Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

taky díky za report, čeká mě to přes zářijový svátek a mám kombinaci BA tam a AA zpět, tak jsem zvědav i na srovnání...

0 Citovat

Aviosy z leteniek, kúpených do 18.10.2023 (t.j. ešte stále sa tak dajú kúpiť) sa budú počítať po starom. Ja mám silver a tiež kúpenú letenku z tejto akcie do MIA. Hodí to cca 23000 avios. Svieti mi to v rezervácii.

0 Citovat

To mně řekni kde? Já se v tom hrabal a nenašel jsem to. Asi jsem blbej.

1 Citovat

Otvorím si rezerváciu a úplne hore mi to ponúka návrat do starej verzie stránky. Pretože v tej novej, čo zaviedli (hoci už dosť dávno) neviem, kde to je.

Potom je tam časť Your booking details, kde je na riadku meno, Membership number (ja teda mám zbieram do BA účtu) a potom nasleduje Revards for this booking a tam je počet avisov a tiež TP (body na status).

A teraz som znova pozeral, či to nájdem aj v novom dizajne stránky a veru som to nenašiel. Takže skús úplne hore v prvom riadku hľadať "Go to previous design"

 

0 Citovat

Díky  Nigdo_1 :-)

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Dík za detailní report.

Doufám, že i mílově (aviosově) to dopadlo zajímavě ...

 

Obdržel jsem ca.  18 500 Avios bodů, takže bych tipoval, že to bylo dle mílí.

0 Citovat

jonapet napsal(a):

taky díky za report, čeká mě to přes zářijový svátek a mám kombinaci BA tam a AA zpět, tak jsem zvědav i na srovnání...

 

Přeji úžasné lety.

Ještě jsem si vzpomněl, že AA boarding byl civilizovaný a přesně dle hlášeného času. BA boarding na LHR byl zmatek, odletová čekárna (gate) nahlásili ca. 40 minut před odletem, cestující v ekonomické třídě nastupovali dřív než cestující v business třídě.

 A pak ta business třída na všech letech byla plná, takže doporučuji rezervovat si sedadlo dopředu. 

 

0 Citovat

Teď se dívám na tu svoji rezervaci v C s BA z BUD do MIA a mám možnosti souhlasit, zrušit a změnit. Zrušili mi let ORD-MIA s AA a navrhují jiný, který ale letí dřív a měl bych na přestup jen 2 hod, což určitě nechci riskovat. Je tam takový formulář, kde se mám vyjádřit co mi vyhovuje, jako jestli chci přestup nebo přímý let a jestli mi nevadí jiná aerolinka a že mi pošlou nový itinerář. Díval jsem se, že v možnostech termínů je tam  výběru termínu až do 27. srpna příštího roku. Nemám z BA žádnou zkušenost. Je u nich opravdu běžné, že jsou ochotni posunout let o 8 měsíců? Nějak se mi to nezdá. Mám letět v listopadu. Pokud by to šlo posunout na jaro, měl bych vyřešeno Ptám se proto, že je tam napsáno, že pošlou na mail nový itinerář, takže to chápu tak, že pak už bude změna asi problematická, i když bych měl s novým itinerářem logicky první souhlasit. Díky za případné zkušenosti s BA.

0 Citovat

tak kdyz vam to nabizi, tak to nejspis jde :) ostatne, pro aerolinku je to vyhodnejsi.

1 Citovat

Tak vždycky to může být chybka v tom formuláři. Nevím, čím je to pro aerolinku výhodnější, ale nechám se rád poučit? Co mám já zkušenosti z poslední doby, tak prostor pro změny je spíš v řádech týdnů. Co bylo za covidu nepočítám. Ale třeba létám s jinými aerolinkami než Lord :-).

Chtěl jsem zkušenosti a dostal jsem radu chytré horákyně :-)

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Teď se dívám na tu svoji rezervaci v C s BA z BUD do MIA a mám možnosti souhlasit, zrušit a změnit. Zrušili mi let ORD-MIA s AA a navrhují jiný, který ale letí dřív a měl bych na přestup jen 2 hod, což určitě nechci riskovat. Je tam takový formulář, kde se mám vyjádřit co mi vyhovuje, jako jestli chci přestup nebo přímý let a jestli mi nevadí jiná aerolinka a že mi pošlou nový itinerář. Díval jsem se, že v možnostech termínů je tam  výběru termínu až do 27. srpna příštího roku. Nemám z BA žádnou zkušenost. Je u nich opravdu běžné, že jsou ochotni posunout let o 8 měsíců? Nějak se mi to nezdá. Mám letět v listopadu. Pokud by to šlo posunout na jaro, měl bych vyřešeno Ptám se proto, že je tam napsáno, že pošlou na mail nový itinerář, takže to chápu tak, že pak už bude změna asi problematická, i když bych měl s novým itinerářem logicky první souhlasit. Díky za případné zkušenosti s BA.

 

Chápu to dobře, že místo původního letu ORD - MIA navrhují dřívější let ORD -MIA? Takže ten přestup je v ORD, přílet s AA z LHR do ORD a pak s AA z ORD-MIA?

Pokud ano, pak ty to mělo být vše v rámci jednoho terminálu (ORD terminál 3). 

Pokud jsou tam ty dvě hodiny, tak to splňuje minimum connecting time dle letiště. Je to na hraně (pasová kontrola USA - celní kontrola USA - vyzvednutí a odevzdání kufrů - bezpečnostní kontrola). Pokud to nestihnete, tak vás posadí na další let.

0 Citovat

Jo chápeš to dobře Gigo15. Jen přílet je s BA a odlet s AA. Já vím, že mě když tak přehodí jinam, ale podobným nepříjemnostem se vyhýbám raději předem. Na dovolené si chci pokud možno odpočinout a ne se stresovat a běhat někde po letišti. Ty dvě hodiny jsou pro mě ideální normálně, ale v USA je to jiný příběh. Abych se přiznal, spíš to chci někam přesunout, proto jsem se ptal na zkušenosti se změnami u BA. 

0 Citovat

ad ta vyhodnost - kdyz se budete rebookovat na lety v blizke budoucnosti, tak uz tim polezete do neprodane kapacity, se kterou se pocita spis pro drazsi letenky.

kdyz se jim prebookujete na let za bambilion mesicu, tak ji pujdete do kapacity pro levne letenky. 

 

1 Citovat

To chápu, ale já mám letět za téměř tři měsíce. A co si pamatuju se vždy tradovalo, že plus mínus 3 měsíce jsou většinou na nákup letenek nejvhodnější co se ceny týče. Nebavím se teď o akcích a errorech. Dnes je to po covidu zatím dost nepřehledné.

0 Citovat

Takže nikdo nemá zkušenost se změnami u BA? Škoda že se neptám na Wizz :-)))))

0 Citovat

Na infolince BA mi vždy lety změnili dle mého požadavku na lety, které jsem si vyhledal jako alternativní. Klidně i půl roku dopředu...

0 Citovat

Díky pischkot

0 Citovat

pischkot napsal(a):

Na infolince BA mi vždy lety změnili dle mého požadavku na lety, které jsem si vyhledal jako alternativní. Klidně i půl roku dopředu...


tohle už je minulostí.. dneska už maximálně +-7 dnů. Jinak doplatek v ceně. Volal jsem 10x před měsícem a všichni agenti řekli přesně to stejný. Pak jsem narazil na hodnou Srbku která byla fakt hodná a komunikativní, tak jsem jí ukecal na změnu o 3 měsíce :D ale byl to záhul.

0 Citovat

No co jsem to dnes řešil, tak mi záhadně ta možnost požádat o změnu prostřednictvím formuláře teď večer zmizele. Tak nevím,  co si o tom mám myslet. Každopádně to co píše fridgy mi přijde reálné, protože podobné zkušenosti s vícero aerolinkami mám z poslední doby taky. 

0 Citovat

Dnes jsem vyplnil ten formulář na změny u BA, který se ráno zase vynořil, zadal červnová data a odeslal. Výsledkem je, že mi odepsali, ať laskavě zavolám. Tak nevím, proč to tam dávají. No ale tušil jsem to :-). Tak jen pro druhé, aby neztráceli s tím formulářem čas.

1 Citovat

Mozna to nepovazujete za velkou akci, ale pri soucasnych cenach za long haul business s rozumnym odletem (tj pro mne VIE nebo PRG) jsem osobne vyuzil. Turkish Airlines nabizi v ramci akce FlyFest zlevnene business class listky. Oficialne reklama propaguje Hanoi za 63, Singapur za 68 ale predevsim zajimavejsi Soul za 41k. Z nejakeho duvodu nemaji v reklame ani na strankach to nejzajimavejsi podle mne a to Ho Chi Minh City za 40k. Vse odlety z Prahy. Viden ma taky slevy, ale nic co by se blizilo 40k. Jeste by nekoho mohl zajimat Bangkok z Prahy za cca 47k. Spousta terminu od prosince do pulky cervna. Akce konci v nedeli.

0 Citovat

https://www.secretflying.com/pos...roundtrip/

3 Citovat

stihnul někdo MAN-DEL s Finnair? já koupil za 11k pres Opodo, vystaveni trvalo cely den ale uz potvrzeno.. Tarif je nejakej podivnej tajnej "travel agency" a eticket ani neukazuje castku.. zajimavy, uvidime zda pujde proletet :D

0 Citovat

@fridgy: mě by zajímalo, jak to děláš a kde to hledáš :D Nechceš to probrat u piva?:D

1 Citovat

fridgy napsal(a):

stihnul někdo MAN-DEL s Finnair? já koupil za 11k pres Opodo, vystaveni trvalo cely den ale uz potvrzeno.. Tarif je nejakej podivnej tajnej "travel agency" a eticket ani neukazuje castku.. zajimavy, uvidime zda pujde proletet :D

před chvílí jsem bookoval. Není to zrovna můj šálek čaje, za tu cenu sem ale do tý srandy šel.. teď uvidíme, jak dlouho bude Opodu trvat refund, až se AY probere 😂

1