Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

jan.kulis napsal(a):

Koukám že ještě jde mít MC World kartu ( ne elite, ne basic). 

Mě ji spořka jednostranně zrušila ( asi jsem moc lezl do salonku do Vídně a málo dlužil :-D ), tak následovalo opuštění spořky. ČSOB nevypadá špatně, ale ať si každý vybere co potřebuje, no...

 

Spořitelna končí spolupráci s Mastercardem. Poslední karty, které jsou aktivní, tak se budou blokovat k 30.11. Klientům poslala náhradou karty Visa.

0 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

[citace="Hanka K"]

 Já sama jsem sem kdysi šla pro radu před pořízením kreditky, nakonec díky ochotě odpovídat i méně zkušeným, mám " jen obyčejnou " World od KB, kterou si finančně mohu dovolit, nic za ní neplatím, nemusím mít příjem 50k,

Já tedy když na první dobrou vygůglím kreditku od KB, tak mi vypadne v první řádku sazba 550,- Kč měsíčně, což mi tedy jako "nic za ni neplatím" nepřijde. 

Nestudoval jsem ovšem komplet celé ceníky, možná je tam někde úleva nebo jsem trefil úplně jiný produkt...? 

[/citace]

Teď jsem si na tohle téma psala s Hankou SZ, protože mě to taky zaujalo a nemohla jsem to najít. To o čem píšete Vy je premium karta World Elite za těch 550,- (při premium účtu je zdarma), ale Hanka má jen kartu World a zdarma. Potvrdila mi, že to funguje a jde o kartu 4U. Tak jsem hledala důkladněji a fakt to tam je:

A Karta / Lady Karta / 4U Karta

Salonky letiště Praha, Vídeň, Bratislava

Identifikátor při vstupu do salonku:  Kreditní karta A karta / Lady karta / 4U karta s logem Mastercard

Vídeň SKY Lounge a Vienna Lounge a Bratislava Caproni 0 EUR

Lounge Praha Mastercard Lounge Vstup pro držitele  450 Kč

 

https://www.kb.cz/cs/podpora/pla...a-4U-Karta

[/citace]

 

To vypadá zajímavě, ale nějak nechápu, co z toho má banka? Když vystaví kartu bez poplatku a podmínek a nekdo na ni čerpá salonky? Nějak to úplně nechápu?

 

0 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

Díky, takže pokud část bude z výplata z firmy a část z účtu nějaké soukromé osoby, která se jmenuje jinak, tak to bude ok?

 

Může to být klidně deset plateb po deseti tisících, každá odkudkoli, kromě vašich účtů.

0 Citovat

@Ketsirkova

U téhle karty je vysoký úrok, takže pokud nesplatíte včas, tak musíte zaplatit velký úrok. A spousta lidí má se splácením včas problémy. Mi se to nikdy nestalo, takže je ta karta pro mě zajímavá, ale pokud by ji někdo chtěl používat a splácet postupně, tak se mu pěkně prodraží.

2 Citovat

Ketsirkova napsal(a):

 

 

To vypadá zajímavě, ale nějak nechápu, co z toho má banka? Když vystaví kartu bez poplatku a podmínek a nekdo na ni čerpá salonky? Nějak to úplně nechápu?

 

Živí to z poplatků za transakce, když tou kartou platíte, nebo z úroků - spousta lidí, když už kreditku má, tak ji používá. A z nich řada lidí bezúročné období nedodrží. 

A těm "pár" lidem, co kartu nepoužívají, nebo používají minimálně, to platí právě ti, co používají :).

2 Citovat

@Lord Pitzbudka

Díky moc, to jsem chtěla slyšet.

0 Citovat

jan.kulis napsal(a):

Koukám že ještě jde mít MC World kartu ( ne elite, ne basic). 

Mě ji spořka jednostranně zrušila ( asi jsem moc lezl do salonku do Vídně a málo dlužil :-D ), tak následovalo opuštění spořky. ČSOB nevypadá špatně, ale ať si každý vybere co potřebuje, no...

Jak se dá z našeho kraje lézt často ve Vídni kamkoliv? :-)))

Jen cesta do Vídně zabere většinu dne. 

0 Citovat

Asi jste z jiného kraje. Já taky lítám nejčastěji z Vídně. Za A) jsem z Moravy, za B) většinou je to nejlevnější a za C) proti letům z Prahy nic nemám, cesta mi tam trvá jen o hoďku víc a parking je levnější, ale často to z Prahy vůbec neletí tam kam potřebuji a v den, který potřebuji. Salónek je jen třešinka na dortu, kvůli tomu Vídeň nevolím, ale každopádně se nedají srovnat (v Praze jsem naposledy byla v říjnu a byla to strašná slabota, dva týdny předtím ve Vídni to bylo úplně jiné kafe).

1 Citovat

JJ. Tady je zájmová oblast NUE, MUC, LEJ, DRE apod. A nakonec většinou stejně letím z PRG, poněvadž čas jsou peníze. 

Taky s dvěma dětmi se velmi často vyplatí naložit auto po střechu a užít si road trip, s pár zastávkami se dá dojet prakticky kamkoliv. 

0 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

@Ketsirkova

U téhle karty je vysoký úrok, takže pokud nesplatíte včas, tak musíte zaplatit velký úrok. A spousta lidí má se splácením včas problémy. Mi se to nikdy nestalo, takže je ta karta pro mě zajímavá, ale pokud by ji někdo chtěl používat a splácet postupně, tak se mu pěkně prodraží.

Kreditku od Komercky nemam, ale u vsech kreditek co jsem mel jde nastavit automaticke splaceni celeho dluhu z bezneho uctu.

Pravda, ze u Komercky bych se nedivil kdyby to neslo, stejne jako jine jinde bezne sluzby.

 

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Nemusi to byt v jedne castce, nicmene by to mel byt prijem, tzn. z nejake firmy nebo od jine osoby. Co ja mam zkusenost, tak preposilani nefunguje z uctu, kde majitelem jsem ja, hned mi nauctovali mesicni poplatek (banker vratil).

 

Asi dva roky posilam z RB tam a za tyden zpet, oboji moje ucty a nemel jsem problem. Na RB mam pak diky obratu nejaky lepsi urok na sporicim uctu. Jeste je potreba splnit nejaky ten minimalni zustatek na uctech, nevim uz kolik.

0 Citovat

Zdravím, využil někdo v poslední době vienna lounge po příletu z non-schengen země? Máme 3 hod čas navíc ve Vídni a to v době oběda, tak ho chceme využít. Díky za tip, vím, že asi 2 měsíce zpět, tu někdo psal, že ho normálně pustili přes security kvůli tomu a salonek s tím neměl problém. 

0 Citovat

superweb . napsal(a):

[citace="Mandre"]

Nemusi to byt v jedne castce, nicmene by to mel byt prijem, tzn. z nejake firmy nebo od jine osoby. Co ja mam zkusenost, tak preposilani nefunguje z uctu, kde majitelem jsem ja, hned mi nauctovali mesicni poplatek (banker vratil).

 

Asi dva roky posilam z RB tam a za tyden zpet, oboji moje ucty a nemel jsem problem. Na RB mam pak diky obratu nejaky lepsi urok na sporicim uctu. Jeste je potreba splnit nejaky ten minimalni zustatek na uctech, nevim uz kolik.

[/citace]

zvlastni, mozna ze monitorujou ty odchozi ucty, jakmile se zmeni/vynecha a je misto toho nejaky majiteluv, tak to osoli…. Mne se to stalo, prestoze na ucte byl prijem asi 200k, z meho uctu v jine bance, naparili mi poplatek 2,5k. Takze prijem jde z jinych dvou uctu.

0 Citovat

superweb . napsal(a):

[citace="JanaV _1"]

@Ketsirkova

U téhle karty je vysoký úrok, takže pokud nesplatíte včas, tak musíte zaplatit velký úrok. A spousta lidí má se splácením včas problémy. Mi se to nikdy nestalo, takže je ta karta pro mě zajímavá, ale pokud by ji někdo chtěl používat a splácet postupně, tak se mu pěkně prodraží.

Kreditku od Komercky nemam, ale u vsech kreditek co jsem mel jde nastavit automaticke splaceni celeho dluhu z bezneho uctu.

Pravda, ze u Komercky bych se nedivil kdyby to neslo, stejne jako jine jinde bezne sluzby.

 

[/citace]

Ne, i u KB jde (kupodivu) nastavit automatickou celkovou splátku, ovšem to počítá s variantou, že na účtu máte peníze, dost peněz, což někteří prostě nezvládají.

0 Citovat

@Ketsirkova .. co z mé karty, za kterou měsíčně nic neplatím má banka je mi úplně jedno, ale primárně jsem kartu pořizovala z důvodu půjčování aut v zahraničí, jak jsem uvedla, jinak mi leží doma v šuplíku

Využití salonku je jen výhoda a tento bonus ráda využiju .. karta má navíc 45 dní bezůročného období, takže pokud někdo není úplná finančně negramotná lama, dokáže využít i tohoto ..

Každopádně pro mě kreditka rovná se úvěr s nehorázným úrokem, takže no go zóna a využívám ji opravdu jen jako zálohu pro autopůjčovnu a jak píše Lord, stále je více těch co bezúročné období nejsou schopni dodržet takže na úkor těch máme kreditku i salonek zadax .. 

ale to už jsem trošku OT, tak omluva ;-)

 

 

0 Citovat

V současné době je kreditka úžasná věc. Používám peníze banky ve svůj prospěch na spořícím účtu s úrokem 5,5 % po bezúročné období. :-)

1 Citovat

Mě zaujala formulace HankyK, že jen negramot nedokáže docenit výhody kreditky a hned v další větě píše, že kreditku nepoužívá, protože je to velká hrůza.  Tudíž nelze jinak než konstatovat, že ona sama je negramotná. Jinak to je opravdu výživná diskuze a sešel se tu výkvět současné CL.

0 Citovat

@niemandos_1 .. děkuji za milou reakci, přeji pěkný večer 

8 Citovat

koutny.ondra napsal(a):

Zdravím, využil někdo v poslední době vienna lounge po příletu z non-schengen země? Máme 3 hod čas navíc ve Vídni a to v době oběda, tak ho chceme využít. Díky za tip, vím, že asi 2 měsíce zpět, tu někdo psal, že ho normálně pustili přes security kvůli tomu a salonek s tím neměl problém. 

 

My chtěli jít posedět v neděli a přes security nás nepustili. Chtěli vidět letenku, když jsem jim řekl, že jdeme do Vienna Lounge tak nám řekli, že to není možné. 

0 Citovat

Jako že jste si zajeli na letiště posedět do salonku. To opravdu bez letenky nejde 😄

6 Citovat

lajzto napsal(a):

[citace="koutny.ondra"]

Zdravím, využil někdo v poslední době vienna lounge po příletu z non-schengen země? Máme 3 hod čas navíc ve Vídni a to v době oběda, tak ho chceme využít. Díky za tip, vím, že asi 2 měsíce zpět, tu někdo psal, že ho normálně pustili přes security kvůli tomu a salonek s tím neměl problém. 

 

My chtěli jít posedět v neděli a přes security nás nepustili. Chtěli vidět letenku, když jsem jim řekl, že jdeme do Vienna Lounge tak nám řekli, že to není možné. 

[/citace]

Že byste neznali podmínky vstupu považuji za velmi nepravděpodobné a proto řadím do kategorie "Čech na výletě - ochčij co se dá!".

 

3 Citovat

Salónky ve Vídni jsou i popříletové. Několikrát jsem se na to obsluhy dotazoval. Normálně naskenují čtečkou příletovou letenku. 

Problém u neshengen letů je, že člověka většinou vyklopí po pasovce rovnou na landside. To u shengen letů neplatí. 

Takže to, že se tam po příletu člověk nedostane, není proto, že to salónek neumožňuje, ale nedostane se znovu přes security na airside.

0 Citovat

Potvrzuji, že u non schengen letů se po příletu ve Vídni nedá dostat do salonku. 

1 Citovat

Takže, když přiletím ze Schengenu, tak si zajdu do salónku (asi Sky, že, pokud nechci lítat přes celé letiště do Vienna?) a pak si teprve vezmu kufry na pásu nebo tam můžu i s kufrem? Jde mi o to, aby tam ještě byly. Díky

0 Citovat

Doslechl jsem se od kamarádů, že je teď sice ve Vídni pustili po příletu, ale prý se budou měnit pravidla a už to nepůjde.

0