Vaše zkušeností s tímto prodejcem. .

Booking.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Bohužel, doposud jsem měl s bookingem jen dobrou zkušenost, navíc pro platbu už bylo jednodušší použít booking. Holt, za blbost a pohodlnost se platí :(.

0 Citovat

booking má jednu veľkú výhodu, že poskytovatelia ubytovania sa bookingu boja ako čert kríža.

1 Citovat

Taky se vám v poslední době ukazuje jiná cena za ubytování v "rezervacích" než v jednotlivém "potvrzení rezervace"?

V jednotlivém potvrzení rezervace je "informace o ceně", tam je to v CZK a tato cena se mi překlápí do přehledu rezervací.

Beru tedy jako směrodatnou cenu v € v potvrzení rezervace.

Mám někde něco špatně nastaveno? 🤔

0 Citovat

Rezervace v Chile se mi na přehledu rezervaci ukazovaly za 0 Kč 😁 Po rozklilnutí detailů, už v pořádku.

0 Citovat

Já mám ty ceny v přehledu rezervací vyšší, proto mě to děsí 😶😶😶

0 Citovat

Zřídila jsem si tenhle profil jen, abych se mohla někde vyvztekat a varovat ostatní.

Na Booking.com jsem zaplatila ubytování v Londýně (byt, soukromý hostitel). V inzerátu bylo kdesi dole jednou větou, že budu muset dokončit security check. Po zaplacení mi ubytovatel poslal k podpisu security agreement s firmou Superhog (recenze mizerné: https://www.trustpilot.com/revie...erhog.com), bez které ubytování neposkytne, dál musím zaplatit £500 depozit a 15 EUR jakýsi administrativní poplatek a navíc veškeré osobní údaje včetně fotografie pasu. Když jsem to odmítla, ubytovatel napsal, že peníze nevrátí. S Bookingem to řeším deset dní, kdy se k tomu postupně vyjádřilo 8 anonymních zaměstnanců Zákaznického centra, kteří omílají pořád to samé dokola a odmítají to s ubytovatelem (který porušuje i jejich pravidla) řešit.

Tak jen pozor na Superhog a nečekejte pomoc od Booking,com, když se dostanete do problémů. Jo a vyrovnání ceny, když to stejné ubytování jinde najdete levněji, taky nečekejte, jen sliby. A nedovoláte se, protože přes opakované žádosti jsem kontakt na konkrétního člověka nebo aspoň právní odělení nedostala. 

1 Citovat

Delat rezervace se zrusenim zdarma.

1 Citovat

Taky moznost, kterou sam praktikuji.

Ale nekdo z principu nechce platit vice penez jen proto, ze je moznost ubytovani zrusit, kdyz vi, ze v danem terminu tam bydlet chce. 

Navic spousta zajimavych ubytovani moznost zruseni zdarma nenabizi.

 

3 Citovat

To je pravda, ale v tom pripade musi pocitat, ze bude moznost nejakeho zadrhelu a dukladne vse procist. Uz jsem tez dělala nevratnou rezervaci, ale pouze ubytko na 1 noc, kde me v pripade neprobydleni nebude ztrata tolik bolet.

Jinak zasadne zruseni zdarma. 
….stalo se mi, ze ubytovatel chtel zaplatit prevodem na ucet napred (ne kartou pres booking) a cenu oproti cene na bookingu si klidne zvednul o 15%, takze jsem ho zrusila a napsala bookingu spatne hodnoceni proc byla rezervace zrusena…. Proste zkousi to kde kdo.

0 Citovat

LB napsal(a):

Booking.com použít maximálně na vyhledávání, po špatné osobní zkušenosti s nimi končím. Doporučuji rozhodně nedůvěřovat nabídce na vyrovnání ceny podle nižší konkurenční nabídky. I přes splnění jejich podmínek zamítli nárok na vyrovnání z důvodu, že mají jinak pojmenované (identické) ubytování než má pronajímatel i další zprostředkovatelé. Požadavek na stejný název ubytování ale nemají v podmínkách pro přiznání vyrovnání vůbec napsán.   

takze kvuli tomu, ze nedorovnali cenu, s nima koncite? zajimava logika. 

jo, pochopil bych, kdyby treba cena byla nakonec jina, nez pri rezervaci, nebo nevratili penize, ale tohle… no, nepochopim.

1 Citovat

Ono je to těžké... kolikrát zase na bookingu nqjdete cenové nabídky, které byste při přímé rezervaci na hotelu (nebo jiných webech), nikdy nenašli... booking v mnoha případech hotelům doplácí ušlý zisk jen proto, aby nalákal nové zákazníky a tudíž další provize...

 

Jak píše Mandre - je velmi důležité číst podmínky ubytování a to nejen u nevratných rezervací ale u všech! 

 

Sehnat konkrétní číslo na booking je tragédie, dost ale pomáhá genius lvl.3, nicméně i tak je komunikace náročná...:-(

 

chtě nechtě je to ale bezva platforma a troufnu si říct, že ji jen tak nějaká nenahradí... uzavíráte při rezervaci s bookingem plnohodnotnou obchodní smlouvu, je tedy důležité si podmínky poctivě pročíst a ne jen bookovat ubytka hlava nehlava ;-) 

0 Citovat

@Míša K.

Naprostý souhlas. Je třeba si vše předem přečíst. Nevratná rezervace může být past. Jednou se mi ale stalo, že jsem jí zrušila a vrátili všechno. (byla to jedna noc v Čechách :D ) 

Booking je skvělý k tomu získat přehled o přibližné cenové hladině ubytování v místě. Někdy se samozřejmě může najít lepší nabídka na jiné platformě, nebo možná i nabídka cestovky pouze na ubytko, ale řekla bych, že to není moc obvyklé - možná v destinacích, kde booking tolik "nefrčí". V jižní Evropě mám zkušenost vždy takovou, že cena na místě přímo od hotelu/penzionu byla vyšší, než přes booking. 


Vyrovnání ceny, jak píše někdo nahoře, jako důvod pro "končím s bookingem" snad ani nekomentuji ;) 

Jediné, co by mě zajímalo, jaký je ten algoritmus posílání kódů (je-li nějaký), protože na to jsem opravdu nepřišla, ale to už se zde také diskutovalo. 

 

1 Citovat

LB napsal(a):

Booking.com použít maximálně na vyhledávání, po špatné osobní zkušenosti s nimi končím. Doporučuji rozhodně nedůvěřovat nabídce na vyrovnání ceny podle nižší konkurenční nabídky. I přes splnění jejich podmínek zamítli nárok na vyrovnání z důvodu, že mají jinak pojmenované (identické) ubytování než má pronajímatel i další zprostředkovatelé. Požadavek na stejný název ubytování ale nemají v podmínkách pro přiznání vyrovnání vůbec napsán.   

 

Před covidem jsem to využil jednou, Booking.com mi proplatil rozdíl v ceně ubytování. Po covidu jsem to nezkoušel. Ale pokud vidím levnější cenu přímo na webu hotelu nebo u jiného zprostředkovatele, tak to rezervuji přímo v hotelu.

Booking. com už není nejlevnější. Naposledy se mi stalo, že hotel měl levnější cenu na AirBnB než na Booking.com. Tak jsem to rezervoval na AirBnB.com.

0 Citovat

To se nedá paušalizovat, je to hodně regionální. Někde je BK skutečně výhodný, nicméně nejedou přes něj všechny hotely a velmi často se dostanu na nižší cenu jinak, případně výhodnější storna etc.

 

1 Citovat

U Bookingu je problém, že si od ubytovacích zařízení bere dost velké provize - proto, pokud není jazyková bariéra, se vyplatí kontaktovat ubytování napřímo, poslat screen nabídky z bookingu a požádat o jejich nabídku. Není to pravidlem, ale často Vám nabídnout  třeba upg./snídani zdarma či poskytnou nějakou slevu, stále je to vyjde často lépe, než když si rezervaci uděláte přes Booking.

 

@Hankaa

Ono i u non - refundable rezervace je totiž možnost, že se hotel rozhodne peníze vrátit (zaklikává se to přímo u rezervace, kde má ubytovací zařízení možnost zakliknout, zda platbu vrátí či nikoliv) - drtivá většina to ale neudělá, jelikož na to má právo... Je to ale čistě na hotelu, jak se k tomu postaví.

Algoritmus bych v tom popravdě nehledala... minimálně ne nějaký jednotný - já rezervuji pravidelně a jsou období, kdy mi pošlou i 3 kody měsíčně a pak půl roku nic... přítel je na tom podobně. Ale častěji mi chodí kody na účet, který nevyužívám tolik... :-D jednoduchý marketingový tah, no... :-)

1 Citovat

Ahoj nemáte někdo slevu ba 10 % dekuji

0 Citovat

Ahoj, prosím pokud máte ještě někdo kód, pošlete mi do SZ. Díky moc!

0 Citovat

Na slev. kódy je tu samostatné vlákno!  https://www.cestujlevne.com/disk...vek-175433

4 Citovat

Ahoj chci se zeptat jeste sem pres booking nic nerezervovala. Jak je to po prijezdu do ubytovani? Cetla sem ze musim mit vytiskli voucher na ubytovani co mi prijde mailem od bokkingu. Co kdyz budu hotel rezervovat az na miste a nemam kde voucher vytisknout? Staci mi to co mam v emailu? Diky

0 Citovat

Nikdy jsem netisknul. Mam ulozene ve Wallet nebo v emailu

0 Citovat

Ve většině hotelů je ani nic z bookingu nezajímalo, rezervaci měli na jméno a chtěli spíš pas nebo občanku, než nějaký kódy z bookingu :D jinde jsem maximálně ukázal rezervaci v aplikaci. 

1 Citovat

Nic neukazuju, reknu ze mam rezervaci a jmeno, to jim staci.

0 Citovat

Staci jmeno a rezervace. Pokud byl nekdy rozpor v cene (hotel chtel vyssi castku, nez mela byt), ukazal jsem rezervaci v mobilu a  obratem jsem to mel za objednanou booking cenu.

0 Citovat

Míša K. napsal(a):

U Bookingu je problém, že si od ubytovacích zařízení bere dost velké provize - proto, pokud není jazyková bariéra, se vyplatí kontaktovat ubytování napřímo, poslat screen nabídky z bookingu a požádat o jejich nabídku. Není to pravidlem, ale často Vám nabídnout  třeba upg./snídani zdarma či poskytnou nějakou slevu, stále je to vyjde často lépe, než když si rezervaci uděláte přes Booking.

Přesně tak, do ubytování píšu takhle pravidelně a tak v polovině případů mi nabídnou cenu o 10-15 %, nebo právě zmiňované snídaně zdarma...

1 Citovat

Dobrý den, snad mi někdo pomůžete. Zabookovali jsme si a zaplatili ubytování v Rimini přes Booking. V aplikaci pár týdnů před nákupem a i v době nákupu stály 2 noci pro 5 osob kolem 6000 Kč. Ovšem po pár dnech jsem se v aplikaci Bookingu (stále u sebe na mobilu) dívala znovu na toto ubytování a stejné pokoje stály již kolem 9000 Kč. Myslíte, že po nás budou chtít na hotelu doplatek, nebo je to nějaká chyba? Vím, že občas po někom doplatek chtěli, nebo jim zrušili ubytování a museli se nastěhovat jinam. Za tuto cenu bychom si totiž ubytovaní určitě neobjednávali. Z Bookingu, kde jsme se ptali, jak je možné, že je takový rozdíl v ceně, nám odepsali následující: "Systém nastavuje ceny automatickými procesy a hotel si přeje cenu aktuální vzhledem k sezoně lokality nebo dostupnosti ubytování."

Děkuji moc!

 

0