Vaše zkušeností s tímto prodejcem. .

Booking.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

@phco: Exchange v tuto chvíli (telefonicky ověřeno) 23,89.

Netvrdil jsem ani netvrdím, že FIO + Exchange je to nejvýhodnější (viz můj příspěvek https://www.cestujlevne.com/disk...ply=49200). Je to jedna z možných variant jak na platby v €.

0 Citovat

Jasně, v pohodě, každá nová informace je dobrá. Jenom jsem chtěl zjistit, která varianta je výhodnější a proč. Díky.

0 Citovat

divan napsal(a):

@Standa 009: Ty min. objemy jsou obvykle v řádu několika stovek tisíc Kč.  Bývá to výhodnější než veřejný kursovní lístek, ale třetí strany jsou obvykle ještě výhodnější.

Vždyť to jsem taky sám psal, že to jinde může být pořád výhodnější. Jen rizika a komplikace s tím spojená si musí každý zhodnotit sám.

Erste Premier to dělá od 50.000 Kč. Kdysi dávno byla podobná hranice i v RB. Ostatní banky nevím.

0 Citovat

phco napsal(a):

V čem je toto výhodnější než Revolut?

Já Revolut nemám, protože jsem v letech, kdy bych si ho asi na víc eurových plateb býval založil, cestoval hlavně mimo Evropu (v Evropě jsem platil část hotově a kartou to moc peněz nebylo). Něco bych potenciálně ušetřil, ale byl jsem mj. skeptický ke kvalitě podpory v odlehlých zemích, kde může být víc třeba (a párkrát se mi výborná podpora od Fio a Equa vyplatila, takže ve výsledku jsem asi ušetřil).

V jiném vlákně napsal Michal toto a i podle jiných dřívějších diskuzí s tím nemůžu nesouhlasit:

Upřímně, Revolut už nepoužívám. Po x zpřísnění pravidel si je už ani všechny nepamatuji. A měl jsem již tu čest s jejich podporou, co stojí fakt za starou bačkoru. K tomu podle mého vlastního testování už k jeho kurzům se blíží kdejaká česká banka.

https://www.cestujlevne.com/disk...eply=49200

0 Citovat

jsem vlezl do vlákna booking.com a koukám diskuze o kurzech :) 

 

No nic já to v cizině praktikuju (Evropa) takže si měním na Eura na Revolutu to co zrovna potřebuju a platím revolutem.

Autopůjčovny Mbanka svět protože limit, pak už člověk na Revolutu platí vyšší když má jako já jen základ.

Jinak teď jsem v Portugalsku převáděl CZK-EUR v kurzu 23.774. Samozřejmě je to spíš jen sport, reálně člověk při těch výdajích v desítkách EUR moc neušetří.

 

A co se týká Bookingu tak jsem poslední ubytování zkusil ještě na Agodě a byla tam sleva 3EURa tak jsem měl radost(ubytování na jednu noc.)

0 Citovat

 

promo kód pro získání 10 % zpět, max. € 100

DF1QQBPAPW , končí 17. února 2023, lze uplatnit jen jednou (tak to tady napište)

0 Citovat

Kód beru, děkuji mockrát! Zrovna rezervuji.

0 Citovat

nemáte prosím někdo kód na 10% zpět do 100€?

chystal jsem se rezervovat a zjistil že ten co mám včera vypršel...

0 Citovat

našel jsem 4% cashback při prokliknutí odkazu od ISIC. kdyby se to někomu do budoucna hodilo: https://sp.booking.com/index.htm...d-xxxxxxxx

0 Citovat

Jen doplňuji, že kód jsem nakonec nevyužila, prý už byl použit, škoda, že to zde dotyčný/á nenapsal.

0 Citovat

Můžete použít ten odkaz co jsem zde dával. Mě to fungovalo bez problému, jen je třeba dokončit nákup skrze prokliknuté okno (nahoře by mělo být logo ISIC)

0 Citovat

Funguje taky ten cashback od Visy, někdo výše v tomhle vlákně dával odkaz. Dává to tak 6%.

Funguje taky plnapenezenka.cz, z toho jsou tak 3-4%.

 

0 Citovat

tieto cashbacky su dvojescna zbran. uz sa mi stalo, ze ked som siel napr. cez tipli.sk tak by som ziskal par percent naspat, no potom som pozrel to iste ubytovanie cez appku na mobile a hned o 10 percent dolu.

2 Citovat

@tonic - přesně tak, zkoušel jsem teď 4 různé hotely na Kypru, 2 v Istanbulu přes uvedený Visa odkaz a všechny vyšly i s cashbackem dráž než normálně na Bookingu, o výhodnějších cenách v appce ani nemluvě.

0 Citovat

Rezervace pres appku se nevylucuje s proklikem napr. pres plnoupenezenku.

0 Citovat

Já teda ještě nenarazil na to, že by byla rezervace prostřednictvím affiliate odkazu výhodnější než rezervace přímo přes Booking (at už appku nebo web) 

0 Citovat

hej, niekedy to bolo aj tak, ze som siel cez tipli.sk, cena bola vyssia nakoniec o ten cashback

0 Citovat

@Mandre

Jak spojíte plnou peněženku a appku? To nechápu.

Já vyhledávám vždy na webu i v appce. Koupím to, co je levnější, s tím, že na webu jdu přes plnou peněženku.

0 Citovat

Ten pocit, že ti někdo část ceny vrátí,  je skutečně k nezaplacení :-))).

4 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

@Mandre

Jak spojíte plnou peněženku a appku? To nechápu.

Já vyhledávám vždy na webu i v appce. Koupím to, co je levnější, s tím, že na webu jdu přes plnou peněženku.

normalne jdu presplnoupenezenku a skoci mi to do appky.

0 Citovat

Btw když jdete přes affiliate link (vyzkoušeno jmenovitě Turkish Airlines), tak už chybí políčko pro slevový kód. Všimli jste si?

0 Citovat

Jo, to platí přes jakýkoli affiliate link. 

Obecně já mám postup ten, že otevřu v jednom okně čistý booking, v druhém Visu, na mobilu appku a vyberu nejlepší verzi.

1 Citovat

Tohle platí jen, když už víš, jaké ubytování chceš. To se dá ještě korunovat otevřením Trivaga, Agody, Hotels nebo třeba Skyscanner Hotels.

0 Citovat

Ne nutně, stačí když zadám parametry,  ne? Vyleze nějaká skupina možností a z toho vyberu. A výběr pak porovnám s výběrem z AirBnB. Stává se z toho raketová věda 😀

0 Citovat

Ještě dodám, že hotely nevyhledávám,  vzhledem k cestování s rodinou preferujeme apartmány. 

0