Zdar a sílu cestovatelé :D Rád bych se zeptal na rady a tipy na západ USA, níže přiložím naplánovaný itinerář, na cestu máme přesně 15 dní ani o den víc :D ocenil bych tedy nějaké rady, co by jste vynechali, nebo naopak přidali a celkově jakékoliv náměty k tomuto plánu. Díky! :) 1.DEN - Přílet San Francisco (flákání se :D) 2.DEN - Prohlídka SF. 3.DEN - Ze SF do Yosemite NP, po prohlídce přesun a přespání do Visalia. 4.DEN - Z Visalia do Sequoia NP, po prohlídce přesun do Las Vegas. Tady mě trošku děsí ten přesun cca 6h, ale nemáme volný den např. vzít to ještě přes Death Valley. 5.DEN - Prohlídka Las Vegas. 6.DEN - Z Las Vegas do Zion NP, po prohlídce přesun a přespání do Page. 7.DEN - Z Page do Grand Canyonu, po prohlídce přesun a přespání Kingman. 8.DEN - Z Kingman do Joshua Tree NP, po prohlídce přesun do Los Angeles. 9.DEN - Prohlídka Los Angeles 10.DEN - Přesun z LA do Santa Barbara a přespání. 11.DEN - Z Santa Barbara do Morro Bay a přespání. 12.DEN - Z Morro Bay do Monterey a přespání. 13.DEN - Z Monterey do SF. 14.DEN - Další den prohlídka San Francisco. 15.DEN - Odlet ze SF.   Díky za tipy :)    .

Západ USA - itinerář

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Zdar a sílu cestovatelé :D

Rád bych se zeptal na rady a tipy na západ USA, níže přiložím naplánovaný itinerář, na cestu máme přesně 15 dní ani o den víc :D ocenil bych tedy nějaké rady, co by jste vynechali, nebo naopak přidali a celkově jakékoliv náměty k tomuto plánu. Díky! :)

1.DEN - Přílet San Francisco (flákání se :D)

2.DEN - Prohlídka SF.

3.DEN - Ze SF do Yosemite NP, po prohlídce přesun a přespání do Visalia.

4.DEN - Z Visalia do Sequoia NP, po prohlídce přesun do Las Vegas. Tady mě trošku děsí ten přesun cca 6h, ale nemáme volný den např. vzít to ještě přes Death Valley.

5.DEN - Prohlídka Las Vegas.

6.DEN - Z Las Vegas do Zion NP, po prohlídce přesun a přespání do Page.

7.DEN - Z Page do Grand Canyonu, po prohlídce přesun a přespání Kingman.

8.DEN - Z Kingman do Joshua Tree NP, po prohlídce přesun do Los Angeles.

9.DEN - Prohlídka Los Angeles

10.DEN - Přesun z LA do Santa Barbara a přespání.

11.DEN - Z Santa Barbara do Morro Bay a přespání.

12.DEN - Z Morro Bay do Monterey a přespání.

13.DEN - Z Monterey do SF.

14.DEN - Další den prohlídka San Francisco.

15.DEN - Odlet ze SF.

 

Díky za tipy :)

 

0

Máš to nabité. Nemůžeš z toho udělat multicity/open jaw? Přijde mi nesmyslné se vracet do SF. Ušetříš kilometry a čas. Btw. Morro Bay jsme taky uvažovali a zavrhli. Lepší věnovat víc času vyhlednutým místům. Třeba přidat Sedonu? Las Vegas si naplánuje na příjezd neděle - středa (kvůli ceně ubytování). A... V Page je ubytování obvykle drahé, Kanab je o desítky procent levnější.

 

 

1 Citovat

Tohle je hodně individuální. 

Myslím, že tam máš hodně SF - je to zajímavé město, ale tolik dní je tam až zbytečných. Autem tam vše zajímavé objedeš max za 2 dny, spíš 1 a půl.

Nemáš tam třeba Yosemite, naopak Zion je hlavně o pěších túrách, tam se autem ani nedá - jezdí tam autobus. A za pár hodin se tam snad ani nic stihnout nedá.

Já bych určitě předem nerezervovala ubytování kvůli flexibilitě, když třeba nevyjde počasí a dlouhých přesunů se vůbec neboj, k západu USA to patří.

A určitě přidej route No1.

2 Citovat

martin-K napsal(a):

Máš to nabité. Nemůžeš z toho udělat multicity/open jaw? Přijde mi nesmyslné se vracet do SF. Ušetříš kilometry a čas. Btw. Morro Bay jsme taky uvažovali a zavrhli. Lepší věnovat víc času vyhlednutým místům. Třeba přidat Sedonu? Las Vegas si naplánuje na příjezd neděle - středa (kvůli ceně ubytování). A... V Page je ubytování obvykle drahé, Kanab je o desítky procent levnější.

 

 

 

To jsem zvažoval, každopádně SF jsem vzal jako výchozí bod směr Yosemite a dál a zároveň zpátky, jelikož chceme také poznat Pacific Coast Highway a zakončit v SF, tím pádem mi jako nejlepší možné řešení vyšlo jako začátek a konec SF. Pokud by jsme letěli zpátky např. z LA, pak bychom nezvládli právě tu Pacific Coast. 

Morro bay je spíše myšleno jako konečné místo na přespání. Kdy nebudeme ze Santa Barbary do Morro nijak spěchat, zvolníme a po cestě uděláme několik zastávek.

1 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Tohle je hodně individuální. 

Myslím, že tam máš hodně SF - je to zajímavé město, ale tolik dní je tam až zbytečných. Autem tam vše zajímavé objedeš max za 2 dny, spíš 1 a půl.

Nemáš tam třeba Yosemite, naopak Zion je hlavně o pěších túrách, tam se autem ani nedá - jezdí tam autobus. A za pár hodin se tam snad ani nic stihnout nedá.

Já bych určitě předem nerezervovala ubytování kvůli flexibilitě, když třeba nevyjde počasí a dlouhých přesunů se vůbec neboj, k západu USA to patří.

A určitě přidej route No1.

 

No na SF jsem právě počítal dva dny, den příletu kdy budem K.O vůbec nepočítám a den odletu také ne :) 

Yosemite tam je třetí den. :)

No chtěl jsem brát ubytko předem kvůli ceně a dostupnosti, poté sehnat ubyto např. den předem bude asi slušný cenový rozdíl, ne? Přijde mi, že v nejhorším to změnit na místě, přes Booking je většinou zrušení 24h předem zdarma :) Nebo je to tam jiné něž v Evropě, kde ceny skáčou na poslední chvíli na trojnásobek?

Route No 1. je úplně na druhé straně USA, nebo se zase pletu? :D

0 Citovat

San Francisco... svézt se tramvají na Fisherman's Wharf, koupit si plavbu pod Golden Gate Bridge, svézt se po něm autem/MHD a tradá pryč. 1 den max. 

Los Angeles... vynechat úplně a nahradit San Diegem.

Jak bylo zmíněno již předem mnou... Kupte si open-jaw letenku PRG - SFO nebo LAX // LAS - PRG. Pokud to možné není, preleťte se SFO do LAS* a Yosemite navštivte "zespodu".

Nepíšete, KDY se tam chystáte. Nicméně průsmyk Tioga Pass , který je nezbytný pro přesun San Francisco - Vegas je otevřený jen malou část roku. Letošek byl extrémní, TP otevřel až 22.7. https://www.nps.gov/yose/planyou...asonal.htm

Jdnosměrné pronájmy aut mezi Nevadou/Arizonou a Kalifornii jsou zpravidla bez přirážky. Osvědčilo se mi Alamo.

Pokud máte ještě možnost výběru, zvolte ideálně takový itinerář, kde imigračním budete procházet (tzn. první americké letiště v itineráři na cestě do US) na menším letišti jako např Denver, Salt Lake City, Phoenix, Seattle, Houston, Minneapolis apod. LAX a SFO jsou katastrofa. Naposledy jsem ve SFO stál ve frontě na imigrační 4 hodiny.

 

* viz kayak.com, Southwest.com,. popřípadě Frontier.com nebo Spirit.com

 

2 Citovat

My byli 20 dní, přílet LA a odlet SF, právě kvůli uspoŕe času. 

V LA 3 noci LV 3, noci (1 den město a Hoover, 2. den outlet a večerní LV),  SF 1 noc, ale přijeli jsme dopoledne, protože v Yosemitech jsme byli do večera a spala tam.

Zion za den date 1 túru, my dali Angels landing.

Každý to má jinak, ale nedovedu si představit vynechat Universal studio v LA, Antelope canyon, Bryce canyon a asi i Arches....

Přejezdy jsou dlouhé, ale pokud jste zvyklí řídit, tak v poho. 

1 Citovat

Pacific coast highway - Rout 1, Highway 1

0 Citovat

Jinak já bych LA nevynechal. Ne kvůli městu, tam jsme ani nebyli, ale je tam spousta možností. MBL, NFL, NBA, NHL. Universal, Disney studios. Venice beach, den po příletu válení na pláži s odpolední jizdou na kole super. Griffith Observatory, projet si Hollywood a Beverly Hills, kouknout na Rodeo drive... Za mě ok. Ubytování volit v klidné čtvrti. 

1 Citovat

Rayman napsal(a): Pokud by jsme letěli zpátky např. z LA, pak bychom nezvládli právě tu Pacific Coast. 

Proto leťte do Phoenixu/Vegas a vraťte se ze San Francisca/Oaklandu/San Jose, co vyjde nejlépe. Nebo obráceně.

0 Citovat

Pridajte si Antelope Canyon (odporuca sa listky zakupit vopred) a Horseshoe bend.

 

0 Citovat

Nejsou Arches už jen na rezervaci? Bryce určitě přidat, Hoover Dam je taky fajn a je to z Vegas jenom kousek. Stejně tak jako Valley of the Fire. Ten konec okolo LA mi přijde zbytečný. Po cestě je těch menších zajimavostí hodně. Horse Shoe Band, Lake Powell, nějaký Ghost town... Jinak 15 dní je v pohodě, my kolikrát jezdíme okruh jen na 12 dní. A vždy objevíme něco nového.

0 Citovat

SF - bacha na věci v autě, momentálně se zloději zaměřují na turisty a půjčená auta. Pokud chcete na Alcatraz, tak se musí bookovat dopředu. Den a půl podle mě stačí.

LV - určitě zajet na Hoover Dam, skvělá prohlídka vevnitř. Do toho Valley of Fire, Red Rock Canyon nebo vrtulník nad Grand Canyonem, večer casina a máte krásnej den.

Kdyby se vám povedlo zakomponovat do itineráře třeba na úkor 1 dne v SF nebo na úkor zvládnutí Pacific Coast Highway za jeden den Antelope Canyon, Bryce Canyon, Arches, Horseshoe band, Angels Landing v Zionu tak určitě nebudete litovat.

San Diego + třeba nakouknutí do Tijuany asi už nezvládnete, to by chtělo další den.

1 Citovat

Z mého pohledu je zoufale málo času nejen na zmíněný Zion, ale hlavně na NP Yosemite a nevím, kolik bude k dispozici hodin na NP Sequoia (pokud jste zvyklí vyrážet v 6 h. ráno a dojíždět za tmy, tak něco stihnete). Asi jste spíš městští turisti a přírodu máte jen k nahlédnutí, ale i tak bych doporučil vynechat 1 den z měst a využít ho na průjezd přes Death Valley. Tím se eliminuje celkem nezajímavý dlouhý úsek Visalia - Bakersfield - LV. Pokud půjde jet přes Tioga Pass a pojedete přes Death Valley, jeďte tudy. 

Ten den 7 a 8 jsem měl podobně, když jsem na závěr 4týdenního okruhu po NP jihozápadu už hodně pospíchal vrátit odpoledne auto jižně od LA v Irvine, ale přespával jsem v kempu na východě Joshua Tree NP (ten den budeš mít mnohem víc km). Přes Joshua Tree jsem jel 120 km/h, občas někde na chvíli zastavil a pak nonstop do Irvine a do půjčovny jsem dorazil na poslední chvíli před zavíračkou. Jestli si NP užiješ podobně, tak to cestu nezávidím. Osobně bych takový itinerář jel jen, pokud bych jel poněkolikáté a chtěl si připomenout nějaká místa.

1 Citovat

Ještě k tomu ubytování. My naopak v poslední době řešíme ubytování až na místě. Plus mínus víme, kde přibližně budeme na noc a rezervujeme během dne. Cena je vždy výhodnější. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Z mého pohledu je zoufale málo času nejen na zmíněný Zion, ale hlavně na NP Yosemite a nevím, kolik bude k dispozici hodin na NP Sequoia (pokud jste zvyklí vyrážet v 6 h. ráno a dojíždět za tmy, tak něco stihnete). Asi jste spíš městští turisti a přírodu máte jen k nahlédnutí, ale i tak bych doporučil vynechat 1 den z měst a využít ho na průjezd přes Death Valley. Tím se eliminuje celkem nezajímavý dlouhý úsek Visalia - Bakersfield - LV. Pokud půjde jet přes Tioga Pass a pojedete přes Death Valley, jeďte tudy. 

 

 

To bych právě řekl naopak, zajímá nás obojí, pokud bych si ale měl vybrat jedno, tak spíše příroda. 
Jen spíše předpokládám, že se první dny projeví posun času a budeme na nohou už třeba v 5. Tioga Pass bude v našem termínu ještě pravděpodobně uzavřen, tak nevím jak to tam vymyslet jinak, Google mapy mě jinak nepustí.

 

Zase bych nerad na vše vyhrazoval dva dny, vycházel jsem z nějakých itinerářů, co jsem našel po internetu, my se tam chystáme poprvé, tak nemám žádnou zkušenost. Počítám, že předělám především posledních 5 dnů, kde se ještě dva dny uvolní, do jednoho dne bych rád nacpal právě výše zmíněné Antelope a Bryce canyon. 
Pokud bych např. na Yosemite, Sequoiu a Zion vyhradil dva dny, tak to zase musím někde ubrat. Také mi toho příjde na 15 dnů hodně, ale jak říkám, vycházel jsem hodně z itinerářů co jsem našel a všude se píše, že dlouhé přesuny jsou v pohodě 😃 

Pak by byla varianta ten jeden den co se ještě uvolní rozložit do Yosemite a Sequoia, aby na obojí bylo 1,5 dne a v klidu ten přesun do LV. Teď ale zase další otázka, není ten jeden den lepší vecpat zase někam jinám? Sem v tom plánování trošku ztracen 😃

0 Citovat

Ahoj, 1. a 2. den je OK, lepší dospat ten jetlag.

3. den budete muset vyjíždět celkem dosti brzy.

Přespání večer bych směroval spíše do Fresna, budete mít kratší cestu z Yosemite a zároveň pak ten 4. den můžete zahájit Sequioa jednosměrně od General Grant Tree, kam byste jinak od Visalie museli zdlouhavě zajíždět a pak se vracet zpět stejnou cestou.

Přespání 4. den bych pak směřoval do Bakersfieldu. Dát to ze Sequoia do LV na jeden zátah fakt nechceš a přijít o Death Valley je fakt škoda.

5. den bych dal přesun z Bakersfieldu směrem na Ridgecrest a následně přes Death Valley do LV. To bude cesta na celý den příjezdem do LV večer.

6. den LV s výjezdem na Hoover Dam.

7. den Zion - zde bych zvážil večer přeonocování někde v okolí - St George nebo Cedar City. Samotný Zion je krásný a třeba výstup na Angels Landing několik hodin zabere, takže by bylo škoda pospíchat na přesun do Page.

8. den Bryce Canyon via Cedar Breaks a pokračování až směrem na Page - jak již bylo zmíněno, ubytování je v téhle oblasti o hodně levnější před Page v Utahu (Kanab, Big Water). Zároveň po cestě je i dost zajímavostí, třeba The Wave, což je obdoba Antelope Canyon, ale zdarma nebo přímo u hlavní silince Catstair Canyon nebo Toadstool Hoodoos. V samotném Page je ubytování hodně napálený.

9. den Grand Canyon do Kingmanu - po cestě je hodně míst souvisejících s Route 66 - Seligman, Ash Fork

10. den Z Kingmanu přes Joshua do LA je OK. Z Kingmanu to vem přes starou Route 66 přes Oatman.

11. den - Na LA stačí bohatě necelý 1 den a to ještě rádi bude utíkat pryč. Přespal bych tedy večer až v té Santa Barbaře, to máš z LA 1,5 hodiny.

12. den - Máš něco konkrétního co chceš navštívit mezi Santa Barbara a Morro Bay? Ta nejhezčí část cesty je totiž až mezi Morro Bay a Monterey. Zároveň cesta Santa Barbara - Monterey po Highway 1 je dosti pohodová a i se spoustou zastávek ještě dorazíte do Monterey relativně brzy

13. den - Monterey to SF via Santa Cruz a Sillicon Valley, zase relativně pohodová cesta i s časem na nákup v outletu v Great Mall v Milpitas.

14. den - Myslím že už se vám v SF znovu nebude chtít být, jelikož za ty první 2 dny asi uvidíte vše zajímavé. Vydal bych se spíš na výlet na sever přes Golden Gate bridge na Muir Woods a Point Reyes. Případně celý itinerář posunout a jeden den ještě přidat na Utah.

0 Citovat

Yosemite "stačí" 1 den, projít si údolí a vodopády, vyfotit údolí, vylézt na Sentinel, dojet a vyfotit z glacieru. Jako milovnik hor bych tam vydržel 14 dní na trekach, ale z pohledu tripu stačí den. To stejné Sequoia.

Pokud chcete stihat více, je dobré dojet večer/v noci přímo do parku a ubytovat se přímo v parcích, ale je to drahé.

My to takto udělali v Page a Moab. V Sequoia a Yosemite jsme zůstali pod horami. Byl už konec tripu a chtěli jsme spíš klid a dobrou večeři za rozumné peníze😉

1 Citovat

1 celý den by asi v rámci možností stačil (ve spěchu), ale co zbyde ze dne, kdy cesta do a z NP bude trvat celkem min. 7, ale spíš 8 hodin? Je ale fakt, že možná nebude otevřená ještě ani Glacier Point Road a půl dne na to hlavní postačí.

Sequoia, jak píše matej15, by byla ok.

Na The Wave je třeba úspěšná účast v loterii, dostatek času a nevím, jestli je příjezd vhodný i pro běžné auto, pokud by pršelo (já v loterii nevyhrál a stejně byly přeháňky).

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Ahoj, 1. a 2. den je OK, lepší dospat ten jetlag.

 

Díky moc za tipy ! :)

Takhle jak jsi napsal, se mi to zdá supr :) ubrat den v LA a místo toho Death Valley se mi zdá ideální. Jeden z důvodů proč jsem ho vynechal bylo, že momentálně nejde ta cesta v Google mapách naplánovat, tak snad to do našeho tripu otevřou. 

Ten další volný den bych využil asi na Utah. 


K té Santa Barbaře, jediné co vím určitě, že bych po cestě nerad vynechal je Piedras Blancas, pláž s Rypouněma. Jinak jsem tu Santa Barbaru a ten den chtěl využít jako takovej oddechovej, nikam nespěchat a jeden den z cesty si užít v klidu třeba na pláži, dobré jídlo nebo tak, proste chill :D k tomu mi přišla ta SB jako ideální místo. 

 

0 Citovat

V jakém termínu plánujete tuto cestu?

0 Citovat

Přesný termín, kdy budeme moct budu vědět až cca za měsíc. Ale předpokládám, že cca někde přelom Březen-Duben nebo Duben-Květen (to bych raději) pokud to vyjde termínově. 
Každopádně to raději plánuju už teď, ať to stihnu nějak připravit jako dárek k Vánocům :D 

0 Citovat

Březen/Duben je naprostý nesmysl. Ideálně až tak od začátku května, ale i tak je riziko, že bude ještě sníh.

1 Citovat

Tak on ten sníh bude i začátkem května. V Tioga pass na 100% a nejspíše i na Glacier Point Road. My jsme měli začátkem května sníh i v Grand Canyonu, Brice Canyonu i Cedar Breaks, nicméně všechny silnice mimo těch 2 v Yosemite už byly otevřený. Jen pozor na to že auto dostanete na letních gumách. Přelom březen-duben bude sníh ještě i v Sequoia a třeba k Tunnel Log se budete brodit pěšky sněhem. 

BTW na tý pláži s Rypoušema stačí tak 5 minut. Ten smrad vás spolehlivě vyžene 😉 

0 Citovat

Jaký máte plán v těchto místech?

 

10.DEN - Přesun z LA do Santa Barbara a přespání.

11.DEN - Z Santa Barbara do Morro Bay a přespání.

12.DEN - Z Morro Bay do Monterey a přespání.

13.DEN - Z Monterey do SF.

 

Přijde mi to dost roztahnuté a malé zkrácení by vyřešilo ty "problémy" s volným dnem např. na Death Valley, které podle mne bylo absolutně super.

 

Santa Barbara - Monterey jsme dali za jeden den s tím, že jsme vyjeli ráno, po cestě jsme se pokochali na Morro bay (jako super, ale za hodinu už jsme fakt neměli co), zastavili na různých vyhlídkách včetně Big sur a zakončili jsme den na Monterey scenic drive při západu slunce. Byli jsme v prosinci, takže navíc krátký den. 

Přikládám i mapu. Toto jsme dali od 15.12. do 31.12. s tím, že jsme na začátku měli dvě noci v LA (protože Universal studios), a 3 noci ve Vegas (plány na výlety v okolí, které už se nám nechtěly realizovat). Ještě jsme stihli NHL v San Jose. Měli jsme teda mega štěstí na počasí, sníh např. v sekvojích napadl dva týdny po nás, jen kolem GC byla větší zima a horší logistika, v SF jsme měli slunečno atd :D. Neměla jsem pocit, že bychom někde spěchali, kromě Monument valley, kde nás nemile překvapila velká fronta aut, ale ve finále jsme to opět dali na západ slunce.

 

edit: přílet jsme měli do LA, odlet LV


mapa.jpg
sb-m.jpg

0