Ahoj. Jak řešíte ubytování mimo domov, když protějšek (já) chrápe? Doma se ženou kvůli tomu spíme odděleně, ale takto to nejde na cestách.... vše by se prodražilo. Špunty dávno odzkoušeny, prej ji to moc nepomáhá a špatně se se špunty spí... Jak to řešíte?   .

Chrápající manžel na cestách

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Ahoj. Jak řešíte ubytování mimo domov, když protějšek (já) chrápe? Doma se ženou kvůli tomu spíme odděleně, ale takto to nejde na cestách.... vše by se prodražilo. Špunty dávno odzkoušeny, prej ji to moc nepomáhá a špatně se se špunty spí... Jak to řešíte? 

0

Bude to trochu knížecí rada, ale když si manželka začala stěžovat, začal jsem chrápání řešit:
* dával si pozor aby v místnosti nebyl suchý vzduch;
* přestal večer pít alkohol (vlastně skoro úplně, ne jen večer);

* výrazně zhubnul (to samozřejmě nejen kvůli chrápání a hodně to souvisí s předchozím bodem);

1 Citovat

Já bych teda chrápajícím lidem zakázal lítat letadlem. Vždyť to akorát ruší všechny nechrápající lidi okolo!

11 Citovat

Manžel prestal chrapat tiez keď schudol. Dovtedy pomahalo nelezat na chrbate a ja som sa snažila vždy zaspať prva a nezobudit sa v noci 😁

0 Citovat

Ordinace pro poruchy spánku. Ale mívají velmi dlouhé objednací doby a zjistit, zda nemáš spánkovou apnoe. To by se pak muselo řešit.

0 Citovat

Špunty (z DMka :D ) fungují i na hluky v letadle... 

0 Citovat

Tak zhubnout pred dovolenou je spise domenou zen :-)

Nechlastat na dovolene je jen zbozne prani, tak kdyz uz to nejde vydrzet a nejsou 2 oddelene mistnosti (kdyz nejedeme s detma) tak mi obcas nezbyde nez vzit matraci a odstehovat se do predsine :-(

3 Citovat

U nás to je obráceně a to je žena štíhlá, abstinentka... Někdy to je fakt peklo:-)

2 Citovat

Pomáhá ta matrace v předsíni, bohužel.  Já špunty nesnáším a mám lehké spaní, takže jediná věc, co mi pomůže, je fyzicky se přes den vyřídit tak, že večer padnu a mužovo chrápání povětšinou zaspím.

1 Citovat

To mi připomnělo, jak jsem jednou v létě ve Španělsku na závěr svatojakubské stezky spal v hostelu v dormitory a jedna paní kolem 40 let chrápala tak silně, že jsem vytáhl velkou tlustou matraci na balkón. 

1 Citovat

Věk by odpovídal... Ale nevzpomínám si, že by byla beze mě ve Španělsku.

8 Citovat

Mıchal napsal(a):

Ordinace pro poruchy spánku. Ale mívají velmi dlouhé objednací doby a zjistit, zda nemáš spánkovou apnoe. To by se pak muselo řešit.

existuji i apky. Das mobil k betli a nahravas sve rezani. Pak zadas vysku a vahu a vypocita bmi. A vetsinou napise, ze si tlustoch a mas zhubnout Ale spankova labolator to holt neni

0 Citovat

Vezmi si ubytování s balkonem a pokud manželce vadí chrápání, tak jí tam přes noc zavři.

10 Citovat

Výměna manželky. Funguje i opakovaně.

 

1 Citovat

coudi napsal(a):

Tak zhubnout pred dovolenou je spise domenou zen :-)

Nechlastat na dovolene je jen zbozne prani, tak kdyz uz to nejde vydrzet a nejsou 2 oddelene mistnosti (kdyz nejedeme s detma) tak mi obcas nezbyde nez vzit matraci a odstehovat se do predsine :-(

Tak nějak jsem to řešil někdy taky, stáhl jsem si matraci do předsíně. Nebo hledal ubytování s 2mi místnostmi nebo rovnou 2 pokoje, každý zvlášť .... ale kdo to má pořád platit, ach jo.

Jinak vahou to nebude.... už jsem přemýšlel o operaci, ale výsledek je právě nejistý, a 10tis. v háji.... 

 

2 Citovat

Co vyzkoušet elektronické špunty do uší s ANC, nekteré jsou určeny přímo na spaní, oproti klasickým sluchátkám .. i když ta cena je trošku úlet

https://www.earplugs.cz/spunty-n...rozbaleno/

0 Citovat

Azul napsal(a):

Pomáhá ta matrace v předsíni, bohužel.  Já špunty nesnáším a mám lehké spaní, takže jediná věc, co mi pomůže, je fyzicky se přes den vyřídit tak, že večer padnu a mužovo chrápání povětšinou zaspím.

Stejné u nás, když se dostatečně vyřídím, tak mě to chrápání nevzbudí, naopak začnu chrápat taky :-)

0 Citovat

Měla by vyzkoušet různé špunty - taky jsem se tomu 20 let bránil a pak jsem vyzkoušel ty z DMka a v uších mi nevadí a to jsem sakra princezna. Chrápání i další hluky např. z ulice, pokud bydlíte na náměstí, to krásně ztlumí o 90% :-) 

Jinak přítelkyně už si tu čekačku do spánkové laboratoře vyčkala, nosila několik dní nějaké ty jejich přístroje, ty zjistily že apnoi nemá a jinak se nedozvěděla nic zajímavého, takže chrápe dál jako dřív. A to má normální váhu i zdravotní stav, takže není úplně moc co s tím dělat :(  

0 Citovat

Ala napsal(a):

[citace="Azul "]

Pomáhá ta matrace v předsíni, bohužel.  Já špunty nesnáším a mám lehké spaní, takže jediná věc, co mi pomůže, je fyzicky se přes den vyřídit tak, že večer padnu a mužovo chrápání povětšinou zaspím.

Stejné u nás, když se dostatečně vyřídím, tak mě to chrápání nevzbudí, naopak začnu chrápat taky :-)

[/citace]

Ano, je to potom sladká pomsta, taky znám! Jen jsem to nechtěla na sebe napráskat😃

Áčko, tak já je zkusím, ty špunty z DM.

Jinak kamarádky manžel, naprosto pekelný chrápal, byl na operaci, cca rok fajn a pak se mu chrápání vrátilo.

0 Citovat

hankaa napsal(a):

Špunty (z DMka :D ) fungují i na hluky v letadle... 

a taky Áčko....

Snad tam v DM nemají 10 druhů těch špuntů 😶 a strefím se do těch správných!

Za pokus to určitě stojí, no 🤔

2 Citovat

Kamarád byl již dvakrát na nějaké laserové operaci proti chrápání. Původně chrápal jak stará herka, operacemi ho vytůnili do stavu, kdy i medvědi v Rumunsku zdrhali a já odešel raději ve 2 ráno k vrcholu. Uteklo pár let, zestárl jsem a při poslední cestě jsem měl chuť vystoupit za letu. Zcela znaven z řízení po Ománu a Emirátech, bez dostatečného spánku, jsem se ponořil do říše snů. Najednou mne probudilo moje nelidské chrápání, otevřel jsem oči a několik řad přede mnou a za mnou hledělo mým směrem. Špunty do uší to asi nevyřeší, musel bych pořídit krabici pro celé letadlo. Držte mi palce :-), na operaci nepůjdu, dostal bych se na černou listinu aerolinek. 

4 Citovat

coudi napsal(a):

Tak zhubnout pred dovolenou je spise domenou zen :-)

Nechlastat na dovolene je jen zbozne prani, tak kdyz uz to nejde vydrzet a nejsou 2 oddelene mistnosti (kdyz nejedeme s detma) tak mi obcas nezbyde nez vzit matraci a odstehovat se do predsine :-(

Jednou jsem na tripu spal i v koupelně, abych nerušil svou polovičku 🤣🤔☹️ Takhle to právě už nechci 🙈 

Tak proto jsem otevřel tuto diskuzi. Co se s tím problémem na cestách dá dělat a jak s tím bojujete ...

0 Citovat

Kdo chrápete, zkuste Adenol kapky, stojí 2 -3 stovky, tak za pokus to stojí. Zabralo u otce, byl vždycky slyšet po celém baráku, teď o něm vůbec nevíme...Od té doby bereme s kamarádkama, když spíme hromadně na pokojích, u té nejvíc chrápající jsme se první noc při použití chodili přesvědčovat, jestli není mrtvá. A když nic jinýho, aspoň příjemně voní :)

 

0 Citovat

Tak jestli ty kapky opravdu takhle fungují, jsou skoro na úrovni léku proti kocovině😃

2 Citovat

Nechci dělat reklamu, mají tam jenom jedny, jde o tyhle:
https://www.dm.cz/mivolis-spunty...78131.html
Jsou i docela levné. Vyhovuje mi, že jsou hodně měkké, takže se zmáčknou a po roztažení nejdou cítit. Samozřejmě pořád se spí líp bez nich.. :D  

Jinak ty kapky zase vyzkoušíme my, díky za tip :D 

1