V březnu, z Prahy do Biškeku, na stránkách t.ly/Cy0yg  .

Kyrgyzstán 2606Kč

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

V březnu, z Prahy do Biškeku, na stránkách t.ly/Cy0yg

0

https://www.cestujlevne.com/disk...vek-178621

2 Citovat

Našel jsi to dříve a podrobněji, nevšiml jsem si. Myslím, že nejpozdnější návrat z oblasti v této akční ceně je z Biškeku 29.3 za 39 liber.

0 Citovat

Protože pak už začíná trochu normální jarní počasí.

1 Citovat

Snad nás tu bude víc a budete se chtít pochlubit svými plány na Kyrgyzstán.

My máme odlet za 2 týdny a jsem v procesu plánování variant (lepší / horší) počasí.

Zatím bychom v rámci jednoho týdne a dobrého počasí chtěli zvládnout: Karakol - Altyn Arashan - Jeti Oguz - Kok Jaiyk - Barskoon vodopád - zlatý důl na A364 a dojet kam až to bude možné bez permitu - Skazka - Kol Tor - Belogorka - Too Ashuu.

Jaké jsou vaše plány a "vysněná" místa v Kyrgyzstánu?

1 Citovat

Na cestě k zlatému dolu se dostanete za průsmyk maximálně k druhému checkpointu.

0 Citovat

Ahoj, mám odlet 26. 5. a plán 4 noci Biškek a 4 noci Kochkork. 

Ala Archa k chatě Racek a jezero Adygene. Projít se v minulosti po Biškeku. Věž Burana. Nějaký kaňon při přejezdu do Kochkorku. Kolukok nebo Sonkol. Barksoon a Gagarin.

 

To je hrubý nástřel. Rozhodující bude počasí. Jezdit budu sockou. Kochkork klidně vyměním za jinou lokalitu do 4 hodin jízdy maršutkou. Jaká jsou Vaše doporučení? Díky

 

0 Citovat

lucii.cr napsal(a):

Snad nás tu bude víc a budete se chtít pochlubit svými plány na Kyrgyzstán.

My máme odlet za 2 týdny a jsem v procesu plánování variant (lepší / horší) počasí.

Zatím bychom v rámci jednoho týdne a dobrého počasí chtěli zvládnout: Karakol - Altyn Arashan - Jeti Oguz - Kok Jaiyk - Barskoon vodopád - zlatý důl na A364 a dojet kam až to bude možné bez permitu - Skazka - Kol Tor - Belogorka - Too Ashuu.

Jaké jsou vaše plány a "vysněná" místa v Kyrgyzstánu?

Trolejbusový provoz v Oši a Narynu, případně i v Biškeku. 

:-)))

 

0 Citovat

No nevím, jezdil jsem v Biškeku autem ve špičce a v pohodě. Za mě mnohem horší vedle v Almaty.

0 Citovat

Můžeme zajít Sultane 28. večer na pivko v Biškeku. Je tam jedna craftová pivnice, kde budu sedět celý večer -). Pojedu z Ala Archa 28.5. tou poslední Mašrutkou v 17 hod nebo kdy jede, to jen kdybys tam taky byl.

1 Citovat

lucii.cr napsal(a):

Snad nás tu bude víc a budete se chtít pochlubit svými plány na Kyrgyzstán.

My máme odlet za 2 týdny a jsem v procesu plánování variant (lepší / horší) počasí.

Zatím bychom v rámci jednoho týdne a dobrého počasí chtěli zvládnout: Karakol - Altyn Arashan - Jeti Oguz - Kok Jaiyk - Barskoon vodopád - zlatý důl na A364 a dojet kam až to bude možné bez permitu - Skazka - Kol Tor - Belogorka - Too Ashuu.

Jaké jsou vaše plány a "vysněná" místa v Kyrgyzstánu?

Tohle jsou vysněná místa v KG:) Přeji co nejlepší počasí a těším se na cestopis. Ta silnice za Barskoon vodopádem vypadá TOP, kéž projedete co nejdál viz https://t.ly/QC1tU

0 Citovat

Jj, pocasi bude dulezity a rozhodujici faktor. Ted jsem jeste "bohuzel" Narazila na wikiloc a muj seznam se zacina nebezpecne rozsirovat 😅

0 Citovat

Jeste me napadlo... Nekdo osvedcene misto na eagle hunters? 

0 Citovat

Mám dotaz na ty, co už tuto akci v tarifu supereco proletěli. Právě jsem udělala check-in na první segment a jsem trochu zmatená ze zavazadel. Jasně mám nárok na palubní kufřík, ale nejasně se u check-inu píše o dalším malém palubním pod sedadlo, ani z boarding pasu si nejsem jistá, protože na něm mám vytištěné dvě protichůdné informace. Takže nevíte jak to je? Mohu mít k palubnímu kufříku i další malé zavazadlo (kabelku)? Díky

0 Citovat

Vzhledem k tomu, ze menili pravidla zavazadel, chystame se tisknout podminky v rezervaci. Tam mame napsano velke + male kabinove.


img-6467.jpeg

1 Citovat

Díky, já právě taky, ale na boardingu to tak jednoznačné není. Trochu mne jen zarazila ta hvězdička před 1 peace of underseat bag.

0 Citovat

jj, je mi to jasné. Já právě po té informaci začala pátrat hned, jak změnili pravidla, očekávám, že budou totiž na gate měřit / vážit v souvislosti s touto změnou a proto jsem hledala, jestli aspoň někde mám jasně napsánu bagáž, takže proto budeme brát i rezervaci pro jistotu.

1 Citovat

Ale já mám v emailu, jestli tohle myslíte rezervací, jen to větší zavazadlo, to malé tam uvedené není. A to právě řeším.

Když jsem teď koukala na jejich web, tak tam už vůbec tarif supereco není. Jen tam light, kde je jen ten malý pod sedadlo a pak saver a další, kde už je to větší palubní, to malé pod sedadlo a odbavené. Kombinace velké a malé palubní tam vůbec není. Já to nechápu.

No a pak je tam napsané, že všechny změní platí jen pro lety rezervované od 14.2., což se nás netýká, takže by jsme se měli řídit jen rezervací a já mám v emailu jen to jedno větší. Vy máte v emailu dvě? Nebo kde to máte v rezervaci napsané?

0 Citovat

V emailu a te turecke hatmatilce jsem nebyla zavazadla schopna dohledat. Screen je z "manage my booking", kde bylo jediné místo, kde jsem info o zavazadlech našla.  U každého pasažére mám možnost rozkliknout detail o zavazadlech (viz screen) a tím se mi ukáže velké a malé kabinové zavazdlo, obě mají u sebe zelený check, takže z toho usuzuji, že jsou tam. Zkoušela jsem ještě mrknout, jestli nedohledám staré pravidla pro ten náš tarif, ale vzhledem k tomu (druhý screen), že mají underseat bag u všech tarifů, tak bych z toho odvodila, že je i v tom našem.


flypgs.jpg
under-seat.jpg

0 Citovat

Chápu dedukci. Tak jsem si to taky v manage booking našla a budu doufat. Jen se bojím, aby na letišti neřekli, že máme rezervaci před 14.2., takže pro nás platí stará pravidla, takže jen jedno velké zavazadlo a malé ne. Škoda, že tu není nikdo, kdo by to už prakticky zkusil.

0 Citovat

Letenka kupovana pred 14.02.2024, preletena v 03/24 na trase Vieden - Shymkent. Povodne narok len na velke kabinove,  po zmene male + velke. Ziadny problem, akurat pozor na vahu ( Shymkent).

2 Citovat

Moc díky, to jsem chtěla slyšet!

0 Citovat

Pro inspiraci / kritiku sdilim svuj itinerar na pouhe 3 dny v Kyrgystanu z kraje cervna

! Ano, je to malo . Ano je idealni mit vice casu. Ale obecne mam tezi, ze jsou lepsi 3 dny nez 0 dni ! Beru to jako malou ochutnavku a uz se tesim, az se v budoucnu vratim na vicetydenni treky

  • nedele
    • prilet 7:00, na letisti vyzvednout auto
    • v centru nakoupit jidlo a hned prejet do Ala Archa a tam dat par hodinovy trek
    • vecer prejet do Bishkeku, prespat
  • pondeli
    • vyjezd brzo rano
    • cestou to vzit pres Burana Tower, Konorchek kanyon, Issyk Kul lake
    • prijezd do Yurt kempu u Song Kul, pozorovani hvezd pokud vyjde
  • utery
    • navrat zpet do Bishkeku, cestou jeste neco vymyslet, nejaky napad?
    • vecer vratit auto v Bishkeku
  • streda
    • rano odlet
1 Citovat

Buď úplně v klidu. Mám to časově úplně stejně, i co se dnů týče. Jen se kromě Ala Archa nebudu nikam hnát. To nechám na jindy, pokud se mi země a lidé zalíbí.
Jen nevím, jestli to v neděli nebude v Ala Archa poněkud plné místních. Osobně se půjdu po tom celodenním cestování raději vyspat, i když jsem měl původně taky v plánu navštívit hned Ala Archa a raději večer ochutnám místní  kraftovou scénu v Bishkeku. Ale to souvisí s věkem 😀.
Hlavně ať vyjde počasí :-) 

3 Citovat

Bonzaq napsal(a):

  • nedele
    • prilet 7:00, na letisti vyzvednout auto
    •  

Kde plánuješ požičiavať auto? 

My plánujeme na letisku zobrať auto, presunúť sa do Ala Archa, dat túru,  prespať v Ala Archa, druhý deň poldenna tura a presun k zaciatku tury k Kol-Tor Lake, tam prespať, ďalší deň tura k Kol-Tor Lake a návrat do Bishkeku... ďalší deň ráno odlet.... ale to je zatiaľ len taky hrubý plán, ešte to musíme doladiť...

1