Vaše zkušeností s tímto prodejcem. .

Booking.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

booking neví, v jakých měnách karta je a strhne si to ve měně, ve které má zalistované ceny.

Ostatně na to booking upozorňuje i při rezervaci, pokud máte v UI nastavenou jinou měnu, než ta, ve které je nastavena cena ubytování - že jde jen o orientační přepočet z měny ubytování.

0 Citovat

Jak píše LP, strhlo si to ve měně ubytování. Čtyři ze čtyř ubytování v Maroku mám rezervovány v € (buď již zaplaceno, nebo domluveno na platbě hotově). V Polsku mám apartmán ve zlotych a platil jsem ve zlotych. V CZK šlo zaplatit pouze ihned při rezervaci v posledním kroku. (Nechtěl jsem, aby mi tam viselo xy tisíc CZK, tak jsem to platil později v PLN)

0 Citovat

Setkal už se někdo s tímto?

This is an automatic notification from Booking reminding you of your booking.
Please complete your booking by tracking your check-in status on the Booking website to confirm your arrival.
We apologize for the inconvenience, but payment upon arrival will not be possible due to the new rules for using the hotel.
To avoid cancellation of your reservation, please make payment using the link code that will be sent to you shortly. You have 12 hours to complete the payment; otherwise the reservation will be cancelled. Please click on the personalized link provided:

Přeci nelze dodatečně měnit podmínky rezervace, navíc tímto způsobem.

 

0 Citovat

Ne. A ten link vede na Booking nebo jinou stránku? 

Každopádně volat na infolinku a potvrdit/vyvrátit to.

0 Citovat

Link vede na https://booking-choice.info/...

Na mě to celý působí jako scam. Ale vypadá to fakt jako pravý mail z bookingu.

0 Citovat

me to taky psalo, psal jsem do ubytka a pry je to scam. Zadna rezervace nepropada, kreditka je porad overena.

0 Citovat

https://www.novinky.cz/clanek/in...e-40453424

1 Citovat

Tak ověřeno. Je to dle očekávání scam. Takže zase z Bookingu utekly data, nicméně se najde dost takových, co kliknou a zaplatí.

0 Citovat

Vzhledem k počtu rezervací a jiným věcem, co dělám, tak ani ty zprávy z ubytování nestíhám sledovat. Párkrát mi už v nich přišly takové věci, ale než se k tomu dostanu, už přichází vyjádření, že je to scam 😀 

0 Citovat

@floodland: za tímhle s velkou pravděpodobností není únik dat z Bookingu, ale hacknutý informační systém hotelu, díky čemuž útočníci zjistí přihlašovací údaje hotelu do Bookingu a můžou pak posílat jménem hotelu zprávy z Bookingu atd.

0 Citovat

@divan: jojo vypadá to na to. Docela sofistikovanej postup, co jsem koukal.

0 Citovat

Před chvílí jsem mluvil s člověkem, který (resp. jeho kamarádka, která ubytování zajišťovala) přesně na tohle před 14 dny doplatil. Takže za hotel ve finále zaplatí 2x a pro jistotu zablokovala kartu Revolut.

0 Citovat

U některých (i celkem velkých) hotelů se neplatí na bookingu, ani pak při ubytování, ale platí se v mezidobí mezi rezervací a pobytem přes jejich vlastní bránu, na kteroužto odkaz pošlou právě přes message.

Ve světle tohohle asi začnou mít problém, protože tim osvícenější jim začnou odmítat platit. Tady prakticky nejde poznat, jestli je to opravdu komunikace s hotelem, nebo s nějakým scamerem.

0 Citovat

Když si teď o tom trochu něco čtu, tak to nevypadá, že v tom bude Booking úplně nevinně. Sice se ten únik infomací snaží hodit na ubytovatele, ale email samotný přijde z adresy noreply@booking.com a někteří i píší, že jim k tomu mailu přišla notifikace do Booking aplikace na mobilu. A sedí i informace o rezervaci, které jsou v emailu obsaženy a všechny ostatní odkazy na Booking. Jediné, co v celém mailu nesedí je link na platbu, ten jde na Booking-reservation.org a pak ta informace, že je potřeba zaplatit do 12 hodin. Ta je asi hlavním vodítkem toho, že půjde o podvod. Nicméně pro méně zkušené to je bez šance odhalit. 

0 Citovat

@floodland: to všechno ale můžou provést hackeři kteří se nabourali do systému hotelu a ukradli z něj přihlašovací údaje hotelu do Bookingu. Tudíž znají čísla rezervace, můžou psát zákazníkům zprávy pomocí messaging systému Bookingu, posílat z Bookingu e-maily atd.

Nakonec kdo má máslo na hlavě a kdo je v tom nevinně se možná (hned tak) nedovíme, ale každopádně je to celkem velký průšvih pro zákazníky, postižené hotely i pro Booking.

0 Citovat

No mne chteli overovat kartu, tak prvni, co je potreba udelat, odpovedet na tu zpravu v bookingu ve zpravach s ubytovanim, ti mi hned odpovedeli, ze je to scam a nahlasili to bookingu.

0 Citovat

Cestuji často sám a občas vidím obrovský rozdíl ceny mezi jedním lůžkem a dvěma ve stejném pokoji. Třeba 11 nocí za 1800 pro jednoho nebo 9000 pro dvě osoby. Očekávám, že mi rezervaci zruší majitel ubytování.

V případě že bych zaplatil předem, tak je možnost nějakého odškodného? Nebo platí stejná pravidla jako když zaplatím až k nějakému budoucímu datu (dle rezervace). Tedy storno proběhne ještě před budoucí platbou.

Vaše zkušenosti?

0 Citovat

Tady imho nemáš žádnou oporu v zákoně ani v obchodních podmínkách Bookingu, především pokud je ta cena nesmyslně nízká a evidentně se jedná o chybu (což je asi tenhle případ).

 

Můžeš zkusit rezervovat a doufat, že si toho hotel nevšimne nebo to nebude řešit, ale asi je ideální mít nějakou záložní možnost. Protože bych určitě nespoléhal na to, že ti Booking v případě zrušení ze strany hotelu proplatí nějaký šílený rozdíl v ceně za jiný ubytování. To možná jedině v případě, že by tě hotel odmítl ubytovat až při check-inu.

1 Citovat

Děkuji mnohokrát. Takže zaplatit rovnou nedělá žádný rozdíl. Max problémy pro mě, kdybych to chtěl rychle změnit jinam.

 

Jak se to případně řeší. Že je při check inu majitel k nezastižení a člověk má zaplacené ubytování?

0 Citovat

mi se to stalo před 3 lety na sardinii - majitel nereagoval ani na booking a jejich operátor nám našel asi během hodiny nové ubytování - ve stejné lokalitě a o dost lepší (za 2x tolik co naše) a bez doplatku... takže pozitivní zkušenost

0 Citovat

skvělé, děkuji za doplnění. Jak se to pak případně řeší? Abych nedostal odpověď do 24 hodin na booking :D. Při budoucích rezervacích je možnost zavolat přímo na booking? Díky. Ptám se kdyby náhodou

0 Citovat

me ted z bookingu napsali, ze proplati rozdil 25€ (zrusena rezervace ze strany ubytovatele) u ubytovani za 18tis.Kc🤦‍♀️😂

0 Citovat

to je dost smutné. snad nemáte ubytování na zítra

0 Citovat

To ne, v unoru a mam jeste nejake duplictni rezervace, prozretelne.

1 Citovat

Dneska jsem dostala od bookingu do peněženky voucher na 20€ na atrakce, ktery lze vyuzit pri platbe, v obdobi rezervovaného ubytovani. To je poprve, ze neco z bookingu samovolne prislo.

0