršie auto ako max 5-6 ročné)... Tak uvidíme.

Pre osoby s bydliskom v CZ/SK vlastne ani nie je pri externej poistke iná reálna alternatíva ako WWI alebo defend... Ešte prípadne si platiť na každé požičanie auta poistku cez sprostredkovateľa, ale to vychádza ešte drahšie ako to predražené WWI.

0 Citovat

tak je tu este domaca moznost. Kupit si rocne cestovne poistenie napr. od AXA a tam si priplatit za 23 eur poistku na excess pri pozicani auta

• poistenie vás ochráni pred platbou spoluúčasti, ktorú po vás bude chcieť požičovňa preplatiť, keď vozidlo vrátite poškodené alebo sa
stanete účastníkom dopravnej nehody
• vzťahuje sa tiež na odcudzenie požičaného dopravného prostriedku a vandalizmus
• pripoistenie možno zjednať k jednorazovým aj opakovaným cestám

Poistenie spoluúčasti na požičanom vozidle 1 200 €

V kombinacii s najlacnejsim cestovnym poistenim na rok to vychadza na cca 80 eur

0 Citovat

Nebo pro majitele cestovního pojištění ke kartě v ČSOB (Premium) auto nepojišťovat a spolehnout se na Spoluúčast na zapůjčené věci (především dopravní prostředky) do výše 10 000 Kč.  Máte s tím někdo zkušenosti?

0 Citovat

tonic napsal(a):

tak je tu este domaca moznost. Kupit si rocne cestovne poistenie napr. od AXA a tam si priplatit za 23 eur poistku na excess pri pozicani auta

...

V kombinacii s najlacnejsim cestovnym poistenim na rok to vychadza na cca 80 eur

To je ale len pre Európu, nie? Ak si zvolím ročný svet (bez USA a Kanady) + poistenie požičaného auta mi tam v najlacnejšej variante vychádza na 143 eur.

Možno si to len zle pamätám, ale nemala AXA svojho času v podmienkach, že chcela pri každom poškodení aj policajnú správu od miestnej polície?

0 Citovat

divan napsal(a):

Nebo pro majitele cestovního pojištění ke kartě v ČSOB (Premium) auto nepojišťovat a spolehnout se na Spoluúčast na zapůjčené věci (především dopravní prostředky) do výše 10 000 Kč.  Máte s tím někdo zkušenosti?

To funguje, ale pojistku auta mít musíte, protože to je pojištění spoluúčasti ne auta.

0 Citovat

hej len Europa ... a tej policajnej sprave teda neviem. 

0 Citovat

@JanaV_1: v mém příspěvku mělo být samozřejmě přesněji napsáno "spoluúčast nepojišťovat". K tomu co píšete: pojistit půjčené auto snad ani není možné (alespoň v Evropě) a vždy je v ceně půjčení základní pojištění, přesněji řečeno CDW. Má samozřejmě různé výluky a má spoluúčast. A pak jde o to, jestli pojištění spoluúčasti chci nebo to risknu bez něj...

0 Citovat

V rámci Európy je základné CDW v cene vždy. Spravidla aj vo väčšine ostatných krajín, ale sú aj nejaké výnimky. Minimálne v niektorých stredoamerických krajinách môže/nemusí byť základná cena požičovne aj bez akéhokoľvek poistenia.

0 Citovat

@Divan

Jo, já myslela připojištění těch výluk, toho co není v CDW, gumy, skla, klíče..... To si dávám vždycky a buď mám nebo nemám spoluúčast. Což už mě netrápí, protože tu pokryje ČSOB. 

0 Citovat

@Divan

Řešil jsem vymyšlené škrábance od mojí oblíbené půjčovny Goldcar - cca 170,- eur u Premium ČSOB - vyřešeno do 3 týdnu. Stačilo poslat výpis z účtu, oznámení škody od půjčovny.

2 Citovat

divan napsal(a):

Nebo pro majitele cestovního pojištění ke kartě v ČSOB (Premium) auto nepojišťovat a spolehnout se na Spoluúčast na zapůjčené věci (především dopravní prostředky) do výše 10 000 Kč.  Máte s tím někdo zkušenosti?

 

Na to spoléhám vždy, ale zatím nulová zkušenost. 

0 Citovat

@tonic  mohlo by to byt riesenie keby som nemal cestovne poistenie na kreditke u VUB. Tiez asi skusim ten Defend.

0 Citovat

Těch 10 let stáří auta může být problém, však když si půjčuju ty malý zmetky, tak nějaký to malý punto může mít klidně víc, nebo ne? :D 

0 Citovat

Většinou ty starý vrány půjčují místní půjčovny, které mají plné pojištění v ceně. 

0 Citovat

Teraz tak uvažujem - ako vlastne defend zistí, že požičané auto malo viac ako 10 rokov?

Pozrel som si zmluvu z požičovne, čo mám poslednú (Hertz); tam  rok výroby auta nevidím nikde.

Podľa ich podmienok zverejnených na webe, v prípade škody požadujú predložiť

- zmluvu o prenájme,

- záznam o poškodení od autopožičovne,

- fotky poškodeného auta,

- doklad o výške škody,

- výpis z účtu / kreditky o strhnutí spoluúčasti,

- ak je k dispozícii, policajná správa.

Z ničoho nedokážu určiť vek (ak som samozrejme nemal požičanú napr. Škodu Felicia alebo nejaké iné auto, ktoré sa už minimálne 10 rokov nevyrába...).

0 Citovat

Tiez som uvazoval podobnym smerom.

0 Citovat

Jenomže o to to právě je... Ty zaplatíš škodu půjčovně a pak budeš claimovat. Oni ti pošlou soupis požadovaných podkladů, typicky protokol o předání a vrácení a zápůjční smlouvu + protokol o škodě, případně relaci místní policie. Pak tě vyzvou k upřesnění stáří auta a co? Pošleš email půjčovně s žádostí o kopii nějakého technického průkazu a co? Pošlou? Někde z prdele světa?Pokud ne, tak Defend to odloží a není síly, která by to nějak zvrátila, protože toto má ve VPP, není to nijak v rozporu se související legislativou. 

Jako sorry, já se někdy musím smát, jak se to tady teoreticky řeší, ale ruku na srdce, kdo z vás má osobní zkušenosti s řešením pojištění spoluúčasti, notabene expost a s non EU státem? Já jsem to řešil 2x v životě a pokaždé to byl neskutečný voser, kdy jsem si ty podklady musel digitálně upravovat, abych aspoň něco měl. 1x WWI a 1x iCarhireinsurance blahé paměti.  Tímto samozřejmě všem přeji, ať to nikdy řešit nemusí.

1 Citovat

Riešil som to raz v Kanade, bola to moja chyba, spravil som v noci preliacinu na blatniku... mal som spoluúčasť 500 CAD, požičovňa mi z kreditky strhla 1000 CAD, potom som to riešil aktívne aj ja aj poisťovňa ale požičovňa nekomunikovala s nikým,  ani so mnou ani s poisťovňou.... preto si myslím, že získať niečo dodatočne od požičovne je takmer nemožné... po pár mesiacoch mi s poisťovne napísali mail, ze požičovňa vôbec nekomunikuje, takže mi preplatia celú sumu a odovzdajú to právnikom... takže za mňa sa to skončilo dobre...

0 Citovat

Defend má v podmienkach tých 10 rokov, AXA tú policajnú správu.. WWI mi momentálne nenapadá čo, ale určite by sa v tých podmienkach niečo nájsť na skomplikovanie plnenia  dalo... Preto ma skôr zaujímajú reálne skúsenosti s tymi poisťovňami, do akej miery sa snažia skomplikovať plnenie a podobne. Ako jasné že ak chcú, tak si niečo nájsť dokážu (podobne ako požičovňa ak chce, nejaký ten škrabanec na aute nájde...)

 

@janicek: U koho si mal externú poistku?

0