Vaše zkušeností s tímto prodejcem. .

Booking.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Ahoj, to problém není, já to jen pro jistotu vždy napsala do poznámky. Důležité je, aby věděli na jaké jméno je ta rezervace vytvořena a v záloze měli připravené například číslo rezwrvace... :-) jinak ale v klidu, je to běžná praxe například u business pobytů (rezervaci tvoří sekretářka ale dorazí její šéf apod.). Vyzkoušeno i v rodině a pohoda. :-)

0 Citovat

Vždyť se při rezervaci přímo zadává, jestli to rezervuji pro sebe nebo pro někoho jiného.

2 Citovat

Ubytovani je na jmeno toho hosta, ktery (kteří) byli vyplneni v pribehu rezervace.

Ve webove verzi pak primo zaskrtavate, jestli rezervaci delate pro sebe nebo pro nekoho jineho (v mobilni appce tohle chybi, tam bud rovnou vyplnite sebe ci nekoho jineho).

0 Citovat

Z mých bohatých zkušeností je úplně jedno, kdo tam je napsaný. Za min. rok mám tak 45 dnů probydlených přes booking. Důležitá je schopnost se prokázat rezervací.  Po příjezdu vždy ukazuješ cestovní dokument, který je rozhodujicí pro ubytovatele. V prosinci v Krabi jsem rezervoval ubytko u letiště a jak jsem byl společensky unavený, tak jsem v appce do jména nevím jak napsal pár písmen nedávajících smysl (asi tím ďlouhým letem 😀). Paní na recepci mě podle jména jaksi logicky nemohla najit, ale pak se to vysvětlilo, když jsem ji ukázal rezervaci v mobilu. Někdy jsem vyplnil (zaškrtl) svoje jméno místo manželky a nikdy nebyl problém.

To neznamená, že v nějakém ubytování člověk narazí a je vždy lepší to jméno vyplnit správně ;-)

0 Citovat

Takže místo svých údajů tam rovnou píšu jinou osobu jo? Zaškrtnout možnost pro jinou osobu mi to v appce nedává....

 


screenshot-20240203-204733-bookingcom.jpg

0 Citovat

Jo

0 Citovat

lma napsal(a):

No jde trošku i o princip nebýt toho Bookingu a pod. po tom penzionu neštěkne ani pes..

Toto se mi nikdy nestalo i když je pravda že objednávám hotely 3,4* penzion snad vůbec prvně ..

Na ubytování v tom penzionu netrvám (podobných je tam kopa) a za :

a) jsem docela zvědav co se bude dít

b) trošku doufám v nějakou slevu/odměnu ze strany Bookingu ..

 

Je to česká vychcanost, kdy by provozovatel rád marketing zadarmo. 

V odměnu od BK nedoufejte. 

Stalo se mi to jednou, tuším loni v září, kdy jsem nějakým omylem chtěl přespat jednu noc v Žamberku. Ubytovací kapacity byly dostatečné, nicméně za pár hodin mi volala lehce hysterická žena, že mají plno, že mě nemají kam dát apod. a ať to zruším. Nakonec jsem tam nejel vůbec, nicméně ty snahy o ojeb ze strany ubytovatelů jsou v ČR asi běžné. 

0 Citovat

Obdržel jsem e-mail od ubytování, že požadují zaplatit zálohu na jednu noc přes zaslaný odkaz. V e-mailu mi napsali, že kvůli podvodům na internetu nezadávají platby přes karty a že to musí udělat host. Jinak mi zruší rezervaci (je to celkem 2 měsíce před datem ubytování).

Kontaktoval jsem Booking.com, promptně mi napsali, že zatím nemám nic platit a že to ověří. Jsem zvědav, jak to dopadne.

0 Citovat

U některých ubytování to tak bývá - celkem tradičně severní amerika, karibik -  ale vždy to u rezervace bylo napsané, že platba bude před příjezdem apod.

Pokud bylo ubytko typu “bez platby předem” tak ani tam.

0 Citovat

Ano, některá ubytování to mají v podmínkách, že vyžadují platbu předem ve výši 100% kdykoliv mezi datem vytvoření rezervace a začátkem ubytování. Hlavně v Severní Americe, tam si strhávají platbu hned druhý den, i když rezervace je s bezplatným stornem.

Ale co mě zarazilo je, že jim mám poslat platbu přes jakýsi odkaz, který nemá v odkazu název ubytovacího zařízení ani není na jejich webových stránkách. Jinými slovy mám "odřít" tu jejich práci a poslat jim peníze, aniž nemám jistotu, že to opravdu obdrží.

Počkám na potvrzení od Booking.com. Pak jim ty peníze pošlu, dřív ne.

 

0 Citovat

Booking.com mi dal 15 euro kreditu na atrakce. Vzal jsem za něj Velázquez Tech Museo v Madridu na pondělí v 11:00. Hledal jsem informace, jestli tam má lockery a objevil, že má každé pondělí a úterý zavřeno a jiné dny stejně otevírá až ve 12:00. Jak to řešit?

Naštěstí jsem se řídil heslem, že u téhle pochybné firmy vezmu něco pod 15 euro, ale i tak. Přijít tam zítra a koukat na zavřené muzeum, to by mě naštvalo.

Česká Booking linka je teď v noci mimo provoz a stejně chce číslo rezervace a PIN kód, který jaksi u aktivity není. Můžu vzít jinou rezervaci, co u nich mám, ale stejně mě možná vyfuckují, že řeší jen ubytování.

0 Citovat

při platbě z booking pěněženky se odečte celý objem, nebo to mají nějak omezené max na odměnu z jedné rezervace (příklad mám 2x 300, ale šlo by jen jednou 300)? 

Používám tam gmail (pro zjednodušení přihlašování), ale kontaktní dávám seznam. Teď jsem přišel na to, že cashback odměna jde do toho seznam, ale body a recenze jsou v gmail účtu. Nedává to moc logiku, když dostane uživatel cashback za návštěvu, ale hodnotit může jen majitel účtu.

0 Citovat

Nedávna jsem podobnou věc řešil s ubytováním v Rakousku, takže to asi začíná být celkem běžné. Nicméně u mě poslali dokument s rozpisem plateb a IBAN číslem účtu. Taky to nebylo příjemné neb si jednoduše neověříte zda ten e-mail neposlal třeba nějaký filuta (elektronicky podepsán nebyl). Navíc jsem byl připraven to platit cash ..

0 Citovat

Gigo15 napsal(a):

Obdržel jsem e-mail od ubytování, že požadují zaplatit zálohu na jednu noc přes zaslaný odkaz. V e-mailu mi napsali, že kvůli podvodům na internetu nezadávají platby přes karty a že to musí udělat host. Jinak mi zruší rezervaci (je to celkem 2 měsíce před datem ubytování).

Kontaktoval jsem Booking.com, promptně mi napsali, že zatím nemám nic platit a že to ověří. Jsem zvědav, jak to dopadne.

 

Stalo se mi něco podobného 14dní zpět při ubytování na Madeiře. Byl to Spam. Odkaz byl podvodný, chtěli akorát získat údaje k mé kartě. Napsal jsem na Whatsapp majitelům ubytování (číslo je většinou uvedeno v rezervaci) a ti mi potvrdili, že s tím nemají nic společného

0 Citovat

Sultan Mahagon bin Bordo napsal(a):

při platbě z booking pěněženky se odečte celý objem, nebo to mají nějak omezené max na odměnu z jedné rezervace (příklad mám 2x 300, ale šlo by jen jednou 300)? 

Používám tam gmail (pro zjednodušení přihlašování), ale kontaktní dávám seznam. Teď jsem přišel na to, že cashback odměna jde do toho seznam, ale body a recenze jsou v gmail účtu. Nedává to moc logiku, když dostane uživatel cashback za návštěvu, ale hodnotit může jen majitel účtu.

 

Odměny se ti v peněžence sčítají. Stáhne se ti celá odměna pokud platíš peněženkou a zbytek doplatíš kartou (pokud nějaký zbytek je samozřejmě). 

 

Maily tam nikdo neřeší,  odměna ti přinde normálně do tvého účtu ať už tam jako kontaktní zadáš cokoliv - to je přesně to, proč tu někdo kódy stále shání, byþ jsou oficiálně nepřenosné,tak to nikdo nehlídá. Tzn. Cashback, recenze i platba se řeší v rámci té jedné rezervace, určitě ti to nikdo nerozdělí na 2 rozdílné účty (emaily) - max ti na ten seznam přijde potvrzení o rezervaci, ale to máš normálně i v aplikaci, do které jsi přihlášený pod gmailem. ;-)

1 Citovat

@Míša děkuji za objasnění.

 

situaci jsem řešil se zákaznickým servisem a prostě to nelze. Caschback mám na kontaktním mailu a body v programu genius v registračním mailu. 

0 Citovat

Jak ti to může jít na seznam, když po seznamem nemáš vytvořený u bookingu účet? Asi tomu moc nerozumím popravdě...? Toto se ti reálně stalo? Kde vidíš, že máš cashback připsaný na "špatném" účtu? Však dáváš seznam pouze jako kontaktní email, tak k čemu a kam by ti ten cashback připsali???

0 Citovat

Sultan Mahagon bin Bordo napsal(a):

Caschback mám na kontaktním mailu a body v programu genius v registračním mailu. 

Tiež tomu nerozumiem.

Ja mám tiež registračný mail XXXX@hotmail.com a ako kontaktný mail používam XXXX@gmail.com, všetko na jednom a tom istom účte. Je to jeden účet na ktorý sa pripisujú odmeny, vidím tam rezervácie atď.

Však ak máš ten mail seznam.cz priradený k jednému a tomu istému účtu, ako máš ten kontaktný gmail, kde potom máš tie odmeny pripísané?

1 Citovat

Míša K. napsal(a):

Jak ti to může jít na seznam, když po seznamem nemáš vytvořený u bookingu účet? Asi tomu moc nerozumím popravdě...? Toto se ti reálně stalo? Kde vidíš, že máš cashback připsaný na "špatném" účtu? Však dáváš seznam pouze jako kontaktní email, tak k čemu a kam by ti ten cashback připsali???

 

caschback mám na kontaktním účtu, tedy @seznam. Jak na booking tak seznam v sekci rezervace vidím stejné pobyty (vždy dávám kontaktní email seznam), ale pouze na @seznam je cashback a jen na @gmail je genius program 

Zákaznická podpora řekla, že je chyba mrzí, ale nedokážou to vyřešit :D. Ale je pak kravina, že musím použít cashback z peněženky rezervací @seznam a tudíž bod do genius programu dostane ten seznam. No nedává to vůbec logiku. 

0 Citovat

jery napsal(a):

[citace="Sultan Mahagon bin Bordo"]

Caschback mám na kontaktním mailu a body v programu genius v registračním mailu. 

Tiež tomu nerozumiem.

Ja mám tiež registračný mail XXXX@hotmail.com a ako kontaktný mail používam XXXX@gmail.com, všetko na jednom a tom istom účte. Je to jeden účet na ktorý sa pripisujú odmeny, vidím tam rezervácie atď.

Však ak máš ten mail seznam.cz priradený k jednému a tomu istému účtu, ako máš ten kontaktný gmail, kde potom máš tie odmeny pripísané?

[/citace]

odměny v peněžence jsou pouze pro kontaktní mail @seznam. Bod v genius programu registrační @gmail

0 Citovat

Ahoj ve spolek, potřeboval bych poradit ohledně účtu na booking. Mám účty dva na jeden email. Jeden hlavní na který mám momentálně 2 rezervace na ubytování. Druhý nepoužívám. Před týdnem jsem měnil telefon a na tom novém se nemůžu na ten hlavní účet přihlásit, vždy mě přihlásí na ten druhé. Snažil jsem se ho vymazat a nejde. Zkoušel jsem volat na info linku a nejde se dovolat. Pořadí mi někdo prosím?

 

0 Citovat

Booking ti nedovolí udělat 2 účty na 1 email. Zkontroluj, na jaký mail máš ten svůj hlavní účet ;-) nemáš to přihlášené např. Někde v počítači? To by ti také mohlo pomoct.

0 Citovat

A telefonní číslo ti zůstalo nebo máš nové? Booking občas při přihlášení posílá ověřovací dotaz na mobil... Každopádně booking tě sám od sebe nepřihlásí na jakýkoliv účet nebo na účet, o kterém si sám rozhodne, že by mohl být tvůj - to jsi musel sám někde poprvé zadat, nejspíš mail, na který se má přihlásit. Takže stejným způsobem se přihlásit se správným mailem na správný účet.

0 Citovat

Chystám se bookovat TAJ v Indii a jako správný akční letenkář nechci bookovat bez nějakého bonusu.

Dřív jsem rezervace na Bookingu mohl získat nějaké Miles & More (spolupráce ukončena), Avios (spolupráce ukončena) nebo cashback (plnapenezenka uz nenabizi)... CSOB Premium mi taky žádnou slevu nedává...

Pročetl jsem pár posledních stránek fóra a taky nic použitelného nevidím. Nějaký tip kam se ještě podívat?

0 Citovat

Avios nejdou? U BA dávají 6 za libru. https://www.shopping.ba.com/reta...kingcom-uk

Miles&More jdou taky, ale s ubohou 1 mílí za euro.
https://www.miles-and-more.com/c...oking.html

0