Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Díky všem za detailní info, tak vyzkoušíme, pokud se dovnitř vůbec dostaneme :) 

0 Citovat

Londýn Standsted, Escape Lounge, dnes 8.00h. Lidí málo.


screenshot-20230328-091452-gallery.jpg
screenshot-20230328-091457-gallery.jpg
screenshot-20230328-091500-gallery.jpg
screenshot-20230328-091511-gallery.jpg
screenshot-20230328-091504-gallery.jpg
screenshot-20230328-091515-gallery.jpg
screenshot-20230328-091507-gallery.jpg

0 Citovat

Do salónku Caproni v Bratislavě aktuálně nejde vstup zdarma na žádnou Mastercard world/gold z Komerčky ani České spořitelny i když na stránkách bank přímo uvádějí, že vstup zdarma je, a i v minulosti vždy byl (naposledy v prosinci). Slečna na recepci říkala, že před nedávnem měnili terminál na projíždění karet a teď jim tento nový kus většinu karet odmítá... jediná karta, která teď v sobotu prošla, byla Mastercard Comercial od Mbank (obyč debitka od business účtu). Další "novinkou", která v salonku nebývala, bylo, že slečna celkem chodila kolem stolů a kontrolovala, co kdo pije a jestli něco "nebere s sebou"😄

0 Citovat

Že by pochytila móresy řeckého personálu s téměř rentgenovýma očima ze salónku v Soluni (SKG)? 😀

0 Citovat

Asi😃, ale bylo to celkem nepříjemné... Hlavně když máte za to, že tam jdete v 6ti lidech, ale nakonec pustí jen vás...a ten zbytek počítá s tím, že alespoň něco donesete🤣

0 Citovat

nj, je to taková hra, někteří se snaží něco odnést a personál se snaží tomu zabránit :D

Na Stanstedu dokonce měli cedulky, že pokud někoho chytnou, zavolají policii a bude se to řešit jako krádež. (To by mně fakt zajímalo, jestli by tohle byla vůbec policie ochotná řešit).

Ale je fakt, že spousta lidí si při ceně toho salonku připadá, že vzít si na cestu plechovku pití a bagetu je naprosto ok, a osobně jsem s tím nikdy takdy problém neměl.

 

0 Citovat

Většinou odcházím s vodou v ruce a už se mi stalo, že mě zastavili. V tom případě ji tam nechám, omluvím se, a jdu;-)

0 Citovat

aga.endy napsal(a):

Do salónku Caproni v Bratislavě aktuálně nejde vstup zdarma na žádnou Mastercard world/gold z Komerčky ani České spořitelny i když na stránkách bank přímo uvádějí, že vstup zdarma je, a i v minulosti vždy byl (naposledy v prosinci). Slečna na recepci říkala, že před nedávnem měnili terminál na projíždění karet a teď jim tento nový kus většinu karet odmítá... jediná karta, která teď v sobotu prošla, byla Mastercard Comercial od Mbank (obyč debitka od business účtu). Další "novinkou", která v salonku nebývala, bylo, že slečna celkem chodila kolem stolů a kontrolovala, co kdo pije a jestli něco "nebere s sebou"😄


Zkušenost ze soboty: MC World od mBank - sice šlo vstoupit, ale za 18 eur, i když ještě nedávno to bylo zdarma. Na MC Premium od Raifky vstup stále zdarma. A slečna nekontrolovala nic, spíš ještě pomáhala. 😆

0 Citovat

odnaset si veci ze salonku a krmit tim zbytek skupiny? to fakt nekdo dela?

to je level “koupaci v egypte na all inclusivu” … 

9 Citovat

Tak ono každý z té naší skupinky dle infa z banky ten vstup do salonku měl mít... já tam byla cca 15min, dala si kafe a croissant+sklenku vína a chtěla vzít chlapům pivko.... Samozřejmě vím, že se to nesmí, tímto se neomlouvám, jen mi v tom nepřišel moc rozdíl, sedět tam chvilku, dát si kafe a do batohu třeba 2pivka nebo tam sedět 2hodiny a mít stůl přeplněný alkoholem, sendvičema a úplně vším, co se v salonku našlo (takhle to vypadalo u stolu vedle😃)

0 Citovat

No jo, ale rozdil v tom je. u toho stolku vedle bylo nejspis tedy vic lidi. A za kazdy jejich vstup nekdo zaplatil - aerolinka, banka atd.

za vas zaplatila banka jednou. 

kdyby tohle delal kazdy, tak vstup do salonku bude stat dvakrat  trikrat tolik.

7 Citovat

Je to úplně stejné, jako když si zaplatíš vstup do restaurace, kde je neomezená konzumace. No a pak bys chtěla si narvat jídlo sebou do batohu, protože  nemáš zrovna chuť ani čas a soused vedle toho sežral x krát víc. Je to prostě krádež. V té restauraci, stejně jako v salonku. 
To že to některé salonky tolerují, že si člověk nějakou vodu vezme sebou, na věci nic nemění. Viděl jsem už mnohokrát, jak si lidi cpali do batohu litrovky džusu, jídlo atd. O tom, že někteří kradou alkohol raději nehovořím.

Za mě ubohost nejhrubšího zrna.

8 Citovat

Však já vím, hned v prvním příspěvku jsem psala, že vím, že se to nedělá a nic mě neomlouvá...ale, že toto byla nečekaná situace, protože jsme počítali s tím, že do salónku půjdem všichni. Ale jestli ještě někdo si chce kopnout, tak pojďte do mě😃.

Jinak před chvílí jsem se informovala v Komerčce a ten vstup jsme měli mít všichni, neví, kde se stala chyba a budou to řešit s provozovatelem. To jen pro info, kdyby ještě někdo s kartami z KB šel, tak ať dá vědět, jestli se povedlo. My půjdem zase za měsíc, tak uvidím, jestli se tentokrát povede.

1 Citovat

Tak to bych se zase zastal - když člověk letí 3+ hodin lowcostem a je v zemi, kde se nepije voda z kohoutku a v návaznosti na to stojí půl litry vody v automatu 2-3€, tak nevzít si ze salonku vodu (nebo jiné nealko, ve výsledku s tím má stejně salonek stejné náklady) je jako okrádat rodinu! :D  Vsadím se, že to dělají i mnohem bohatší lidi než sem já :D 

0 Citovat

Přidávám se k těm, co si na další let tu lahvičku vody nebo džusu občas vezmou, nějak jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, že to není "na cestu". Jídlo do ubrousku nebalím a alkohol taky neodnáším

1 Citovat

A já vůbec nechápu srovnání:

"to je level “koupaci v egypte na all inclusivu” …  "

Co to s tím má společného?

A proč je špatné, nebo ostuda jet do Egypta nebo kamkoli jinam na all inclusive?

0 Citovat

Aha... vy neznáte klasický český koupácký stereotyp... 

Na tom  jet do Egypta v all-inclusivu není nic špatného. Ale celkem komická je oblíbená kratochvíle (asi nejen) čechů .... nabrat si plne kapsy jídla a pití, aby měli sebou :)

0 Citovat

Áčko napsal(a):

když člověk ... je v zemi, kde se nepije voda z kohoutku a v návaznosti na to stojí půl litry vody v automatu 2-3€ ...

Já si nosím prázdnou láhev a naplním ji v pítku, které obvykle na letišti je: https://www.wateratairports.com/

Vodu na letišti jsem si kupoval jen výjimečně. V salónku jsem nikdy nebyl a neuvažuju o tom.

1 Citovat

Vzpomínám, jak nám polská kontrola vzala prázdnou láhev na letišti.

Vozíme sebou pro pozdější použití na cestách v příletové destinaci, protože obvykle kupujeme vícelitrové plastové barely- 5,7,8 litrů.

0 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

Aha... vy neznáte klasický český koupácký stereotyp... 

Na tom  jet do Egypta v all-inclusivu není nic špatného. Ale celkem komická je oblíbená kratochvíle (asi nejen) čechů .... nabrat si plne kapsy jídla a pití, aby měli sebou :)


To by se toho musel člověk asi účastnit, aby to znal. Loni jsme byli 2x v lepším hotelu (jednou proti své vůli) a měli jsme jen polopenzi. Mít all-inclusive, tak už se asi pozvracím. 🤣 Nikdy mě nenapadlo něco odnášet, už jen proto, že jsem měl jídla až po krk... Všiml jsem si ale jiného známého fenoménu, vyskytujícího se zejména u Rusů - naložit si hromady všeho, ponimrat se v tom a většinu nechat na stole. O Češích se ale člověk občas dočte různé vtipné stížnosti cestovkám, např. že neměli v hotelu dost českého jídla, že jejich děti nežerou ryby apod.

0 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

Aha... vy neznáte klasický český koupácký stereotyp... 

Na tom  jet do Egypta v all-inclusivu není nic špatného. Ale celkem komická je oblíbená kratochvíle (asi nejen) čechů .... nabrat si plne kapsy jídla a pití, aby měli sebou :)

 

Není to jenom Čechů. Poté co jsem viděla na vlastní oči v hotelu v Praze, jak si Asiati čepovali automatové kafe u snídaně do termosek a balili housky se salámem (vůbec neměli tendenci to nějak maskovat), už mě nějaké to jabko sebou nebo malá voda připadá jako celkem v normě :) PS_ne že bych to dělala já  

3 Citovat

aga.endy napsal(a):

Však já vím, hned v prvním příspěvku jsem psala, že vím, že se to nedělá a nic mě neomlouvá...ale, že toto byla nečekaná situace, protože jsme počítali s tím, že do salónku půjdem všichni. Ale jestli ještě někdo si chce kopnout, tak pojďte do mě😃.

Vůbec to neřeš. V dnešní době dostaneš milion nevyžádaných rad, co máš nebo nemáš dělat. A ani nevinná poznámka nebo vtípek nezůstane bez povšimnutí a dostaneš naloženo :) 

5 Citovat

Nevím proč, ale vzpomněl jsem si teď na tu písničku :"Láďa má velkou hlavu, jak pytel od banánů, Láďa se v davu neztratí". Vůbec to nechápu. Asi málo spánku.

Nějak jsem si nevšiml, že by tady někdo dával nějaké rady.

Takže nečekaná situace vedla k tomu, že aga.endy chtěla krást pivo. Bez piva by totiž ostatní utrpěli fyzickou újmu. To je velká prča. Člověk by tomu i uvěřil, kdyby to nebyla taková hovadina.

2 Citovat

Moralizující "nýmand" opět na scéně...jak přínosné společnosti :) 

4 Citovat

Tak někdo tu morálku musí udržovat :-). Jinak by všichni kradli a považovali to za něco normálního a dokonce chytrého. Ono dřív bylo takové přísloví "Kdo nekrade okrádá rodinu". Ta doba je ale snad pryč. 

Nemůžu si holt pomoci. Jsem pedagog a mám nutkání ostatním sdělovat, že některé věci se nedělají. Ale chápu, že někteří jsou holt jiní. Ti budou krást, ať si píšu co chci :-)

 

5