Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Lukáš Mikula napsal(a):

Jaká je podle vás ok cena za přímý let busines na Phuket ? Chápu že není akce jako akce. Ale nějaká normální ne šílenosti typu 15k 

Pardon, nahlasil jsem omylem prispevek jako nevhodny. Uklik. Dalsi omluva - minul jsem spojeni primy let. To lita myslim Neos pro cestovjy z Brna, ne? Krom charteru nevim o nicem co by z CR a blizheho okoli litalo naprimo na HKT.

0 Citovat

Na ceske koupaky (v tom pravem smyslu) narazis na letech na kanary, do egypta a tunisu (a recka v lete).

na tomhle to uz byde vyssi sorta.

0 Citovat

😂😂

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Na ceske koupaky (v tom pravem smyslu) narazis na letech na kanary, do egypta a tunisu (a recka v lete).

na tomhle to uz byde vyssi sorta.

 

no, loni jsme dali Madagaskar s Cedokem aaaaaa....... ne, v 90% spolucestujicich to bylo jako ten Egypt :( 

3 Citovat

Bič boží napsal(a):  No, tak mam 3 ow letenky, z toho 2 na stejny termin. 
Už se ti vrátily peníze? Platíš eurovou kartou?

Letenky KLM zrušil ihned, prachy zatím nevrátil. Se zvědavostí čekám, kolik v tom zakukám na směnných kurzech, protože jsem zaplatil korunovou kreditkou.

0 Citovat

Mě dneska přišel mail, že vyřídili moji žádost o "refund". Tipuju, že to drazí tento týden.

0 Citovat

Taky mi to přišlo

0 Citovat

Tak peníze mám na účtě. Odesláno 18.12, banka (RB) zaúčtovala 20.12

0 Citovat

Někdo do Austrálie z Vídně s Etihad?

https://www.flyertalk.com/forum/...iness.html

1 Citovat

VIE - BKK priamy let Austrian v Business za 1289 eur, kúpiť to ale vyzerá, že ide len cez pelikan... termíny máj a jún...

EDIT: tak teraz pozerám, že to je premium ekonomy a nie Business, tak nič...

0 Citovat

Maledivy za cca 1.5k eur brezen/duben s Etihadem z Vidne


screenshot-20240205-171915-flight-search.jpg

4 Citovat

Už se těším až bude Etihad litat do Prahy.. prý to mají brzy rozlítat A320tkou :)

1 Citovat

jokker napsal(a): Se zvědavostí čekám, kolik v tom zakukám na směnných kurzech, protože jsem zaplatil korunovou kreditkou.
Vrátilo se asi o 400 korun víc. Beru to jako zálohu na další nákupní dobrodružství, kdy to může dopadnout obráceně, a kurzové riziko je prostě součástí téhle hry.

1 Citovat

Bič boží napsal(a):

Maledivy za cca 1.5k eur brezen/duben s Etihadem z Vidne

Asi som uz "stary", ale az tak extra ma to neoslovilo...dost mi to "kazi/l" minimalne jeden let s dlhym prestupom ako aj to ze vacsina spiatocnych letov bola rano o 9:00 z Male... 

1 Citovat

jak dopadl posledni Latam (QR)?

https://travel-dealz.de/deal/qat...edamerika/

0 Citovat

ten z BER/NUE do LIM/CUZ mi drží bez problémů. Proletěl jsem i tenkrát LATAM z MAD do LIM za 500eur taky vpohodě.. Booknul jsem i tenhle, akorát ty první segmenty se bookujou do Y protože QR nabízí pouze F. Ale stačí zavolat a prý mi to rebookujou na QR lety místo codesharu, uvidim jak to dopadne.

1 Citovat

Jakou má výhodu aby ti to přehodili na QR lety. 

0 Citovat

@Marek - LA codeshary umí jen booking class J, Z, D, I na premium business, nicméně let CAI-DOH je pro QR jako First class - F, A.. takže když bookneš ticket v businessu LA, tak te to automaticky downgraduje do Y. Proto to musí celý převystavit na lety marketovaný jako QR do F class. Ale je to teda pain, volal jsem tak s 6 agenty a jeden něco slíbí a druhej udělá opak. Kámoš byl ale před 2 měsíci úspěšný, tak uvidíme.

0 Citovat

@fridgy. Aha to znamená, že i když mam “Y” na lety z/do Káhiry lze to “upgradovat” pomocí toho že mi to vystaví na QR lety? Tak to je zajímavé. A kam voláš? Přímo do Qataru? Tak dej vědět jak dopadneš. Díky za info. 

0 Citovat

fridgy napsal(a):

@Marek - LA codeshary umí jen booking class J, Z, D, I na premium business, nicméně let CAI-DOH je pro QR jako First class - F, A.. takže když bookneš ticket v businessu LA, tak te to automaticky downgraduje do Y. Proto to musí celý převystavit na lety marketovaný jako QR do F class. Ale je to teda pain, volal jsem tak s 6 agenty a jeden něco slíbí a druhej udělá opak. Kámoš byl ale před 2 měsíci úspěšný, tak uvidíme.

Moja niekolkorocna skusenost s katarcami je taka, ze ked potrebujem nieco vybavit/zmenit, tak im pisem na Twitter ( teda aktualne uz na X ) a zatial to bolo vzdy najrychlejsie riesenie. Telefonaty ( pripadne nebodaj mail ) boli vacsinou "nekonecny pribeh". 

0 Citovat

Dotaz na mistni… letos me ceka sluzebne 10x let v BC na trace PRG-NYC-PRG… z jakeho vernostniho programu lze vyzdimat nejvic? Koukal jsem na programy co ma Lufthansa, KLM a BA, ale nejak se v tom ztracim. 

0 Citovat

no, v cem se konkretne ztracite? :)

ono univerzalni odpoved je slozitejsi - velkou roli hraje uz jen to, v jake booking class ty lety budou, resp. kolik ta letenka bude primo stat (nektete programy nacitaji mile podle vzdalenosti a booking class, nektere podle ceny a to jakym zpusobem zavisi i na tom, jak byla letenka koupena).

do toho vstupuje, u koho ty letenky budou kupovane, ktera aerolinka bude ten ktery let letet, atd.

je to moc neznamych, takze pro zacatek je dobre mit jasno v tom, jaka je vase moznost ovlivnit kdy, za kolik a s kym je letenka koupena.

 

1 Citovat

Zakladni Business Class… cena za zpatecni letenku cca 55.000Kc. Kupovano na strankach Lufthansy, KLM nebo BA. Prepoklad, ze lety budou operovany uvedenymi aerolinkami.

0 Citovat

A to si Edo neumíš vyhodnotit sám? Nebo se chceš jen pochlubit :-).

Abych jen nekecal, tak za mě je nejlepší BA, protože to můžeš pak převést na Iberii, která je momentálně jedna z nejlepších, co se využití mil týče. Ale co platí dnes, nemusí platit zítra. Ale možností je samozřejmě víc. Ono taky záleží, po čem toužíš.

1 Citovat

Povznesu se nad nejakou debilni odpovedi z me strany ikdyz mam teda velke nutkani…  fakt neumim. Vubec netusim k cemu mi jsou u Lufthansy Points, Qualifying points a HON Circle points. Stejne tak KLM ma nejaky XP points. Je tohle k nečemu smysluplnemu nebo to je na dve veci? Ok, BA, diky za tip.

3