Ahoj,poprosím o radu.......... 24.1. nám uletělo letadlo z Budapešti do Tel Av.......sněhová kalamita a problémy na dálnici. Koupili jsme si novou letenku a letěli za 24 hod. Hned jsme napsali na booking, že přijdeme 25.1. a popsali situaci......odepsali, že akceptují změnu rezervace a že máme zaplatit v recepci hostelu. To jsme učinili. Doma jsme zjistili, že si booking strhl celou částku z karty, bylo nás 5 a na 6 nocí to dělalo 20 000Kč. Tedy jsme to zaplatili 2x. Na náš dotaz se paní z Prahy omluvila, že někdo spletl náš NEDOJEZD a že se omlouvají a že dají věc do pořádku. Dodnes se nic nestalo.......museli jsme poslat výpis z banky, několikrát telefonovali a nic. Na náš telefonický dotaz odpovídají ano, ano, ano........vyřídíme a nic. Máme napsat na jejich hlavní sídlo.....do Amsterodamu? Nebo je to ještě krátká doba......? Co byste poradíli? Dík .

Booking.com - reklamace

Založil(a) ve fóru Vyhledávače hotelů

Ahoj,poprosím o radu..........
24.1. nám uletělo letadlo z Budapešti do Tel Av.......sněhová kalamita a problémy na dálnici.
Koupili jsme si novou letenku a letěli za 24 hod. Hned jsme napsali na booking, že přijdeme 25.1. a popsali situaci......odepsali, že akceptují změnu rezervace a že máme zaplatit v recepci hostelu. To jsme učinili. Doma jsme zjistili, že si booking strhl celou částku z karty, bylo nás 5 a na 6 nocí to dělalo 20 000Kč. Tedy jsme to zaplatili 2x. Na náš dotaz se paní z Prahy omluvila, že někdo spletl náš NEDOJEZD a že se omlouvají a že dají věc do pořádku.
Dodnes se nic nestalo.......museli jsme poslat výpis z banky, několikrát telefonovali a nic.
Na náš telefonický dotaz odpovídají ano, ano, ano........vyřídíme a nic.
Máme napsat na jejich hlavní sídlo.....do Amsterodamu? Nebo je to ještě krátká doba......?
Co byste poradíli?
Dík

0

Ahoj, reklamujte platbu u banky, hlavní je, abyste měli potvrzení o platbě u hotelu!

0 Citovat

platili jsme kartou..........máme výpis z banky

0 Citovat

tak to řešíme přes banku..........a mají zájem..........uvidíme
ano, sebral to 2x hostel Petra.......ale booking jim nepředal změnu rezervace, kterou jsme učinili okamžitě a booking ji akceptoval..........čili je to jejich chyba, uzanali to, to je hezké......a nic
na hostel Petra je telefon a klasická adresa, nemůžu najít elektronickou adresu, kam bychom jim poslali výpisy z banky
a tak.............nebo bychom to poslali faxem........ale je tam jen telefon
nebo to máme poslat normálně poštou doporučeně.......co myslíte

0 Citovat

Ahoj, prosím o radu, z účtu se mi strhla záloha za ubytování, které jsme nevyužila a řádně v čas BEZPLATNĚ zrušila. jak postupovat? Kontaktovat přímo ubytování nebo booking.com přes které to bylo zamluveno? Děkuji za radu.

0 Citovat

Jak je to dlouho? Booking.com po včasném zrušení provedené platby vrací na kartový účet, takže bych vyčkal, případně se pak obrátil na booking.com.

0 Citovat

řešil bych to přes booking

0 Citovat

Mijur - bylo mi to strženo ihned první den původního pobytu, ikdž jsem to zrusila s dostatečným predstihem a dle podmínek bookingu bezplatě, ted je to týden, co jsme zpět.

0 Citovat

nivnicanka1 :

Ahoj, řeším teď stejnou věc. Psala jsem do ubytka mail i na jejich FB, ale bez reakce. Počkám do konce týdne a pak budu řešit přes Booking.

Btw, ty jsi z Nivnice? :)

0 Citovat

Ahoj, tak mám živou zkušenost s reklamací na Booking.com .... ubytování mi strhlo (o své libovůli) o jednu noc navíc... jsem zklamán, jak je to málo zabezpečené.... celý postup jsem dokumentoval tady:

http://tygrlive.blogspot.cz/2017...river.html

Velkou výhodou je možnost řešit to s Bookingem přes českou pobočku, slečna byla velmi milá a řešila to promptně!

0 Citovat

Nám jednou Maďaři v hostelu nahlásili probydlenou noc jako no show, ale Booking to uznal, jen mi to doteď hyzdí seznam rezervací. :)

0 Citovat

Martin: zabezpečené to je, bohužel, velmi mizerně, řešilo se to tady před pár měsíci. V případech, kdy po vás booking.com nechce CCV kód to většinou funguje tak, že ubytování dostane údaje o vaší kartě (číslo, expirace, jméno) normálně do maiu, často ale třeba i faxem... Ubytovatel potom na svém kartovém terminálu provede tzv. CNP (card not present) transakci - čísla vyťuká a peníze si stáhne stejně, jako by jste proti němu stál s kartou v ruce. CNP transakce musí samozřejmě mít ubytovatel povolené a nasmlouvané se svou bankou....

Průšvih je v tom, že se vaše číslo karty válí v plaintextu někde v mailech nebo třeba vytištěné na recepčním pultu... Je pak poměrně jednoduché toto zneužít. Na druhou stranu na reklamace takovýchto plateb banky reagují poměrně promptně a v zájmu zákazníka.

0 Citovat

rsaf: no je to bouzel smutne co pisete a pravda....nejhorsi je, ze booking je tak zprofanovany jako velka firma, ze vsichni maji pocit, ze tam se to stat nemuze... Kdyz po me nekdo chce poslat nascanovanou kartu, radeji mu udelam prevod z uctu, i kdyz to stoji ku˙˙˙vsky poplatky... ale bezpeci na 1 miste.

0 Citovat

Taky bych se ráda poradila. Rezervovala jsem ubytování přes booking na Martiniku.  Rezervovala jsem kartou. Platba mi byla stržená z účtu. Následně od bookingu přišla zpráva, že rezervace je zrušená.  Na bookingu mi poradili, ať platbu reklamuji u banky,  že si ji strhla třetí strana - ubytování. V bance mi poradili, ať mi platbu vrátí booking.  Ubytování je zrušené , nelze ho kontaktovat. Máte nějaké rady nebo zkušenosti??  Díky. 

0 Citovat

escondida napsal(a):

Taky bych se ráda poradila. Rezervovala jsem ubytování přes booking na Martiniku.  Rezervovala jsem kartou. Platba mi byla stržená z účtu. Následně od bookingu přišla zpráva, že rezervace je zrušená.  Na bookingu mi poradili, ať platbu reklamuji u banky,  že si ji strhla třetí strana - ubytování. V bance mi poradili, ať mi platbu vrátí booking.  Ubytování je zrušené , nelze ho kontaktovat. Máte nějaké rady nebo zkušenosti??  Díky. 


To samý se mi stalo v NY, šel jsem do banky reklamovat platbu a za týden peníze na účtě (KB)
0 Citovat

Přesně, reklamovat u banky. RB peníze zpět za 24h

0 Citovat

Moc díky za radu. 

0 Citovat

Booking jsou pěkný sv*ně a podvodníci. Už měsíc se s nimi dohaduju kvůli rezervaci a nechtějí mi vrátit peníze. 

Btw komu se už stalo, že na bookingu byla jiná cena než v ubytování? 

0 Citovat

Stalo se mi to několikrát, ale vždycky ještě předtím, než jsme do ubytování dorazili, a booking.com to předem řešil. Na místě byla vždy cena v cajku.

0 Citovat

Stalo se mi to teď 2x o 10-20€. Poslal jsem reklamační formulář a čekám. Už mi i volali, ale bude to na hodně dlouho. 

0 Citovat

jednou se mi stalo, že po nás v ubytku chtěli navíc ještě městskou daň která nebyla v rezervaci uvedena, tak jsem to na místě zaplatil a booking mi to pak poslal na účet zpátky

0 Citovat

Po mě dáma na recepci v Norimberku požadovala zaplatit za 2 noci místo 80€ celých 160€. Prý, že na bookingu byla špatně uvedená cena a je veletrh nebo co. Tak jsem jí řekl, že okamžitě volám na booking a že nic navíc platit nebudu. Na bookingu (podpora v němčině) mi řekli, že mám zaplatit jen cenu uvedenou na rezervaci a že o zbytek se postarají. Při odjezdu jsem zaplatil jen 80€, pro jistotu v hotovosti.

0 Citovat

Na Bookingu jsem reklamoval jen 2x - jednou po mně chtěly maďarské koleje poplatek za no-show, i když jsem tam ubytován byl, podruhé neexistující ubytování na Maltě. Vždy to dobře dopadlo. Samozřejmě mě štvou, ale na jiné způsoby. :)

Teď mě ale naštval Hostelworld - hostel v Gdaňsku zrušil MAILEM rezervaci, bez vysvětlení. Podpora z Hostelworldu milá, ale neschopná - nakonec jsem si i tu rezervaci na webu musel zrušit sám. :-D

0 Citovat

J0x napsal(a):

Na Bookingu jsem reklamoval jen 2x - jednou po mně chtěly maďarské koleje poplatek za no-show, i když jsem tam ubytován byl, podruhé neexistující ubytování na Maltě. Vždy to dobře dopadlo. Samozřejmě mě štvou, ale na jiné způsoby. :)

Teď mě ale naštval Hostelworld - hostel v Gdaňsku zrušil MAILEM rezervaci, bez vysvětlení. Podpora z Hostelworldu milá, ale neschopná - nakonec jsem si i tu rezervaci na webu musel zrušit sám. :-D


Od roku 2011, kdy jsem mel rezervaci hotelu v Rimini pres hostelworld.com, jsem je uplne vymazal. Rezervace byla na pulku cervence, par dni pred prijezdem jsem jim volal a ptal se, jestli je vse v poradku, bylo mi odpovezeno: "vase rezervace neni platna, hotel ji zrusil a za informace na nasich strankach - i rezervace - nese odpovednot prislusny hotel, ne hostelworld. Zadnou kompenzaci Vam platit nemusime".

Dostal jsem z nich jen zaplacenou zalohu.

0 Citovat

Tak to potvrzuje mou teorii, že ten web je spíš jen reklamní plocha pro hostely. :( Až se budu někdy moc nudit, přečtu si pořádně jejich smluvní podmínky.

0