Existuje ještě nějaká možnost jak alternativní cestou zlevnit letenky Ryanairu? Většina více či méně pofiderních OTA je vůbec nevyhledá. Srovnávače nabídnou přímo letenku od FR nebo minimální nabídku OTA za navýhodnou cenu.  .

OTA a letenky FR

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Existuje ještě nějaká možnost jak alternativní cestou zlevnit letenky Ryanairu?

Většina více či méně pofiderních OTA je vůbec nevyhledá.

Srovnávače nabídnou přímo letenku od FR nebo minimální nabídku OTA za navýhodnou cenu.

0

bohužel neexistuje :)

0 Citovat

Někdy jde pěkně stáhnout cenu přes Pelikána - PEL600CZ - platí při nákupu nad 650 Kč, platba nutná kartou Mastercard, do 30. 6. 2024.

1 Citovat

líbí se mi u toho Pelikána, jak tam roluje: "Prohledávám: Air Fiji (neexistuje) UIA (už třetí rok nelítaj)", pak si otevřete nějaký jejich podmínky, a tam je mix Češtiny, Slovenštiny a hrubek, a jako bonus, při zadání kupónu:

"Litujeme, zadaný kupón neevidujeme, nebo už byl použitý. Zkontrolujte, zda zadáváte správné velké a male písmena, nebo jste nezaměnili nuly za písmeno O."

To dělá nějakej Marcel z malého mesta na koleně v garáži, ne? :-)

3 Citovat

Zkoušel jsem teď kupón uplatnit a funguje, takže chyba bude asi jinde :-) 


pel600cz.png

1 Citovat

U Pelikána taky pár dnů Ryanair jde vyhledat a pak zase ne. K tomu ta cena bývá o tolik vyšší. Dá se srazit proklikem z nějakého srovnávače. A pak to tam někdo vystavuje RUČNĚ 😂

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a):

To dělá nějakej Marcel z malého mesta na koleně v garáži, ne? :-)

Já jiz čtvrtý měsíc marně žádám o refundaci zrušené letenky. Pelikan jsou naprostí diletanti. Zřejmě bude nutný zásah advokáta. 

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

U Pelikána taky pár dnů Ryanair jde vyhledat a pak zase ne. K tomu ta cena bývá o tolik vyšší. Dá se srazit proklikem z nějakého srovnávače. A pak to tam někdo vystavuje RUČNĚ 😂

Teď jsem zvěvavej jak dlouho jim to ruční vystavení letenky bude trvat...

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

U Pelikána taky pár dnů Ryanair jde vyhledat a pak zase ne. K tomu ta cena bývá o tolik vyšší. Dá se srazit proklikem z nějakého srovnávače. A pak to tam někdo vystavuje RUČNĚ 😂

tak on FR asi ani jinak než růčo nepůjde, když OTA zatrhli prodej :-)

Jaký srovnávače na to používáš?

skyscanner, momondo, tryska nic...

0 Citovat

Skyscanner. Ale Pelikán zrovna taky ty letenky musí od Rynaairu prodávat. A to nebývá každý den 😁

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a):

[citace="Mıchal"]

U Pelikána taky pár dnů Ryanair jde vyhledat a pak zase ne. K tomu ta cena bývá o tolik vyšší. Dá se srazit proklikem z nějakého srovnávače. A pak to tam někdo vystavuje RUČNĚ 😂

tak on FR asi ani jinak než růčo nepůjde, když OTA zatrhli prodej :-)

Jaký srovnávače na to používáš?

skyscanner, momondo, tryska nic...

[/citace]

Vystavení letenky cca hodinu od platby.

Nešel jsem přes vyhledávač, slevový kód to vzalo.

Jinak Vueling přes OTA stále jde.

 

0 Citovat

Přes vyhledávač se chodí proto, aby se srazila jejich přemrštěná cena a slevový kód se uplatnil až na tu cenu. Jinak to bývá šul nul.

1 Citovat

Jasný, ale v tomto případě byla nižší cena na přímo než přes skyscanner...

0 Citovat

RonaX napsal(a):

Někdy jde pěkně stáhnout cenu přes Pelikána - PEL600CZ - platí při nákupu nad 650 Kč, platba nutná kartou Mastercard, do 30. 6. 2024.

@RonaX
Velké díky! Dnes jsem sehnal zpáteční Budapešť za 138kč a už to mám i potvrzeno. Díky!

Platil jsem okamžitým převodem a promo kód fungoval. Platba online kartou byla zpoplatněná asi 100kč přirážkou.

4 Citovat

To je pěkné:) 

1 Citovat

na toho Pelikána chodíte napřímo, nebo je potřeba přes nějaký vyhledávač, aby ceny byly aspoň trochu podobné origo cenám Ryaiaru?
když to zkouším napřímo, tak mi to konkrétní let FR buď vůbec nenajde, nebo sice najde, ale cena o tolik vyšší, že ani se slevou se to nevyplatí..

0 Citovat

Co jsem vyzkoumal, tak pokud je to na Pelikánovi v sekci akčních letenek, tak se to dá

1 Citovat

Pelikán se s tim nemaže a spam s vnucováním hotelů je hned legitimate interest :-)


screenshot-2024-04-29-at-15-22-13.png

2 Citovat

goro napsal(a):

na toho Pelikána chodíte napřímo, nebo je potřeba přes nějaký vyhledávač, aby ceny byly aspoň trochu podobné origo cenám Ryaiaru?
když to zkouším napřímo, tak mi to konkrétní let FR buď vůbec nenajde, nebo sice najde, ale cena o tolik vyšší, že ani se slevou se to nevyplatí..

musí být v sekci akční letenky. Takže odlety z a přílety do.

Rozhodně ale nejsou všechny lety levné. Cena na jejich kalendáři je jiná, než po rozkliknutí konkrétního dne letu.

1 Citovat

Já dnes koupil za 85 Kč Banja Luku. Po dlouhé době jsem se dostal pod 4 eura za zpátečku :-)

1 Citovat

Takze pelikan je vyhodnejsi ptak nez novozelandsky kiwi od Magenty? Ale asi pres nejaky vyhledavac nez naprimo ...

0 Citovat

Napřímo. 

0 Citovat

Přesně jak píše Sultan, po rozkliknutí zvolených dat vyskočí cena o 200 - 300 Kč, takže i se slevovým kódem vychází nastejno jako přímo u FR...

0 Citovat

Spíš ty ceny, co jsou vidět v kalendáři, nejsou úplně aktualizovaný, mně se občas stává, že po kliku to ukáže i míň.

Ceny mimo akční kalendáře ovšem nedávají smysl komplet.

0 Citovat

ano @Brumak, to jsem psal :D

0