Rok 2022 se pomalu blizi ke konci, tak doufam, ze jste jiz stihli vycerpat vsech 4-6 volnych vstupu do lounges na LK nebo PP od premium uctu u bank. U me to letos byly vstupy v KRK (Kraków), WAW (Warszawa), LIS (Lisboa), SKG (Thessaloniki). Jeste vlastne i na award ticket pro domestic business class od TK: AYT (Antalya), IST (Istanbul). [Vcetne vstupu bez limitu na MasterCard World Elite: PRG T1 (Praha), VIE (Wien), BTS (Bratislava), BUD (Budapest), GRU (Sao Paulo)]. A u Vas?   .

Lounges & Salas VIP worldwide

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Ve SkyCourtu jsem nebyl ... ale Platinum Lounge v Schengen části BUDky je na cca takové úrovni, že proti kteremu je Erste Premier na Ruzyni ráj na zemi na úrovni Admirals Clubu .

Takže srovnání nedodám, ale třeba to napoví :)

0 Citovat

Teď aktuálně, SkyLounge Vídeň. Podařilo se nám projít na jednu kartu s doprovodem, bez příplatku ;) (MC Premium RB, kde ten narok na doprovod je za příplatek tuším 29eur) Takže to asi moc neřeší...

1 Citovat

Nevím,  jaké jsou podmínky tvojí karty, ale věř, že to řeší. Byl jsem v tom salonku mnohokrát a vždy to řešili. Měl jsi třeba jen štěstí :-)

0 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Teď aktuálně, SkyLounge Vídeň. Podařilo se nám projít na jednu kartu s doprovodem, bez příplatku ;) (MC Premium RB, kde ten narok na doprovod je za příplatek tuším 29eur) Takže to asi moc neřeší...

 

To byla nějaká klika. Mně to taky vždycky řeší. Slušně, s úsměvem, ale nekompromisně :D 

1 Citovat

Ahoj. 

Máte někdo zkušenost se salónky v Newarku? Potřebuji nějaký v rámci United (letenka v Business Polaris do Amsterdamu). Rád bych kouknul na google na nějaké recenze, ale ani nevím z jakého terminálu to tam létá. Budu rád za radu. Díky.

0 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Teď aktuálně, SkyLounge Vídeň. Podařilo se nám projít na jednu kartu s doprovodem, bez příplatku ;) (MC Premium RB, kde ten narok na doprovod je za příplatek tuším 29eur) Takže to asi moc neřeší...

Aby jsi se pak nedivil, když ti těch 29e za doprovod naúčtuje banka, stahují to i klidně po měsíci, dvou🙈😃

1 Citovat

Podle *A lounge finderu je tam Polaris Lounge, kterej bude skoro jistě na stejným terminálu, odkud ti to poletí :) LH a SAS mají salonky na jiným terminálu.

1 Citovat

Viden - Vienna Lounge nebo Sky Lounge?

0 Citovat

záleží odkud letíš... co je pohodlnější na dopravu ke gatu... jídlo, pití jsou víceméně stejné, Sky je otevřený až do 23.00... ale vienna je jednoznačně pěknější, několikrát větší, více typů sezení, včetně lehátek, výhled na plochu, krásné obrazy od Klimta, o dost více záchodů a parádní sprchy! jeden z nej "obyč" lounge...

1 Citovat

VIE- DXB s wizz, bude tam snidane

0 Citovat

to poletiš z T1, kde je vienna. tak to máš jasné. jen když projdeš security rámem, tak nechoď hned doleva k odletovým branám - do Dubaje musíš přes pasovku (počítej, že můžeš pak strávit nějakou dobu i ve frontě), jdi vpravo a hned je lounge (výtah). Snídaně tam taky není špatná, nějaké salámy sýry, rosti, vajíčka (občas i fakt dobré), dezerty. snídani za oběd mění před 11 hodinou.. ještě k té pasovce - jsou tam živí lidi, ale vlevo je samoobsluha a tam se většinou fronty netvoří...

1 Citovat

Jen ta samoobsluha má omezenou otevírací dobu, na což je potřeba dávat si pozor.

0 Citovat

Ahoj.

Ještě jedna doplňující otázka.

V rámci business polaris máme nárok na salonek nejen před odletem, ale i po příletu (dočetl jsem se na United). Je možné k tomuto využít po příletu salónek v Amsterdamu (star aliance), nebo to lze pouze v united club/polaris lounge?

Děkuji.

0 Citovat

Tohle neplatí mimo jejich lounge...

1 Citovat

Letiště Malta - La Valette club

návštěva 05/23

doporučil bych : ano, pěkný, velký lounge, s krásnou terasou

nabídka -  z jídla byly malé kuřecí špízy (jednoduché ale výborné), pak malé quiche a nějaké další slané věci, dezerty taky dobré, sýry a uzeniny. vše velmi chutné. Na pití celkem slušný výběr nealka v plechovkách (včetně jejich limonády), "pítko" na vodu, jedno bílé a jedno červené, růžové, šumivé víno, pivo Cisk, slušný výběr tvrdého, včetně Black JW

pěkný výhled na plochu (na terase pár "letištních" fotografů)

u bran (my měli 05) jste za půl minuty.. a nevím jestli to je vždy, ale na tomto letišti byl např. boarding fakt chvíli před odletem, takže netřeba plašit 3/4 hodiny předem (jak se to stává v poslední době čím dál častěji...)

v hale byly mraky lidí, takže tento lounge určitě brát v potaz

vstup jsem měl na Lounge key


20230508-183129.jpg
20230508-165838.jpg

3 Citovat

Budapešť Platinum Lounge - měl jsem větší očekávání, ale já zatím ve velkém množství salónků nebyl. Takže pro mě prozatím No.1


screenshot-20230509-205417-gallery.jpg
screenshot-20230509-205123-gallery.jpg
screenshot-20230509-205116-gallery.jpg
screenshot-20230509-205109-gallery.jpg
screenshot-20230509-205050-gallery.jpg
screenshot-20230509-205045-gallery.jpg

1 Citovat

Vienna lounge na kreditku RB premium vstup zdarma 9. 5. 2023. 13.00 a všechen tvrdý alkohol vypity,  dopila jsem poslední  zbytek koňaku

0 Citovat

ERSTE Premier Lounge, Praha.

Byl jsem asi před pár lety a od té doby čtu v naprosté většině, že hrůza.. za mně ale (srpen 2023) úplně v pohodě, nic extra, ale ani žádný propadák.. řízečky, teplé těstoviny, dva druhy vína, jeden druh piva, nějaké tvrdé.. na ty dvě hoďky se to dá.. jsou horší salónky... i sprcha je fajn... mínus velký pro ty "NEerste".. v době oběda lounge dost plný a venku cedule, že berou jen erste hosty... slyšel jsem ale pak na recepci, že je i někdo ukecal.. později lounge prořídl a cedule zmizla...


20230818-105611.jpg
20230818-105605.jpg
20230818-105613.jpg

1 Citovat

Primeclass Business Lounge, Riga

řadím k tomu lepšímu průměru lounge, navštíven během srpna 2023 hned 2x během 4 dnů, poměrně málo lidí. Jídlo - z teplého míchané maso, brambor, zelenina. ráno vajíčko, párky, zelenina. něco málo na studené mísy, nějaký dezert, ovoce, vše pravidelně doplňováno. Alkohol - dva druhy čepovaného piva, bílé, červené víno, tvrdé včetně jejich domácího alkoholu. jednou prosecco, zpátky už ale neměli, nealoko v plechovce, malé vody v plastu. Kafe se dalo udělat při odchodu sebou do kelímku. Výhled na plochu, pohodlné sezení, lounge celkem velký. Jediné mínus - sprcha pro lounge key za poplatek 15 euro! bonus je mrazící pult s dvěmi druhy zmrzliny...:)


20230819-114505.jpg
20230819-114408.jpg

0 Citovat

Caproni Lounge Bratislava

V pátek večer jsem navštívil tamější salónek. Vzhledem k tomu, jak se na něj dští síra, byl velmi milým překvapením. Recepční úplně v pohodě. Vstup správně na MC WE. Nabídka občerstvení kdovíjak široká nebyla, ale i tak pozdě večer byly čerstvé croissanty i panini (v ledničce opravdu velké zásoby a asi tři druhy). Recepční i sama upekla. Z alkoholu nechyběl tatranský čaj. 90% jsem v něm byl sám bez dalších hostů.

Vůči takovému salónku v Turíně je o třídu lepší.


2023-08-18-20-42-40.jpg
2023-08-18-20-42-31.jpg
2023-08-18-20-42-03.jpg
2023-08-18-20-49-30.jpg

1 Citovat

Vidím, že byla i polívka.

0 Citovat

Hrachová :-D

0 Citovat

Daniel _1 napsal(a):

Primeclass Business Lounge, Riga

řadím k tomu lepšímu průměru lounge, navštíven během srpna 2023 hned 2x během 4 dnů, poměrně málo lidí. Jídlo - z teplého míchané maso, brambor, zelenina. ráno vajíčko, párky, zelenina. něco málo na studené mísy, nějaký dezert, ovoce, vše pravidelně doplňováno. Alkohol - dva druhy čepovaného piva, bílé, červené víno, tvrdé včetně jejich domácího alkoholu. jednou prosecco, zpátky už ale neměli, nealoko v plechovce, malé vody v plastu. Kafe se dalo udělat při odchodu sebou do kelímku. Výhled na plochu, pohodlné sezení, lounge celkem velký. Jediné mínus - sprcha pro lounge key za poplatek 15 euro! bonus je mrazící pult s dvěmi druhy zmrzliny...:)

 

Lze využít i jako příletový. Za mě jeden z lepších.

0 Citovat

Jednoznačně jeden z lepších.

0 Citovat

Daniel _1 napsal(a):

 v době oběda lounge dost plný a venku cedule, že berou jen erste hosty... slyšel jsem ale pak na recepci, že je i někdo ukecal.. později lounge prořídl a cedule zmizla...

v případě, že se přepnou do režimu "bereme jen erste" , tak vyloučí i lidi, co maj vstup skrz aerolinku (gold / C classe)?  nebo tím vyhazujou jenom "kreditkáře/loungekeyáře/prioritypasy atd"?

0