Potřebovala bych poradit od zkušených cestovatelů. Zda koupit letenky na podzim teď, když sem narazila na docela dobrou cenu (let do Řecka) nebo trpělivě vydržet a doufat na last ....plánovaný odlet v září. Raději mám rezervovaný apatmány, které musím nejpozději 14 dní předem zrušit.  .

kdy je dobré koupit letenku?

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

18 reakcí

Potřebovala bych poradit od zkušených cestovatelů. Zda koupit letenky na podzim teď, když sem narazila na docela dobrou cenu (let do Řecka) nebo trpělivě vydržet a doufat na last ....plánovaný odlet v září. Raději mám rezervovaný apatmány, které musím nejpozději 14 dní předem zrušit.

0

Koupit teď 

1 Citovat

Žádné last v září nebude....

1 Citovat

Pokud je to s Ryanairem, tak bych čekala, ceny klesají zhruba 2 měsíce před odletem.

0 Citovat

Jestli je cena docela dobrá , není na co čekat.

6 Citovat

Aluška napsal(a):

Pokud je to s Ryanairem, tak bych čekala, ceny klesají zhruba 2 měsíce před odletem.

 

… a nebo taky ne.

0 Citovat

Tak samozřejmě tutovka to není, ale mně to zatím u všech letů vyšlo. Pokud dotyčná naznala, že je to pro ni přijatelná cena, tak ať kupuje a neřeší to.

1 Citovat

Pokud máte konkrétní termín (a nechcete žádný jiný), tak bych taky koupila teď.

1 Citovat

Jak pisou ostatni, jestli je to cena, kterou jste ochotna za to zaplatit, tak bych to koupila uz ted, zvlast pokud chcete zrovna na to konkretni misto a nikam jinam a mate termin, ktery nechcete nejak vyrazne menit. Kdyz budete cekat, tak se sice cena muze o neco snizit, ale taky se vam muze stat, ze se cena naopak zvysi.

0 Citovat

Potřebuju taky dokoupit jednu letenku s Ryanem na červen a zkouším věřit airhint.com a zatím čekám, i když už byla za cenu, kterou jsem byl ochotnej akceptovat. Ukazuje mi to 85% pravděpodobnost, že cena klesne, tak zatím věřím. Testuju to poprvé, tak uvidím, jak drahej test to bude.

0 Citovat

U Ryanu může být ten rozptyl cen opravdu velký a jednosměrná letenka na stejné trase v různých terminech stojí 350 Kč, nebo také 20.000 Kč. Tohle je priklad loňských cen z Prahy do Budapešti.

1 Citovat

Děkuji za doporučení. Ono totiž taky cestovat s dětma není jen tak. Už se nám stalo, že jsme byli sbalený, že pojedeme a syn měl najednou horečku. To bylo naštěstí když jsme jeli ke známému do Chorvatska autem, tak stačil telefonát, že se o pár dnů opozdíme, ale to u letenek nejde, přebookování bezplatně, že. Cena od Ryanu na Korfu a zpět 2+2 děti i se zavazadly mají teď za 22tis. akorát nechápu proč mi píšou, že děti do 12 let zdarma a pak jsou účtované.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Pokud je to s Ryanairem, tak bych čekala, ceny klesají zhruba 2 měsíce před odletem.

je to od Ryanair, ale když jsem se koukala tak zběžně kolik stojí letenky na Tenerife nebo řecké ostrovy, tak byli za poloviční cenu tady na cestujlevne....Ryanair to teď tady ani nenabízí.

0 Citovat

Dítě do 2 let na klíně rodiče je za 20€.

0 Citovat

Deti maji sedacky zdarma, ne letenku. A na co je pojisteni storna?? 

0 Citovat

pena30 napsal(a):

[citace="Aluška "]

Pokud je to s Ryanairem, tak bych čekala, ceny klesají zhruba 2 měsíce před odletem.

je to od Ryanair

[/citace]

Snad inspiruje podobný plán.
Na září či začátek října plánuju pro 4 osoby Itálii cca na týden. Kupovat budu ihned, kdy uvidím akceptovatelnou cenu (na výběr máme více lokalit, nejsem vázán jedním místem, nejsem vázán datem).
Měli jsme letět v květnu, ale ze zdravotních důvodů přesunuto na podzim.

Nyní jsou k nalezení dobré termíny na duben, květen, červen, částečně některé dny v červenci. Podzim zatím ceny nic moc. Na září a říjen budou první slušné ceny  k zakoupení odhaduji v druhé půlce června. A jak jsem psal výše, jakmile uvidím první fajn termín, nečekám a beru. 

Pokud máš vybráno nějaké fajn ubytko, které je nyní za dobré peníze a do toho vidíš cenu letenky, která je akceptovatelná, navíc jsi vázána nějakým termíněm dovolené, kupoval bych nyní. Jasně, ceny letenek nějak spadnou, jasně, pokud jste taky čtyři, tak se sleva u letenek sakra pozná, ale často to je na úkor dobrého ubytování. Může být přebráno, a co ušetříš na letenkách, to se ti dvakrát prodraží na ubytku.

2 Citovat

Jinak co se letenek tyka, tak obecne mam vysledovano, ze predsezonni letenky byvaji za lepsi ceny jak podzimní, tj. na cerven vs. zari, rijen. Dost se mi na podzim vyplatilo koupit uz v listopadu -lednu, pak ceny jen rostly, obcas se objevilo neco tesne pred odletem, ale vesmes na lepsi cenu bych se dostala spis vyjimecne. Zalezi od letecke spolenosti a i destinaci samozrejme.

1 Citovat

Karel napsal(a):

[citace="pena30"]

[citace="Aluška "]

Pokud je to s Ryanairem, tak bych čekala, ceny klesají zhruba 2 měsíce před odletem.

je to od Ryanair

[/citace]

Snad inspiruje podobný plán.
Na září či začátek října plánuju pro 4 osoby Itálii cca na týden. Kupovat budu ihned, kdy uvidím akceptovatelnou cenu (na výběr máme více lokalit, nejsem vázán jedním místem, nejsem vázán datem).
Měli jsme letět v květnu, ale ze zdravotních důvodů přesunuto na podzim.

Nyní jsou k nalezení dobré termíny na duben, květen, červen, částečně některé dny v červenci. Podzim zatím ceny nic moc. Na září a říjen budou první slušné ceny  k zakoupení odhaduji v druhé půlce června. A jak jsem psal výše, jakmile uvidím první fajn termín, nečekám a beru. 

Pokud máš vybráno nějaké fajn ubytko, které je nyní za dobré peníze a do toho vidíš cenu letenky, která je akceptovatelná, navíc jsi vázána nějakým termíněm dovolené, kupoval bych nyní. Jasně, ceny letenek nějak spadnou, jasně, pokud jste taky čtyři, tak se sleva u letenek sakra pozná, ale často to je na úkor dobrého ubytování. Může být přebráno, a co ušetříš na letenkách, to se ti dvakrát prodraží na ubytku.

[/citace]Díky za rozebrání situace....já to tak nějak cítím, nejsem úplně vázaná termínem, ale zdá se nám prostředek září fajn na počasí a teplotu vody. původně jsem se zamilovala do Tenerife, ale tam mi přijde, že není úplně koupání pro děti a celý den si šnorchlovat, takže jsem po úvahách všech možných zvolila řecké ostrovy....tak teď jen doufat, že budou děti na podzim fit a nehodí mi do toho vidle....

0 Citovat

Zarid si pojisteni storna cesty (ze zdravotnich duvodu), tim si pokryjes to riziko onemocneni deti. I dospely muze onemocnet.

2
18 reakcí